Žilina – Zvolen 1:2 (po s.n.) | Košice – Poprad 4:1 (kon.) | Trenčín – Martin 3:1 (kon.)
Piešťany – Skalica 2:0 (kon.)
po s.n.
MsHK Žilina
1:2 (0:0, 0:0, 1:1)
HKM Zvolen
Nedeľa 13.01.2013, 17:00 • DOXXbet Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vážení priatelia, skončil sa extraligový duel medzi MsHK Žilina a HKM Zvolen a tom pomerom 1:2 po samostatných nájazdoch. Ďakujeme za sledovanie dnešného zápasu a želáme ešte príjemný nedeľný večer. (19:30:12)

65:00
    Zvolen dal gól!
    Autorom rozhodujúceho nájazdu je LUKÁŠ JURÍK.

za Zvolen opäť Jurík a dáva rozhodujúci gól.

Za Žilinu Sýkora vyrovnáva!!!

Za hostí jurík a Žigárdy parádne vyráža.

Vladimír Škoda nepremenil.

Za hostí ide Brabenec a Žigárdy chytá.

Róbert Krajči nájazd nepremenil.

Prvý nájazd hostia premieňajú.

Samostatné nájazdy začínajú.

V Žiline nás čakajú samostatné nájazdy, ktoré sa začnú po úprave ľadovej plochy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:27
    Vhadzuje sa po pravici Šimka.

63:20
    Treba ale povedať, že Zvolen je v predĺžení aktívnejším celkom.

62:55
    Hra je teraz rozháraná, oba tímy len vyhadzujú puky.

62:02
    V nájazde dvaja domáci na jedného obrancu hostí. Richard Huna sa rozhodol neprihrávať a strieľať. Prestrelil však bránku hostí a zároveń zbúral Mareka Šimka.

61:14
    V Žiline sa hrá predĺženie prosím pekne 5 na 5. Novinka na slovenských klziskách :-).

Začalo predĺženie.

Žilina sa dokázala v závere tretej tretiny ubrániť minútovej presilovej hre o 2 hráčov, čaká nás predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:40
    Žilina vyhadzuje puk, ale hostia sú okamžite v pásme. Strela! Žigárdy!

59:30
    Oddychový čas Žilina.

59:30
    Obrovský závar pred bránkou domácich. Žigárdy chytá.

59:00
    Oddychový čas Zvolen.

59:00
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Vladimír Škoda za vyhodenie puku z ľadovej plochy. Bolo to však jasne neúmyselné, puk sa skrátka pri vyhodení hlúpo odrazil na mantineli.

58:43
    Zvolen znovu v tlaku, domáci hokejisti sa obetavo bránia.

58:39
    Po strele Muchu od modrej čiary chytá Žigárdy.

58:25
    Zvolen okamžite v tlaku.

58:15
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Igor Rúfus za podrazenie. Žilinu čakajú náročne minúty.

58:01
    Začali sa záverečné 2 minúty tretej tretiny.

56:52
    Žilina nahadzuje puk za Šimkovu bránku a hráči oboch klubov striedajú.

56:08
    Žigárdy zachytil puk nahodený na jeho bránku, vhadzuje sa po jeho pravej ruke.

55:27
    Chyba Tomáša Haranta na obrannej modrej, vzápätí Robo Krajči doslova a do písmena zbúral prenikajúceho útočníka hostí.

54:13
    Čo nám dnes ešte pripravia oba tímy???

52:29
    Žilina dala gól!
    Žilina po dlhotrvajúcom tlaku vyrovnáva!!! TOMÁŠ SÝKORA strieľal z dobrej pozície medzi kruhmi, Marek Šimko puk len sklepol pred seba, Tomáš si puk dokorčuľoval a poslal ho do opustenej bránky hostí. Asistencia : Oliver Ďuriš.

52:05
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Mareka Šimka, Žilina stále v tlaku.

50:56
    Devečka z pravého kruhu iba do betónov dnes už x-krát spomínaného Šimka.

50:36
    Žilina v obrovskom tlaku, Šimko odoláva!

50:16
    Séria šancí Žiliny, Marek Šimko niekoľkokrát nevedel, kde má puk. Stále však drží svoj tím nad vodou, pretože domáci hráči sa nedokážu presadiť.

49:10
    Dnešné stretnutie sleduje 1323 divákov.

48:11
    Žilinskí Vlci nie a nie sa dostať do tempa, naopak hostia stále kontrujú kvalitnými protiútokmi.

