HC Torpedo Nižnij Novgorod
3:2 (0:1,2:0, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Nedeľa 18.11.2012, 14:00 • Nahorny • KHL

HC Slovan odchádza z ľadu so ziskom jedného bodu. Hra sa nám menila po jednotlivých tretinách, keďže prvú vyhrali hostia, v druhej dali góly len domáci aby napokon hostia výbornou hrou v záverečnom dejstve rozhodli o zisku aspoň jedného bodu. V nájazdoch ukázali viac umenia hráči v modrých dresoch a pripísali si tak vďaka gólu Makarova do tabuľky dva body. Pekný večer želá Vladimír Korduliak, vidíme sa v stredu o 19"00 v Slovnaft-Aréne, kde budeme hostiť práve dnešného súpera, Torpedo Nožnij Novgorod. (16:28:52)

Za hostí mal ešte pokus Libor Hudáček, jeho pokus Koval zneškodnil.

65:01
    Novgorod dal gól!
    DMITRY MAKAROV je autorom premeneného nájazdu.

Alexander Syomin netrafil bránku. Pokračujeme po jednom pokuse do rozhodnutia.

Michal Vondrka trafil Kovala, domáci môžu rozhodnúť.

Mikhail Varnakov opäť len do Janusa.

Ľubomír Višňovský taktiež netrafil bránku Kovala.

Martin Thörnberg triafa len do Janusa.

Michel Miklík netrafil priestor Kovalovej bránky.

Samostatné nájazdy začínajú.

Keďže sme zápas nerozhodli ani po päťminútovom predĺžení, prichádzajú na rad samostatné nájazdy a uvidíme, kto z koho. Koval a Janus vs. strelci HC Slovan Bratislava a Torpedo Nižnij Novgorod.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:25
    Už to zrejme len dohráme a brankári sa už už koncentrujú na nájazdy.

63:00
    Hostia aktívnejší, no zrejme sa dočkáme nájazdov.

62:30
    Na strane hostí sme zaznamenali pokusy Sekeru a Kukumberga, domáci kontrovali Varnakovom a Thörnbergom, ani jedno z mužstiev však nerozhodlo. Zatiaľ.

60:01
    Začalo predĺženie.

Tak hosťom sa to nakoniec predsa len podarilo a dostali zápas do predĺženia. Prestrieľali domácich 13:7 v tretej tretine a ku konci sa ešte snažili rozhodnúť, no ani Kukumberg, ani Bartovič a ani Švarný sieť za Kovalom už nerozvlnili. Po krátkej prestávke nasleduje 5 minútové predĺženie, ak sa nerozhodne, bude svedkami samostatných nájazdov a aj toho, ktorý z gólmanov sa bude na konci zápasu usmievať.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 22. Varnakov, 40. Thörnberg (Ellison, Kousa), 66. Makarov - 19. Kukumberg, 54. Miklík (Kukumberg)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Koval - Hietanen, Malenkikh, Varlamov, Kousa, Vasilyev, Yevseyenkov - Krikunov, Thörnberg, Makarov - Syomin, Ellison, Varnakov - Gorbunov, Potapov, Ugarov - Valuisky, Galuzin, Chernov
    HC Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Štajnoch, Sekera, Švarný, Sersen, Tabaček, Mikúš, Kudrna - Bartovič, Bližňák, Hudáček - Vondrka, Lipiansky, Miklík - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Ölvecký, Šťastný, Daňo

Rozhodca: Dejev, Zacharov, Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 5.500