Ústí n/L – Hr. Králové 3:4 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Jihlava 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 4:2 (kon.)
Most – Litoměřice 3:2 (po s.n.) | Olomouc – Třebíč 5:2 (kon.) | Písek – Kadaň 2:4 (kon.)
Beroun – Benátky n/J 4:3 (po s.n.)
po s.n.
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (2:1, 1:2, 0:0)
Královští lvi Hradec Králové
cz Pondelok 24.09.2012, 17:30 • Zlatopramen Arena, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Hradec Králové tedy otočil vývoj utkání a přetlačil domácí Ústí po samostatných nájezdech. Viděli jsme vyrovnané utkání, Ústí poprvé v sezóně prohrálo. (20:13:23)

65:00
    Hradec právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ NOSEK si připisuje vítěznou gólovou trefu. Hradecký střelec proměnil nájezd v řádné hrací době, poté i v nájezdech.

Tomáš Nosek si vychutnal Koutského, když poslal puk pod jeho betony.

Roubík se rozjel do zajímavého nájezdu, ale gól nedal.

Koutský skvěle vystihl střelu Tvrdíka nad lapačku!

Kovář rovněž mířil nepřesně.

Roubík nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

Jenže svůj nájezd proměnil i hradecký Tvrdík!

Robin Kovář provedl svůj forhendový blafák parádně a nedal gólmanovi šanci!

Mikeska neproměnil svou akci.

Ústecký Sýkora provedl nájezd, který Čech nemohl překvapit.

Hradecký Čížek nájezd neproměnil.

Do branky Ústeckých Lvů se na nájezdy postavil místo Orcta Vladislav Koutský!

V samém závěru prodloužení mohl rozhodnout domácí Jan Kloz, který nejprve trefil tyčku a posléze neproměnil trestné střílení. Proto budou následovat samostatné nájezdy, které rozhodnou o vítězi dnešního utkání.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:48
    Ústí nadále bojuje v útoku, ke gólu jeho snažení ale zatím nevede.

64:04
    Kloz trestné střílení neproměnil, trefil jen vyrážečku brankáře Čecha!

64:04
    Obrovské šance Ústeckých Lvů! Nejprve se Kloz prokombinoval před gólmana a z otočky nastřelil tyčku, posléze Handlovský v pádu doklepl puk jen o centimetry vedle branky. Současně byl faulován domácí Kloz a sudí nařídil další trestné střílení!!

63:07
    Ústí zakládá útok, Hradec brání střední pásmo.

62:16
    Špelda kličkoval až před Čecha, ke střele se nakonec nedostal.

62:01
    Tůma vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Vhazování před Orctem.

61:23
    Hradec chvíli operoval v útočné třetině, posléze však Rod vyvezl puk do středního pásma.

60:43
    Puk skončil na střídačkách, vhazování ve středním pásmu.

60:01

Třetí třetina přinesla znovu vyrovnaný hokej, ale ne góly. Proto bude následovat prodloužení.

60:00

59:24
    Pár sekund před koncem třetí třetiny se vhazuje ve středním pásmu. Vypadá to, že nás bude čekat prodloužení.

58:49
    Ústí je v závěru aktivnější, Hradec se soustředí na obranu.

57:27
    Roubík tečoval Poživilovu střelu a jen skvělý zákrok Čecha zabránil jistému gólu!

55:20
    Dramatický zápas pokračuje až do konce. Stále je utkání zcela otevřené.

54:22
    Švagrovský jen o centimetry minul levý roh branky!

53:29
    Hradec se snaží o skórování rozdílové branky, Ústí zatím poctivě brání oslabení.

52:20
    Poživil (UNL) zahodil puk na tribunu, proto inkasoval dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pro Hradec!

51:37
    Matai po nevybíravém zákroku hradeckého protihráče zůstal ležet na ledě, po chvíli však odjel na střídačku. Sudí nevylučovali.

51:08
    Ústecká první lajna nyní točila hradeckou obranu, gól toto snažení ale nepřineslo.