47:52
    Bomba Tomáša Škvaridla z ľavého kruhu len presvišťala tesne okolo pravého vinkla Žigárdyho bránky.

46:18
    Kokavec po ľade z medzikružia, Šimko bol opäť pozorný.

45:51
    Domáci hokejisti sa teraz predbiehajú v tom, kto urobí väčšiu chybu. Hostia si v pohode hrajú svoj hokej.

44:24
    Puk neprešiel za bránkovú čiaru, v Žiline platí stav 0:1.

44:24
    Hostia sa radujú z gólu, hlavný rozhodca Peter Lokšík ide telefonovať videorozhodcovi. Jeden z útočníkov hostí vystrelil z ľavého kruhu, Žigárdy puk len obtrel lapačkou. Puk zapadol zaňho, no Štefan sa bleskurýchle otočil a puk zachytil hokejkou. Otázne je, či za, alebo pred bránkovou čiarou.

43:11
    Žilinčania hrajú v týchto momentoch roztržito, nedokážu sa dostať do tempa, odhodlanie zabudli asi v šatni.

41:19
    Zvolen sa dostáva do vedenia! Hostia zatvorili domácich v ich obrannom pásme, MICHAL JURAŠKO nahadzoval puk na bránku Žigárdyho, ktorý mal zakrytý výhľad a puk zbadal až vo svojej sieti. Asistencie: Kamil Brabenec a Peter Zuzin.

40:48

40:01
    Domáci hráči začínajú tretiu tretinu v oslabení.

40:01
    Začala tretia tretina.

Po druhej tretine máme v Žiline stále stav 0:0. Hra sa nezmenila, domáci hokejisti sa stále snažia v útoku niečo vymyslieť, hostia skúsene kontrolujú priebeh hry. Vyfauloval sa im však kapitán Andrej Podkonický, čo môže mať v tretej časti hry zaujímavé následky. Spomínaná tretina sa začne približne o 18:31.
    Strely:

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:34
    Domáci hokejisti sa teraz dobre bránia, Zvolenčania už len dohrávajú tretinu.

39:01
    Do konca strednej časti hry ostáva necelá minúta.

38:48
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty inkasuje Dušan Devečka za nedovolené bránenie v hre.

38:32
    Žilinčania vyslovene drú, snažia sa, no hostia kontrolujú priebeh zápasu a vyrážajú do nebezpečných protiútokov.

37:21
    Hostia v plnom počte.

36:38
    Neuveriteľná chyba Žigárdyho. Pri rozohrávke puku nahral priamo na hokejku jedného z útočníkov hostí a ten takmer skóroval!!! V poslednej chvíli sklzom zachraňovali Dušan Devečka a Tomáš Harant!

35:21
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty dostáva Andrej Podkonický za sekanie a keďže je to jeho tretí hokejkový trest v zápase, tak Andrej dostáva rovno trest do konca zápasu. Vynikajúca práca žilinskej časomiery.

34:50

33:41
    Žilina v obrovskom tlaku, Vlado Škoda z ľavej strany švihom len do Šimka, následne Drevenák tesne nedosiahol na puk.

32:50
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty dostáva Martin Výborný za podrazenie.

32:50
    Žilina v tlaku, Tomáš Staňo dostal ideálny puk od Jassa pred bránku, no zblízka prestrelil!

31:22
    Opäť nezáživná časť tretiny, oba tímy si vybrali takpovediac oddychový čas.

30:02
    Richard Huna v pozícii medzi kruhmi vypálil bombu na bránku Šimka. Puk letel tesne nad bránku hostí.

29:46
    Hostia v plnom počte. Domáci hokejisti sa do tlaku dostali až tesne pred koncom presilovej hry, no nič z neho napokon nevyťažili.

28:16
    Domáci v plnom počte. Začína sa presilová hra Žiliny.

27:46
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty za prílíš veľa hráčov na ľade dostáva striedačka hostí. Trest si odpyká Tomáš Škvaridlo.

27:18
    Vladimír Škoda vybojoval puk v obrannom pásme, periférne videl nabiehajúceho Roba Hunu, ktorého krížnou prihrávkou poslal do úniku. Robo vletel do pásma Zvolena, strelou švihom ale Šimka neprekonal.

27:00
    Na oslabení prvá formácia Žiliny, Tomáš Harant stratil v súboji hokejku a šprintuje na striedačku.

26:16
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Michal Kokavec za podrazenie.

