Villach – Znojmo 6:2 (kon.)
EC Villach SV
6:2 (4:1, 1:1, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Piatok 28.09.2012, 19:15 • Stadthalle Villach • bet-at-home ICE Hockey League

Zápas je u konce. Villach ve třetí třetině své vedení ještě navýšil a sebral tak soupeři naději na body. Znojmo tak prohrálo přímý souboj o první místo a pravděpodobně klesne na třetí příčku. (21:32:16)

60:00

59:30
    Poslední půlminuta. Petrik to zkoušel bekhendem, ale Landsman kotouč viděl.

58:14
    Škadra je na ledě. Probíhají poslední dvě minuty zápasu, o vítězi je rozhodnuto.

56:14
    A nyní jdou do čtyř oni. Potrestán Škadra (ZNO) - 2 minuty za nedovolené bránění.

54:40
    Domácí jsou v plném počtu. Jihomoravané odehráli dobrou přesilovku, ovšem na gól to nestačilo.

52:40
    Potrestán Petrik (VIL) - 2 minuty za hákování.

51:00
    Konec zápasu se nezadržitelně blíží. Na hostech je vidět snaha, hrají s dobrým nasazením, ovšem na obranu soupeře to nestačí.

50:47
    Villach je v plném počtu. Hosté se nedokázali prosadit.

48:47
    Jedna z posledních šancí pro Znojmo. Potrestán Göhringer (VIL) - 2 minuty za podražení.

46:17
    Villach právě vstřelil branku!
    MARCO PEWAL si připisuje hattrick. Tentokrát si domácí útočník najel před branku, dostal kotouč a opět jej poslal ke vzdálenější tyči. Asistence: Derek Ryan, Antti Pusa.

43:50
    Villach velmi dobře brání. Momentálně je nejlepším hráčem na ledě Marek Uram, daří se mu vracet hru zpět do útočného pásma. Také šance Jarůška mají něco do sebe.

42:30
    Další střely Orlů ze Znojma. Ovšem pro Lamoureuxe nic překvapivého.

41:50
    Dvě střely obránce Štacha od modré, gólman Villachu však stojí na svém místě.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:58.

Na začátku druhé třetiny hosté nejprve snížili při vlastním oslabení, avšak soupeř vzápětí odpověděl a stále si drží třígólový náskok, český tým je v těžké situaci. Dvacet minut na tři branky sice stačí, ovšem to by musela povolit vynikající rakouská obrana.

40:00

39:02
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:30
    Villach hraje dnes velmi dobře. Číhá ve středním pásmu na přihrávky a spoléhá na silnou obranu.

35:55
    Strömberg zavezl puk do útočného pásma po levé straně, jeho střela proletěla mezi nohama domácího obránce, ovšem zastavil ji Lamoureux.

34:20
    Další šance domácího týmu. Taylor to zkusil bekhendem, ovšem na Landsmana nenašel recept ani Damon z dorážky.

33:46
    Pusa poslal přihrávku zpoza branky, ovšem před klecí nestál nikdo, kdo by ji zachytil.

32:36
    Hartl dostal do mezikruží přihrávku od Petrika, jeho střela z první však trefila jen tyčku!

30:18
    Štach je na ledě. Znojmo se ubránilo.

29:50
    Pusa měl před sebou poloprázdnou branku, ovšem přestřelil!

28:18
    S udělováním trestů dnes hlavní sudí opravdu nešetří. Na trestnou lavici míří Štach (ZNO) - 2 minuty za napadení.

26:25
    Znojmo se nedokázalo usadit v útočném pásmu. Domácí jsou znovu kompletní.

24:25
    Orly čeká další přesilovka. Potrestán gólman Lamoureux (VIL) - 2 minuty za sekání.

23:52
    Domácí však vzápětí znovu odpovídají. Přesilovku využil DEREK RYAN, který vystřelil do protipohybu gólmana. Bez asistence.

23:32
    Orli právě vstřelili branku!
    RICHARD JARŮŠEK skóruje v oslabení! Český útočník dostal mezi kruhy přihrávku od Martina Škadry a namířil puk těsně vedle Lamoureuxe. Asistence: Martin Škadra.

22:35
    Současně potrestáni Pewal (VIL) a Štach (ZNO) - 2 minuty za hrubost.

21:54
    Vyloučen Wharton (ZNO) - 2 minuty za držení hole.

21:30
    Velká šance Orlů! Lamoureux ležel na zádech, ovšem žádnému z hostujících útočníku se nepovedlo puk zvednout.

20:59
    Domácím se nedaří zakončit. Střela z dálky minula branku.

20:01

V první třetině se Orlům již snížit nepodařilo. Tým Martina Stloukala se však začíná dostávat do slibných šancí. Uvidíme, co přinesou další minuty. Každopádně Villach si drží slušný tříbrankový náskok.

Další třetina začne přibližně v 20:10.

20:00

19:20
    Z kruhu to zkouší Fiala, ale gólman Villachu si s pukem věděl rady. Tlak Znojma se stupňuje.

19:00
    Čeští Orli uzavřeli soupeře v pásmu, ovšem nejsou zatím úspěšní.

