Michalovce – Lipt. Mikuláš 6:3 (kon.) | Trebišov – Detva 6:4 (kon.) | Prievidza – Prešov 1:5 (kon.)
Topoľčany – Trnava 5:3 (kon.) | Bardejov – Pov. Bystrica 6:1 (kon.) | Senica – Spišská N. Ves 6:5 (po s.n.)
po s.n.
HC Dukla Senica
6:5 (2:0, 0:2, 3:3 - 0:0)
HK Spišská Nová Ves
Piatok 19.10.2012, 18:00 • Zimný štadión Senica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Koniec zápasu. (20:37:51)

65:00
    Senica dala gól!
    Rozhodujúci samostatný nájazd premenil ĽUBOMÍR VAŠKOVIČ.

Piata dvojica.
    Senica - Ľubomír Vaškovič prekonal Miroslava Lipovského!
    Spišská Nová Ves - autor tretej nájazdovej trefy to skúsil znova, ale nevyšlo a dva body ostanú doma!

Štvrtá dvojica.
    Senica - opäť to skúsi Vladimír Lantoš. Lipovský je ale úspešnejší!
    Spišská Nová Ves - aj Peksa tento nájazd chytá, neuspel Lukáš Novák. Stále 3:3!

Tretia dvojica.
    Spišská Nová Ves - Juraj Prokop do tretice prekonal Peksu v bráne Senice.
    Senica - Vladimír Lantoš je tiež úspešný?
    Po prvej sérii nerozhodne 3:3. Kde má tento zápas koniec?

Druhá dvojica.
    Za Spišiakov mladý útočník Martin Belluš, prekonáva Peksu!
    Za domácich Andrej Rajčák znova vyrovnáva stav! 2:2.

Spišská Nová Ves dala gól!
    ĽUBOMÍR VAIC opäť vyrovnáva a bude sa predlžovať! Asistencie Tomáš Nádašdi a Lukáš Novák.

53:31
    Šedivého z trestnej lavice vyháňa gólom DÁVID DŽERENGA. Asistencie Juraj Prokop a Tomáš Nádašdi.

Dnešné stretnutie sleduje 1050 divákov.

52:13
    Vylúčenie Senica - Eduard Šedivý - dve minúty za napadnutie.

49:46
    Domáci v plnom počte.

49:22
    Hostia v plnom počte.

49:07
    Krátko po návrate Vantrobu na ľad sa do čierneho trafil opäť VLADIMÍR LANTOŠ! Asistencie Eduard Šedivý a Michal Hreus.

49:03
    Vantroba je späť na ľade, hrá sa štyria na štyroch.

47:46
    Vylúčenie Senica - Martin Mikolášek - dve minúty za seknutie. Senica teda hrá presilovku štyroch na troch.

47:22
    Vylúčenie Spišská Nová Ves - Filip Novák - dve minúty za napadnutie. Senica hrá dlhú presilovku o dvoch hráčov.

47:03
    Vylúčenie Spišská Nová Ves - Miroslav Vantroba - dve minúty za podrazenie. Zároveň dostáva Ľuboslav Vartovník 10 minút nešportové správanie a vzápätí ďalšiu 10ku, ktorá znamená, že Vartovník sa môže pobrať pod sprchy.

46:30
    A znova sú domáci hokejisti vo vedení! O gól sa postaral EDUARD ŠEDIVÝ. Asistencie Michal Hreus a Jozef Salajka.

44:55
    Domáci opäť vyrovnali VLADIMÍROM LANTOŠOM! Asistencia Martin Dubec.

43:49
    Zvrat v prospech Spišiakov je dokonaný! Tretí gól strieľa JURAJ PROKOP. Asistencie Lukáš Novák a Filip Novák.

40:01
    Začala tretia tretina.

Strely na bránu v druhej tretine 12:12. Celkovo po druhej 20:17.

40:00
    Druhá tretina skončila.

36:45
    Prvý útok hostí, konkrétne ĽUBOMÍR VAIC, vyrovnáva stav stretnutia! Asistencie Richard Smotrila a Martin Belluš.

35:11
    Bleskovo využitá presilovka po teči MARTINA BELLUŠA! Asistencie Tomáš Nádašdi a Miroslav Vantroba.

35:02
    Vylúčenie Senica - Michal Hreus - dve minúty za držanie.

31:48

31:38
    Spišská Nová Ves so štyrmi hráčmi.

