Hr. Králové – Jihlava 0:2 (kon.) | Kadaň – Třebíč 1:0 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 3:4 (po s.n.)
Šumperk – Olomouc 4:3 (po pr.) | Litoměřice – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Beroun 4:1 (kon.)
Most – Písek 3:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
HC Olomouc
cz Sobota 12.01.2013, 17:00 • Tyršův stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

57:21
    Matěj Pekr sundal naprosto nepochopitelně a nesmyslně Gewieseho úderem do hlavy koncem hole, šumperský zadák zůstává ležet na ledě a Pekr je teď za své nepochopitelné gesto haněn kotlem. Dostává pět plus do konce utkání.

42:21
    Červenka, byl při svém průniku do obraného pásma Olomouce, faulován Rácem. Přesilovka pro Šumperk.

38:49
    Radim Kucharczyk si počínal nedovoleně a hosté jdou do tří. Ještě olomoucký útočník spílá sudímu a ironicku mu tleská, to může být rád, že to je jen za dvě minuty.

37:41
    A další vyloučení, tentokrát Ondřej Švaňhal za sekání.

35:05
    A Aleš Staněk jde na dvě minuty za podražení a tlak Draků opět otupen vyloučením.

31:02
    Hosté jdou do čtyř, vyloučen Michal Vodný.

29:09
    Matěj Pekr hodně přidal k Sedlákově podražení a sudí bude vylučovat. Hosté tak velmi lacinou přicházejí k přesilovce.

28:20
    Jenže po obrovském závaru před Halászem chyboval Holík a Draci jdou do čtyř! Štůrala však vychytal dvakrát betonem hostující útočníky, kteří nedokázali trestuhodně zvednout puk nad ležícího brankáře! Vyloučen za napadeníí Tomáš Brunec.

27:57
    Diviš taktickým faulem sundal k ledu Matuše, který zakončoval do prázdné branky! Kdyby nezasáhl, hosté by prohrávali již o dvě branky! Teď se budou bránit.

22:14
    Draci hráli deset vteřin v šesti a bude se vylučovat. Nejprve domácí tým střídal ve chvíli, kdy neměl ještě puk pod kontrolou, pak se hosté dokázali dostat do útoku a domácí nejspíš v nasazení zabránit hostům v akci nepřesně střídali. Trest odpyká Adam Rufer.

16:46
    Jenže Rác podrazil za šumperskou brankou Gewieseho, kterému se hokejka zapletla mezi brusle, a poměr sil se vyrovnal.

16:03
    Ale domácí jdou znovu do čtyř, Pastorovi se při vyhození z pásma kotouč postavil na hranu a puk poslal až na střídačku.

13:45
    A šumperské hledání končí po Sedlákově faulu za brankou, za vysokou hůl dostává dvě minuty a za 19 vteřin začne přesilovka Kohoutů.

12:04
    Hned po buly vysekl hokejku z ruk šumperskému hráči Richard Diviš a dostává dvě minuty za sekání. Sektor hostů se sice zlobí na rozhodčího, ale nic to Olomouci není platné.

06:51
    Hampl naprosto zbytečně seknul Štůralu po rukavici, zatímco hra již byla přerušena, ještě se pustil do bitky s Tesaříkem, ale vylučuje se na obou stranách jen po dvou minutách, i když Štůrala velmi vehementně signalizoval faul Hampla.

06:05
    Hosté jdou za jasné podražení znovu do čtyř, vyloučen je Robin Staněk.

03:49
    Hosté přehnali důraz, jmenovitě Ondřej Švaňhal u hrazení tvrdě složil Matuše a dostává dvě minuty za nedovolené branění.

Jaroslav Svoboda

Góly a asistencie: 25. Červenka (Rufer, Holík), 40. Červenka (Sedlák, Hulva), 58. Hulva (Červenka, Holík), 63. Holík (Brunec, Hulva) - 30. Houdek (Staněk), 31. Selingr (Diviš, Kotvan), 49. Kucharczyk (Hampl, Vaplenta)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) - Pastor, Holík, Gewiese, Novotný, Sedlák, Tesařík - Brunec, Skoumal, Hulva, Cink, Staněk, Červenka, Plášek, Rufer, Matuš, Finsterle, Meidl, Hlinka.
    HC Olomouc: Halász (Kašík) - Škůrek, Vodný, Houdek, Selingr, Janáček, Řípa, Diviš, Švaňhal, Kolouch, Kotvan, Hampl, Číp, Staněk, Herman, Kucsera, Bartoň, Rác, Valenta, Pekr, Kucharczyk.

Rozhodca: Humpolíček, Šír - Černý, Reich