49:51
    Ústí se při oslabení ubránilo, ale mělo namále! Hradec si v posledních dvou minutách vypracoval několik slibných šancí.

48:29
    Hradec je při přesilovce nebezpečný, Orct má mnoho práce!

47:51
    Hradec si zahraje přesilovku, protože Kloz (UNL) fauloval podražením, takže jíž sedí v penalty boxu.

47:49
    Utkání sleduje v ústecké Zlatopramen Areně 1 702 diváků.

46:41
    Tůma ujel s Čermákem do přečíslení 2 na 1, nakonec první jmenovaný nepřihrával a vystřelil. Čech ale jeho ránu vychytal.

46:03
    Ústecký útok zastavil ofsajd.

45:38
    Nadále sledujeme naprosto vyrovnaný zápas. Vypadá to na dramatickou koncovku až do samého konce utkání.

45:05
    Švagrovský objel celé ústecké pásmo, posléze předal puk Tvrdíkovi, ten se ale do zakončení nedostal. Vzápětí Ústečtí Lvi předvedli rychlou protiakci, na jejíž konci střílel Boháč. Čech puk ukryl ve výstroji.

43:24
    Rod (UNL) s Čápem (HKR) vyloučeni na dvě minuty. Ústecký hráč za hrubost, hostující hokejista za držení protihráče. Před odjezdem na trestnou lavici měli oba hráči ještě vzájemnou strkanici.

42:59
    Hradec se na chvíli usadil v ústeckém obranném pásmu, Orcta ale hosté přímo neohrozili.

41:59
    Domácí nyní obléhali hradeckou branku, Čech byl však pozorný a posléze Roupec puk odvrátil do bezpečí.

40:49
    Hradec hýří aktivitou, uvidíme co v ústecké aréně předvede v průběhu třetí třetiny.

40:01

Sledujeme vyrovnaný zápas, ve kterém oba celky mohou pomýšlet na vítězství. Mírně navrch má sice Ústí, ale brankář Hradce Jakub Čech chytá spolehlivě. V závěru vstřelil rozdílový gól na 3:2 Roubík, jenže vzápětí srovnal L. Brož.

40:00

39:50
    Hradec za svou bránou kontroluje hru a čeká na závěr třetiny.

38:52
    LUDĚK BROŽ přesnou střelou k tyči nachytal Orcta! Asistence: Milan Karlíček.

37:57
    Za vzájemnou strkanici putují na trestnou lavici Kovář (UNL) s Roupecem (HKR). Oba hrubost.

36:18
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Od Daniela Boháče se odrazil puk k JAROSLAVU ROUBÍKOVI, který při otočce zavěsil puk bekhendem za ležícího Čecha. Asistence: Daniel Boháč.

35:08
    Ústí se dere do koncovky, jenže Hradec zatím úspěšně brání.

33:36
    ZDENĚK KUBICA bekhendem překonal přece jen Orcta. Hradecký střelec na sebe navázal dva protihráče a ještě zakončil. Asistence: Michal Mikeska.

33:28
    Východočeši si v přesilové hře vytvořili řadu solidních šancí ke skórování, ale puk za Orcta neprotlačili.

32:31
    Hradec v přesilovce střílí ze všech pozic, gólman Orct ale odolává!

31:38
    Hra ve druhé třetině zatím nemá takové tempo jako v první části utkání. Zápas se často kouskuje.

31:24
    Holomek (UNL) pyká na trestné lavici za hákování. Nyní si zahraje přesilovku Hradec.

30:59
    Ústí teď už obléhá branku Čecha, ale zatím se nedostalo ke koncovce.

30:36
    Moskal unikl v oslabení do brejku, ale Orcta nepřekonal.

29:18
    Hendrich (HKR) vyloučen za hákování. Ústí proto bude pokračovat v náporu.

28:53
    Ústí drží puk většinu času, Hradec bruslí většinou bez kotouče.

27:58
    Čech ukryl kotouč do lapačky před dotírajícím Handlovským.

27:18
    Ústí se v přesilovce gólově neprosadilo, nnyí alespoň Špelda kličkuje v rohu hřiště.