24:55

23:41
    Žilina sa zatiaľ slušne bráni, hostia však držia pásmo.

22:55
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Tomáš Sýkora za sekanie.

22:43
    Martin Ďaloga dostal perfektnú časovanú prihrávku na modrú čiaru, vrútil sa do pásma Žiliny, pričom bol iba tienený obrancom domácich. Volil však strelu príklepom, ktorej efekt bol akurát zvukový, keď takmer rozbila plexisklo za bránkou Žiliny.

21:50
    Valášek vyhral buly, posunul puk za seba na Miša Kokavca, ktorý okamžite strieľal. Puk z jeho hokejky však letel vysoko nad bránku hostí.

21:45
    Robo Krajči v útočnej aktivite, sekunduje mu Vlado Škoda. Robovi protihráč jasne držal hokejku, Lokšík to nevidel.

20:44
    Pred dobiedzajúcim Andrejom Podkonickým skryl Žigárdy puk radšej do lapačky. Vhadzuje sa po Žigárdyho ľavej ruke. Po vyhratom buly nasleduje strela v podaní Tomáša Škvaridla, brankár Žiliny puk skrotil až na druhý pokus.

20:05

20:01
    Začala druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine máme akturálny stav 0:0. Viac z hry mali domáci hokejisti, ktorí hrali aj 2 presilové hry. Nič z nich však nevyťažili. Hostia pohrozili veľkou šancou Kamila Brabenca, no výborne zachránil Štefan Žigárdy. Veríme, že druhá tretina, ktorá sa začne približne o 17:44 už prinesie viac vzruchu.
    Strely 9:9.

20:00

19:58
    Bomba Vlada Škodu takmer zborila bránku hostí, ale stav je 0:0!!!

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

18:43
    Zvolen sa i v tejto hre v oslabení vynikajúco bráni.

18:05
    Robo Huna faulovaný pri prieniku do útočného pásma hostí, na trestnú lavicu odchádza Peter Zuzin na 2 minúty za podrazenie.

17:33
    Žigárdy prikryl na ľade puk pod lapačku, vrazil doňho Síkela a domáci obrancovia mu už jasne vysvetľujú kto je tu doma.

17:05
    Krajčiho propagačný pokus končí v naručí Mareka Šimka, ktorý dnes veru nepôsobí istým dojmom.

15:52
    Štvrtý útok Žiliny teraz zovrel súpera ako do klieští, najväčšiu šancu mal Tomáš Sýkora, ktorý z ľavého kruhu poslal puk tesne vedľa pravej tyčky zvolenskej bránky.

14:55
    Kamil Brabenec v obrovskej šanci, Štefan Žigárdy predvádza neskutočný zákrok!!!!

14:13
    Parádna bomba od modrej čiary v podaní Martina Leška, Šimko len reflexívne zasiahol ramenom.

13:47
    Tomáš Troliga čisto zostrelil pri mantineli jedného z hráčov Zvolena. Ten ostáva ležať na ľade, ide k nemu lekár. Dúfajme, že bude všetko v poriadku. Treba povedať, že zákrok to bol čistý, Tomáš ho trafil telom. Spomínaný hráč je Ľubor Pokovič, ktorý je zjavne mimo a spoluhráči ho vedú do šatne.

12:15
    Tvrdý súboj pri mantineli, rameno na rameno, víťazom je jeden z domácich hokejistov.

11:33
    Strela Výborného od modrej čiary narobila Žigárdymu problémy, no na 2x neposlušný puk skrotil.

10:25
    Tomáš Troliga teraz vyviezol puk za bránku Šimka, odtiaľ parádne našiel pred bránkou voľného Michala Kokavca. Michal pálil z prvej, Marek Šimko s prehľadom betónom vytlačil puk preč.

09:50
    Hra zatiaľ nemá šťavu, oba tímy akoby boli v zimnom spánku.

08:22
    Jakub Drábek nám z pozície obrancu predviedol vynikajúce spracovanie puku a prienik do šance. Koba Jass ale jeho úmysel nepochopil a tak Žilinčania neohrozili svätyňu hostí.

07:00
    Juraško skúsil vystreliť od modrej čiary, puk skončil na chráničoch Tomáša Troligu.

06:11
    Bomba Tomáša Brcka bola tečovaná tesne pred Šimkom, čo bola škoda, pretože puk následne letel mimo Šimkovu bránku.

05:43
    Žilina sa dlhšie udržala v pásme a hneď má Šimko plné ruky práce.

