HC Slovan Bratislava
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Salavat Julajev Ufa
Streda 19.12.2012, 19:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL

Miloš Říha odovdáva ceny dvom najlepším hráčom dnešného stretnutia, Iiro Tarkki v drese hostí a Jaroslav Janus v drese belasých. Kto iný ako gólmani? Oprávnene, boli pánmi dnešnej hry. (21:30:03)

65:01
    Slovan dal gól!
    Autor víťazného gólu Michal Vondrka!

Trubachyov nedal!

Vondrka ide opäť a teraz blafákom vsietil!!!!! Supééér práca Michala!

Vondrka pomedzi betóny po ľade posiela zápas ďalej!!!! Výborne Michal!

Parshin chcel kľučku na pravú stranu, Jaro rozkľak a betónmi vyráža.

Miklík volí strelu a Tarkki bravúrne opäť do lapačky!!!

Trubachyov blafákom položil JJ na ľad a dvíha puk do siete.

Višňovský zvolil strelu, len do betónov Tarkkiho.

Khlystov to chcel na blafák, Janus v ľahu kryje, keď Denis strieľa cez jeho betón mimo.

Ani predĺženie nerozhodlo o dnešnom víťazovi stretnutia a tak si po krátkej úprave ľadu pozrieme samostatné nájazdy. Ja osobne som zvedavý na výkon, ako Jaroslava Janusa, tak aj jeho kolegu naproti, Iiroiho Tarkkiho.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:15
    Ďalší strelecký pokus končí u Janusa, hostia získavajú pásmo.

63:50
    Teraz sa natlačil pred JJ Rolínek, aj jeho strelu Jaro vyráža betonmi!

63:25
    Zinovyev tvrdo vystrelil od modrej, výborný JJ jeho pokus zneškodnil.

62:53
    Oborovskáááá šanca, ktorú zahodil Sigalet, sám pred Tarkkim, keď sa dostali domáci do prečíslenia, prestrelil bránku.

62:21
    Teraz puk zaviezol do pásma Vondrka, no osamotený nemal šancu proti dvom hráčom hostí.

61:47
    Tabaček potiahol do pásma, no strelu si domáci nevypracovali a teraz o puk prišli.

60:53
    Bližňák nabil ideálne postavenému Sersenovi, no ten puk trafil veľmi zle, aká to škoda!

60:31
    Vondrka s Miklíkom to skúšali v pásme, hostia im puk zobrali, chceli rýchlo vpred, no vystavili sa do ofsajdu.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretine sme gól nevideli a tak ideme do predĺženia. Domáci boli aktívnejší, pomer striel v tretej časti hry 13:8 vystihuje aktivitu domácich, budeme zvedaví na 5 minútové predĺženie a v prípade samostatných nájazdov na skvelých gólmanov, ktorí dnes zaslúžia absolutórium.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:57
    Domáci v plnom počte.

59:36
    Puk teraz pri Tarkkim, ďalší útok hostí sa rodí.

58:48
    Pihlströmova strela len tesne minula Jarovu bránku, fúúú...

58:14
    Hostia to rozbalili pred Janusom, ako na holandských kolotočoch.

57:57
    Za podrazenie odchádza von na dve minúty Tabaček, Bude horúco.

57:43
    Mirnov potiahol a z pravej strany, takmer z bránkovej čiary, triafa do Jarových betónov.

56:55
    Dnešné stretnutie sleduje 10.055 divákov. Vypredané!!!

55:34
    Opäť v akcii Tarkki, betóny v pokľaku zastavili puk po strele domácich.

55:30
    Miklík s Bližňákom založili akciu, Máriova strela tečovaná na sieť, vhadzovať sa bude po Tarkkiho ľavej ruke.

54:34
    Ešte niečo viac ako 5 minút, ktoré z mužstiev rozhodne? Alebo ideme do predĺženia?

53:15
    Pankov zobral puk v strednom pásme, natlačil sa až pred Jara, strieľa, no JJ posiela puk na opačnú stranu svojim telom.

52:42
    Višňovského delovka tečovaná a puk len tesne minul branku. Domáci teraz vo veľkom tlaku melú hostí v pásme.

51:47
    V šanci pred Tarkkim Bližňák, Tarkki puk vyrazil, Mário ani na druhykrát Iiro Tarkkiho neprekonal.

51:40
    Vondrka len tsesne minul konštrukciu bránky.

50:52
    Proshkin strelou od modrej nebezpečne triafa Jarovu hruď, od gólmana je puk zasa v hre a na hokejkách hostí.

49:34
    Domáci prežili záver presilovky, keď si Ufa vyracovala šance, no Janus zachránil čo sa dalo a drží čisté konto.

49:19

48:44
    Dvakarát po sebe v super šanciach Zinovyev, v nájazde na Janusa sám pred Jarom nedal, výborný JJ!!!!!

