Michalovce – Veselí n/M 25:25 (kon.) | Most – Zlín 34:22 (kon.) | Šaľa – Slavia 28:23 (kon.)
Poruba – Jindř. Hradec 39:17 (kon.) | Partizánske – Písek 31:25 (kon.) | Senec – Nitra 0:0 (18:30)
DHC Sokol Poruba
39:17 (23:9)
Házená Jindřichův Hradec
cz Piatok 28.09.2012, 18:00 • VSH Sareza, Ostrava-Přívoz • Hádzanárska interliga ženy

Hráčky Poruby si bez problémů poradily s Jindřichovým hradcem a po doslova tréninkovém tempu vítězí o dvacetdva branek. Krásný zbytek večera vám přeje z Ostravy Tomáš Martínek. (39:17) (19:16:43)

60
    Konec zápasu. (39:17) (39:17)

60
    V posledních sekundách uzavírá skóre exhibiční střelou Alžebeta Tóthová. (39:17) (39:17)

60
    Čtyřicet sekund před koncem ještě dává gól ze sedmimetrového bodu Iveta Mičiníková. (38:17) (38:17)

59
    Nepřesnosti na obou stranách. Krásným zákrokem se nyní vytáhla náhradnice Vavříková. Na druhé straně přichází faul Hradce a sedmička pro Mičiníkovou. (37:17) (37:17)

57
    Tóthová si bere míč na středu hřiště a bez problémů skóruje ranou k tyči. Je to opět o dvacet bodů pro Porubu. (37:17) (37:17)

56
    Snížení z rukou Elišky Horečkové, jenž si udělala prostor na středu brankoviště. Zápas se už jen dohrává, Poruba je u míče. (36:17) (36:17)

56
    Alena Lešková trefila ve vyložené pozici jen brankářku Davidovou a od plic si vynadala. Do útoku jde Hradec. V bráně Poruby je stále Vavříková. (36:16) (36:16)

55
    Zuzana Kohoutová proměňuje sedmičku a po delší čase se raduje také lavička týmu hostí. (36:16) (36:16)

54
    I po oddechovém čase padají góly jen do branky Jindřichova Hradce. Za brankářku Andreu Davidovou dostala míč Iveta Mičiníková. (36:15) (36:15)

53
    Poruba vede o dvacet branek, to je už solidní debakl. Autorkou branky je Michaela Hrbková. Kouč hostí Petržala si obět bere oddechový čas. (35:15) (35:15)

52
    Za posledních sedm minut se Jindřichův Hradec prosadil jen jednou. To je jeden z hlavních důvodů, proč jejich ztráta neustále narůstá. (34:15) (34:15)

51
    Stále další a další útoky Poruby. Po rychlé kombinaci se prosazuje Barbora Mýlková. (34:15) (34:15)

50
    Náskok Poruby je opět vyšší. Přičinila se o to Pavla Poznarová dělovkou z levé strany palubovky. (33:15) (33:15)

49
    Vavříkovou prostřeluje s trochou štěstí mezi nohama Eliška Horečková. (32:15) (32:15)

47
    Petra Adámková přidává dvaatřicátý gól zápasu na kontě Poruby. Hradec se sice snaží útočit, ovšem Poruba dává branky z rychlých kontrů. (32:14) (32:14)

46
    Neúspěšný útok Jindřichova Hradce a na druhou stranu už pádí Alena Lešková. Bez větších problémů prostřeluje Zímovou a náskok je opět vyšší a vyšší. (31:14) (31:14)

45
    Stephanie Desjardins z tábora hostí snižuje na rozdíl šestnácti branek. Z prostoru mezi třemi tyčemi Poruby nyní odbíhá Doláková a v brance se představí Petra Vavříková. (30:14) (30:14)

44
    Znovu Petra Adámková a Poruba má na svém kontě již třicet branek. Jindřichův Hradec hraje velmi odevzdaně. Je už ale alespoň v plném počtu. (30:13) (30:13)

43
    Přesná souhra po rychlém protiútoku Poruby je zakončena Petrou Adámkovou. Blížíme se k metě třiceti bgólů Poruby. (29:13) (29:13)