05:09
    Marek Šimko zasahoval po strele Kobu Jassa z ľavého kruhu. Koba strieľal zápästím, puk mal presnosť, chýbala ale razancia.

04:28
    Je po presilovej hre, Žilina ju zahrala veľmi, veľmi zle.

03:10
    Zvolen sa výborne bráni, domáci hráči majú skutočne problém dostať sa za útočnú modrú.

02:28
    Prvú dvojminútovku oslabenia Zvolenčania ustáli.

01:55
    Žilina v pásme, no nedokáže sa tam udržať na dlhšiu dobu a vytvoriť si tlak.

01:02
    Škoda chyboval pri rozohrávke, puk sa dostal k Lukášovi Juríkovi, ktorý ho poslal za Žigárdyho.

00:28
    Robo Huna dostal zásah hokejkou do tváre, na trestnú lavicu odchádza Andrej Podkonický a dostáva 2+2 minúty.

00:01
    Úvodné buly v prospech domácich hokejistov, no hneď vzápätí sa vhadzuje po pravej ruke Žigárdyho.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Na klzisku máme pripravené oba mančafty, zbystrite pozornosť, o malú chvíľu začíname.

Na ľade máme rozhodcovskú trojicu vedenú Petrom Lokšíkom.

MsHK DOXXbet Žilina: Žigárdy (Johanes) - Harant (C), Devečka - Rúfus, Brcko - Dlouhý (A), Leško - Drábek, Staňo - Huna Ri., Huna Ro., Varga - Drevenák, Škoda (A), Krajči - Kokavec, Troliga, Valášek - Jass, Ďuriš, Sýkora. Tréner : S. Chlebec.

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) - Pichnarčík, Juraško - Ťavoda, Mucha - Pokovič, Výborný - Šiška - Zuzin, Brabenec (A), Podkonický (C) - Škvaridlo, Jurík L. (A), Chovan - Puliš, Jurík M., Čanky - Síkela, Zuzin. Ďaloga. Tréner : P. Mikula.

Rozhodca: Lokšík - Rovenský, Tornay.

Príjemný dobrý deň, vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu hokejovej Tipsport Extraligy medzi MsHK DOXXbet Žilina a HKM Zvolen. Samotný zápas sa začína o 17:00, ešte predtým si však v krátkosti zhrnieme základné fakty o oboch tímoch.

MsHK Žilina - vlci aktuálne 2 zápasy po sebe neprehrali, v piatok zdolali po dobrom výkone doma jasne Banskú Bystricu a to pomerom 6:1. Góly si kamarátsky podelili prvé tri útoky a zaskvel sa i brankár Štefan Žigárdy. Podľa našich informácií by tento zápas mal byť posledný v drese Žiliny až pre trojicu hráčov. Uvidíme po zápase...

HKM Zvolen - hostia z mesta pod Pustým hradom pricestujú do Žiliny ako jasný líder celej Extraligy. V piatkovom zápase sa však doma vytrápili s Košicami, ktoré porazili až po nájazdoch v pomere 4:3. Zvolenčania už nie sú takými jasnými favoritmi a neporážajú súperom tak jasne ako na začiatku sezóny, stále sú ale veľmi nebezpečným tímom.

Bookmakeri predurčujú na víťazov hostí. Kurz na ich víťazstvo je aktuálne 2,00. Na víťazstvo hostí je aktuálny kurz 2,79. Na remízu 4,14.

To sú v krátkosti základné informácie. Pripomínam, že zápas sa začína o 17:00 a z komentátorského miesta vás k jeho sledovaniu pozýva Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 53. Sýkora (Ďuriš) - 42. Juraško (Brabenec, Zuzin), 65. Jurík

MsHK Žilina: Žigárdy (Johanes) - Harant (C), Devečka - Rúfus, Brcko - Dlouhý (A), Leško - Drábek, Staňo - Huna Ri., Huna Ro., Varga - Drevenák, Škoda (A), Krajči - Kokavec, Troliga, Valášek - Jass, Ďuriš, Sýkora. Tréner : S. Chlebec.
    HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) - Pichnarčík, Juraško - Ťavoda, Mucha - Pokovič, Výborný - Šiška - Zuzin, Brabenec (A), Podkonický (C) - Škvaridlo, Jurík L. (A), Chovan - Puliš, Jurík M., Čanky - Síkela, Zuzin. Ďaloga. Tréner : P. Mikula.

Rozhodca: Lokšík - Rovenský, Tornay