BK IMOS Brno – Tarsus 70:90 (kon.) | Polkowice – ZVVZ USK Praha 65:67 (kon.)
70:90 (6:28, 18:49, 41:67)
Tarsus
cz Streda 28.11.2012, 18:00 • hala Rosnička - Brno • Euroliga - ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sportu zdar a basketbalu zvlášť. Hezký středeční večer přeji z haly Rosnička v brněnských Žabovřeskách. V rámci pátého kola Euroligy na sebe narazí předposlední IMOS Brno a poslední Tarsus. Favoritem jsou Brňanky, které by rády konečně naplno bodovaly

Domácí hráčky ze čtyř dosud odehraných utkání třikrát prohrály a v sedmičlenné tabulce jim patří předposlední pozice, Tarsus zůstává bez vítězství v suterénu tabulky. „Stále platí, že musíme vyhrávat domácí zápasy, jinak se nám cesta do play-off uzavírá," říká na adresu svých hráček trenér Jan Bobrovský.

Imos nezvládl minulý euroligový duel se španělským Rivasem, kterému po špatném výkonu podlehl 59:66. „Ten tým byl k poražení, dobře to víme. Propadly jsme v útoku. Každá z nás si musela sáhnout do svědomí a říct si, jestli nemohla udělat víc," hodnotila spolu s Janem Bobrovským na pondělní tiskovce hráčka Barbora Kašpárková, tedy neteř slavné trojskokanky Šárky.

BK IMOS Brno: Vlková, Hejdová, Horáková, Kašpárková, Ohldeová, Jurčenková, Abdiová, Pecková, Beránková, Mainclová, Křivánková. Trenér: Jan Bobrovský.

Tarsus: Doronová, Bozová, Miltonová, Tabakciová, Askinová, Valdemorová, Colakogluová, Robinsonová, Talasliogluová, Canová, Jansoneová. Trenér: Jegin Erdal.

Rozhodčí: Marin Mehandijev (Bulharsko), Vladan Sundič (Černá Hora), Gavin Williams (Anglie).

Hráčky se připravuji na začátek zápasu, který začne za malou chvíli.

Obě družstva nastupují na hřiště, hala je stejně jako minulý týden solidně zaplněna a domácí fanoušci dělají svému klubu dobrou a hlučnou atmosféru.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:06
    Do útoku jdou domácí hráčky. (0:0)

00:26
    Canová ale obrala Horákovou o míč a první body putují Tarsusu (0:2). (0:2)

00:41
    Ohledeová měla k dispozici dva trestné hody, ale ani jeden nedává (0:2). (0:2)

01:00
    Další dva body pro hostující hráčky, trefuje se Askinová (0:4). (0:4)

01:37
    A další body pro Tarsus, Miltonová se velice šikovně uvolnila a pohodlně dává koš (0:6). (0:6)

01:56
    Brňanky mají obrovské problémy, opět tu jsou dva body pro Tarsus, o které se postarala Miltonová (0:8). (0:8)

01:58
    Domácí kouč na tento výsledek reaguje oddechovým časem. (0:8)

02:07
    Domácí hráčky jsou v útoku, ale na body stále čekají a ani tentokrát to nevypadá na solidně provedený útok. (0:8)

02:28
    Kdežto na druhé straně krásně vypálila Valdemorová a stav už je přímo hrozivý. (0:10). (0:10)

03:17
    Ohldeová doskočila ubránila útoku soupeřek. Následně šla do útoku Pecková a pokusila se zahrát za tři body, leč trefuje pouze obroučku. (0:10). (0:10)

03:50
    Tak to už je hodně velký debakl. Miltonová krásným hodem zvyšuje již na (0:12). (0:12)

04:01
    Místo Peckové nastupuje Jurčenková, aby se pokusila o zisk prvních bodů. Zatím je to hodně špatné. (0:12). (0:12)

04:29
    A právě Jurčenková dává první body Žabin, už bylo na čase. (2:12). (2:12)

04:54
    Jurčenková faulovala, v útoku zůstavají hosté. (2:12). (2:12)

05:05
    Valdemorová si poradila a dává další dva body (2:14). (2:14)

05:25
    Výsledek je zatím jednoznačný. O další dva body se postarala Doronová (2:16). (2:16)