48:16
    Do tretice Bližňák poslal pozdrav k Tarkkimu, hostia hrajú našťastie presilovku zle, pretože domáci super bránia.

47:54
    Teraz to Miklík vystrelil až na Tarkkiho, ďalšie sekundy sú fuč.

47:28
    Vondrka vyhodil z pásma cez všetky čiary, zbierame sekundy.

47:19
    Škoda faulu Kytnára, dve minúty za podrazenie.

46:24
    Domáci začali aktívne presilovkou a táto aktivita im zostala, hostia sú nebezpeční v brejkoch, treba ustrážiť ich útočníkov a niečo pred Tarkkim vymyslieť, aby vypredaná aréna dostala to, po čom túži!

45:28
    Filatov prešiel poza bránku, urobil pred kruhom otočku a ešte dokázal vystreliť, Janus kryje.

44:53
    Sekera potiahol do pásma, vymenil si puk s Vondrkom, Andrejovi však rana nesadla a puk končí po teči vysoko nad.

43:37
    Strelecký pokus jedného z domácich bekov končí tense vedľa Tarkkiho bránky.

43:17
    Kudrna krásnou strelou od ľavého kruhu vyprášil Tarkkimu betóny.

42:50
    Puk na hokejkách hostí, ktorí sa s útokom moc neponáhľajú, na ľade cítiť opatrnosť.

42:03
    Po prechode modrou švihom strieľal Bakoš, Tarkki roztiahol betóny a zráža puk do pravého rohu klziska.

41:37
    Hostia v plnom počte.

40:45
    Vondrka spoza bránky našiel pred bránkoviskom Bližňáka, ktorého opäť Tarkki vychytal.

40:07
    Presilovka domácich a útok zakladá Janus.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 20:39.

V druhej tretine sme videli šance na oboch stranách, no ako Janus, tak aj Tarkki predvádzajú krásne hokejové umenie. Tarkki dvakrát bravúrnym semaforom vychytal domácich, na radosť domácich a plných tribún ani Pankov nepremenil nájazd, keď ho na modrej fauloval Višňovský a tak je skóre aj po 40 minútach bez gólov. Pomer striel v tejto tretine 5:13, vhadzovania 8:7. Rozhodne záverečné dejstvo, alebo pôjde zápas do predĺženia? Stretneme sa po úprave ľadu a uvidíme, čoho budeme dnes v aréne svedkami.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:37
    Hákovanie a von odchádza čudujúci sa Atyushov. Dve minúty. Kiež by mu jeho pobyt na trestnej lavici chceli domáci skrátiť.

38:56
    Vondrka prešiel s pukom poza bránku, chcel ho po ľade Tarkkimu zasunúť, no mal to na dlhú hokejku.

38:42
    Pankov to chcel zasunúť po ľade medzi betóny, Janus vychytal.

38:42
    Trestné strieľanie hostí bude realizovať Pankov.

38:24
    Pri avízovanom vylúčení domácich Baranka krásne tvrdo od modrej strieľa, Janus betónom opäť vyráža mimo priestor bránkoviska.

37:13
    Vondrka potiahol do pásma, prenechal na kruhu Bližňákovi, jeho pokus končí vedľa bránky.

36:49
    Hra sa presúva od Janusa k Tarkkimu a späť, no trochu nepresností na oboch stranách a bez vyložených streleckých šancí, ubieha akurát tak čas.

35:17
    Nebezpečne po potiahnutí puku do pásma strieľal Musatov, Janus rozkľakom cez betón poslal puk do rohu.

34:33

34:08
    Od modrej vystrelil polostrelu, poloprihrávku Pankov, Janus betónom vyrazil.

33:38
    Opäť vyhodený puk až k Tarkkimu.

33:15
    Zatiaľ sa domáci dobre bránia, hostia ich nedokázali zamknúť v pásme.

32:36
    Domáci polslai puk von z pásma, Ufa začína útok vpred pred Janusa.

32:33
    Dve minúty za podrazenie pre Višňovského.

30:05
    Sersen chcel spoza modrej vystreliť, zlomil však hokejku. Hra má tempo, chcelo by to gól, samozrejme do bránky hostí!

28:21
    Bartovič s Hudáčkom vypracovali za bránkou šancu ako z učebnie, na kruh prihrali Sekerovi, ten príklepom strieľa a opäť semafor Tarkkiho, krásna akcia, krásny zákrok brankára!

27:53
    Prihrávka vpred na bránkovisko Tarkkiho končí pre bezpečie situácie v jeho rukavici.

27:34
    Miklík prešiel do pásma, no kým stihol vystreliť, obrana hostí mu puk zobrala.

25:38
    Hudáček tvrdo atakovaný hokejkou na krk obrancom hostí, arbiter stál u toho a nič. Neuveriteľné, Libor leží na ľade, snáď to nebude nič vážne.

