Lorenzi – Rosol 2:0 (kon.) | Troicki – Lacko 0:2 (kon.)
Lukáš Rosol
0
0 4
cz Streda 02.01.2013, 13:45ATP Dauha - Qatar ExxonMobil Open (tvrdý povrch)

Do dalšího kola tak postoupil Paolo Lorenzi, a nutno dodat, že zaslouženě. To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký den. (14:46:33)

A je dobojováno. Sledovali jsme zápas, který nakonec zvládl lépe Paolo Lorenzi, který porazil Lukáše Rosola 2:0 na sety.

První set trval pouhých šestnáct minut a jasně ho ovládl Paolo Lorenzi, který vyhrál 6:0! Českému hráči se nic nedařilo a v první sadě uhrál pouhé tři fiftýny. Italský tenista tedy Lukáše Rosola v první sadě doslova zničil.

Začátek druhé sady vyšel lépe Italovi, který se rychle dostal do vedení 3:0. Český hráč pak snížil na rozdíl jednoho gemu, ale poté si už oba tenisté své podání udrželi a Paolo Lorenzi vyhrál druhý set 6:4.

Konec zápasu

6:4
    Další dobrý první servis a Paolo Lorenzi vyhrává tento duel!

40-0
    Paolo Lorenzi si pomohl esem a má tři mečboly!

30-0
    I další výměnu ovládl italský tenista, který jde za vítězstvím.

15-0
    A Paolo Lorenzi začal dobře a získal první fiftýn v tomto důležitém gemu.

5:4
    Konec přestávky, podávat bude Paolo Lorenzi.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:4
    A první proměňuje a snižuje na rozdíl jednoho gemu. Podávat na vítězství ale půjde Paolo Lorenzi.

0-40
    A po dobrém prvním podání má Lukáš Rosol tři gemboly.

0-30
    V další výměně dominoval opět český hráč, který získal další fiftýn.

0-15
    Rosol začal devátý gem esem.

5:3
    I další výměnu vyhrál Paolo Lorenzi, kterého dělí gem od vítězství v tomto duelu!

A-40
    Ale Paolo Lorenzi si nepřipouští žádné komplikace a rychle získal výhodu.

40-40
    Paolo Lorenzi pokazil první servis a po druhém získal fiftýn Rosol, máme tu shodu.

40-30
    Další míček ale získal Paolo Lorenzi, který má gembol.

30-30
    Výborně. Rosol má tento gem parádně rozehraný.

30-15
    Italský borec ale vyhrál další důležitou výměnu.

15-15
    V další výměně ale dominoval český hráč, který srovnal stav tohoto gemu.

15-0
    Paolo Lorenzi vyhrál první výměnu v osmém gemu.

4:3

4:3

4:3
    No vida. Další míček pro Rosola, který snižuje na rozdíl jednoho gemu.

30-40
    A po dobrém prvním servisu má Rosol gembol.

30-30
    Lukáš Rosol ale vzápětí srovnal, po třiceti.

30-15
    Další výměnu získal opět Paolo Lorenzi, který otáčí vývoj tohoto gemu.

15-15
    Nyní si ale Lukáš Rosol připsal na své konto první dvojchybu.

0-15
    Do sedmého gemu vstoupil lépe rodák z Čech, který získal úvodní fiftýn.

4:2
    A hned první proměňuje a jde do vedení o dva gemy.

40-15
    Po další výměně má Paolo Lorenzi dva gemboly.

30-15
    Italský hráč ale dominoval v další výměně a jde opět do těsného vedení.

15-15
    Další výměnu ale vyhrál český tenista.

15-0
    Paolo Lorenzi začal šestý gem dobře a získal první fiftýn.

3:2

3:2

3:2
    A pátý gem ukončil Lukáš Rosol esem, vůbec prvním v tomto duelu!

30-40
    Český hráč získal další fiftýn a má gembol.

30-30
    Výborně. Rosol dominoval i v další výměně a srovnává stav tohoto gemu.

30-15
    Český hráč ale bojuje a nyní vydřel důležitý fiftýn.

30-0
    I další výměnu ovládl italský hráč, který má tento gem výborně rozehraný.

15-0
    Pátý gem začal lépe Paolo Lorenzi, který získal úvodní fiftýn.

