Udinese – Palermo 1:1 (kon.) | Lazio – Inter 1:0 (kon.)
Lazio Rím
1:0 (0:0)
Inter Miláno
Sobota 15.12.2012, 20:45 • Stadio Olimpico • Talianska Seria A

Je koniec ! Domácemu Laziu Rím sa napokon podarilo zdolať milánsky Inter najtesnejším možným rozdielom, 1:0. Autorom jediného presného zápasu je Miroslav Klose, ktorý využil svoju šancu v 82. minúte. Interu sa napirek mohutnému tlaku nepodarilo vyrovnať a tak odchádza z Ríma s prázdnymi vreckami. To je na dnes všetko, lúči sa s Vami Michal Bakoš. Dobrú noc ! (22:44:11)

90+4
    Obrovské zmätky v domácej šesnástke. Cassano sa na pravej strane skvele uvoľnil, nacentroval pred bránu, kde sa snažil zakončiť Ranocchia efektnými nožničkami, obrana domácich však odolala.

90+3
    Po faule na Gargano zahrávali hostia pramy kop, Coutinho však loptu stratil a vhadzovať bude ľavý obránca domácich, Radu.

90+2
    Futbalisti Interu Miláno sú v závere stretnuia značne frustrovaní.

90+4
    Inter má ešte štyri minúty na zvrátenie nepriaznivého stavu.

90
    V samom závere stretnutia vidí žltú kartu striedajúci Candreva, ktorý si vyšliapol na Coutinha.

90
    Domáce Lazio sa sústreduje už len na bránenie svojho náskoku, čo sa im zatiaľ darí.

89
    Inter založí svoju ofenzívnu akciu až od vlastnej brány.

87
    Zo striedaniami sa nám teraz akoby vrece roztrhlo. Domáci stiahli z hry výborne hrajúceho Hernanése, ktorého nahradil Dias.

86
    Striedaujú aj hostia. Na miesto Pereiru prichádza Brazílčan Coutinho.

85
    Strelcu jediného presného zásahu Kloseho snahradí na posledné minúty Floccari.

84
    Inter sa snažil o okamžité vyrovnanie, Casano bol však odzbrojený.

82
    Lazio dalo gól! Miroslav KLOSE sa predsa len dočkal preného zásahu. Po výbornej kolmici sa dostal tento útočník do šesnástky, odkiaľ dokázal v tiesni nádherne vystreliť a dostať tak Lazio do vedenia.

80
    Asi najväčšiu šancu domácich v celom zápase teraz spálil kanonier Klose. Skvelého nemcekého útočníka našiel González ideálnou prihrávkou v pokutovom územi, lopta však Klosemu v rozhodujúcom momente odskočila.

79
    Pekná akcia domácich ! Candreva si ako pravák hodil loptu z ľavej strany na os ihriska, svojou strelou natiahol Handanoviča,

77
    Cassano svojim centrom z ľavého krídla našiel len rukavice domáceho brankára Marchettiho.

76
    Inter Miláno sa snaží založiť útočnú akciu z vlastnej polovice.

75
    Po ťažkých chvíľach, ktoré domáci prežili bez ujmy sa teraz dostávajú do útočnej akcie.

72
    Pred pokutovým územím domácich to teraz nesmierne vrie. Japonský internacionál Nagatomo svojou strelou orazítkoval žrdku, odrazenú loptu, ktorá sa dostala k Militovi dokázali domáci dostať za čiaru, na rohový kop, ktorí hostia zahrali na krátko. V šesnástke sa následne ocitol voľný Palacio, ten svojou technickou strelou tesne minul ľavú tyč domácich !

71
    Brazílsky futbalista Hernanes svojou slabou strelou nenarobil Handanovičovi žiadne problémy.

70
    Ranocchia fauloval pred pokutovým územím domáceho ostrostrelca Kloseho, nasledovať bude veľmi nebepzečný priamy kop, ktorý obstará Hernanes.

68
    Inter sa po slabom výkone v prvom polčase dostáva do dobrého tempa, z ktorého už mohol vyťažiť úvodný presný ásah stretnutia.

