Slavia – Berani Zlín 3:2 (po pr.) | K. Vary – Sparta Praha 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 4:0 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 1:2 (po s.n.) | Litvínov – Plzeň 2:1 (po s.n.) | Liberec – Kladno 0:2 (kon.)
po s.n.
HC VERVA Litvínov
2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)
HC Škoda Plzeň
cz Nedeľa 13.01.2013, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga (ČR)

Domácí ve vyrovnaném utkání eliminovali útočnou hrozbu Plzně a v bojovném utkání, které mohlo skončit výhrou obou celků se nakonec radují z výhry s samostatných nájezdech. Dělba bodů, tedy bratrsky 2 pro domácí, 1 do Plzně. Litvínov prodlužuje sérii výher v samostatných nájezdech na 5 zápasů v sezoně. (20:19:36)

65:00
    Litvínov právě vstřelil branku!

FRANTIŠEK LUKEŠ si v první serii připsal vítězný nájezd.

Hanzl vystřihl velkou parádu, když jel od kruhů s roztažnýma nohama a zavěsil bekhendem pod víko.

Straka střílel tahákem mezi betony a nedal.

Hübl nabral rychlost, zkusil to mezi betony, ale Svoboda je včas zavřel.

Gulaš sice položil Francouze, ale nepřehodil jeho beton.

Lukeš šel klasicky zleva a trefil se pod vyrážečku.

Plzeňští mají s 10 nájezdů bilanci 6 výher, 4 prohry.

Litvínov jel letos nájezdy 4x a 4x se radoval.

Litvínov si letos již podruhé střihne dovednostní disciplínu o bonusový bod, neboť prodloužení branku nepřineslo.

Zásahy brankářů v prodloužení 1:1.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Pletka zlomil hůl na modré a musel rychle zpět.

64:46
    Oddechový čas pro hosty.

64:46
    Přihrávka na Kováře nenašla cíl.

64:20
    Gulaš chtěl rozhodnout ještě ve hře, ale mířil hodně mimo.

63:10
    Brejčákova rána rovněž těsně kolem levé tyčky.

62:48
    Litvínov špatně rozehrál. Pletka byl sám před Francouzem, ale jen těsně minul levou tyč jeho branky!

62:02
    Zašlápnutý kotouč po Svobodově pravici.

61:50
    Piroš nahazoval před branku, kde se Pšurný nedostal k teči.

61:10
    Kubát připravil Pletku o kotouč a čeká než spoluhráči dostřídají.

60:01

Třetí třetinu hodně poznamenal zlepšený výkon obran obou celků, když Plzeň měla opticky navrch díky přesilovým hrám, ve kterých si ale vyloženou šanci nevytvořila a tak budeme na severu Čech sledovat boj o bod navíc.

60:00

59:30
    Piroš to zkusil z rohu, ale obrana ho před branku nepustila.

59:00
    Litvínov drží kotouč. Bod s prvním celkem se jim zdá dobrý.

58:33
    Vlasák šel do tří a vybojoval pásmo pro Plzeň.

57:44
    Boční konstrukce po Kubátově bombě od modré!

57:28
    Hübl musel rychle pryč z prostoru před brankou, kde se snažil dorážet.

57:22
    Martynek tušil před brankou Ručinského, adresoval mu přihrávku bekhendem a puk končí u pozorného Svobody.

55:43
    Obránci zavřeli prostor před Francouzem a Pletka se jejich blokem neprodral k dorážce.

55:27
    Martynek vyhazuje za Svobodu.

54:51
    Gula vystřihl u hrazení souboj, kterých dnes proběhly desítky, ale nyní stál sudí blízko a jelikož bylo krátce po odehrání puku, trestá domácího beka dvěma minutami + 10 minutami osobního trestu za zásah do oblasti hlavy a krku.

53:53
    Kubát musel bleskově zpátky s Dvořákem, ale vše zvládl na výbornou přihrávkou za vlastní branku.

53:36
    Zakázané uvolnění Plzně.