26:39
    Ústí mačká soupeře v jeho obranné třetině, zatím však bez gólového efektu.

25:16
    Valášek (HKR) poslal Hradec do oslabení poté, co se dopustil nedovoleného bránění.

25:12
    Kloz vystřelil z otočky, Čechovi puk vypadl z výstroje, proto do branky ještě skákal Laš, ale puk do sítě nedostal.

24:10
    Orct musel znovu zasahovat po střele Mikesky. Situaci ale v klidu vyřešil.

23:45
    Tentokrát alespoň Moskal vyzkoušel Orcta, ten puk ukryl v lapačce.

23:33
    Hradec si v přesilovce mnoho šancí skutečně nevytvořil.

21:18
    Sklenička (UNL) hrál vysokou holí, proto sedí na trestné lavici.

20:55
    Ústí bojuje v útočném pásmu, zatím se hraje po rozích.

20:01

Ústí zaznamenalo perfektní vstup do zápasu, když v 6. minutě po trefách Handlovského a Poživila vedlo 2:0. Ve 12. minutě vrátil Hradec do hry proměněným nájezdem Nosek. Od té doby byla hra podstatně vyrovnanější.

20:00

19:38
    V závěru ještě vystřelil z kruhů Handlovský, Čech si připsal kvalitní zákrok.

19:05
    Hradec šetří čas za vlastní brankou, Ústí brání střední pásmo.

18:43
    Hradecký Půlpán vystřelil jedovatou střelu, Orct měl se zákrokem problémy.

17:55
    Nyní jsme měli pasáž hry bez vážnějších akcí. Ani jeden z týmů se nedokázal na dlouho dostat do útočné třetiny.

16:23
    Moskal střílel z úhlu, dojíždějící útočníci Hradce pak dostali Ústí po tlak. Proto Špelda vyhodil puk na zakázané uvolnění.

14:27
    Domácí nyní vytvořili tlak na Čecha. Ten musel nyní hned třikrát v krátkém sledu zasahovat.

14:08
    Na stadion nyní dorazili i hradečtí fanoušci. Zatím sledují nepříznivý stav skóre z jejich pohledu.

13:10
    Hradec kontaktní branka povzbudila, hra je vyrovnanější než v úvodních deseti minutách.

12:01
    Roubík se pustil do sólové akce a pak z kruhů vypáli. Čech jeho ránu vyrazil.

11:07
    Sám faulovaný TOMÁŠ NOSEK naložil s nájezdem parádně! Vymíchal Orcta a posléze mu puk procedil mezi betony.

11:07
    Hradecký Nosek byl faulován poté, co unikl ústecké obraně. Sudí nařídil trestné střílení!

10:15
    Mikeska (HKR) s Klozem (UNL) vyloučeni na dvě minuty. Hradecký hráč za nedovolené bránění, ten ústecký za sekání. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

10:05
    Hradec se občas ukáže na útočné polovině, jinak ale zatím rozhodně nehraje dobrý zápas.

09:46
    Ústí s lehkostí kombinuje v útočném pásmu, po několika rotacích domácích hračů a střely Boháče, Čech puk vyrazil.

09:05
    Ústecký Rod se natahoval po kotouči, nakonec sám skončil v síti. Hra přerušena.

08:46
    Domácí Poživil zblízka střílel do protipohybu Čecha, hradecký gólman si připsal skvělý zákrok lapačkou!

08:02
    Moskal dorážel kotouč před Orctem, nakonec puk doskákal vedle branky Ústí.

07:08
    První ostřejší zákrok si připsal i ústecký gólma Orct po tvrdé ráně Chmelíře.

05:52
    Hokejistům Ústí dokonale vyšel začátek zápasu a i nadále hrají v pohodě a daří se jim hrát kombinačně.

05:04
    Střídání brankařů v brance Hradce Králové: Filip Luňák po dvou rychlých inkasovaných gólech přepustil své místo Jakubovi Čechovi.

