Ústí n/L – Hr. Králové 3:4 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Jihlava 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 4:2 (kon.)
Most – Litoměřice 3:2 (po s.n.) | Olomouc – Třebíč 5:2 (kon.) | Písek – Kadaň 2:4 (kon.)
Beroun – Benátky n/J 4:3 (po s.n.)
BK Mladá Boleslav
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
HC Dukla Jihlava
cz Pondelok 24.09.2012, 17:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • 1. liga (ČR)

Mladá Boleslav vítězí nad Jihlavou 4:1 a bere další tři body do tabulky. Přejeme vám příjemný zbytek večera a těšíme se někdy příště. (19:40:09)

60:00

59:31
    Hosté už to s definitivní platností vzdali...

58:44
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí přesilovku využívají, TOMÁŠ NOUZA stál u Novotného levé tyčky a puk přes něj přehodil do sítě. Asistence: Jaroslav Kasík, David Vrbata.

58:20
    Kasík Novotného nemohl překvapit, celá akce byla až příliš průhledná.

58:01
    A Dukla půjde na 70 sekund do tří. Podlipnik (JIH) hákoval Jiránka.

57:11
    Dobrovolný (JIH) hákoval a dostává 2 minuty.

56:32
    Snaha Jihlavy je pořád obrovská, začíná to ale připomínat člověka, který buší hlavou do zdi.

56:05

54:32
    Velecký si obhodil padajícího obránce a vypálil. Will musel "nadskočit", aby puk chytil podle svých představ.

54:05
    Kasík (MBL) dostává 2 minuty za držení. Jihlava má ještě pořád solidní šance.

Dnešní utkání sleduje 1770 diváků.

53:54
    Dobrovolný pálil od modré - hodně vysoko.

51:57
    Will si teď poměrně hodně dovolil a vyjel proti Jeslínkovi až do rohu. Ustál to. Mimochodem zdá se, že Jeslínek snad vůbec neslézá z ledu.

50:44
    Čachovský si dobře počkal na přihrávku, Willa ale následně zaskočit nedokázal.

49:53
    Vrbata v ofsajdu.

49:50

48:42
    Němečkovi střela nesedla, hosté se osvobozují.

47:56

47:50
    Demel vyšťouchl puk Hodkovi a ještě se vydal do protiútoku. Jenže "oloupený" Hodek (JIH) jej hákoval.

46:16
    Jeslínek na modré žongloval s pukem tak dlouho, až musí hosté ven.

45:56
    Radan Lenc (MBL) - 2 minuty, hákování.

45:39
    Jeslínek ztratil na útočné modré puk a Dukla musí začít od začátku.

44:51
    Hosté jsou teď pěkně nebezpeční, posílají na Willa puky ze všech stran.

43:26

40:01

23:12
    Boleslav se na vyhození tentokrát nadřela.

22:55
    Střelu Podlipnika Will vyrazil do rohu.

22:44
    Jihlava snad vůbec poprvé drží v přesilovce útočné pásmo. K Willovi puk ale ještě neprocpala.

21:26
    Jeslínek navíc vysloužil svému týmu přesilovou hru, Koudelka (MBL) na něj totiž zahrál vysokou holí. 2 minuty pro boleslavského útočníka.

21:16
    Domácímu publiku teď zatrnulo, Jeslínek se totiž prokličkoval až do zakončení. Akci mu ale překazil parádním rozklekem Will.

20:16
    Nouza se protáhl po pravém křídle, Novotný vyráží betony.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

Hráči Dukly si o první přestávce nejspíš řekli pár ostřejších slov, protože do prostředního dějství vstoupili v úplně jiném rozpoložení, než v jakém odcházeli z toho úvodního. Mohli si jen zoufat, že nedokázali využít své šance a po zbytečné chybě inkasovali potřetí od Demela. Naštěstí pro ně ale tentokrát nebyli jediný, kdo chyboval a trefil se Nahodil. Boleslavští nicméně poté opět uchopili otěže a mají víc ze hry.

40:00

39:42
    S návratem Veleckého vystřelil Pojkar, mimo.

