Nórsko – Slovensko 2:3 (po s.n.) | Švajčiarsko – Bielorusko 3:1 (kon.)
po s.n.
Nórsko
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Slovensko
Piatok 14.12.2012, 15:45 • Sport-und Kulturzentrum Arosa • NaturEnergie Challenge

Slovenská reprezentácia napokon prvý zápas Arosa Challenge zvládla víťazne a postupuje do finále. Rozhodol o tom náš strelecky najaktívnejší hráč, Tomáš Záborský, až v samostatných nájazdoch. Ďakujeme za pozornosť, prajeme ešte príjemný podvečer, ktorý môžte vyplniť sledovaním druhého zápasu. V ňom spoznáme nášho zajtrajšieho súpera. Budú to domáci Švajčiari, alebo tím Bieloruska? (18:20:52)

65:00
    Slovensko dalo gól! TOMÁŠ ZÁBORSKÝ dosiahol prvý a zároveň rozhodujúci samostatný nájazd a jeho zásluhou sa slovenský tím dostáva do finále Arosa Challenge.

Marcel Haščák Larsa Haugena tiež dokázal prekonať a tak sú Slováci vo finále!

Ako druhý sa na Haugena rozbehol Marek Hovorka, no neuspel. Staňa ale rovnako druhý nájazd chytá, nepochodil Mats Zuccarello.

Tomáš Záborský proti Larsovi Haugenovi uspel! Na druhej strane ale Patricka Thoresena Rasťo Staňa vychytal!

Samostatné nájazdy začínajú.

Tak ako v ostatnom stretnutí týchto dvoch súperov, tak aj teraz budú musieť o víťazovi rozhodnúť až samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretine napriek šanciam oboch tímov rozuzlenie neprišlo. Bude sa teda predlžovať.

60:00
    Tretia tretina skončila.

58:28
    Slovenský tréner Vladimír Vůjtek si berie oddychový čas!

58:28
    Vylúčenie Nórsko - Mathis Olimb - dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

56:50
    Slováci v plnom počte, dvojnásobné oslabenie dokázali ubrániť.

54:50
    Hlavný tréner Nórov Roy Johansen si berie oddychový čas!

54:50
    Dvojnásobné oslabenie nášho tímu! V tom istom čase odpískaný faul Branislava Mezeia - dve minúty za krosček, i hákovanie Richarda Stehlíka. Presilovka Nórov piatich proti trom a veľká príležitosť.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sa nám to už trochu rozbehlo, po vylúčeniach prišli aj góly z presiloviek. Nóri sa dostali do dvojgólového vedenia, no Slováci dokázali rýchlo odpovedať a vyrovnať. Strely na bránu 8:9, celkovo 18:17.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:02
    V závere druhej tretiny sa opäť previnila nórska striedačka, dve minúty za priveľa hráčov na ľadovej ploche.

34:37
    Slovensko dalo gól! Podarilo sa! V závere presilovky vyrovnáva TOMÁŠ STAROSTA. Asistencie Tomáš Záborský a Michael Vandas.

32:45
    Navyše šanca na vyrovnanie, rodák z Helsínk Juha Kaunismäki dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

32:13
    Slovensko dalo gól! Rýchla odpoveď a kontaktný gól RASTISLAVA ŠPIRKA! Asistencie Marek Hovorka a Marcel Haščák.

31:50
    Nórsko dalo gól! A náš súper sa rýchlo dostáva do dvojgólového vedenia, opäť v tom mali prsty rovnakí hráči! Gól strelil PATRICK THORESEN. Asistencie Morten Ask a Mathis Olimb.

31:17
    Ďalšie vylúčenie pre Slovensko, Juraj Mikuš, dve minúty za podrazenie.

30:56
    Nórsko dalo gól! MATS ZUCCARELLO po polovici zápasu otvára skóre! Asistovali mu pri tom Morten Ask a Patrick Thoresen.

26:40
    Takmer minútová presilovka o dvoch! Aj Patrick Thoresen sa previnil podrazením.