42
    Alena Lešková skóruje z týmu DHC dnes poprvé a navíc je vyloučena hostující Kohoutová. Poruba si zahraje přesilovku, ale u míče bude nyní Jindřichův Hradec. (28:13) (28:13)

42
    Hostující házenkářky snižují. Zuzana Kohoutová mířila spoza brankoviště přesně do pravého horního růžku. (27:13) (27:13)

41
    Do brejku šly spolu Adámková a Tóthová a druhá jmenovaná po vzájemných přihrávkách zakončuje za bezmocnou Zimovou. (27:12) (27:12)

40
    Tempo hry nyní upadlo a Poruba po dalším útoku dělá chybu. Míč si rychle berou hráčky Hradce. (26:12) (26:12)

39
    Chyba Poruby a v laxním běhu šla sama za brankou Jitka Matoušková. Hráčky Poruby ji ani nestíhaly. (26:12) (26:12)

38
    Další zásah a míč se třepetá v síti Věry Zimové. Z gólu se raduje Alžbeta Tóthová. (26:11) (26:11)

37
    Na druhé straně udeřilo také a opět z rukou Barbory Eliášové. Je to její osmý gól! (25:11) (25:11)

37
    Jindřichohradecké hráčky se již delší dobu brání a Poruba nakonec střílí gól díky Alžbety Tóthové. (25:10) (25:10)

36
    Řada nepřesností na obou stranách. Břevno nyní orazítkovala obloučkem porubská Alžbeta Rechtorisová. (24:10) (24:10)

35
    Marksová v brejku neuspěla, jenže ihned po zisku balonu chybuje technickým přestupkem Uhráková. U míče jsou házenkářky TJ. (24:10) (24:10)

34
    Atmosféra na zápase je dnes komorní, bubeníci tady nejsou. Tomuto zápasu zřejmě silně konkuruje současně hrané hokejové utkání Vítkovic s Plzní. (24:10) (24:10)

33
    Poruba již nasazuje do zápasu i širší kádr. Balon DHC ztrácí a Jindřichův Hradec jde obléhat branku Markéty Dolákové. (24:10) (24:10)

32
    Je tu sedmička pro Jindřichův Hradec. Míč si bere Kateřina Krupicová a nemýlí se. Desátý gól Hradce. (24:10) (24:10)

31
    Druhý poločas otevírá Alžbeta Rechtorisová a Poruba jak skončila první poločas, tak také druhý začala. V brankách jsou Doláková a Zimová. (24:9) (24:9)

31
    Začal druhý poločas. (23:9) (23:9)

Jednoznačná záležitost pro domácí Porubu a Jindřichův Hradec odjede z Ostravy zcela určitě s prázdnou. Po prvním poločase má DHC velký náskok. O přestávce se nyní rozcvičuje i domácí náhradní brankářka Petra Vavříková, takže ta zřejmě také půjde do zápasu. Druhý poločas začne zhruba v 18:45.

30
    První poločas skončil. (23:9) (23:9)

30
    Skóre prvního poločasu uzavírá Dominika Selucká. Zápas se bude po přestávce dohrávat již jen z nutnosti, skóre je jasné a Poruba vede o čtrnáct branek! (23:9) (23:9)

30
    Půl minuty před koncem z levého křídla obloučkem dává gól Eliášová. Pro ni je to pátý gól v jedné šňůře. (22:9) (22:9)

29
    Domácí Ivetu Mičiníkovou nezastavil ani lehký faul protihráčky a ta dává dvaadvacátý gól Sokola. (22:8) (22:8)

29
    Poruba má opět míč a v pohodě si kombinuje před brankovištěm Hradce. (21:8) (21:8)

28
    Doláková opět vychytala Horečkovou a na druhé straně udeřilo po ráně Michaely Hrbkové. Diváci se baví, je to doslova exhibice Poruby. Obrana domácího DHC nepouští Jihočešky prakticky do zakončení. (21:8) (21:8)

27
    Dvacátý zásah Poruby je tady. Autorkou úspěšné střely je na brankovišti zcela neobsazená Dominika Selucká. (20:8) (20:8)

26
    Šestou branku z osmi hráček hostí dává Barbora Eliášová. Ta drží střelecký prapor Jindřichova Hradce. (19:8) (19:8)

