Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.) | Liberec – Kladno 1:3 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 4:1 (kon.)
Pardubice – Třinec 5:4 (kon.) | Slavia – Berani Zlín 1:2 (po s.n.) | Litvínov – Plzeň 1:2 (kon.)
K. Vary – Sparta Praha 5:4 (kon.)
HC VERVA Litvínov
1:2 (1:1, 0:0, 0:0)
HC Škoda Plzeň
cz Nedeľa 21.10.2012, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga (ČR)

Vedoucí celek ligy ze západočeské metropole rozhodl o své výhře na začátku třetí části, kdy odskočil o jednu branku a Litvínov už pak do ničeho nepustil. Pod třemi body je podepsán především Tuukka Rask, který zadělal domácím střelcům na kvalitní noční děsy. (19:45:30)

Zásahy brankářů ve třetí třetině 7:7.

60:00

59:27
    Straka musel zahodit hůl, kterou mu před Francouzem někdo přesekl, ale vylučovat se nebude.

58:35
    Hanzl opět zkusil stahovačku, ale na Ševce si nepřišel.

57:37
    Zašlápnutý kotouč u hrazení. Buly před Francouzem.

57:00
    Litvínov se nemůže dostat přes střední pásmo.

55:09
    Havlíček nahodil z nulového úhlu a Francouz nevěděl kam se mu kotouč zakutálel, tak raději zalehl brankovou čáru a v té chvíli se mu puk vykutálel z výstroje. Na dorážku však před brankou nikdo nebyl.

54:25
    Hosté v plném počtu. Rask si prakticky nezachytal.

54:00
    Hanzlík osvobozuje svůj tým.

53:26
    Posmyk trefil před branku nejetého Kubinčáka.

52:48
    Hübl zavezl po levém křídle, ale puku se opět zmocňuje Straka a vyhazuje.

52:32
    Straka vyhazuje.

52:22
    Za držení vyloučen St. Pierre.

51:59
    Lukeš zkusil na Raska vyzrát fotbalovým lobem, ten však napřímil své centimetry a na vysoký kotouč si v klidu počkal.

49:38
    Hübl hledal bekhendovým způsobem Lukeše před brankou, ten však byl pokryt Ševcem.

49:10
    Zakázané uvolnění Plzně.

48:56
    Frolík se protáhl mezi obránci před Raska, ale neměl prostor k jakékoli akci a tak pouze nechal doklouzat kotouč na Raskův beton.

47:54
    Strakovi v poslední chvíli sjel kotouč z hole při pokusu o zakončení z mezikruží.

47:29

47:20
    Litvínov vyhazuje.

46:54
    Plzeň to zkouší opět přes Slováka, ale ten tentokrát pálil mimo.

46:13
    Ručinský s Trávníčkem šetří vteřiny ve středním pásmu.

45:27
    Posmyk vyloučen na 2 minuty za sekání.

44:29
    Plzeň právě vstřelila branku!

Ideální přesilovková akce. VÁCLAV PLETKA byl po střele od modré tam kde měl být a vyražený kotouč vrátil Francouzovi do sítě. Asistence: Tomáš Slovák, Jiří Hanzlík.

43:53
    Holub vyloučen na 2 minuty za podražení Straky.

42:46
    Posmyk váhal se střelou až mu puk vypíchl Vlasák, která jej však okamžitě poslal přes všechny čáry.

41:30
    Na druhé straně si stejně počínali domácí, když přišli o pásmo po Hanzlem vybojovaném buly.

40:48
    Po Slovákově nahození získali hosté vhazování v útoku, ze kterého však nic nevytěžili.

40:01

Ve druhé třetině byl překvapivě aktivnější Litvínov a fandové Plzně si tedy zábavu našli jinde. V sektoru hostí létaly dýmovnice, pendreky, a tvrdé rány. Na ledě se však nic nemění a za nerozhodného stavu jdeme do třetí třetiny.

Zásahy brankářů ve druhé třetině 11:13

Další třetina začne přibližně v 19:11.

40:00

39:00
    Běží poslední minuta druhé části.