67
    Obrovská šanca hostí do ktorej sa dostal Milito. Argentínského útočníka vysunul za obranu Palacio, milánsky zakončovateľ sa rozhodol pre rýchlu, nepresnú strelu, pritom na druhej strane mal úplne voľného spoluhráča.

65
    Nagatomo po peknej prihrávke prenikal za chrbát Konka, ktorý ho nedovolene zastavil, za čo mu rozhodca ukázal žltú kartu. Okem toho, bude Inter zahrávať zaujímavú štandartnú situáciu.

64
    Domáci tréner Petkovič sa rozhodol učiniť striedanie. Z ihriska sťahuje aktívneho Luliča, na jeho miesto prichádza čerstvý Candreva.

63
    Lazio sa po menšom útočnom útlme opäť snaží podkúriť pod kotol.

62
    Druhý roh v krátkom časovom intervale rozohrali hostia na krátko, o strelu sa potom pokúšal Guarín, obrana domácih ju bezproblémv dokázala zastaviť.

61
    Rohový kop hostí zahrával Cassano, jeho center však letel poza čiaru a tak bude nasledovať odkop od domácej brány.

59
    Esteban Cambiasso odchádza s bolestivou griamasou z hracej plochy, na jeho meisto vybehol Palacio.

58
    Na druhej strane si po individuálnej akcii vypracoval peknú príležitosť Guarín, následne tvrdo vystrelil tesne mimo domácej svätyne.

57
    Po peknej rýchlej akcii sa k zakončeniu dostal Hernanés, tomuto futbalistovi však lopta vôbec nesadla a tak pozdravil len domácich fanúšikov.

57
    Guarín strelou z priameho kopu domácich neohrozil.

55
    Ciani fauloval v strede poľa Cambiasso, argentínsky reprezentant sa s ťažkostami dvíha zo zeme, ak by nemohol tento záložník pokračovať bola by to pre Inter obrovská strata.

53
    O útočnú akciu sa teraz snačia hostia z Milána.

52
    Po takmer identickej štandartnej situácii ako pred malou chvíľkou si domáci vybojovali rohový kop, ten hostia dokázali odpratať do bezpečia.

51
    Po faule na Miroslava Kloseho zahrával štandartku Hernanés, s jeho nákopom nemali obráncovia hostí žiadne väčšie problémy.

49
    Dnešný zápas nie je príliš atraktívny, je to skôr taktický boj, v ktorom sa čaká kto urobí skôr chybu.

48
    V úvodných troch minútkach druhého polčasu sa ani jednému zo súperov nedarí na dlhšie usadiť na súperovej polovici.

47
    Inter získal loptu a bude sa snažiť založiť ofenzívnu akciu.

46
    Zverenci trénera Petkoviča sa okamžite po výkope nasťahovali na polovicu súpera.

46
    Začal druhý polčas.

V prvom polčase sme neboli svedkami žiadneho presného zásahu, uvidíme či sa to aktérom stretnutia podarí v druhom dejstve zmeniť. Druhý polčas začína približne o 14 minút.

Prvý polčas skončil.

45+2
    V prvom polčase sa už asi ničoho zaujímavého nedočkáme.

45+2
    Nadstavený čas v prvom polčase sú dve minúty.

45
    Walter Gargano je prvým napomínaným tohto zápasu, v prvom polčase sa hrá veľmi čisto.

44
    Cassano hádam po štvrtý krát v prvom polčase skúšal obohrať na ľavej strane Konka, ten však má hosťujúceho útočníka zdá sa prečítaného.

42
    Po Perierovom zákrokou sa domáci dožadujú penaltového verdiktu, rozhodca však na tieto výzvy nereaguje.

41
    Hviezda minulého kola Guarín sa zbytočne zbavil lopty a ponúkol tak akciu domácim.

40
    Inter Miláno je v prvom polčase bezzubý, nedokázal si vypracovať prakticky žiadnu streleckú príležitosť.

39
    Hernanes našiel krásnou prienikovou prihrávkou Mauriho, ktorý sa rozhodol strieľať z prvej, jeho strelu však výborne zablokoval hosťujúci obránca.