3:1
    A pak, že to nepůjde. Rosol proměnil hned první brejkbol a získává svůj první gem v tomto duelu!

15-40
    Výborně! Český tenista má dva brejkboly!

15-30
    Rosol se nevzdává a vybojoval další hodně důležitý míček.

15-15
    Další výměnu ale už ovládl Paolo Lorenzi.

0-15
    Do čtvrtého gemu vstoupil lépe Lukáš Rosol, který získal první fiftýn.

3:0

3:0

3:0
    I ten proměňuje a vede už o tři gemy. Vypadá to, že o vítězi tohoto duelu je rozhodnuto, ale uvidíme, stát se může cokoliv, obzvlášť v tenise.

A-40
    To je škoda, to je škoda. Paolo Lorenzi uhrál třetí míček v řadě a má další brejkbol!

40-40
    Rosolovi se nepovedlo první první a po druhém servisu získal fiftýn Paolo Lorenzi, je tu další shoda.

30-40
    Další výměnu ale vyhrál Paolo Lorenzi, který ještě dramatizuje tento gem.

15-40
    A Lukáš Rosol má dva gemboly, to už vypadá hodně dobře.

15-30
    No vida. Další míček pro českého tenistu, který jde za svým prvním gemem.

15-15
    Následující výměnu ovládl Lukáš Rosol.

15-0
    Paolo Lorenzi na kurtu stále dominuje, což potvrdil i nyní, kdy získal další míček.

2:0
    A hned první gembol využívá a vede o dva gemy. Český hráč to bude mít nyní už hodně těžké, ale i zázraky se dějí.

40-15
    A nyní má italský hráč dva gemboly na potvrzení brejku.

30-15
    Jenže Paolo Lorenzi je při chuti a po další výměně jde opět do těsného vedení.

15-15
    Ale Lukáš Rosol se nevzdává a stále bojuje. Další výměnu vyhrál český hráč a získal důležitý fiftýn.

15-0
    První míček ve druhém gemu získal Paolo Lorenzi.

1:0
    Povede! Italský hráč získal i další míček a bere českému hráči opět podání.

A-40
    Ale další výměnu vyhrál Paolo Lorenzi a má tak další brejkbol! Povede se mu nyní tento gem ukončit?

40-40
    Nekonečný gem pokračuje. Lukáš Rosol srovnal na další shodu.

A-40
    Paolo Lorenzi má další brejkbol! Už pátý v tomto gemu.

40-40
    Jenže Paolo Lorenzi vyhrál další výměnu a máme tu opět shodu. V tomto gemu uhrál Lukáš Rosol víc fiftýnů, jak v celém první setu!

40-A
    Výborně. Český hráč otáčí vývoj tohoto gemu a má výhodu.

40-40
    Ale i tentokrát dokázal Rosol srovnat na shodu a první gem ve druhém setu stále pokračuje.

A-40
    Paolo Lorenzi má další brejbkol!

40-40
    Rosol ale vzápětí srovnal na další shodu a gem pokračuje.

A-40
    Další výměnu ovládl Paolo Lorenzi, který má už třetí brejkbol v této hře!

40-40
    Výborně! Rosol si pomohl prvním servisem a máme tu další shodu.

A-40
    Paolo Lorenzi má další brejkbol! Už pátý v tomto utkání.

40-40
    Lukáš Rosol ale bojuje a tento gem dotáhl do shody.

40-30
    Další míček pro italského hráče, který má další brejkbol!

30-30
    Rosol pokazil první servis a po druhém podání získal fiftýn italský hráč.

15-30
    Následující míček ale získal Paolo Lorenzi, který dramatizuje tento gem.

0-30
    No vida. Další výměna pro českého tenistu.

0-15
    Do druhého setu vstoupil lépe Lukáš Rosol, který získal první fiftýn.

0:0
    Druhá sada by měla začít za malý okamžik, tak snad se český hráč vzpamatuje a otočí stav tohoto duelu, který se zatím pro něj nevyvíjí vůbec dobře.

0:0
    První set je za námi. Trval pouhých 16 minut a zcela jasně ho vyhrál italský tenista Paolo Lorenzi, který porazil Lukáše Rosola 6:0! Českému hráči se nic nedařilo a v první sadě uhrál pouhé tři fiftýny!

6:0
    Hned první setbol proměňuje a vyhrává první set!