05:48
    Úvod zápasu je přímo z říše černých snů. Brňanky neví co dělat. (2:16)

06:00
    To hostující hráčky rozhodně vědí, co udělat s míčem. Jasně to ukázala Canová. (2:18). (2:18)

06:18
    Katastrofální záčátek pro Brno, které v útoku chybuje a ztrácí jeden míč za druhým. (2:18)

06:41
    Pecková měla před sebou volný prostor, ale jako by se zalekla. Kouč Bobrovský vyskočil z lavičky a hodně se zlobí na svou hráčku. (2:18). (2:18)

06:59
    Ani zkušeného Horákové to vůbec nejde. (2:18). (2:18)

07:16
    A když to nejde na straně Brno, jde to hlavně Miltonové (2:20). (2:20)

07:37
    Až Jurčenková musela trochu pomoci svému týmu, ale stále je to špatné a to volím ještě poněkud slabá slova (4:20). (4:20)

07:38
    Tarsus měl k dispozici dva trestné hody, ale ani jeden nedává. (4:20). (4:20)

08:00
    Brňanky však v útoku opět zůstaly jen krátce. (4:20). (4:20)

08:20
    Tarsus je ale maximálně úspěšný. Colakogluová obelstila Hejdovou a dává koš (4:22). (4:22)

08:45
    Tento výsledek není rozhodně chybou na vašem přijmači. Doronová (4:24). (4:24)

09:10
    Hejdová koriguje (6:24). (6:24)

09:22
    Colakogluová ale přidává další body. (6:26). (6:26)

09:59
    V poslední vteřině dává další body Miltonová (6:28). Do brněnského koše nasázela již deset bodů. (6:28)

10:00
    První čtvrtina skončila. (6:28)

Tak to byl tedy úvod tohoto zápasu. Brňanky ho totálně nezvládly a první čtvrtina končí debaklem, fiaskem, možná i lehce ostudou s posledním týmem tabulky. Šest bodů je za deset minut proklatě málo.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (6:28)

10:12
    Romana Hejdová za dva body. Dá se předpokládat,že Jan Bobrovský udělal v krátké pauze pořádný vítr. (8:28). (8:28)

10:52
    Hostující hráčky pokazily dva útoky v řadě, Brňanky by potřebovaly co nejrychleji ukrajovat obrovskou ztrátu. (8:28). (8:28)

11:27
    Jurčenková doskočila a domácí hráčky šly do brejku, ale znovu končí útok bez bodů. (8:28). (8:28)

12:00
    Na obou stranách je vidět řada nepřesností, žádná z hráček se nemůže střelecky prosadit (8:28). (8:28)

12:22
    Kašpárková doskočila a přihrála do úniku Ohldeové, která si dokázala poradit. (10:28). (10:28)

12:50
    Pískáno prorážení, stav se proto nemění. (10:28). (10:28)

13:05
    První trojka zápasu a dává ji Askinová. (10:31). (10:31)

13:25
    Nemohoucnost Brna pokračuje i v této pasáži zápasu. Je to přátelé bída. (10:31). (10:31)

13:44
    Když to nejde ani Hance Horákové, tak už to je hodně špatné. (10:31). (10:31)

14:00
    Askinová za dva body. (10:33). (10:33)

14:25
    První trojka i pro Brňanky, parádně se trefuje Kašpárková. (13:33). (13:33)

14:28
    Doronová házela dva trestné hody a byla stoprocentní. (13:35). (13:35)

14:41
    Jurčenková přichází o míč a v publiku je slyšet zvonící budík! (13:35) (13:35)

15:00
    Vlková za dva body kosmeticky upravuje hrozivý výsledek. Ještě bude házet trestný hod. (15:35). (15:35)

15:00
    A Vlková dává (16:35). (16:35)

15:46
    Jansoneová za tři body, to je nášup...(16:38). (16:38)

16:25
    ...který pokračuje přesným hodem Miltonové. (16:40). (16:40)

16:36
    Čas na poradu pro domácího trenéra Bobrovského. Brňanky jsou zralé na ručník. Takový výsledek už dlouho nepamatují. (16:40). (16:40)

16:36
    Turecký tým Tarsus je při chuti a útočí. (16:40). (16:40)