52:57
    Hanzlík vyslal od hrazení nebezpečnou střelu a k ještě nebezpečnější dorážce se dostal Gulaš. Francouz oba pokusy kryje.

52:30
    Hollweg si k duelu vybral duo Gula, Brejčák, ale sudí je ke rvačce nepustili, ačkoli Hollweg a Gula už byl připraveni.

52:05

51:58
    Další Havířovo nahození nedokázal tečovat Balej a Francouz přerušuje.

50:05
    Lukeš už neměl kam by se uhnul soupeři, přesto je vyloučen za podražení Kováře. Z ledu se odklízejí odpadky.

49:00
    Vlasák hledal před brankou Straku, kterého přihrávka naslepo jen těsně minula.

48:41
    Pletkova střela končí v síti, ale branka byla už nějakou dobu posunuta padajícím Kovářem.

47:50
    Lukeš se vzteká ve vlastní třetině a dostává poslední varování.

47:10

46:55
    Ručinského pokus z mezikruží končí mimo branku, odnesla to však Kovářova hůl.

45:40
    Hübl z pravého kruhu minul branku.

45:10
    Ručinský promáchl na modré a musí spěchat zpět se Strakou.

45:01
    Lev vyloučen na 2 minuty za hákování.

44:00
    Litvínov číhá ve čtyřech na modré čáře. Kovář nemá komu rozehrát.

41:45
    Hanzl vyslal nebezpečnou střelu, proti které zasáhl Svoboda betonem.

40:01

I ve druhé třtině pokračoval velmi urputný hokej, když se v přečíslení puk šťastně odrazil ke Gulašovi, který srovnal skóre. Plzeň nadále tlačila domácí do defenzivy a především mladší obránci se dopouštěli hrubek, které hasil Francouz.

Zásahy brankářů ve druhé třetině 7:13.

Další třetina začne přibližně v 19:20.

40:00

39:53
    Piroš pálí od modré, možná mohl ještě popojet, pár vteřin zbývá.

39:00
    Litvínov zahajuje poslední minutu za vlastní brankou a z tohoto prostoru se mu moc nechce.

38:20
    Straka dostal před branku parádní zadovku, ale nastřelil Francouze, který následně puk přikryl.

37:17
    Piroš s Kovářem si dali krátký sprint za kotoučem, která ale končí za brankou a je z toho zakázané uvolnění.

37:07
    Majdan si neodpustil dojetí až těsně před Svobodu a obrana Plzně mu lehce domlouvá.

36:25
    Ručinský si musel před Francouzem dát pozor na Johnsona, protože domácí brankář krotil puk až napodruhé.

35:50
    Hanzl zkusil obkroužit branku, ale puk mu utekl.

35:27
    Hanzlova nevydařená střela jen těsně minula Ručinského hůl u pravé tyče.

35:12

34:38
    Vlasákovo vyhození tečoval Kubinčák, veškeré vzrušení je zbytečné, vyhazovat se nebude.

34:00

33:38
    Ofsajd Litvínova.

33:00
    Hollweg vyhazuje.

32:30
    Litvínov měl problémy se ziskem pásma, ale teď už zavezl Martynek.

31:52
    Lukeš se dral do šance po levém křídle, ale byl hákován Hanzlíkem.

31:03
    V komerční přestávce poutá pozornost sektor hostí, kde je aktuálně 6 otužilců do půli těla nahých, kterým sekunduje jedna fanynka pouze v podprsence.

30:46
    St. Pierre dobře hledal Vlasáka stříleným pasem, ale domácí obrana jej zablokovala.

29:34
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Balej sekl jednoho z bránících a dostává 2 minuty.

29:30
    Plzeň okamžitě rozestavena.

29:07
    Zemanovo vyhození končí na střídačce Plzně a domácím nepomohly ani důrazné protesty. Zeman vyloučen na 2 minuty.

29:00
    Ručinskému nevyšla obhazovačka na Hanzlíka.

28:00
    Piroš skryl střelu za obránce a Svobodova lapačka s ní měla plné ruce práce.

