Žilina – Zvolen 1:2 (po s.n.) | Košice – Poprad 4:1 (kon.) | Trenčín – Martin 3:1 (kon.)
Piešťany – Skalica 2:0 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
HK Skalica
Nedeľa 13.01.2013, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

57:09
    2 na 1 H. Ručkay s Mišurom. Matejovi v rozhodujúcej chvíli pred zakončením uskočil puk. Na sebavedomí mu to nepridá.

56:20
    Melichárek, pekná sťahovačka pomedzi nohy obrancu a dobrý pokus tesne nad.

54:40
    2 min. Holovič (SKA), napadnutie.. Úplne zbytočne teraz Holovič bodyčekoval v stredovom kruhu Šišovského na hlavu. Úplne zbytočne.

52:42
    Šátek bol sám na bránkovisku, nahrávku ale nezachytil.

51:22
    2 min. Škadra (PIE), podrazenie.. A teraz naozaj veľká šanca dať gól, lebo Skalica hrá presilovky výborne. Aj bez Žiga.

46:06
    Zase Tomek, keď sa mu do bránkoviska natlačil Holovič s Konečným.

45:38
    Na druhej strane fantastický Tomek akrobaticky likviduje ďalšiu šancu. 2455 divákov.

45:11
    Drgoňova bomba od modrej, bomba J. Ručkaya z kruhov, obe vyrazil Lipovský.

43:56
    Melichárek jemne tečoval Šišovského nahodenie zprava. Táto dvojca k sebe pasuje. Výborne Lipovský.

40:27
    Krásna práca Tibora Melichárka. V rohu získal puk a hoc najstarší na ľade prešiel po ľavej strane až pred Lipovského, nahodil na neho vtipnú žabku a tomu puk preskackal po chrbte len tesne vedľa brány. Tibor si vyslúžil potlesk.

39:50
    Skaličania už dvíhali ruky, puk za Tomekom, ale Brňák ho dokázal vyškriabnuť ešte pred bránkovou čiarou.

38:37
    2 min. H. Ručkay (PIE), seknutie. Skaličanom išli presilovky opticky lepšie. Tak uvidíme.

34:44
    2 min. Kozák (SKA), pád pod nohy.. Tentoraz nik neprotestuje. Tento faul zabránil J. Ručkayovi ohroziť gólmana v rýchlom brejku.

34:10
    Konečný prešiel do pásma stredom, nabil doprava Kutálkovi, ten netrafil bránu. Ale Skalica vo veľkom tlaku. Konečný len do Tomeka. Ten je zatiaľ z domácich najlepší.

31:23
    Závar na Tomekovom bránkovisku, ten to zase poriešil, pred Školiakom.

28:42
    2 min. Kutálek (SKA), podrazenie. Toto bude len ďalší olej do ohňa nespokojnosti hostí.

26:50
    2 min. Školiak (SKA), seknutie.. Myslím, že rovno na buly "vysekol" hokejku Mertelovi z rúk.

26:19
    Parádna presilovka hostí, slušný tlak, ale zatiaľ to všetko končí na brankárovi domácich.

25:44
    2 min. Filip (PIE), hákovanie.

Zase trošku herectva, teraz Kutálkovho a šanca hostí na kontaktný gólik.

23:06
    Kutálek a po ňom Šátek v možnosti kontaktného gólu. Tomek rieši s kľudom Angličana.

19:40
    A chytá aj strelu J. Ručkaya z kruhov. Ten ale mieril rovno do neho.

19:25
    Ale teraz sa Lipovský vytiahol. Skaličanom odskakuje už aj puk, ľahko ho získal H. Ručkay , predložil cez bránkovisko Mišurovi, ten aj vystrelil, Lipka sa natiahol akoby bol z gumy a fantasticky chytá.

18:35
    Vyrúbalík sa ocitol medzi kruhmi, ale nevystrelil ani presne, ani dôrazne, Tomek bez problémov vyráža.

15:06
    Piešťany dali gól!
    Konečne aj strela na bránu a z gólu sa po strele Richarda Filpa z ľavého kruhu sa raduje po mikroteči MAREK MERTEL. Marek bol upravený až dodatočne, pôvodne bol za strelca gólu označený Filip. Skalickí fans sú veľmi nespokojní. Asistencia: Filip, J. Ručkay

14:56
    2 min. Melichárek (PIE), lakeť.
    2 min. Bobček (SKA), údery.

14:19
    2 min. Vyrúbalík (SKA), vrazenie.

Byť koučom hostí, tak berem time out a skrotím si to. Zbytočné narazenie na mantinel.

10:18
    2 min. Vyrúbalík (SKA), napadnutie.
    5 plus OSOBNÝ TREST, plus TREST V HRE, Pálffy (SKA).

A dohral aj Žigo, ktorý toľko nadával hlavnému, že si vykoleduje disciplinárku, lebo tých trestov dostal akosi moc. Je to zbytočne nervózne, také basketbalové posudzovanie hokeju nesvedčí a prináša to nervy. Škoda.

09:20
    2 min. Škadra (PIE), napadnutie.. Myslím, že to faul nebol, ale Kubuš už nechcel stupňovať skalické rozhorčovanie.

09:20
    Žigo ale teraz ukázal svoj rozum a parádne prihral práve Jankovičovi na kruhy, ten netrafil, ešte sa aj s kýmsi zrazil a ostal otrasený.

04:55
    2 min. Ručkay J. (PIE), podrazenie.

02:59
    Po strele Kolníka dve Chylove dorážky, Lipovský si napravil povesť a azda aj sebavedomie.

01:22
    A je tu okamžitý gól v skalickej sieti, ktorý si ale brankár Lipovský nedá za klobúk. Na kruhy si nakorčuľoval HENRICH RUČKAY a nie príliš prudká strela švihom prepadla Lipovskému popod pazuchu do siete. Presilovka pokračuje ďalej samozrejme. Asistencia: Drgoň, Ručkay J.

01:05
    5 min. plus DKZ Lažo (SKA), seknutie. Škadra otrasený na ľade, Lažo si dlho nezahral. A už to samozejme vre na lavičke hostí, tréner veľmi protestuje.

Vlado Zimányi

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 2. H.Ručkay (Drgoň, J.Ručkay), 16. Mertel (Filip, J.Ručkay)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek Tomáš - Urban Vladimír, Drgoň Adam, Filip Richard, Škadra Martin, Cuník Matej, Brňák Tomáš, Kolník Adrián, Bučka Tomáš, Kolník Adrián - Šišovský Peter, Nemec Vladimír, Melichárek Tibor, Ručkay Jakub, Mišura Matej, Ručkay Henrich, Chylo Martin, Peško Michal, Haring Jozef, Saliji Samir, Stupka Václav, Mertel Marek
    HK Skalica: Lipovský Miroslav - Vyrúbalík Martin, Jankovič Ivan, Kozák Lukáš, Igor Bobček, Jaborník Henrich, Jindřich Barák, Gula Peter, Michal Srnec - Pálffy Zigmund, Školiak René, Michal Šátek, Martin Sloboda, Lažo Miroslav, Mikúš Tomáš, Sloboda Martin, Kutálek Tibor, Holovič Marcel, Konečný Rastislav, Stieler Dávid, Klejna Michal, Jurík Juraj

Rozhodca: Kubuš - Brath, Tvrdoň