05:04
    Využitá přesilovka! LUKÁŠ POŽIVIL vystřelil od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Holomek, Jaroslav Roubík.

04:37
    Luděk Brož (HKR) je prvním vyloučeným hráčem zápasu. Provinil se podražením.

03:50
    LUKÁŠ HANDLOVSKÝ otevřel gólový účet zápasu! Prosadil se ovšem díky dobré práci Tomáše Roda, který se protlačil až do branky a jeho bekhednová střela se odrazila přímo k ústeckému střelci, který se zakončením do odkryté klece neváhal. Asistence: Tomáš Rod, Jakub Matai.

02:59
    Hradci se nedaří udržet kotouč. Puk mají častěji v držení domácí.

02:48
    Luňák v brance Hradce Králové si připsal první těžší zákrok. Po střele Čermáka z kruhů dojížděli puk ještě zbývající útočníci.

01:08
    Ústí je v úvodu aktivnější, po mantinelu nyní unikal Čermák, ale až k Luňákovi se nedostal.

00:52
    Tvrdík nahodil kotouč do ústeckého pásma, Ústí proto zakládá útok od vlastní branky.

00:15
    Úvodní buly vyhrál domácí Slovan a posléze se dral do útočné třetiny Handlovský.

00:01

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Koutský) - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Čech) – Roupec, Chmelíř, Čížek, Vágner, Karlíček, Hendrich, Čáp - Kubica, Mikeska, Haluza - Švagrovský, Tvrdík, Moskal - Nosek, L. Brož, Říha - Valášek, Macháň, Berger - Půlpán.

Do utkání 5. kola první ligy mezi ústeckým Slovanem a Hradcem Králové vstoupí v roli favorita domácí tým. Ústečtí Lvi totiž vyhráli dosud všechny zápasy v sezóně a po čtyřech duelech vedou tabulku se ziskem jedenácti bodů. Dosud ztratili jediný bod poté, co v 1. kole zdolali Benátky až po samostatných nájezdech. V minulém kole o víkendu přehráli v přímém souboji o vedoucí příčku v lize Horáckou Slavii Třebíč 3:2.

Naopak Hradec Králové se zmítá v krizi. Zatímco Východočeši v předešlých letech patřili do širší špičky první ligy, letos zažili naprosto bídný vstup do sezóny. V 1. kole schytali debakl v Jihlavě 1:7, prohráli v Třebíči i doma s Mostem. Zatím vybojovali jen dva body po výhře po nájezdech nad Havlíčkovým Brodem a po čtyřech zápasech se nacházejí na předposledním 13. místě tabulky.

Proti svému bývalému klubu bude mít o motivaci postaráno Jaroslav Roubík, který hrával za Hradec Králové a nyní válí v Ústí nad Labem. Roubík je považován za jednoho z největších kanonýrů v lize a letos zažil obzvláště povedený začátek sezóny. Během čtyř utkání zaznamenal devět kanadských bodů (4+5) a vede klubovou produktivitu žlutomodrých.

Naopak Hradec se může opřít o zkušenosti Michala Mikesky, který zatím nasbíral pět bodů (2+3). Snadno se určitě ovšem nedýchá nové trenérské dvojici Martinu Hostákovi s Davidem Pospíšilem, kteří se budou snažit Východočechy nastartovat k lepším výkonům.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Pešout

Góly a asistencie: 4. Handlovský (Rod, Matai), 6. Poživil (Holomek, Roubík), 37. Roubík (Boháč) - 12. Nosek z ts., 34. Kubica (Mikeska), 39. Brož (Karlíček), 65. Nosek

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Koutský) - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš.
    Královští lvi Hradec Králové: Luňák (od 6. min. Čech) – Roupec, Chmelíř, Čížek, Vágner, Karlíček, Hendrich, Čáp - Kubica, Mikeska, Haluza - Švagrovský, Tvrdík, Moskal - Nosek, L. Brož, Říha - Valášek, Macháň, Berger - Půlpán.

Rozhodca: Hejduk - Polonyi, Kreuzer.

Diváci: 1 702