Avtomobilist Jekaterinburg
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Streda 03.10.2012, 15:00KHL

Sledovali ste spolu s nami napínavý duel, v ktorom Slovan ustál víťazstvo o jediný gólik. Takmer bezmocne vyznievala snaha Jekaterinburgu, ktorý tak prehral už šiesty zápas v rade! (17:21:25)

60:00

59:05
    Avtomobilist Jekaterinburg si berie oddychový čas! Christopher Holt ostáva na striedačke!

57:24
    Naopak Holt ostáva v permanencii, teraz musel zasahovať po strele z uhla.

55:30
    "Avto" sa s ťažkosťami dostáva už aj cez stredné pásmo. Slovan si nechce tieto tri body nechať len tak ukradnúť.

55:00
    Aj Miklíkovej strele Holt zabránil prejsť za jeho chrbát.

52:23
    Strelu Sazonova sa snažil z bránkoviska ešte doraziť Denis Makarov, ale neuspel. Z protiútoku mal Slovan šancu potvrdiť svoje vedenie, ale puk minul bránu!

51:30
    Hra bola na chvíľu prerušená po tom, čo sa vysypala jedna z tabulí nad mantinelom.

50:12
    Slovan sa veľmi dobre bráni, prakticky nedáva Avtomobilistu šancu na nejakú dobrú presilovkovú strelu.

49:10
    Vylúčenie Slovan Bratislava - Miroslav Šatan - dve minúty za hákovanie.

47:40
    V druhej tretine sa hra trochu vyrovnala, konečne sa na dostrel dostávajú aj domáci hráči, no stále tomu chýba efektivita v zakončení.

47:29
    Vylúčenie Slovan Bratislava - Mário Bližňák - dve minúty za držanie.

47:15
    Ölvecký reaguje na útok domácich protiútokom, mieril to pod hornú žŕdku, ale Holt má puk v lapačke.

45:02
    Malychin napriahol, Janus puk odrazil, ale nedokázal ho hneď prikryť, puk padol do blízkosti bránkoviska.

44:36
    Daňo sa rýchlo odpútal od Denisa Makarova, jeho strelu ale Holt vyrazil.

43:20
    Strakovi sa nepodarilo predrať pomedzi dvoch k Janusovi.

42:00
    Nuž, táto presilovka nebola pre Slovan veľkou výhodou, domáci sa veľmi dobre bránili a vykrývali.

40:08
    Vylúčenie Avtomobilist Jekaterinburg - Denis Sokolov - dve minúty za seknutie.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:32
    Prečíslenie dva na jedna, Gusev sa rozhodol sám strieľať, no minul!

38:20
    Vondrkov nebezpečne vyzerajúci prienik, prihrával cez os.

37:12
    Po strele Mezeia ešte dorážky, ale puk napokon končí v rohu klziska.

36:42
    Daňo sa dostal k bráne, bol nútený jednou rukou si brániť súperovho hráča, Holt tak mal o čosi uľahčenú prácu s touto strelou.

35:04
    Vitalij Strelcov mieri puk na bránu, ešte dorážka Gimatova.

34:30
    Žmakin nadvakrát, najprv sa potočil poza bránu, ale Janus vyrazil, neskôr bol na mieste pri ďalšej jeho strele.

33:04
    Po tom, čo Holt vyrazil Ďatelinkovu strelu od modrej, sa domáci nedokázali dostať do poriadneho protiútoku.

31:53
    Bližňák v šanci! Vystrelil z pravého kruhu, no Holt sa predviedol lapačkou.

31:24
    Štajnochova strela z diaľky, ale Holt má tento puk.

30:42
    Mezei veľmi nepresne od modrej. Ťažko povedať, či vôbec bolo zámerom bránu trafiť.

29:51
    Kukumbergova rana, ale Holt je pozorný a kryje.

29:08
    Gusev páli od modrej, ale tomuto pokusu predsa len chýbali centimetre.

27:42
    Aj domáci sa pre zmenu dostali konečne do útoku, ale Janus má puk.

27:00
    Slovan dal gól!
    LIBOR HUDÁČEK si nakorčuľoval do pásma a strelou prekvapil Holta! Asistencia Ján Tabaček.

26:12
    Domácim sa podarilo oslobodiť vyhodením. Túto tretinu ešte poriadne v plnom počte nehrali. Len v úvode.

25:48
    Vylúčenie Avtomobilist Jekaterinburg - Stefan Stepanov - dve minúty za podrazenie.

25:43
    Aj Švarného pokus od modrej Holt vyráža.

25:17
    Holt chytá všetky pokusy, ktoré k nemu priletia. Napriek presile o dvoch teda stále nevidíme gól.

24:20
    Šanca domácich po tom, čo ušiel puk Štajnochovi! Sokolov sa rútil do úniku, ale Janusa neprekonal.