16:47
    O míč záhy přišel. (16:40). (16:40)

17:04
    Neuvěřitelné co nyní nedala Slovenka Jurčenková. Sama pod košem nedokázala zavěsit. To jen dokumentuje špatnou hru Brna. (16:40). (16:40)

17:26
    No a chybu Jurčenková trestá trojkou Jansoneová. (16:43). (16:43)

17:30
    Ohldeová proměnila pouze jeden ze dvou trestných hodů. (17:43). (17:43)

18:07
    Askinová v rychlém sledu dává dva koše za sebou (17:47). (17:47)

18:24
    Ohldeová opět dává pouze jeden ze dvou trestných hodů. (18:47). (18:47)

18:49
    Nepodařený útok Brna a minutu před koncem jdou do útoku hráčky Tarsusu. (18:47). (18:47)

19:16
    Oba týmy teď ztratily míče, skóre se nemění. (18:47). (18:47)

19:32
    Skóre se zvyšuje, Canová sama pod košem neměla moc složitou práci. (18:49). (18:49)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (18:49)

Ani druhá čtvrtina nenabídla ze strany Brna nějaké výrazné zlepšení, spíše naopak. Výsledek hovoří jasně, pořádný debakl utržily domácí hráčky, kterým tam nepadalo vůbec nic a navíc udělaly spoustu chyb. Ač je Tarsus posledním týmem tabulky, tak v Brně jasně dominuje.

Diváci jsou hodně zaskočeni průběhem prvního poločasu, takový debakl v posledních letech nepamatují. Uvidíme, co přinese druhý poločas, jenž začíná v 18:50.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (18:49)

20:13
    První útok mají hosté. (18:49)

20:27
    Hra zastavena pro faul Hejdové. (18:49). (18:49)

20:48
    Pecková se snažila dát za tři body, ale neměla dostatečné štěstí. (18:49). (18:49)

11:11
    Na koš v tomto poločase stále čekáme. (18:49). (18:49)

21:17
    Až tuto bilanci utnula Romana Hejdová (20:49). (20:49)

21:36
    Miltonová je nejlepší střelkyní hostů. Nyni dává už svůj čtrnáctý bod. (20:51) (20:51)

21:57
    Ohldeová jak už tak bývá zvykem proměnila jeden trestný hod. (21:51). (21:51)

22:49
    Askinová za tři body. (21:54). (21:54)

22:57
    Abdiová dává za dva body a následně ještě přidává bodík z trestu. (24:54). (24:54)

23:29
    Obě družstva se provinily několika chyb a stíhající jízda Brňanek tak stále nezačala. Hráčky Tarsusu chybovat mohou. (24:54). (24:54)

23:59
    První dva body v zápase pro Hanku Horákovou. (26:54). (26:54)

24:30
    Doronová za dva body a výsledek je opět o třicet bodů. (26:56). (26:56)

24:59
    Už to neplatí, Romana Hejdová krásně za tři body. (29:56). (29:56)

25:39
    Jurčenková u sítě přesná. (31:56). (31:56)

26:04
    Doronová zvyšuje. (31:58). (31:58)

26:30
    Abdiová dnes snad poprvé vystřelila a trefuje se. (33:58). (33:58)

26:47
    Podruhé v řadě dává Romana Hejdová za tři body a výsledek je zase o něco veselejší pro Brno. Trošku hráčky Jana Bobrovské stáhly tu hrozivou ztrátu, ale stále to není příliš dobré. (36:58). (36:58)

26:47
    Oddechový čas pro hosty. (36:58). (36:58)

27:00
    Hejdová je zároveň nejlepší hráčkou Brna s dvanácti body. (36:58). (36:58)

27:35
    Jenže Hejdová zbytečně ztratila míč a Canová dává již svůj osmý bod. (36:60). (36:60)

27:57
    Bývalá hráčka Brna Miltonová je dnes ve výborné formě. Na svém kontě má již šestnáct bodů. Nyní si připisuje dva proměněné tresty. (36:62). (36:62)

28:15
    Horáková bod z trestu. Vůbec to brněnské kapitánce nejde. (37:62). (37:62)

28:42
    Valdemorová (37:64). (37:64)

29:02
    Abdiová výborná pod košem (39:64). (39:64)

29:24
    Colakogluová přes otevřenou obranu přesně zakončuje. (39:66). (39:66)

29:45
    Jurčenková koriguje (41:66). (41:66)

29:59
    Jeden trestný hod proměnila Valdemorová (41:67). (41:67)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (41:67)

Třetí čtvrtina je za námi, Brňanky malinko snížily hrozivý debakl zásluhou Hejdovou, ale stále to není z jejich pohledu žádná sláva. Hráčky tureckého týmu pohodlně kontrolují výsledek a pokud se nic mimořádného nestane, odvezou si z města pod Špilberkem výhru.