24:37
    Sersen prešiel s pukom až k Tarkkimu, na kruhu si ešte urobil sťahovačkou jedného z obrancov hostí, vystrelil po ľade a Tarkki puk betónom poslal do rohu klziska.

24:08
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú, no bez streleckých pokusov.

22:23
    Najväčšia šanca zápasu, Ölvecký prihral spoza bránky pred bránku voľnému Šťastnému, ten ihneď vystrelil a Tarkkiho semafor bol bravúrny!!!

21:56
    Hudáčkova tvrdá strela od ľavého kruhu vyprášila Tarkkimu betóny.

21:24
    Z ľavej strany nebezpečne vystrelil Trubachyov, Janus v pokľaku kryje do svojho náručia.

20:20
    Zinovyev prechádyal poľahky s pukom, jeho pokus tečovaný na ochrannú sieť.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 19:53.

V prvej tretine sme videli rýchly a útočný hokej, ktorému dopomohlo po dlhšej porade arbitrov vylúčenie Kukumberga a 5 mnútová presilovka hostí. Slovan sa však ubránil a potom mal možnosť hrať presilové hry aj on, keď boli hostia až trikrát vonku, dokonca jednu presilovku o dvoch mužov, ktorá zostala nepotrestaná. Janus aj Tarkki predviedli pekné zákroky a tak sa skóre po úvodnej dvadsaťminútovke meniť nebude. Pomer striel do priestorov bránky 8:13, vhadzovania na buly značne vyrovnané, 10:11. Škoda nepremeneného nájazdu Bartoviča. Uvidmíe, čo nám páni hokejisti pripravia pre ďalšiu časť hry.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:57

19:38
    Sekerov pokus z pravej strany zablokovala obrana, škoda tejto presilovky, no Slovanu sa nedarí vytvoriť si akciu na peknú strelu.

19:00
    Hostia vyhodili k Janusovi, ďalší útok Slovana je pri zrode.

18:14
    Z ľavej strany sa rútil vpred Miklík, od kruhu vystrelil, Tarkki kryje medzi betóny v pokľaku.

17:57
    Za podrazenie ďalšia vianočná odmena, tentokrát pre Musatova - aká? No predsa dve minúty!

17:22
    Parshin si nakorčuľoval vpred, dostal prihrávku na kruh, mohol vystreliť, ale chcel to skúsiť sťahovačkou na obrancu a na stred pre Janusa, avšak prišiel o puk. Ako dobre.

16:50
    Preisinger potiahol do pásma, čiaroví mu pískajú ofsajd, ktorý ale videli len oni. Pre istotu, prečo nie?

16:32

16:12
    Sekerov pokus od pravého kruhu opäť minul bránku, škoda.

15:43
    Ufa zo štyrmi hráčmi.

15:38
    Ufa poslala pozdrav Janusovi.

15:10
    Višňovského strelu sa snažil pred bránkoviskom tečovať Bližňák, len do betónov Tarkiho.

14:50
    Slovan natlačený v pásme, Vondrkov pokus končí na ochrannom skle.

14:32
    Za podrazenie Višňovského vianočná odmena pre Filatova - dve minúty na lavici hanby.

14:10
    Domáci na chvíľku zatlačili hostí v pásme, bez strely na bránku, hostia vyhodili do stredného pásma a pri rýchlom návrate Slovana späť - ofsajd.

13:43
    Trest pre hráčsku lavicu hostí za 6 hráčov na ľade v podobe dvoch minút odsedí Mirnov.

13:02
    Lipiansky vystrelil, keď puk najskôr zobral Šťastnému jeden z hráčov hostí, no padol a Janova polostrela po ľade končí v rukavici Tarkkiho. Slovan prežil 5-minútové oslabenie, na radosť všetkých tu prítomných skvelých divákov.

12:22

12:13
    Sekera vycvičil za bránkou Stepanova a poslal cez troch hráčov hostí puk von z pásma. Výborne Andrej!

11:10
    Teraz Baranka vystrelil spoza kruhu z vnútornej strany, výborný Janus opäť puk vyrazil a domáci tentokrát vyhadzujú z pásma. Uf, uf....

11:03
    Trubachyov tvrdo od pravého kruhu vystrelil, Janus vyrazil späť na ruské hokejky.

10:36
    Kolotoč hostí v pásme pred Janusom, domáci sa opäť ubránili vyhodením cez všetky čiary.

09:30
    Višňovský vyhodil puk z bránkoviska, po strele jedného z hráčov hostí, keď puk skončil od Janusa vedľa jeho pravého betónu. Našťastie tam nikto z hostí nebol.

08:53
    Puk ďaleko od Janusa, aspoň na chvíľku, Slovan získava veľmi cenné sekundy.

