Charleroi – Mons 1:2 (kon.) | Waregem – Leuven 2:1 (kon.) | Lokeren – Cercle 3:0 (kon.)
Mechelen – Gent 1:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Genk 1:1 (kon.) | Brugge – Kortrijk 0:0 (kon.)
Sporting Charleroi
1:2 (1:0)
RAEC Mons
cz Streda 26.12.2012, 14:30 • Stade du Pays de Charleroi • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Češi na hřišti
    V kádru obou týmů nefiguruje žádný český fotbalista.

RAEC Mons
    Hosté jsou na tom v tabulce Jupiler League o dvě příčky lépe, tedy na devátém místě, když v doposud odehraných jedenadvaceti zápasech osmkrát vyhráli a čtyřikrát remizovali. V devíti zápasech odešli poraženi a s osmadvaceti body se drží v klidném středu tabulky, jen o skóre za osmým Kortrijkem a sedmým Oud-Heverlee Leuven. Také Mons, stejně jako dnešní hostitel, se musel v devatenáctém kole smířit s krutou porážkou, když na svém hřišti podlehl Anderlechtu 0:5. Pak následovala prohra v Brugách s Clubem 0:2 a domácí remízové utkání s Zulte Waregem 1:1.

Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice jedenáctého klubu Jupiler League, když v doposud odehraných jedenadvaceti zápasech sedmkrát vyhráli a třikrát remizovali. V jedenácti zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali čtyřiadvacet bodů, což je řadí spíše do spodní části tabulky. Na příčky, zaručující boj o setrvání v nejvyšší soutěži, má Charleroi náskok dostatečných šesti bodů. V posledních ligových utkáních sice musel Sporting "spolknout" krutý výprask 0:6 na hřišti Standartu Lutych, pak však dokázal porazit 1:0 Beerschot AC a v posledním ligovém kole zvítězil na hřišti konkurenta v ligové tabulce, KAA Gent 2:1!

Sporting Charleroi: Mandanda - Diandy, Martos, N´Ganga, Ohayon - Satli, Kaya, Kumedor, Miličevič - Aoulad, Rossini

RAEC Mons: Berthelin - Lépicier, Monteyne, Timmermans, Van Gijseghem - Angéli, Jarju, Le Postollec, Zola - Nong, Perbet

Rozhodčí: Van De Velde - Bourbon, Lescalier.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání dvaadvacátého kola belgické Jupiler League, v němž domácí Sporting Charleroi přivítá RAEC Mons.

1

3
    Hosté vhazují z pravé strany na polovině soupeře.

5
    Míč v držení hostů, kteří jsou v úvodu utkání o něco aktivnější.

6
    Další vhazování hostů z pravé strany na polovině soupeře.

8
    Hra se pomalu vyrovnává, více do hry se dostávají i domácí.

10
    První rohový kop v utkání. Zahrávat bude Charleroi z levé strany.

10
    Ale obrana hostů v pohodě odvrací, domácí se do zakončení nedostávají.

11
    Pozor, rychlý brejk hostů, první střela na bránu v utkání, ale míč jde mimo.

12
    A další nebezpečný útok hostů. Jarju po narážečce s Perbetem střílí na bránu, míč končí mimo. Ale je z toho rohový kop.

12
    Dobře zahraný rohový kop z pravé strany, hosté střílí, ale tečovaná střela končí mimo. Rohový kop pro Mons.

13
    Další střela hostů, ale i tento rohový kop obrana Charleroi odvrací.

15
    První čtvrthodina utkání za námi, prvních patnáct minut patřilo hostům. Na první branku však musíme počkat.

17
    I domácí se nyní dostávají ke střele, z levé strany střílí Kaya, ale míč přímo do prostřed brány, kde je připravený gólman Monsu. Berthelin bude vykopávat.

19
    Nyní již konečně domácí opravdu vyrovnávají hru, na bránu hostů se žene stále více domácích útoků.

21
    Střela z pravé strany, střílí Aoulad, ale míč končí vysoko nad bránou.

24
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!

Domácím se aktivita v posledních minutách vyplatila, GIUSEPPE ROSSINI dává první branku utkání, když přelstil obranu hostů svým postavením na hranici ofsajdu a střelou do protilehlého rohu brány nedal Berthelinovi šanci, Charleroi se ujímá vedení!

25
    Střele branky dostává zároveň i žlutou kartu za svlečený dres. Zbytečná karta.

27
    Hosté měli dobrou příležitost, útočník Nong se dostává ke střele z hranice pokutového území, střílí z voleje, ale míč končí vysoko nad domácí bránou.

29
    Další dobrá kombinace hostů, která končí na dobře zorganizované obranné řade Sportingu.

31
    Host vybojovali rohový kop.

32
    Rohový kop z pravé strany rozehrán "na krátko", obrana domácích připravena a získává míč.

35
    Domácí se nyní musí bránit nebezpečným protiútokům Monsu, po jednom takovém, kdy Angéli střílí ze zhruba pětadvaceti metrů, je tu další rohový kop pro hosty. Pro Mandandu to byla velice zrádná střela, kterou musí "pouze" vyrazit na roh.