37
    Domáci si opäť vypracovali slušnú príležitosť. Pravý obránca Konko prudkým centrom hľadal Kloseho, na toho si dal pozor vysoký stopér hostí Ranocchia,

35
    Pereira schytal v súboji tvrdý úder, no v zápase bude pokračovať.

34
    Na druhej strane nenašla Cambiassova kolmica adresáta, hra sa tak opäť sťahuje na polovicu Interu.

33
    Hostia výborne vykrývajú priestory a tak nedovoľujú domácim ohrozenie vlastnej šesnástky.

32
    Po rohovom kope hostí sa do šance dostal stopér Ranocchia, ktorý sa výborne zavesil do vzduchu, jeho hlavičke chýbalo pár centimetrov.

30
    Domáce ofenzívne snaženie sa skončilo nepresným centrom, loptu ukoristil aktívny Nagatomo, ktorý sa snaží vyviesť loptu na polovicu súpera

29
    Pereira výborne napádal branára Handanoviča, ktorý v tiesni odkopáva len do autu.

28
    Na druhej strane vyslal Cambiasso peknú kolmicu na Nagatoma, ten sa z pravej strany snažil vrútiť do šesnástky domácich, lopta však bolo o čosi dlhšia ako by japonský reprezentant potreboval.

26
    Veľká príležitosť domácich. Po odrazenej lopte sa na hranici pokutového územia dostal k strele Ledesma, jeho prudký projektil skončil tesne vedľa žrde Handanovičovej brány.

25
    Legenda Interu Miláno Javier Zanetti sa snáži rozprúdiť ofenzívnu akciu svojho tímu.

24
    Po Klosého akcii sa dostával do šance Mauri, Cambiasso v spolupráci so Samuelom dokázali loptu odkopnúť do bezpečia.

22
    Po druhom rohovom kopom nasledovala v šesnástke hostí neprehľadná situácia, lopta sa nakoniec dostala za čiaru a tak sa bude kopať od svätyne Interu.

21
    Po centrovanej lopte sa v šesnástke snažil úvoľniť Lulič, Gargano si dal pozor.

20
    Hosťujúci útočník Cassano sa po niekoľkýkrát snažil presadiť individuálne, jeho snaha však nepadla na úrodnú pôdu.

19
    Lulič sa rútil do obrovskej šance, v momente prihrávky však tento futbalista stál v metrovom ofsajde.

18
    Prvý náznak šance Interu Miláno. Nagatomo si narazil lopu s Cambiassom, ktorý sa ho snažil vysunúť, domáci stopér bol pripravený.

17
    Ofenzívne snaženie druhého celku Série A nemalo dlhé trvanie, Cassanovi bol pískaný ofsajd.

16
    Domáca akcia bola zakončená nepresnosťou, do útoku sa teraz môže vydať hosťujúci celok.

15
    V úvodnej štvrťhodine sme neboli svedkami väčšej šance ani na jednej strane, o čosi aktívnejší sú domáci, tým zatiaľ chýba finálna prihrávka.

14
    Po Samuelovom odhlavičkovaní nasleduje roh pre domácich. Na center naskakoval Klose, avšak neúspešne.

13
    Lazio kombinuje v blízkosti pokutového územia hostí, zatiaľ však bez väčšieho nebezpečenstva.

11
    Freddy Guarín sa v strede poľa nádherne zbavil prenasledovaťeľov, posunul loptu na pravo Nagaromovi ten centrom našiel Milita, brankár domácich prvý krát zasahoval.

9
    Domáci sa svojou nepresnosťou pripravili o loptu a ponúkli Garganovi brejkovú situáciu ten však v spolupráci s Cassanom nedokázal nič vymyslieť a tak sa domáci môžu opäť vrátiť k postupnému útoku.

8
    Antonio Cassano, ktorý prišiel do Interu z konkurenčného AC, sa snažil na ľavej strane zamotať domácu obranu, tá si dala pozor.