25
    Aby toho nebylo málo, Pavla Poznarová vsítila právě devatenáctou branku. To vypadá na pořádný výprask hostujícího TJ. (19:7) (19:7)

25
    První branku Poruby dnes má na kontě i Dominika Selucká. Hrne se tady jeden útok Sokola za druhým. (18:7) (18:7)

24
    Z dálky se prosazuje také dnes poprvé Pavla Poznarová. Vypadá to spíše na trénink Poruby, hráčky Jindřichova Hradce Porubě nestíhají. (17:7) (17:7)

23
    Přesilovou hru Poruby využívá svou první trefou utkání Iveta Mičiníková. (16:7) (16:7)

22
    Nařízený sedmimetrový hod dává Michaela Hrbková a Poruba může hrát nadále v pohodě. Otřesená Chrenková bude snad v pořádku. (15:7) (15:7)

22
    Na druhé straně hřiště přichází hrubý faul na Romanu Chrenkovou a červenou kartu tasí oba rozhodčí. Zápas končí pro Lucii Zbožínkovou která se diví. (14:7) (14:7)

22
    Jihočešky kontrují přesnou trefou díky koho jiného než Barbory Eliášové. (14:7) (14:7)

22
    V oslabení se prosazuje trochu se štěstím Romana Chrenková. Poruba navýšila svůj náskok již na osm bodů. (14:6) (14:6)

21
    Horečkovou parádně vychytala Markéta Doláková a Poruba nyní ušetří spoustu cenných vteřinek. (13:6) (13:6)

20
    Jenže po faulu na skórující Eliášovou jde na dvě minuty na střídačku Hrbková. Poruba bude dnes poprvé hrát v oslabení. (13:6) (13:6)

19
    Poruba hraje v pohodě a míří do rychlých protiútoků. Z jednoho nyní dává gól Michaela Hrbková. (13:5) (13:5)

18
    Hrbková nedala, na druhé straně neuspěla ani Markesová. Proto po dlouhé přihrávce brankářky Dolákové namířila přesně z brejku Romana Chrenková. (12:5) (12:5)

17
    Jenže Romana Chrenková si bere míč na levé straně hřiště a pálí míč k pravé tyči. (11:5) (11:5)

17
    Dokonce v oslabení snižuje na deset pět Barbora Eliášová. (10:5) (10:5)

16
    Navíc Tóthová netrefuje bránu Lavické, která vystřídala Zimovou, a tak jde opět do útoku Hradec. (10:4) (10:4)

16
    Jindřichohradečanky hrají oslabení výborně a až po více než minutě přicházejí o míč. (10:4) (10:4)

15
    Jubilejní desátý gól Poruby má na svědomí ze sedmimetrového hodu Alžbeta Tóthová. (10:4) (10:4)

15
    Dvě minuty, vůbec první v zápase. Hostující Lucie Zbožínková si jde odpočinout na dvě minutky. (9:4) (9:4)

14
    Ztráta míče Poruby, Jindřichův Hradec jde do protiútoku. Ovšem přestupek kroků si dobrým obranným zákrokem smazává Poznarová. Míč mají opět domácí. (9:4) (9:4)

13
    Hostující Horečkové udělala prostor její spoluhráčka a z levé strany míří přesně. (9:4) (9:4)

13
    Po dalším gólu Romany Chrenkové si bere trenér hostí Karel Petržala raději oddechový čas. Jeho svěřenkyně teď dostaly během minuty čtyři branky... (9:3) (9:3)

12
    Dvanáctá minuta nekončí a Poruba se raduje znovu! Romana Chrenková si bere odražený míč a posílá je za záda bezmocné Zimové. (8:3) (8:3)

12
    Další útok a Poruba skóruje. Opět je úspěšná Petra Adámková. (7:3) (7:3)

12
    I na druhé straně se vlní síť, autorkou gólu je Eliška Horečková. (6:3) (6:3)

12
    Petra Adámková střílí šestý gól Poruby. Hraje se nyní téměř bez obran. (6:2) (6:2)

11
    Žlutá karta pro Elišku Horečkovou, která faulovala. Poruba bude u míče. (5:2) (5:2)