39:01

38:35
    Se střelou Zadražila se sice Will potrápil, jihlavský hráč byl ovšem v ofsajdu.

38:18
    Jiránkovo nahození Novotného nepřekvapilo.

37:36
    Jihlava jde také do čtyř, Michal Velecký (JIH) - 2 minuty, hákování.

37:15
    Vhazování na začátku přesilovky nejsou silnou stránkou hostů. Kasík se teď mohl dostat do stejné situace, jako Mikulík v první třetině.

37:01
    Dukla bude hrát další přesilovku. Josef Jindra (MBL) - 2 minuty, vražení.

36:48
    Zeman v obrovské šanci! Před Willem zůstal sám, dostal přihrávku a okamžitě zkusil puk usměrnit pod horní tyč. Boleslavský brnakář zareagoval na poslední chvíli!

36:00
    Tohle domácí zvládli velmi dobře, Jihlava téměř nic nevymyslela.

35:10
    Dukle to v přesilovce zatím příliš neklape, v útočném pásmu se ještě pořádně neohřála.

34:27
    Jeslínek neměl komu přihrát, takže zkusil prostě vystřelit. Moc vysoko.

34:00
    Jiří Rys (MBL) - 2 minuty za vysokou hůl.

33:48
    Novotný si hodně vjel proti Rysovi. Střelecký úhel se mu skutečně podařilo minimalizovat a jihlavský brankář odchází jako momentální vítěz.

32:41
    Duo Nahodil - Hodek je vidět čím dál víc. Prvně jmenovaný teď po vzájemné spolupráci jen těsně přestřelil.

31:55
    Čachovský se prosmýkl mezi Boleslavskými a vystřelil. Will připraven.

31:16
    Jeslínek operuje za Willovou brankou, ale Boleslavští mu toho mnoho nedovolují.

30:51
    Lenc číhal před Novotným, ale přihrávka od Pojkara mu podjela pod hokejkou.

29:39
    Rozehrávku Boleslavi dobře napadá Zeman, dvojice domácích se s ním natrápila.

29:00
    Výborný vypálil z otočky, vedle.

28:38
    K Hodkovi přijel zezadu Jiránek a vyšťouchl mu puk.

28:08
    Vrbata chvilku kroužil útočným pásmem, načež vystřelil. Novotný dostal ránu do masky.

26:48
    Pinkaná ve středním pásmu zatím nic zajímavého nepřinesla.

24:59
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak Kolafa v tom není sám, minelu má na kontě i boleslavský Jindra. Ten se sice vrhl po puku ve snaze udržet své spoluhráče v útočném pásmu, jenže jej zvláštně minul, zavrávoral a hned se vytvořilo okénko. Podlipnik přihrál na LUKÁŠE NAHODILA, který projel až k Willovi a zakončil. Asistence: Matic Podlipnik.

24:27
    Jeslínek tvrdě dohrál souboj u Willa, který ve vzniklém zmatku přišel o masku. Fanoušci se zlobí, ale rozhodčí vylučovat nebude.

23:36
    Hráči Dukly jen zoufale zdvihají pohled ke stropu stadionu. Kolafa zaváhal ve středním pásmu, takže jej o puk obral Výborný. Kapitán Bruslařů jel na Novotnému úplně sám a měl spoustu času. Namísto nějakého zakončení, ale puk - nejde to říct jinak - zcela nesobecky poslal za sebe, kde dojížděl TOMÁŠ DEMEL. Ten jej zdvihl nad Novotného rameno. Asistence: David Výborný.

22:35
    Velmi solidně sehraná akce hostů, ze které Hodek s Nahodilem rychle udělali útok 2 na 1. Will v rozkleku chytá.

22:21
    Ten samý hráč Boleslavi to zkusil ještě jednou, Novotný schovává kotouč v náručí.

22:10
    Mikulík do toho plácl a orazítkoval mantinel.

21:48
    Dukla zapracovala na svém projevu a vystrkuje drápky. Zadražil mířil jen těsně nad!

