Linz – Znojmo 5:3 (kon.)
Steinbach Black Wings Linz
5:3 (1:1, 0:2, 4:0)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Nedeľa 23.12.2012, 17:30 • Keine Sorgen Eisarena Linz • bet-at-home ICE Hockey League

Domácí vyhráli poslední třetinu 4:0, což jednoznačně vypovídá o tom, co rozhodlo o vítězi dnešního utkání. Orli nedokázali udržet dvoubrankový náskok a vrací se domů bez bodu. Příležitost k odvetě budou mít hned 26. prosince na domácím ledě, kde Černá křídla přivítají od 17:30. Díky za pozornost a pohodové svátky. (19:42:47)

60:00

59:46
    Dvě minuty za sekání ještě dostává Danny Irmen (LIN), ale to už je ze znojemského pohledu příliš pozdě.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny.

57:08
    Kacetl zůstává na střídačce, Znojmo to zkouší se šesti hráči v poli.

57:08
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

56:00
    Linz právě vstřelil branku!
    Zřejmě je rozhodnuto. Pátou branku domácího celku přidává MARTIN GRABHER MEIER. Asistence: Daniel Oberkofler, Brett Engelhardt.

54:51
    Domácí dokonávají obrat. BRIAN LEBLER kompletuje pět minut před koncem třetí třetiny hat-trick a pro Znojmo je teď situace velmi složitá. Asistence: Curtis Murphy a Mike Ouellette.

52:30
    Domácí se ubránili a jsou znovu s pěti hráči na ledové ploše.

50:30
    Přesilovka Znojma. Mitterdorfer (LIN) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

50:05
    Do konce třetí části zbývá deset minut a po vymazání znojemského náskoku je v Linzi k vidění hokej nahoru - dolů.

47:18
    Je vyrovnáno! Engelhardtův pas přetavuje v třetí gól domácích DANIEL OBERKOFLER. Asistence: Brett Engelhardt.

43:57
    Domácí povzbuzeni gólem tlačí a ženou se za vyrovnáním.

42:31
    Domácí využívají druhou přesilovku v zápase. Úspěšným střelcem je znovu BRIAN LEBLER, který se prosazuje švihem nad Kacetlovo rameno, a znojemský tým čekají krušné chvilky. Asistence: Marc-Andre Dorion a Danny Irmen.

41:18
    Domácím se otvírá šance na snížení. Burke Henry (ZNO) vyloučen za nedovolené bránění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:02. Znojmu druhá třetina vyšla náramně a po gólech Jana Šedy a Richarda Jarůška vede v přímém souboji o elitní šestku na ledě Linze 3:1!

40:00

37:15
    Tentokrát zůstala početní výhoda Orlů nevyužita, domácí jsou kompletní.

37:02
    Mitterdorfer se v oslabení vydal dopředu a tvrdou ranou od modré zkusil štěstí. Kacetl byl připraven.

Lukáš Peroutka

Góly a asistencie: 7. Lebler (Ouellette, Irmen), 43. Lebler (Dorion, Irmen), 48. Oberkofler (Engelhardt), 55. Lebler (Ouellette, Murphy), 56. Grabher Meier (Oberkofler, Engelhardt) - 3. Havlík (Štach), 23. Šeda (Havlík, Kulmala), 31. Jarůšek

Steinbach Black Wings Linz: LeNeveu (Hirn) – Murphy, R. Lukas, Hedlund, MacDonald, Dorion, Mitterdorfer, Scholz, Mayr – Lebler, Ouellette, Irmen – Baumgartner, Hisey, Leahy – Grabher Meier, Oberkofler, Engelhardt – Spannring, P. Lukas, Mairitsch.
    HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) – Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova – Jarůšek, Fiala, Bickell – Strömberg, Bartoš, Lattner – Podešva, Šeda, Havlík – Komínek, Beroun, Rožník.

Rozhodca: Bogen, Podlesnik – Ettlmayr, Kalb