1 66
Tomáš Berdych
2
6 7
cz Pondelok 01.10.2012, 05:20ATP Tokio - Kinoshita Group Japan Open Tennis Championships (tvrdý povrch)

Je dobojováno, oba borci opouští kurt a v 1. kole ATP turnaje v Tokiu vítězí český reprezentant a druhý nasazený, Tomáš Berdych!

Do utkání vstoupil šestý hráč světa skvěle, na kurtu dominoval a francouzský tenista nedokázal na přesnou a rychlou hru Berdycha reagovat.

Závěr 1. setu ale naznačil, jak se bude odvíjet druhý set. Francouz se začal trefovat do svého 1. podání a počet es na jeho kontě začal narůstat.

To se, bohužel, nedalo říci o Tomášovi Berdychovi, který měl se svým servisem dnes problémy, o čemž svědčí i konečná statistika es (5:9 v jeho neprospěch). Paire se ve druhém setu neskutečně zvedl a potrápil hráče top ten skutečně dostatečně.

Tiebreak se sice zpočátku vyvíjel dobře pro českého borce, pak ale zabral Paire, který v rozhodujím okamžiku ztratil oba své servisy, setbol nedokázal využít a naopak, byl to Tomáš Berdych, který svůj první mečbol v tiebreaku (a druhý celkem) dokázal využít.

Tím získal celé utkání ve svůj prospěch a postupuje do dalšího kola.
    Z dnešního on-line přenosu je to vše, při tom dalším se s vámi těším nashledanou! (07:24:49)

Konec zápasu

6:7
    Výborně! Tomáš konečně podržel svůj servis, v závěrečné výměně přetlačil svého houževnatého soupeře, získává rozhodující sedmý bod druhého setu a tím vítězí v celém utkání 2:0 po setech 6:1, 7:6 (8:6)!

6-7
    Výborně! Tomáš získal obě podání soupeře a má druhý mečbol utkání! Bude podávat na vítězství.

6-6
    Berdych ještě bojuje, setbol odvrací a vyrovnává.

6-5
    Oba své servisy Tomáš ztrácí a dává výhodu soupeři. Paire má setbol a je na podání...

5-5
    Tomáš se ale nemůže "opřít" o svůj servis, bohužel. Platí to pro celý druhý set i pro tento tiebreak...