21:04
    Rys si vybruslil zpoza branky, Novotný byl nalepený na tyčce.

20:45
    Nahodil prokličkoval až k Willovi a zkusil vystřelit k horní tyčce. Kotouč škrtl masku domácího brankáře!

20:29
    Obě mužstva už jsou v pěti.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:20.

První třetinu jsme začínali poměrně opatrně a vyrovnaně, končíme ji drtivou převahou domácího celku. První gól Jiránka ještě neznamenal mnoho, ovšem okolnosti, za kterých se za necelou minutu trefil ještě Mikulík, už Dukle podrazily nohy. Až do sirény tak hrála prim převážně Mladá Boleslav. Uvidíme, jestli se Jihlava dokáže "oklepat" a rozdat taky nějakou tu "ránu".

20:00

19:23
    Velecký trefil jen Chaloupku, takže ani z tohohle mráčku pro Jihlavu nezaprší.

18:56
    Filip zkoušel přejít útočnou modrou, ale je z toho jen ofsajd.

18:27
    Poměr sil na ledě se vyrovná, David Vrbata (MBL) - 2 minuty, držení.

18:16
    Dukla řeší situaci dalším faulem, tentokrát tak činí přímo brankář. Filip Novotný (JIH) - 2 minuty, nedovolené bránění. Trest odpyká Kaláb.

18:04
    Povedené spolupráce Pabišky s Jiránkem, která končí těsně vedle branky!

17:18
    Novotný se s kotoučem dost pere, teď horko těžko chytal obyčejné nahození.

16:01
    Jihlavští se nemůžou dostat na puk.

15:24

15:03
    Hosté se po dlouhém tlaku osvobozují.

14:07
    Po dalším závaru Boleslavi nastřelil Němeček tyčku!

13:24
    Jihlavští chybují čím dál tím víc. Vojtěch Zadražil (JIH) - 2 minuty, nedovolené bránění.

13:05
    Puk proskákal Novotného brankovištěm až na Ryse, ten - překvapený - nezareagoval.

12:22

12:02
    Kolafovi utekl na modré puk. Vzápětí trefil Hodek Vrbatu.

11:17
    Pabiška teď vyhodil až na Novotného, ten zareagoval poměrně rozpačitě. Hosté působí rozhozeně.

10:29
    Tak takhle si přesilovku Dukla asi nepředstavovala. Prohrála buly, kotouč projel až na MILANA MIKULÍKA, který vzápětí ukázal svou pověstnou rychlost a nechal všechny za sebou. Bez asistence.

10:22
    Přesilovku budou hrát i hosté. Ondřej Šmach (MBL) vyfasoval 2 minuty za podražení.

09:41
    Hosté zaspali, vůbec nezareagovali na odražený kotouč, ke kterému se vzápětí dostal TOMÁŠ JIRÁNEK. Ten tak měl náhle úplně volnou cestu až k Novotnému, kterého bez zaváhání prostřelil. Asistence: Petr Chaloupka, Lukáš Pabiška.

09:15
    Uvidíme, co s tím udělá první vyloučení. Tomáš Čachovský (JIH) dostává 2 minuty za držení.

08:36
    Spousta nepřesností na obou stranách. Zatím to není bůhvíjaké pokoukání.

07:49
    Středočeši se dnes nějak nemohou naladit na jednu vlnu, tohle už je několikátý ofsajd.

07:35
    Will opět raději přerušuje hru.

07:11
    Před Jeslínkem se z nepochopitelných důvodů otevřela doslova dálnice, takže jihlavský útočník si najel až před Willa a vystřelil! Boleslavský brankář zasahuje lapačkou!

06:45
    Hodek se tlačil do úniku, ale po puku se doslova po hlavě vrhl Pabiška.

05:44
    Poslední dvě minuty patří spíš Boleslavským, Mikulíka teď ovšem přibrzdil ofsajd, kterému ho vystavil Vrbata.

04:53
    Demel zkusil střelou zápěstím prověřit pozornost Novotného. Ten bez větších potíží zasahuje lapačkou.