10
    Kontr Jindřichova Hradce proměňuje Barbora Eliášová a snižuje skóre. (5:2) (5:2)

10
    Z protiútoku faulovala Chrenkovou Eliášová a vidí žlutou kartu. Z nařízené sedmičky dává branku Tóthová. (5:1) (5:1)

9
    První gól hráček hostí zaznamenává Kateřina Krupicová. (4:1) (4:1)

9
    Kohoutová byla tvrdě zastavena Uhrákovou a Hradec bude stále u míče. (4:0) (4:0)

8
    Naopak z protiútoku zvyšuje na čtyři nula Petra Adámková. Vypadá to zatím na jednoznačnou záležitost pro loňské mistryně české ligy. (4:0) (4:0)

8
    Jihočešky jsou stále bez úspěšné trefy. Nyní se snaží o útok, ale obrana Poruby funguje na jedničku. (3:0) (3:0)

7
    Třetí gól zápasu zaznamenává opět domácí hráčka. Romana Chrenková má radost, je to její první gól zápasu. (3:0) (3:0)

7
    Sylvie Osinová z domácího týmu dává tyč a o chvíli později nevyzrává na Zimovou Tóthová. Skóre se nemění a tak jsme po sedmi minutách viděli jen dvě branky Poruby. (2:0) (2:0)

6
    V útoku je stále Hradec a Poznarová na hranici brankoviště faulovala také za žlutý kartonek. (2:0) (2:0)

5
    Na polubovce se toho moc neděje, nyní útočily hráčky Jindřichova Hradce a žlutou kartu inkasuje Alžbeta Tóthová. (2:0) (2:0)

4
    Ve čtvrté minutě Poruba vede dva nula. Autorkou branky z rychlého protiútoku je Petra Adámková. (2:0) (2:0)

3
    Zatím vcelku nudné utkání před téměř komorní kulisou. Ztráta míče Hradce a Poruba se může posunout na útočnou polovinu. (1:0) (1:0)

2
    Rána Kateřiny Krupicové z dálky končí na rukou Dolákové. Podobně končí na druhé straně útok Poznarové. (1:0) (1:0)

2
    Skóre otevírá zkušená Lucie Uhráková, DHC jde do vedení. (1:0) (1:0)

2
    Krupicová ztratila míč a do útoku se tak žene domácí Poruba. (0:0) (0:0)

1
    U míče jsou jako první hráčky Jindřichova Hradce. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Za malou chvíli bude utkání zahájeno. Poruba má bílé úbory s černými a růžovými prvky. Jihočešky přicestovaly na sever Moravy v celém černém.

Poruba má dvě zraněné gólmanky, proto kromě tradičné opory Markéty Dolákové bude připravena jako dvojka Petra Vavříková.

Hráčky obou týmů jsou již na palubovce a probíhá představování obou celků - nejdříve Jindřichův Hradec a nyní Poruba.

DHC Sokol Poruba: Doláková - Tóthová, Lešková, Chrenková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Vavříková, Osinová, Uhráková, Mičiníková, Selucká, Mýlková. Trenér: Ján Beňadík.

Házená Jindřichův Hradec: Zimová, Davidová, Lavická - Horečková, Kohoutová, Matoušková, Kočová, Eliášová, Zbožínková, Markesová, Desjerdis, Bezchlebová, Smolíková, Krupicová, Maryšková. Trenér: Karel Petržala.

Rozhodčí: Luboš Pavlíček, Rostislav Tokoš.

Příjemný podvečer z ostravské haly Sareza v Ostravě-Přívoze. Domácí Poruba dnes nastoupí po dvou výhrách se Šaľou a ve Zlíně a porážce na Slavii proti celku Jindřichova Hradce. Jednoznačnými favority jsou svěřenkyně trenéra Jána Beňadíka. Tým z jižních Čech může v Ostravě jen překvapit, v tabulce má po třech zápasech dva body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Martínek

DHC Sokol Poruba: Doláková, Vavříková - Tóthová, Lešková, Chrenková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Osinová, Uhráková, Mičiníková, Selucká, Mýlková. Trenér: Ján Beňadík.

Rozhodca: Luboš Pavlíček, Rostislav Tokoš