27:42

26:22
    Plzeň právě vstřelila branku!

Šťastná branka i na druhé straně. Vlasák se v přečíslení 3 na 2 rozhodol pro střelu nad vyrážečku ,ale jeho pokus byl sražen obráncem přímo na hůl MILANA GULAŠE, který v pohodě zasunul za brankáře který se již přemisťoval a nestihl tak reagovat. Asistence: Tomáš Vlasák.

26:07
    Zeman namazal Vlasákovi, ten mu laskavost oplatil.

25:33

25:12
    Litvínovu pískána hra vysokou holí.

25:00
    Plzeň se dobře brání třetí řadě Litvínova.

23:46
    Ručinského bomba od modré nadělala zmatky v obraně, ale domácí útočník na modré v opakované šanci minul odkrytou branku.

23:32
    Přesilovku si zahraje Litvínov. Boháč vyloučen na 2 minuty za držení.

23:19

23:00
    Pokus o rychlou rozehrávku Plzni nevyšel a bylo z toho přečíslení 2 na 1, kde Hübl nevyužil dobrá pas Lukeše.

22:20
    Domácí se osvobozují.

22:10
    Francouz trefil Kovářovu střelu do modré lapačkou, naštěstí pro něj puk propadl za branku.

21:50
    Plzeň v pásmu.

21:17
    Litvínov propadl v útočné třetině a Gula si v obraně musel pomoci nedovoleným bráněním, za které dostává 2 minuty.

20:01

Litvínov si od počátku odpustil urputnou ofenzivu a chytře čekal na silnějšího soupeře ve středním pásmu. Když se poté Škoda neprosadila v přesilové hře udeřil šťastným nahozením od modré Kubát a poslal domácí do vedení, a to navzdory tomu, že má Plzeň opticky více ze hry. Další branka již nepadla a v Litvínově tak platí ryze fotbalové skóre 1:0.

Zásahy brankářů 8:11.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:00

19:40
    Ručinský hrubě podcenil bránění Kováře a je z toho ještě jedno vhazování.

18:49
    Stříteského rozehru málem zachytil napadající Pletka, ale puk odskákal do středního pásma.

18:30
    Pletka zkusil získat tlak nahozením na Francouze, ale získal pouze buly.

17:58
    Balej je umravňován na buly před vlastním brankářem.

17:37

Po 22 vteřinách využívá Litvínov přesilovku. Ručinský sjel z modré před branku, kde zahustil prostor a střela KARLA KUBÁTA od modré se odrazila o tyč a brankáře Svobodu těsně za čáru. Bez asistence.

17:15
    Gula šel velmi odvážně do dvou protihráčů a donutil Gulaše k hákování.

16:56
    Straka nezachytil pas a je z toho zakázané uvolnění.

16:23
    Kontroverzní střídání Plzně, čárový nechávají hru běžet, i když střídající hráč byl od střídačky hodně daleko, když se jeho spoluhráč zapojil do hry.

15:48
    Hollweg přišel o puk na útočné modré.

15:31
    Litvínov zaútočil okamžitě po skončení oslabení. Svoboda kryje pokus Stříteského od modré.

15:15

15:00
    St. Pierre to zkusil od modré, ale trefil Pšurného, který vyváží.

14:30
    Verva se osvobozuje ihned po buly.

14:21
    A stále bez střely pro západočech, nyní je zastavil ofsajd.

14:10
    Lukeš osvobodil svůj tým. Plzeň zatím nevystřelila.

13:30
    Plzeň již před Francouzem.

13:06
    A tentokrát to domácí legenda přehnala s napadáním. Místo brankové příležitosti je tu přislovka Plzně. Ručinský inkasuje 2 minuty za podražení.

12:52
    Ručinský kličkou na modré vystavil Martynka do ofsajdu.

11:05
    Hübl dostal přihrávku na bekhend a než se stihl otočit, už u něj byla obrana.

10:20
    Pletka ujel do brejku 2 na 1, ale volil střelu kterou Francouz vytěsnil.