29:48
    Vylúčenie Spišská Nová Ves - Michal Findura - dve minúty za podrazenie. Senica teda má takmer dve minúty výhodu o dvoch hráčov!

27:38
    Vylúčenie Spišská Nová Ves - Martin Belluš - dve plus dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

26:19

24:31

24:19
    Vylúčenie Senica - Martin Mikolášek - dve minúty za držanie.

22:31
    Vylúčenie Spišská Nová Ves - Branislav Horváth - dve minúty za seknutie.

20:01
    Začala druhá tretina.

Strely na bránu v prvej tretine 8:5.

20:00
    Prvá tretina skončila.

18:38
    O dvojgólové vedenie sa po prihrávke Michala Hreusa postaral VLADIMÍR LANTOŠ. Druhá asistencia Jozef Reho.

14:50

12:50
    Vylúčenie Senica - Ľubomír Vaškovič - dve minúty za zdržiavanie hry, vyhodenie puku z ľadovej plochy.

06:39
    MARTIN MIKOLÁŠEK načal gólový zápas tohto stretnutia. Asistencia Vladimír Lantoš.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Po zaváhaní Michaloviec v Trnave sa Senica dostala na prvé miesto a vyzve štvrtú Spišskú Novú Ves. Zatiaľ prehrala jediný raz a to práve s bývalým lídrom z Michaloviec. Z ostatných piatich zápasov má na konte dve jasnejšie výhry s tímami z dna tabuľky (Prievidza 4:2 a Považská Bystrica 5:1) a tri tesné výhry z klzísk východniarskych súperov (Mikuláš 2:1, Bardejov 3:2sn a Prešov 4:3sn). Produktivitu ťahajú Ľubomír Vaškovič (8+4), Vladimír Lantoš (8+3), Michal Hreus (6+5) či Martin Čunderlík (4+7). Samozrejme i ďalší, Senica je tímom, kde to každý potiahne vtedy keď treba. Brankárskou jednotkou je Marek Peksa (91,87%).

Spišiaci zvíťazili v šiestich zápasoch, dva prehrali po nájazdoch a dva v riadnom hracom čase. V 10. kole doma vyprášili Trebišov 7:4. Senica však je predsa len vzdialená a po ceste autobusom nastúpiť na ľade prvého v tabuľke nemusí byť žiadna výhra. Jednotkou je skúsený Miroslav Lipovský (91,02%). Najproduktívnejším hráčom tímu je Filip Novák (5+7), nasledujú Juraj Prokop a Richard Smotrila (obaja 5+6).

Potvrdí Senica rolu favorita a získa tri body? Sledujte spolu s nami v zmenách stavu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Dominika Haršáni Handzušová

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Dukla Senica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 7. Mikolášek (Lantoš), 19. Lantoš (Hreus, Reho), 45. Lantoš (Dubec), 47. Šedivý (Hreus, Salajka), 50. Lantoš (Šedivý, Hreus), 65. Vaškovič - 36. Belluš (Nádašdi, Vantroba), 37. Vaic (Smotrila, Belluš), 44. Prokop (Novák L, Novák F), 54. Džerenga (Prokop, Nádašdi), 60. Vaic (Nádašdi, Novák L)

HC Dukla Senica: Marek Peksa - Ľubomír Škápik, Marián Reissmüller, Eduard Šedivý, Jozef Salajka, Ondrej Janík, Jozef Reho, David Beťko, Tomáš Slovák - Ľubomír Vaškovič, Martin Čunderlík, Peter Kocák - Martin Mikolášek, Michal Hreus, Vladimír Lantoš - Martin Dubec, Filip Surovka, Andrej Rajčák - Martin Cibulka, Rastislav Vereš, Dávid Štetina.
    HK Spišská Nová Ves: Miroslav Lipovský - Miroslav Vantroba, Ľuboslav Vartovník, Tomáš Nádašdi, Dávid Džerenga, Ľubomír Malina, Branislav Horváth, Lukáš Škrak - Martin Belluš, Ľubomír Vaic, Richard Smotrila - Filip Novák, Juraj Prokop, Lukáš Novák - Michal Findura, Vladimír Klinga, Roman Kohutiar - Filip Jánošík, Tomáš Gonda, Boris Krempaský.

Rozhodca: Vladimír Fridrich - Juraj Šťastný, Roman Návratek