37:59
    Černý v palebné pozici na pravém kruhu a znovu pozorný Rask, tentokráte lapačka.

36:00
    Kubinčák si stahovačkou odclonil obránce, ale trefil pouze Raska V druhé vlně našel Hübl Lukeše, kterému Rask vyjel a domácí střelec tak zakončil pouze do hrudi finského brankáře.

35:05
    Ze sektoru hostí je vyváděno několik "fandů" z nichž minimálně jeden putuje rovnou na ošetření krvavého šrámu na hlavě. Komerční přestávka.

34:20
    Na druhou stranu se na zteč vydal Kovář, ale nakonec je spokojený s několika vteřinami, které ušetřil.

33:44
    Posmyk pálí hodně mimo pravou tyčku.

32:57
    Rask likviduje Martynka, který před ním byl sám v bezprostřední blízkosti.

32:50
    Domácí nevyhráli buly, takže z přesilovky 5 na 3 nic nebude.

32:33
    St. Pierre dostává 2 minuty za faul loktem domácí budou 6 vteřin v 5 proti 3.

31:30
    Kovář s Balejem osvobozují svůj tým.

30:44
    Lukeš pálí od modré a Hübl se přes pohotového Raska k dorážce nedostal.

30:39
    Stadionem se nese červený dým, zasahuje Policie a vyloučen je Heřman za vražení na hrazení.

29:00
    Na ledě se hraje ve středním pásmu, ale v kotli hostí zasahuje ostraha proti několika opilcům, kteří zapálili dýmovnici a snažili se vyvolat konflikt.

27:51
    Na druhé straně hákuje Stříteský Straku, který se probíjel do šance a jde na 2 minuty.

27:40
    Stříteský hledal střílenou přihrávkou Martynka, ale puk prolétl až na druhou stranu kluziště.

27:22
    Francouz udržel Pletkův pokus a dorážející Kovář už mohl pouze narazil Hübla, který v obraně zaskakoval za Kubáta.

26:50
    Baláž prohodil obránce a snažil se naservírovat kotouč Rapáčovi, kterému však přihrávku odebral Jeřábek.

25:35
    Hanzl padl do střely Ševcovi a s pukem doklouzal až k hrazení kde z něj chtěl Ševc puk vyklepat, což se pramálo líbí domácí obraně. Po menší strkanici se vylučovat nebude.

23:49
    Rask jen dobrou poziční hrou zabránil Lukšovi ve skórování, když instinktivně vykryl především prostor u ledu.

23:00
    Hanzl hledal naslepo spoluhráče mezi kruhy, ale našel pouze Havlíčka.

22:20
    Gula vyhazuje do středního pásma a jde střídat.

21:50
    Francouz vyrazil Vlasákovu střelu jen nad sebe, padající puk pak nezachytil do lapačky a Vlasák už už si ho zpracovával na střelu, když ho do rohu odtlačil Trávníček.

20:40
    Francouz na dvakrát hasil problém u své pravé tyče.

20:01

První třetinu zahájila Plzeň aktivněji a po zásluze šla do vedení zásluhou šťastné trefy Straky. Poněkud pasivní Litvínov spasil až střelou v přesilové hře Stříteský.

Zásahy brankářů v první třetině 5:7.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

19:45
    Na Kubátovu střelu se Rask nevytáhl, ale kotouč šel těsně mimo.

19:35
    Proti Raskovi neuspěl ani Baláž.

19:20
    Dvořák parádně vycouval Frolíka.

18:00
    Litvínov se po několika chybných rozehrách dostal až za Francouze a nechce se mu pryč.

16:30
    Kubát dojel nahozený kotouč, ale nedokázal jej dostat na Kubinčáka.

15:35
    Zeman nastřelil Havlíčka, který mu kotouč sebral, ale místo do branky zamířil k hrazení a tam byl zpacifikován.

15:12
    Pletka dostal u hrazení přihrávku rukou.

15:00
    Hra se okamžitě stěhuje do pásma Litvínova.