36
    Některý z bránících hráčů tečuje střelu mimo bránu, bude z toho již pátý rohový kop pro RAEC Mons.

37
    Ale i s touto standartní situací si domácí obrana poradila.

39
    Převaha hostů znázorňuje i statistika útoků - 15 ku 24. útoků hostů! Střely na bránu - 2:4 z pohledu Charleroi.

41
    Hosté v závěru poločasu nespěchají s rozehrávkou, míč se vrací až k Berthlinovi, který nyní plní roli jakéhosi libera.

42
    Žlutou kartu nyní dostává hostující Benjamin Nicaise, který sedí na střídačce. Zatím není příliš jasný důvod, zřejmě za nepřípustné řeči.

43
    Blíží se závěr prvního poločasu, hosté, ač přes zjevnou aktivitu, půjdou do kabin zřejmě s jednobrankovou ztrátou.

45
    Těsně předtím, než sudí ukončí první poločas, se do zakončení tlačí hostující Nong, který si z místa pokutového kopu naskakuje na centrovaný míč z pravé strany, ale Mandanda zůstal bez "práce", míč končí vysoko nad bránou.

Skončil první poločas, ve kterém jsme mohli sledovat aktivní fotbal ze strany hostů, kteří přijeli do Charleroi s cílem vybojovat nějaký bod do ligové tabulky. Zatím se však mohou radovat více domácí, kteří po trefě Rossiniho z 24. minuty vedou 1:0.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhý poločas začne přibližně v 15:33 hodin.

46

46
    Hosté vstupují do druhého poločasu opět aktivně, hned v jeho úvodu zahrávají svůj šestý rohový kop.

47
    Ale míč končí v náruči Mandandy, který bude rozehrávat.

48
    Oba týmy vstoupili do druhého poločasu ve stejném složení, nikdo nestřídal.

50
    Hosté vlétli na svého soupeře od úvodu druhého poločasu, Charleroi pod drtivým tlakem!

51
    Mons právě vstřelilo branku!

Zola posílá skvělý centr do pokutového území, Mandanda chce míč vyboxovat, ale padá přes vlastního obránce Satliho. K míči se dostává ALOYS NONG, pro kterého již není problém zakončit a vyrovnat stav utkání.

54
    Miličevič kope přímý volný kop, Berthelin přízemní střelu vidí, padá, ale nakonec zasahovat nemusí, míč končí těsně vedle.

56
    Krásná akce domácích, Kaya zatáhl míč po pravé straně, centruje do pokutového území, přesný pas míří na Aoulada, ten mí dostatek času i prostoru k zakončení, ale zaváhal a o míč ho nakonec připravil skvělým obranným zákrokem Timmermans. Velká šance domácích!

59
    Hosté ale pokračují v dobré hře, za svůj skvělý výkon si vyrovnávací branku zaslouží.

61
    Domácí Abraham Kumedor dostává žlutou kartu.

62
    První střídání v utkání, hřiště opouští střelec první branky Charleroi, Rossini, kterého nahradí Mynor Escoe.

64
    Po vyrovnávací brance tempo hry poněkud upadlo, v současné době je opět stejný herní obraz jako v první polovině.

65
    Svůj druhý rohový kop zahrávají domácí.

67
    Domácí kombinují na polovině hostů, ale špatnou přihrávkou se připravují o možnost ohrozit Berthelina.

70
    Skvělá příležitost pro Mons, Monteye proniká po levém křídle, přihrává před šestnáctku domácích, tam se k míči dostává Jarju, ale jeho střela je příliš uspěchaná a končí mimo bránu.

73

A hosté otáčí zápas, gól který pad "z nebes"! Nong posílá vysoký centr z pravé strany, v pokutovém území se prosazuje dobře postavený MATUMONA ZOLA.

74
    A vzápětí sedmý rohový kop pro Mons. Přichází další tlak hostujícího celku?

75
    Obrana domácích odvrací, ale ale čeká je těžká práce, pokud Charleroi chce bodovat v dnešním utkání.

76
    Další střídání v domácí sestavě, hřiště opouští Abraham Kumedor, na jeho místo přichází Ziguy Badibanga.

79
    Další nebezpečný útok hostů, následuje dobrá střela, celkem již sedmá na bránu, ale Mandanda chytá.

81
    Domácí se snaží vymanit z tlaku hostů, ale příliš se jim to nedaří, míč často ztrácí po špatných přihrávkách, nepřesných nákopech.

83
    Poslední střídání v dresu domácích, hřiště opouští Matan Ohayon, místo něho nastupuje Samuel Fabris.

85
    I přes střídání, nedokáží domácí vymanit se z tlaku Monsu.

87
    První střídání Monsu, hosté si "pošetřili" všechny střídání až na závěr utkání, Dylan De Belder nahradí na hřišti Nonga.

89
    Ještě se dostává do šance Miličevič, který však opět v souboji s gólmanem Monsu prohrává, když těžce zpracovává míč, který mu nakonec obrana hostů bere a odkopává pryč.

90
    Probíhá poslední minuta řádné hrací doby, rozhodčí bude nastavovat, šance pro Sporting na vyrovnání stále žije.

Skončilo dnešní zajímavé utkání, v němž si připsali zasloužené tři body hosté, kteří dnes dokázali vyhrát 2:1 na hřišti Charleroi.

Hostům se podařilo ve druhém poločase otočit zápas dvěma brankami, když se v 51. minutě trefil Nong a v 73. minutě Zola. Domácí se již na odpověď nezmohli a ztratili tak důležité body.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těšíme nashledanou. (16:26:42)