40-0
    Ital má tři setboly!

30-0
    A nyní už jen dva. Další fiftýn pro tenistu z Itálie.

15-0
    Paolo Lorenzi vybojoval další fiftýn a dělí ho pouze tři míčky od zisku první sady.

5:0

5:0

5:0
    Další míček pro italského hráče, který bere Rosolovi další podání a jde do vedení 5:0. Nad kurtem nám pomalu poletuje kanár...

40-15
    Jenže Paolo Lorenzi je na koni a po další výměně má dva brejkboly!

30-15
    Lukáš Rosol se ale nevzdává a v další výměně dominoval a získal hodně důležitý fiftýn.

30-0
    Paolo Lorenzi si připsal na své konto další fiftýn a kráčí za vítězstvím v prvním setu.

15-0
    Také další výměnu ovládl Paolo Lorenzi.

4:0
    A hned první gembol Paolo Lorenzi proměnil a vede o čtyři gemy.

40-15
    Italský tenista má dva gemboly.

30-15
    Paolo Lorenzi si ale nepřipouští žádné větší komplikace a v další výměně získal důležitý fiftýn.

15-15
    V delší výměně ale nyní kraloval český tenista, který srovnává stav čtvrtého gemu.

15-0
    Paolo Lorenzi na kurtu dominuje a získal další fiftýn.

3:0

3:0

3:0
    Tak to je velice nepříjemné. Lukáš Rosol si neudržel ani své druhé podání a Paolo Lorenzi už vede o tři gemy!

40-15
    A nyní má Paolo Lorenzi dokonce dva brejkboly!

30-15
    A ten získal i další míček a také tento gem má Ital výborně rozehraný.

15-15
    Následující výměnu ale opět ovládl Paolo Lorenzi.

0-15
    A nyní se konečně dočkal a získává první fiftýn v tomto duelu.

2:0
    A hned první využívá a jde do vedení o dva gemy. No Lukáš Rosol se zatím nemůže dostat do hry a stále čeká na svůj první fiftýn.

40-0
    Ital má nyní tři gemboly na potvrzení brejku.

30-0
    Další výměnu ovládl opět tenista z Itálie. Lukáš Rosol stále čeká na první fiftýn.

15-0
    Paolo Lorenzi pokračuje stále na výbornou a získal i další fiftýn.

1:0
    A hned první využívá a bere českému hráči servis. To je hodně nepovedený začátek pro Lukáše Rosola, který při svém prvním servisu neuhrál ani míček.

40-0
    A nyní má Paolo Lorenzi dokonce tři brejkboly!

30-0
    Rosolovi se zatím na podání příliš nedaří. Další míček pro italského tenistku, který má první gem výborně rozehraný.

15-0
    První výměnu v tomto duelu získal Paolo Lorenzi.

0:0

Vítejte u on-line přenosu tenisového utkání osmifinále turnaje v katarském Dauhá, v němž se v rámci dvouhry mužů utká Ital Paolo Lorenzi a Čech Lukáš Rosol.

Italský tenista Paolo Lorenzi v prvním kole turnaje dokázal porazit lépe žebříčkově postaveného Alberta Ramose-Vinolase, kterému patří padesáté místo, ve dvou setech - 7:6 a 7:1. Ital se více specializuje na antuku, která mu svědčí mnohem víc, než ostatní povrchy. Na tvrdém povrchu odehrál Lorenzi v roce 2012 celkem patnáct utkání z nichž osm dokázal vyhrát a sedmkrát prohrál.

Český tenista Lukáš Rosol, aktuálně třiasedmdesátý hráč žebříčku, vstoupil do turnaje mírně překvapivým vítězstvím nad osmým nasazeným Španělem Pablo Andújarem, kterého přehrál hladce ve dvou setech 6:2 a 7:6. Na tvrdém povrchu odehrál v roce 2012 patnáct utkání v nichž dokázal sedmkrát vyhrát a osmkrát prohrát.

Bilance vzájemných zápasů je vyrovnaná 1:1, když v prvním utkání již v roce 2006 na turnaji v Bratislavě český tenista přehrál soupeře 2:1. O tři roky později, také na antuce, na challengeru v Orbetellu Lorenzi dokázal Rosolovi porážku oplatit a porazil ho 2:0 na sety.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.