04:26
    Zeman byl u hrazení tvrdě dohrán a chvilku mu trvalo, než se dokázal zvednout. Nakonec - relativně v pořádku - odjíždí na střídačku.

03:41
    Jihlavští jsou v držení puku velmi jistí, domácí rozhodně nepředvádí žádný počáteční závar. Hra je velmi vyrovnaná.

02:55
    Ficenc se snažil ujet boleslavskému obránci, což se mu nakonec povedlo jen z části. Vystřelil nepřesně, přesto měl Will poměrně problémy.

02:23
    Pometlo zkusil vyrazit na druhou stranu, ale hned za útočnou modrou přišel o puk.

02:10
    Koudelka zavezl kotouč, ale neměl komu přihrát.

01:40
    Rys vypálil poslepu, minul.

01:26
    Jihlava nahazuje, Will raději přikryl puk lapačkou.

01:00
    Pabiška v ofsajdu.

00:25
    Čachotský se snažil prokličkovat před Willa, ale domácí obrana jej odstavila.

00:09
    Domácí se už po pár sekundách proviňují zakázaným uvolněním.

00:01

BK Mladá Boleslav: Will (Valent) - Němeček, Pojkar, Kasík, Chaloupka, Jindra, Drábek, Šmach - Koudelka, Rys, Vrbata, Výborný, Mikulík, Nouza, Hrdel, Pabiška, Jiránek, Demel, Lenc, Loskot, Belay

HC Dukla Jihlava: Novotný (Rittich) - Zadražil, Dobrovolný, Jaroš, Ficenc, Kolafa, Podlipnik - Hubáček, Nahodil, Vysloužil, Zeman, Polcar, Filip, Maliník, Kaláb, Pometlo, Velecký, Čachovský, Malec, Jeslínek, Hodek

Rozhodčí: Jílek - Frodl, Svoboda.

Z pohledu kanadského bodování vede v Mladé Boleslavi Tomáš Nouza (4+4), na straně hostujícího celku se o první místě dělí hned tři hráči - Čachotský, Jeslínek a Malec (všichni 2+1).

Co se brankářů týče, vsadí trenér Výborný nejspíš opět na Romana Willa. Za Duklu letos zatím pokaždé nastoupil Filip Novotný.

Mladá Boleslav zatím zaváhala jen se Šumperkem (2:3), jinak porazila Litoměřice (6:3), Benátky (4:0) a Kadaň (2:1). V domácím prostředí jsou Bruslaři tudíž zatím neporaženi.

V přípravných zápasech potkávala Dukla ve většině případů své prvoligové soupeře. Vyhrála v pěti případech a v jednom remizovala. Asi za nejcennější mohou hráči z Vysočiny považovat poslední výhru nad Olomoucí, kterou o pár týdnů později potvrdili i v rámci mistrovského zápasu (3:2). Kromě Olomouce zvládli v lize Jihlavští porazit již jen Hradec Králové, drtivé vítězství 7:1 hned v prvním kole nicméně určitě překvapilo nejednoho hokejového fandu. Prohry s Třebíčí (1:2) a Ústím nad Labem (1:3) dokreslují "fifty-fifty“ bilanci.

Poslední střetnutí Mladé Boleslavi a Jihlavy datujeme do prosince roku 2007 - tedy do ročníku, kdy Bruslaři postoupili do extraligy. Zápas suverénně ovládl tehdy domácí Bruslařský klub a to vysoko 7:0. Trefili se Gajovský, Král, Lukáč, Nouza, Rumpel a dvakrát Sedlák. Pokud bychom měli porovnat tehdejší soupisky, pamatují tento duel boleslavští Jindra a Nouza a jihlavští Ficenc, Čachotský a Lukáš Krupka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jitka Čechová

Góly a asistencie: 10. Jiránek (Chaloupka, Pabiška), 11. Mikulík, 24. Demel (Výborný), 59. Nouza (Kasík, Vrbata) - 25. Nahodil (Podlipnik)

Rozhodca: Jílek - Frodl, Svoboda