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (41:67)

30:25
    Hana Horáková výborně, konečně také za tři body. (44:67). (44:67)

30:38
    Vzápětí kontruje Doronová (44:69). (44:69)

30:59
    Miltonová končí veškeré snahy Brna o přijatelný výsledek. (44:71). (44:71)

31:28
    Už je to zase debakl. Canová za dva body. (44:73). (44:73)

31:42
    Pecková se prosazuje (46:73). (46:73)

32:30
    Krásný a čistý hod Valdemorové. (46:75). (46:75)

32:49
    Brňanky jsou opět mimo provoz a inkasují jeden bod za druhým (46:75). (46:75)

33:00
    Přesně sedm minut před koncem zápasu dává trojku Jansoneová. (46:78)

33:00
    Jan Bobrovský si bere čas na poradu. (46:78). (46:78)

33:17
    Abdiová z dobré pozice přesná. (48:78). (48:78)

33:41
    Pecková za dva body. (50:78). (50:78)

34:10
    Další dva body pro Jurčenkovou. (52:78). (52:78)

34:27
    Miltonová zaokrouhlila svůj účet na dvacet bodů (52:80). (52:80)

35:16
    Nejprve Abdiová za dva body (54:80)... (54:80)

35:37
    ...a posléze Miltonová (54:82). (54:82)

35:48
    Tarsus přidává dva body Valdemorovou. (54:84). (54:84)

35:25
    Turkyně stále drží výsledek o třicet bodů a do konce utkání už mnoho času nechybí. (54:84). (54:84)

36:34
    Horáková trochu na náhou pod košem, ale povedlo se ji zavěsit. (56:84). (56:84)

37:19
    Jurčenková pod košem neúspěšná, následně vybojoval faul Mainclová. Kouč Bobrovský dává na hřiště i mladé hráčky a v podstatě zbytek lavičky. (56:84). (56:84)

37:32
    Doronová prošla pod koš velice rychle a lehce. (56:86) (56:86)

37:47
    Kašpárková za dva body a navíc ještě bod z trestu. (59:86). (59:86)

38:00
    Jurčenková dnes dohrála, má již pět osobních chyb. (59:86)

38:01
    Doronová neproměnila ani jeden trestný hod, což ji však mrzet nemusí. (59:86). (59:86)

38:33
    Hejdová za tři body, Jansoneová pro změnu za dva body. (62:88). (62:88)

38:48
    Trojky Brnu nyní jdou, Kašpárková přidává další. (65:88). (65:88)

39:00
    Hodně pozdě začala domácí děvčata hrát. Hejdová dává další trojku. (68:88). (68:88)

39:29
    Colakogluová (68:90). (68:90)

39:48
    Hejdová je nejlepší hráčkou Brna, ale není to nic platné. (70:90). (70:90)

40:00
    Konec zápasu. (70:90)

Tak nakonec ten výsledek nevypadá tak hrozivě, v závěru Brňanky odvrátily hrozivý debakl a prohrávají o dvacet bodů (70:90). Především první poločas byl hrůzostrašný, kdy domácím hráčkám tam nepadalo vůbec nic a rozdíl byl o třicet bodů. Turecké hráčky vítězí naprosto zaslouženě a odlepují se z posledního místa tabulky, kam se nyní přesunuje Brno.

Z hala Rosnička přeji hezký večer a za týden se budu těšit na zápase Brno - Bourges na počtenou. Hezký zbytek středečního večera. (19:29:39)

Roman Zajíček

Rozhodca: Marin Mehandijev (Bulharsko), Vladan Sundič (Černá Hora), Gavin Williams (Anglie)