14:40

14:05
    Kubát se na modré pokusil falešným nápřahem obelstít Straku, ale neuspěl. Straka vyhazuje.

13:26
    Hüblův pokud tečován vysoko nad branku.

12:50
    Ručisnký zavezl do pásma, ale okamžitě má problémy s udržením puku a černá pryž už letí za Francouze.

12:24
    A v plné počtu hráčů se opět pokračovat nebude. 2 minuty za podražení inkasuje Gulaš.

12:00
    Balejův pokus z mezikruží končí nad brankou.

11:20
    Černý J, vyváží a získává čas za Rasekm.

10:58
    Ševcův pokus kryje Francouz a Plzeň je v pásmu.

10:18
    Za nedovolené bránění vyloučen Gula.

10:01
    Litvínov právě vstřelil branku!

Tečovaná střela od modré končí mezi Raskovými betony. Puk se však otřel o hůl obránce a tak je střelcem MATĚJ STŘÍTESKÝ. Asistence: Rostislav Martynek.

09:50
    Litvínov honí puk zatím pouze kolem hrazení.

09:07
    Litvínovská přesilovka bude pokračovat. Na 2 minuty za vysokou hůl jde Heřman.

08:00
    Lukeš pálí od modré vysoko nad branku.

06:54
    Ševc vyloučen na 2 minuty za podražení.

06:12

Chybné střídání domácí obrany využil rychlým nabruslením mezi obránce MARTIN STRAKA, který dostal puk do jízdy a svůj nájezd zakončil s trochou štěstí mezi betony. Asistence: Tomáš Slovák, Jiří Hanzlík.

05:53
    Petruška nahodil na Francouze, ten raději přerušil.

04:00
    Pletka vybojoval puk na Stříteském, ale nedokázal ho přesně přihrát. Plzeň ve středním pásmu a následně v ofsajdu.

02:36
    Plzeň šla střídat a Rapáč měl chvíli volno na modré čáře, spoluhráči mu však nejeli a tak alespoň pod modré prověřil lapačku brankáře Raska.

02:01
    Po vyhození Marušáka je puk opět před Raskem.

01:51

00:50
    Domácí nezvládli přechod do útoku, ale ani Plzeň se v pásmu neusadila.

Klíčoví hráči:
    V čele kanadského bodování Škody Plzeň je nestárnoucí Tomáš Vlasák (6+14), který kdysi na severu Čech nastupoval i v černožluté. Domácí obrana však bude muset pohlídat i dva další ostrostřelce, a to Straku a Gulaše. Naopak se obrana chemiků vyhne konfrontaci se zlým mužem Plzeňanů Hollwegem. V Dresu VERVY Litvínov nedohrál páteční zápas Juraj Majdan, který je nejlepším hráčem domácích ve statistice plus-mínus. Naopak připraveni a útočně naladěni budou nejlepší střelec domácích Lukeš (7+3) a jeho dvorní nahrávač Hübl (5+12).

Závěr víkendu přivede na sever Čech lídra tabulky. Druhou čtvrtinu soutěže začne VERVA Litvínov proti Škodě Plzeň. První letošní zápas vyhrála Plzeň 6:4 a tak se můžeme těšit na ofenzivní představení. Plzeň vede ligu s třemi prohrami a úctyhodným ziskem 28 bodů. Litvínov je prozatím spolu s Pardubicemi na 19bodech a pozicích pro domácí prostředí v předkole play off. Po vyprodaném duelu s Chomutovem čeká ZS Ivana Hlinky divácky o něco méně vděčný duel velkých rivalů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ondřej Moutvička

Góly a asistencie: 11. Stříteský (Martynek) - 7. Straka (Slovák, Hanzlík), 45. Pletka (Slovák, Hanzlík)

HC VERVA Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, Gula, Zeman, K. Černý, Sklenička - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Gerhát, Ručinský - Baláž, Martin Frolík, Rapáč
    HC Škoda Plzeň: Rask - Ševc, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Balej, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Scheiss, Havlíček, Dvořák - Petruška, M. Heřman, Lev

Rozhodca: Fraňo, Hrubý - Charvát, Bejček