7
    Hostia začínajú svoju akciu zo zadných radov, konkrétne od stopéra Ranocchiu.

6
    Klose sa pri prvom dotyku s loptu v tomto zápase dral do šance, skvele ho však zastavil hosťujúci stopér.

5
    Inter Miláno sa v úvodných minútach nedokáže na dlhšie usadiť na polovici svojho súpera.

4
    Kombináciu Lazia na súperovej polovici prerušil dobrým defenzívnym zákrokom defenzívny záložník Esteban Cambiasso.

3
    Prvý postupný útok domácich bol zakončený nepresnou strelou Brazílčana Hernanesa.

2
    Dvaja domáci futbalisti sa nepríjemne zrazili v strede ihriska, jeden z nich sa ťažko dvíha zo zeme.

1
    Loptu do hry uviedli domáci futbalisti, ich prvá akcia však skončila veľkou nepresnosťou.

1
    Stretnutie práve začalo.

Lazio Rím: Marchetti - Konko, Biava, Ciani, Radu, Candreva, Hernanes, Ledesma, González, Mauri, Klose

Inter Miláno: Handanovič - Ranocchia, Samuel, Juan, Zanetti, Gargano, Cambiaso, Nagatomo, Cassano, Palacio, Milito

Rozhodca: P. Mazzoleni - E. Liberatore, M. Giordano.

Domáce Lazio Rím sa po šestnástich odohraných kolách najvyššej talianskej súťaže nachádza na výbornom štvrtom mieste s 30 bodmi. Na svojom konte má tento celok zatiaľ deväť víťazstiev, trí remízy a štyri prehry. Zverencom švajčiarskeho trénera Petkoviča sa v posledných piatich zápasoch darí veľmi dobre, kedže v spomínaných zápasoch ani raz neokúsili horkosť prehry. V poslednej sérii zápasov sa najskôr domáci stretli s mestkým rivalom AS, ktorého dokázali poraziť 3:2. V nasledujúcom zápase sa Laziu poradilo ukrostiť bod na pôde vedúceho tímu, Juventusu Turín. Ďalšie kolo prinieslo domácim plný bodový zisk, za jednoznačnú výhru na Udinese, 3:0. V predposlednom zápase dokázal menej slávnejší Rímsky tím opäť zvíťaziľ a to 2:1, v domácom súboji s Parmou. Minulý týžden Lazio uhralo bezgólovu remízu na pôde trápaciej sa Bologne. Domáci futbalisti v posledných troch domácich zápasoch triumfovali a tak sa budú snažiť túto štatistiku potvrdiť aj v zápase s Interom Miláno, určite to však nebude jednoduché.

Hráči Interu Miláno sú na tom o niečo lepšie ako ich súper, kedže sa zo ziskom 34 bodov nachádzajú na druhom mieste tabuľky. V doterajších stretnutiach hostia zaznamenali jedenásť víťazstiev, jednu remíza a štyri prehry. Nerazzurri sa nepýšia tak skvelou formou ako ich Rímsky konkurent. V posledných patich zápasoch zaznamenali dve výhry, dve prehry a jednu remízu. Najskôr favorit súťaže prekvapujúco nestačil na Atalantu, ktorej v roli hosťujúceho tímu, podľahol 2:3. V nasledujúcom zápase doma opäť Inter skalamal, kedže len remizoval s Cagliari Calco 2:2. Sériu nelichotivých výsledkov zaknčli hostia prehrou 0:1 v Parme. V posledných zápasoch sa dokázali zverenci Andrea Stramaccioniho z krízy pozbierať. V dvoch domácicg stretnutaich dokázali zaznamenať šesť bodov, za výhry nad Palermom a Neapolom.Inter Miláno bude určite chcieť na tieto výsledky nadviazať a zabodovať aj v sobotnajšom stretnutí.

Podarí sa v atraktívnom stretnutí domácim nadviazať na skvelé výkony z posledných zápasov aj v súboji s ašpirantom na titul alebo sa Milánčanom podarí po Neapole uchmatnúť body ďalšie tímu z čela tabuľky ?

Srdečne Vás vítam pri zápase sedemnásteho kola talianskej Serie A. V tomto prenose Vám budem pravidelnými príspevkami približovať dianie na olympískom štadióne v Ríme, kde domáce Lazio privíta milánsky Inter.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:45.