17:55
    Pěkná kombinace Jarůška se Strömbergem. Lamoureux měl co dělat, aby si s pukem poradil, ale nakonec se mu to povedlo.

16:03
    Bořuta je na ledě. Orli čtvrté oslabení ubránili. Villach se tentokrát k ničemu nedostal.

14:03
    Vyloučen Bořuta (ZNO) - 2 minuty za podražení. Další přesilovka pro Villach.

11:47
    Znojmo střídá gólmany. Ondřeje Kacetla nahradí Filip Landsman.

11:47
    Domácí vzápětí odpovídají. Od modré vypálil Marco Pewal, Kacetl vyrazil puk před branku na hůl STEFANA BACHERA a ten namířil kotouč mezi nohy gólmana. Asistence: Marco Pewal, Derek Ryan.

11:10
    Až nyní se do dobré příležitosti dostal PETER PUCHER a blafákem překonává domácího gólmana. Asistence: Petr Beránek.

10:05
    Polovina první třetiny je za námi. Villach svého soupeře jednoznačně přehrává. Znojmo se ještě nedostalo do větší šance.

07:24
    A další puk putuje za záda Kacetla. Po spolupráci s Benjaminem Petrikem střílí třetí branku NIKOLAUS HARTL. Asistence: Benjamin Petrik, Markus Peintner.

07:03
    Znojmo již bylo ve čtyřech, ale to MARCA PEWALA nezastavilo a střílí svoji druhou branku v zápase. Asistence: Derek Ryan.

06:24
    Znojmo jde do tří! Jarůšek (ZNO) - 2 minuty za hákování.

05:58
    Bacher je na ledě. Villach si zahraje minutu proti čtyřem.

05:00
    Síly na ledě se vyrovnají. Rozhodčí uděluje trest Whartonovi (ZNO) - 2 minuty za držení.

03:58
    Český tým má šanci o nápravu. Vyloučen Bacher (VIL) - 2 minuty za držení.

02:48
    Škadra zrovna skákal na led, když domácí udeřili. Kacetl nedokázal udržet dorážku MARCA PEWALA, který namířil puk ke vzdálenější tyči. Bez asistence.

00:48
    Hned v první minutě je vyloučen hostující Škadra (ZNO) - 2 minuty za podražení.

00:01

EC REKORD-Fenster VSV: Lamoureux (Höneckl) - Bacher, Wiedergut, Hotham, Unterluggauer, Pretnar, Altmann, Steiner - Hartl, Peintner, Petrik - Taylor, Damon, Hughes - Pewal, Ryan, Pusa - Platzer, Göhringer, Nageler.

Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) - Pláněk, Wharton, Štach, Bořuta, Škadra, Sova, Stehlík - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Beránek, Pucher, Crowder - Beroun, Šeda, Lattner - Uram, Rožník.

Rozhodčí: Fussi, Kincses - Nagy, Rakovic.

Nejproduktivnějšími hráči hostů jsou Richard Jarůšek, jenž si v šesti zápasech připsal čtyři góly a čtyři asistence, a Kim Strömberg, který má na svém kontě dvě branky a šest asistencí. Z obránců se nejvíce daří Martinu Pláňkovi (0 + 4).

Orly ze Znojma trápí zranění. Do utkání nezasáhnou útočníci Adam Havlík (zápěstí), Tomáš Komínek a ani obránce Burke Henry (koleno). Otazník visí nad startem Davida Bartoše, který má problémy se zády.

Domácí jsou zatím na prvním místě. Jediný bod ztratili v duelu s Vídní. Znojemští mají o bod méně a jsou druzí.

Villach po loňském neúspěchu obměnil prakticky celý kádr. Nově najdeme na soupisce finského útočníka Antti Pusu či čtveřici Kanaďanů - Brad Cole, John Hughes, Scott Hotham a Justin Taylor, kteří loni tvořili jádro slovinské Lublaně. Spolu s nimi putoval k rakouským orlům i americký gólman Jean-Philippe Lamoureux. Hvězdami nabitou obranu vyšperkoval další Američan Derek Ryan.

Pěkný páteční večer. Erste Bank Eishockey liga dnes pokračuje sedmým kolem a zvláště pikantní souboj bude mezi dvěma celky, které nesou ve znaku orla. V rakouskému Villachu bude totiž české Znojmo bojovat o prvenství v tabulce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Lukáš Caha

Góly a asistencie: 3. Pewal, 8. Pewal (Ryan), 8. Hartl (Petrik, Peintner), 12. Bacher (Pewal, Ryan), 24. Ryan, 47. Pewal (Ryan, Pusa) - 12. Pucher (Beránek), 24. Jarůšek (Škadra)

EC Villach SV: Lamoureux (Höneckl) - Bacher, Wiedergut, Hotham, Unterluggauer, Pretnar, Altmann, Steiner - Hartl, Peintner, Petrik - Taylor, Damon, Hughes - Pewal, Ryan, Pusa - Platzer, Göhringer, Nageler.
    HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (12. Landsman) - Pláněk, Wharton, Štach, Bořuta, Škadra, Sova, Stehlík - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Beránek, Pucher, Crowder - Beroun, Šeda, Lattner - Uram, Rožník.

Rozhodca: Fussi, Kincses - Nagy, Rakovic