Macedónsko – Rusko 29:29 (kon.) | Brazília – Tunisko 27:22 (kon.) | Čile – Katar 23:31 (kon.)
Nemecko – Čierna Hora 29:21 (kon.) | Island – Dánsko 28:36 (kon.) | Argentína – Francúzsko 23:35 (kon.)
Nemecko
29:21 (13:11)
Čierna Hora
cz Streda 16.01.2013, 18:30 • Palacio de los Deportes de Granollers, Granollers • Majstrovstvá sveta mužov

To je z tohoto zápasu ta poslední informace, ale mistrovství pokračuje dalšími zápasy a já se už za chvíli ozvu z utkání Argentina - Francie. (29:21) (20:06:05)

Díky dobrému výkonu v útoku a několika skvělým zákrokům gólmana Heinevettera se Německo raduje z osmibrankové výhry 29:21. Výhra to je naprosto zasloužená, byť Černohorci dokázali v první půli držet krok a několikrát se dostali i do vedení.

Nejlepším hráčem utkání je vyhlášen Michael Haass.

Nejlepším střelcem zápasu se stal Fahrudin Melić (CHO) se sedmi brankami, na straně Německa nejlépe stříleli Dominik Klein a Christoph Theuerkauf, oba dali čtyři góly. (29:21)

60
    Konec zápasu. (29:21) (29:21)

60
    V poslední sekundě se ještě trefil Theuerkauf a stanovuje tak konečné skóre. (29:21) (29:21)

60
    Drobná korekce skóre z ruky Stevana Vujoviće. (28:21) (28:21)

59
    Sedmičku navíc proměnil Schmidt. (28:20) (28:20)

59
    Ještě jedno vyloučení, dvě minuty dostal Vladimir Osmajić. (27:20) (27:20)

59
    Německo opět v útoku, ale už si jen přihrávají a čekají na vhodný okamžik pro překvapivý výpad. (27:20) (27:20)

58
    Z náskoku na devítce pálil Kneer a za aplausu fanoušků se zápas pouze dohrává. (27:20) (27:20)

58
    Dvě minuty pro Fahrudina Meliće, Schmidt, oběť jeho faulu je po krátkém ošetření zpět ve hře. (26:20) (26:20)

57
    Heinevetter založil svým zákrokem rychlý brejk, který zakončil Reichmann a už je definitivně rozhodnuto. (26:20) (26:20)

56
    Jenže Heinevetter zamkl bránu a předvádí svou vysokou kvalitu. (25:20) (25:20)

56
    Dvě minuty vyfasoval Michael Haass, Černohorci mají ideální příležitost na závěrečný tlak. (25:20) (25:20)

55
    O něco podobného se na druhé straně pokoušel Schmidt, trefil pouze boční síť. (25:20) (25:20)

54
    Oddechový čas si bere trenér Německa, Martin Heuberger. (25:20) (25:20)

54
    Už je to jen o pět, z levého křídla tvrdě a hlavně přesně pálil Marković. (25:20) (25:20)

53
    Žlutou kartu si vykoledovala lavička Německa. (25:19) (25:19)

52
    Další snížení mohl zařídit Grbović, jenže v brance stojí skvělý Heinevetter! (25:19) (25:19)

52
    Okamžitá reakce z ruky Meliće znamená rychlé snížení. (25:19) (25:19)

52
    V oslabení pálil Pfahl a Simić jen udiveně sledoval, jak mu míč zaplul za záda. (25:18) (25:18)

Aleš Pur

Nemecko: Heinevetter, Lichtlein - Kneer, Roggisch, Wiencek, Reichmann, Theuerkauf, Groetzki, Weinhold, Strobel, Schmidt, Fäth, Haass, Pfahl, Klein, Christophersen. Trenér: Martin Heuberger.
    Čierna Hora: Mijatović, Simić - Rakčević, Milašević, Melić, Osmajić, Marković, Kapisoda, Grbović, Vujović, Ševaljević, Roganović, Simović, M. Lasica, G. Lasica, Pejović. Trenér: Zoran Kastratović.

Rozhodca: Baďura, Ondogrečula (oba SVK)