23:40
    Vylúčenie Avtomobilist Jekaterinburg - Branislav Mezei - dve minúty za hákovanie. Slovan má presilovku o dvoch hráčov!

23:19
    Vylúčenie Avtomobilist Jekaterinburg - Alexander Sazonov - dve minúty za faul kolenom.

22:13
    Od úvodu druhej tretiny Slovan zatlačil, zatiaľ ale bez vážnejšej šance smerom na Holta.

20:01

20:00

18:50
    Sokolovovi na modrej ušiel puk po vrátení a tak ho musí získať aspoň na hokejku. Domáci tak strácajú pásmo, ani táto presilovka im veľmi nevychádza.

17:44
    Vylúčenie Slovan Bratislava - Andrej Šťastný - dve minúty za podrazenie.

16:40
    Ešte hodnú chvíľu po presilovke sa Slovan držal v pásme, teraz puk uchmatol Špirko a vyviezol ho.

15:54
    Straka sa vrútil do pásma, no na to, aby prešprintoval Tabačka, nemal dosť rýchlosti.

15:07
    Sigalet strieľa od modrej, dvaja z brániacich hráčov sa snažili puk dostať, ale až Holt ho mal v koši.

14:28
    Vylúčenie Avtomobilist Jekaterinburg - Vasilij Strelcov - dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

13:35
    Zaujala Vondrkova šanca zblízka, ale Holt je pozorný.

12:54
    Dobrá šanca po rozhýbaní brankára, ale napokon puk za bránou a Simakov ho odtiaľ vyhadzuje.

12:06
    Vylúčenie Avtomobilist Jekaterinburg - Denis Makarov - dve minúty za seknutie.

10:25
    Gusev od modrej strieľa na modrú, ale puk sa mu odrazil od hráčov späť, opäť to vyskúšal, teraz už puk zachraňuje brankár.

09:32
    Pekná presilovková kombinácia pri modrej čiare po osi Simakov - Žmakin - Sokolov, posledný menovaný strieľa, ale Janus má puk v moci.

09:12
    Vylúčenie Slovan Bratislava - Ján Tabaček - dve minúty za hákovanie.

08:36
    Gimatov nepresne hľadal jedného zo Strelcovcov, do protiútoku sa tak dostal Šatan! Holt ale chytá.

07:12
    Šťastného strieľanú prihrávku k bránkovisku nedokázal žiaden z jeho spoluhráčov zúžitkovať.

06:12
    Slovan sa oslobodil, "Avto" je však opäť v útočnom pásme.

05:30
    Žmakin si pripravil strelu stredom, ale zblokovala ju hokejka súperovho obrancu.

04:56
    Vylúčenie Slovan Bratislava - Josef Boumedienne - dve minúty za držanie.

04:23
    Ani strela Draveckého sa neujala a Sazonov puk vyváža na opačnú stranu.

03:24
    Vondrka sa prešmykol do pásma po ľavom krídle, z ostrého uhla to skúšal na bránu, ale Holt si dáva pozor.

02:14
    Už od úvodu sledujeme hru so šancami na oboch stranách.

00:48
    Prečíslenie Slovana traja na dvoch! Sazonov ale zblokoval strelu Bartoviča.

00:20
    Domáci majú od prvej chvíle mierne navrch, puk mal Žmakin, dostal priestor na strelu a tak premiešal puk a pozdravil Janusa.

00:01

Avtomobilist Jekaterinburg: Holt - Sokolov, Mezei, Gusev, Sazonov, Stepanov, Makarov, Menšikov - Špirko, Simakov, Žmakin - Pronin, Malychin, J. Straka - A. Strelcov, V. Strelcov, Gimatov - Bulatov, Ustjancev, Zavaruchin.

HC Slovan Bratislava: Janus - Švarný, Boumedienne, Štajnoch, Ďatelinka, Tabaček, Sigalet, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Kukumberg, Dravecký - Hudáček, Lipiansky, Miklík - Daňo, A. Šťastný, Ölvecký - T. Mikúš.

Rozhodca: Belov, Odins - Pavlov, Maťuša.

Náročný trip Slovanu skutočne nevychádza. Po tesnej prehre v Magnitogorsku (2:3) má na konte aj prehru v Čeljabinsku. V tomto zápase nebol Slovan strelecky aktívny, veď na bránu súpera vyslal len 14 striel! V stretnutí s Jekaterinburgom bude musieť byť rozhodne aktívnejší, ak chce pomýšľať na body.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 27. Hudáček (Tabaček)

Avtomobilist Jekaterinburg: Holt - Sokolov, Mezei, Gusev, Sazonov, Stepanov, D. Makarov, Menšikov - Špirko, Simakov, Žmakin - Pronin, Malychin, J. Straka - A. Strelcov, V. Strelcov, Gimatov - Bulatov, Ustjancev, Zavaruchin - K. Makarov.

Rozhodca: Belov, Odins - Pavlov, Maťuša