Slovensko – Estónsko 4:4 (kon.) | Česko – Lotyšsko 4:5 (kon.)
Slovensko
4:4 (3:0, 0:3, 1:1)
Estónsko
Utorok 04.12.2012, 13:30 • Bern, Sporthalle Wankdorf • Majstrovstvá sveta mužov

Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásení Patrik Markus - Estónsko a Peter Heleš - Slovensko. Obaja hráči si v dnešnom zápase pripísali na svoje konto do štatistík 1 + 2. (15:36:49)

Remíza nám stále dáva šance na postup do štvrťfinále. Musíme však zdolať Singapur vyšším rozdielom ako sa to včera podarilo Estónsku (13:2). Tak isto musíme veriť, že Estónsko neurobí nejaké prekvapenie v súboji proti domácemu Švajčiarsku.

V závere stretnutia sa nič vážne už nestalo Slovensko si remízový stav udržalo a pripísalo si na svoje konto prvý bod na majstrovstvách sveta.

59:19
    Estónsko TIMEOUT!

59:19
    Slovensko dalo gól!
    Slováci hrali vabank a podarilo sa vyrovnať. Tréner stiahol brankára. Autorom gólu je PETER HELEŠ. Asistencia: Ladislav Gál

57:43
    Slovensko si zobralo TIMEOUT!

57:43
    Estónsko dalo gól!
    Estónsko dokonalo svoj obrat v zápase, keď v závere stretnutia sa presadil PATRIK MARKUS. Asistencia: Henrik Tamme.

55:59
    Do konca zostávajú 4 minúty.

49:27
    Estónsko sa ubránilo presilovke Slovenska.

47:27
    Slovensko hrá presilovku vylúčení hráč Estónska Kaspar Kallion na dve minúty.

43:54
    Prežili sme oslabenie o Lukáša Blaška.

41:54
    Tretí krát v zápase hráme v oslabení dve minutý dostal za sekanie Lukáš Blaško.

Za pár okamžikov sa nám začne posledná tretia tretina súboja Slovenska s Estónsko. Všetci veríme, že našim chlapcom sa podarí zdolať súpera.

Po veľmi dobrej prvej tretine Slováci zaspali úvod druhej časti začo súper trestal dvomi gólmi v rozpätí troch minút. V ďalšom priebehu skúsenejší súper dobíjal hradby slovenskej bránky, až potrestal druhé vylúčenie, keď sedel na trestnej lavici Komačka. V poslednej časti musia naši reprezentanti začať hrať hru z úvodu zápasu, aby sa priblížili k vytúženému postupu.

39:31
    Presilovú hru sa podarilo využiť aj Estónsku, keď do listiny strelcov sa zapísal OSKAR SALM a vyrovnal do kabíny. Asistencia Patrik Markus.

38:49
    Bude sa vylučovať! a opäť na našej strane 2. min dostal Václav Komačka.

35:19
    Hráme v plnom počte prežili sme oslabenie o jedného hráča.

33:19
    Prvý krát v stretnutí hráme v oslabení dve minúty dostal Peter Sobich.

Kvalitný súper z Estónska na predchádzajúcich majstrovstvách sveta spred dvoch rokov vypadol v štvrťfinále s Českom len po penaltách.

V tomto zápase ide obom mužstvá o druhé miesto v tabuľke skupiny "A" čo zabezpečuje postup medzi najlepšiu osmičku turnaja majstrovstiev sveta.

25:37
    Estónsko sa opäť dostalo do zápasu, keď na rozdiel jedného gólu po rýchlej akcii znížil HENRIK TAMME. Asistencia Patrik Markus.

22:09
    Prišla však chyba Slovenska za čo súper trestal a JONAS THOMSSON znížil. Asistencia: Henrik Tamme.

17:25
    Po ďalšej veľmi peknej akcii Slovenska vyhráme už o tri góly, keď sa presadil LUKÁŠ ŘEZANINA. Asistencia Peter Heleš.

09:39
    Využívame presilovú hru. Súpera sme roztočili a strelcom druhého Slovenského gólu je LADISLAV GÁL. Asistencia Peter Heleš

08:34
    Slovensko bude hrať prvý krát v zápase presilovku na 2. min. pôjde hráč Estónska Roman Pass.

00:05
    Hneď v úvode sa podarilo našej reprezentácii skórovať, keď sa presadil PETER SOBOCH. Asistencia Filip Žák.

Marek Antalík

Góly a asistencie: 1. Sobich (ˇák), 10. Gál (Pe. Heleš), 18. Řezanina (Pe. Heleš), 60. Pe. Heleš (Gál) - 23. Thomsson (Tamme), 26. Tamme (Markus), 40. Salm (Markus), 58. Markus (Tamme)

Slovensko: Mészároš (Kalčok) - Sobich, Purc, Gál, Peter Heles, Matejka, Žák - Blaško, Galovič, Velčický - Komačka, Řezanina, Bulko - Pavol Heleš, Lajčiak, Zemen, Beránek, Petróci, Klapita.
    Estónsko: Jarkko (Õige) - Markus, Talme, Kallion, Veersalu, Aug, Maalt - Thomsson, Pass, Strömfelt - Sõber, Tamme, Salm - Puunberg, Komi, Viiding - Stokkeby, Paulus, Aamisepp.

Rozhodca: Petr Cerný, Jirí Janousek