09:15
    Martynek čekal že Stříteský u hrazení obere o kotouč Vlasáka, ale to se nestalo a byl oz toho chvilkové přečíslení Škodovky.

08:20
    Kubinčák zavezl, nahodil směrem na Piroše, ale toho si pohlídal Havíř. Vzápětí u pravé tyčky neprocpal puk do branky Pšurný a Kubinčák nepřekonal Svobodu ani střelou od modré. Viděli jsme však efektní máchnutí lapačkou.

07:10
    Nápor domácích se tedy definitivně nekoná, ale i Plzeň zatím bez vyložené šance.

06:10
    Francouz si v rozehrávce poradil s Pletkou, ale celá akce opět končí icingem Litvínova.

05:26
    Domácí zažívají tvrdý přechod, vždyť před dvěma dny zde nastoupili proti poslednímu celku tabulky, a dnes proti lídrovi se jim nedaří rychlý přechod do pásma. Zakázané uvolnění domácích a vzápětí i ofsajd Litvínova.

03:50
    Majdan hledal z poza branky Hübla, ale puk mu odskočil.

03:20
    Litvínov posílá puk do pásma Plzně a jde střídat.

03:00
    Gulaš dělá problémy Brejčákovi v rozehrávce.

01:55
    Plzeň drží kotouč, ale domácí je drží v obranném pásmu.

Plzeň - Litvínov 2:1

Škodováci v letošní sezoně výborně skloubili druhou nejlepší obranu a druhý nejlepší útok ligy a suverénně dominují tabulce 10 bodů před Zlínem a Třincem. Právě s těmito pronásledovateli však Plzeň zaznamenala v posledních svou zápasech dvě prohry, což je vyrovnání letošní nejhorší serie. Plzeň letos v lize neprohrála více jak 2x v řadě.

V dresu indiánů se letos kromě zkušených Straky (15+31) a Vlasáka (15+33) prosazuje také o poznání mladší tahoun celku Milan Gulaš (25+27) a především na tyto tři se musí obrana soupeře vždy soustředit.

HC Verva Litvínov

Litvínov v posledních domácích zápasech předvedl bleskový nástup, když proti Třinci i proti Chomutovu vedl v první třetině 3:0. Na tuto chemickou směs tedy musí být Marian Jelínek připraven a bude zajímavé sledovat, jak odolní proti tomuto útoku západočeši budou. V sestavě Litvínova již tradičně absentují Trávníček s Posmykem. V pátek zraněný Martynek by měl nastoupit se stehy v ústech, otázkou je zda dnes nastoupí v pátek nemocný Smolka či zda ho znovu zastoupí odchovanec Sklenička.

Lídry kanadského bodování Litvínova jsou Lukeš (18+19) a jeho vrchní nahrávač Hübl (15+31), které následuje ta samo kombinace z druhé řady, konkrétně střelec Martynek (15+9) a jeho nahrávač Robin Hanzl (12+20).

Forma Litvínova v posledních zápasech

Litvínov Chomutov 6:2
    Kladno - Litvínov 3:2
    Litvínov - Třinec 6:5 sn.
    Sparta - Litvínov 6:3
    Litvínov - Liberec 5:2

Poslední čtvrtinu základní části zahájí Verva Litvínov doma se Škodou Plzeň. Litvínov porazím plní svůj předsezónní cíl, a to zisk 80 bodů, což mu stačí na šestou příčku. Západočeši letos opanovali základní část, před druhým Zlínem mají indiáni náskok 10 bodů a Plzeň tak má letos nakročeno k zisku prezidentovi trofeje. Litvínovu se letos proti Plzni nedaří, Verva prohrála všechny tři dosavadní zápasy a dnes má na domácím ledě poslední šanci, avšak Škodovka je v sezóně nejlepším týmem na ledech soupeřů a venku letos prohrála pouze 6x. Zajímavostí může být skutečnost, že oba dnešní soupeři se v posledních zápasech utkali s Piráty z Chomutova a oba je porazili 6:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.