08:33
    Ufa to roztočila v útočnom pásme, no domáci teraz opäť vyhadzujú.

07:46
    Od modrej vystrelil Trubachyov, Janus vychytal hruďou a bravúrne rozohral!

07:34
    Emócie pracujú, teraz reklamujú domáci vyhodenie puku, zbytočne.

07:30
    Domáci vyhodili puk z pásma, vhadzovať sa bude pred Tarkkim.

07:22
    Päť minút plus desať pre Kukumberga za napadnutie hlavy a krku. Nevidel som to veru, počas reklamnej prestávky hostia protestovali u svojcih "krajanov" a tí sa dohodli na vylúčení Kukumberga. Roman odchádza do šatne, trest odsedí Kudrna. Tribuny pískajú, no zbytočne.

07:18
    Domáci na chvíľku zatlačili hostí v pásme, okolo mantinelu to skúšali na prihrávku Kukumberg aj Višňovský, no šancu na strelu si Slovan nevypracoval a tak Tarkki prácu nemal.

06:22
    Bartovič to skúsil na strelu, Tarkki sa v bránke takmer nepohol a Milana vychytal.

06:22
    Bartovič podrazený v nájazde Atyushovom, nariadené trestné strieľanie!

05:35
    Vo výbornej šanci od ľavého kruhu teraz prestrelil Bližňák, no nemal čas pripraviť sa na strelu.

05:29
    Sekerova delovka končí mimo bránku.

04:53
    Musatov dokázal od pravého kruhu spoza Višňovského vystreliť, Janus puk vyrazil na opačnú stranu a domáci zakladajú útok.

04:08
    Zo stredu spoza kruhov tvrdo vystrelil Proshkin, opäť končí puk v Jarovom náručí.

03:20
    Z hĺbky svojho pásma zakladajú útok hostia, no tiež majú problém v prechode cez útočnú modrú.

02:26
    V nájazde dobre odblokovaný Rolínek, nájazd na Janusa ukončil jeho narazením Pankov, rozhodcovia vylučovať nebudú. Jaro skončil na ľade mimo bránky.

02:09
    Musatov z ľavého kruhu vystrelil, puk ešte nadzdvihol jeden hráčov domácich, Janus chytá bezpečne do náručia.

01:35
    Kukumberg po prihrávke od Tabačka prešiel s pukom do pásma, no tam oň prišiel a hostia vyhodili z pásma.

00:58
    Domáci od úvodu útočne naladení, puk teraz končí po teči jedného z hráčov hostí na tribúne.

00:34
    Miklík len nahadzoval pred bránkovisko, Tarkki puk radšej prikryl rukavicou.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Príjemný podvečer z Bratislavy, dnes privíta po prestávke domáci HC Slovan tím, ktorý nastúpi v bielych dresoch, Salavat Julajev Ufa.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu HC Slovan Bratislava v KHL, tentokrát s hráčmi Salavat Julajev Ufa.

V tabuľke formy získali hostia z Ufy 9 bodov za tri víťazstvá, domáci HC Slovan 6 bodov za dve víťazstvá. V tabuľke KHL získala Ufa 57 bodov z 34 zápasov, domáci Slovan si doteraz do tabuľky pripísal 50 bodov z 33 odohraných zápasov. Bookmakeri mierne favorizujú hostí, no Slovan dokázal na domácom ľade potrápiť nejedného favorita. Poďme sa spolu pozrieť, ako to dopadne na ľadovej ploche a ktorému mužstvu reprezentačná prestávka viac prospela.

V modro-bielo-zelených dresoch hrávajú predovšetkým hráči z Ruskej federácie, s dvomi legionármi z Českej republiky aj Fínska, piatym zahraničným hráčom je Ivan Baranka zo Slovenskej republiky. Mená ako Miroslav Blaťák a Tomáš Rolínek, fínsky gólman Tarkki, domáci Saprykin, Zinovyev alebo Yemelin, tie netreba nijak zvlášť predstavovať.

Salavat Julajev Ufa, ďalší zo súperov HC Slovan v KHL. Hokejový vznikol v roku 1961. V histórii klubu sa môže hrdiť titulom majstra v poslednej sezóne ruskej ligy pred vstupom do KHL. Trikrát v rade zaujal tretie miesto v rokoch 1995, 1996 a 1997. Klub vstúpil do KHL ako víťaz ligy v roku 2008. V jej prvom ročníku skončil na peknom 9. mieste, aby o rok neskôr skončil na „bronzovom“ stupienku. Najväčší úspech klubu prišiel v treťom ročníku KHL, keď hráči Salavatu získali Gagarinov pohár po finálovej sérii s Atlant Mytišči 4:1 na zápasy. V ostatnom 4. ročníku skončili hráči Julajev opäť na peknom 9. mieste.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.