25:34
    Slováci budú mať ďalšiu šancu v presilovke - Alexander Bonsaksen - dve minúty za podrazenie.

22:15
    Vylúčenie Nórsko - Aleksander Rindal - dve minúty za držanie.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sme svedkom gólu zatiaľ neboli. O málo bližšie k nemu mali podľa počtu striel Nóri - 10:8 v ich prospech.

20:00
    Prvá tretina skončila.

16:34
    Ale opäť faulujeme a pôjdeme do troch! Richard Stehlík, dve minúty za držanie.

16:04
    Nóri sa pri svojej presilovke previnili, dve minúty za priveľa hráčov na ľade.

15:22
    Vylúčenie Slovensko - Boris Valábik - dve minúty za krosček.

10:08
    Tesne pred koncom presilovky pôjdeme aj my do štyroch. Marek Hovorka - dve minúty za napadnutie.

08:15
    Slováci si zahrajú ďalšiu presilovú hru. Vylúčený je Jonas Djupvik Løvlie za nedovolené bránenie v hre.

02:14
    Vylúčenie Nórsko - Lars Løkken Østli - dve minúty za podrazenie.

Nórsko: Haugen - Ostli, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Sorvik, Rindal, Odegaard - Ask, P. Thoresen, Zuccarello - Froshaug, K.A. Olimb, M. Olimb - Djupvik Lovlie, S. Thoresen, Rosseli Olsen - Stene, Lystad Jacobsen, Blakseth Huse - Roest.

Slovensko: Staňa - Starosta, Valábik, Sloboda, Mezei, Švarný, Stehlík, Mikuš - Surový, Záborský, Vandas - Špirko, Hovorka, Haščák - Tybor, Sýkora, Školiak - Lušňák, Majdan, Chovan - Zagrapan.

Rozhodca: Prugger, Wiegand - Kohler, Wust.

Ospravedlňujeme sa čitateľom, ale kvôli technickým problémom Vám budeme schopní podávať informácie zo zápasu len vo forme zmien stavu. Za pochopenie ďakujeme a za problémy sa ospravedlňujeme.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Slovensko na švajčiarsky turnaj necestuje v najsilnejšej zostave. Šancu trénera Vůjtka dostali viacerí mladí hráči, a tak v konkurencii troch tímov nebudú favoritom.

Pre Nórov je tento turnaj generálkou pred blížiacou sa kvalifikáciou na Olympijské hry v Soči. Pricestovali preto v najsilnejšej zostave.

Slovensko odohralo s Nórskom v minulosti už 19 vzájomných zápasov. Z nich 15 vyhrali, 2 prehrali a dvakrát to bola remíza. Naposledy to bolo v apríli tohto roka v Bratislave na Škoda Cupe, Nóri zvíťazili až po nájazdoch 5:4. Skóre však praje výrazne Slovákom - 84:34.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:45.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 31. Zuccarello (Ask, P. Thoresen), 32. P. Thoresen (Ask, M. Olimb) - 33. Špirko (Hovorka, Haščák), 35. Starosta (Záborský, Vandas), 65. Záborský

Nórsko: Haugen - L. Løkken Østli, Bonsaksen, J. Kaunismäki, H. Solberg, D. Sørvik, A. Rindal, H. Ødegaard - M. Ask, P. Thoresen, Zuccarello - Froshaug, K.A. Olimb, M. Olimb - Djupvik Løvlie, S. Thoresen, Rosseli Olsen - Stene, Lystad Jacobsen, Blakseth Huse - Roest.
    Slovensko: Staňa - Starosta, Valábik, K. Sloboda, Mezei, Švarný, Stehlík, J. Mikuš - Surový, T. Záborský, M. Vandas - Špirko, Hovorka, Marcel Haščák - Tybor, Ján Sýkora, R. Školiak - Lušňák, Majdan, Matúš Chovan - Zagrapan.

Rozhodca: Prugger, Wiegand - Kohler, Wust