HC Slovan Bratislava
4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Avangard Omsk
Sobota 22.09.2012, 17:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL

V tretej tretine hostia hrali akoby natankovali nejakú zvláštnu energiu. Boli na dosah k vyrovnávajúcemu gólu, no s pribúdajúcim časom robili chyby, nechali sa vylučovať a domáci jednu zo svojich šancí napokon využili a rozhodli tak zápas vo svoj prospech. HC Slovan si tak do tabuľky pripísal ďalšie body a v pondelok čaká búrlivá atmosféra hráčov kazašskej Barys Astana. Pekný večer z Bratislavy želá Vladimír Korduliak. (19:14:45)

Cenu pre najlepších odovzdá legenda Československého hokeja, medailista z MS aj ZOH, pán Jaroslav Walter. Za Omsk najlepším hráčom zápasu Tomáš Záborský, za HC Slovan najlepším hráčom stretnutia Ľubomír Višňovský.

60:00

59:54
    Obrana domácich to vyhodila ako na volejbale, puk tesne minul opustenú bránku.

58:55
    Vondrka s pukom so šťastím k modrej, jeho strela tečovaná do rohu.

58:18
    Hostia v útoku. Salmela strieľa, strela tečovaná mimo bránkovisko.

58:07
    Oddychový čas hostí.

58:00
    Hostia majú posledné dve minúty na skorigovanie výsledku a hrajú power play.

57:12
    Standing ovation a následné mexické vlny na tribúnach Slovnaft arény.

56:47
    Nesterov sa hral s pukom, až ho Višňovský zaparkoval na mantinel a puk mu zobral.

55:54
    Perezhogin opäť v akcii, tentokrát tečoval zo skrumáže strelu kolegu, tá prešla popred voľné bránkovisko preč od Janusa.

55:49
    Puk po teči hráča HC Slovan končí na ochrannej sieti a tak si domáci aspoň na chvíľku vydýchnu.

55:38
    Nesterov vyslal signál na Janusa, ten puk vyrazil do rohu klziska.

54:55
    Perezhogin to potiahol poza bránku Janusa, no tiesnený domácim hráčom už nedokázal vystreliť, aby puk prešiel za Jarov chrbát.

54:39
    Opäť puk v moci Jaroslava Janusa, hostia sa budú snažiť strieľať už zo všetkého, aby niečo spravili s výsledkom.

54:31
    Domácim presilovky vôbec nevyšli, do konca tretej tretiny niečo viac ako 5 minút.

54:30
    Hostia v plnom počte.

54:07
    Sigalet tvrdo od modrej, ale len do jedného z hráčov hostí.

53:11
    Nesterov ihneď po skoku na ľad prevzal prihrávku, išiel sám na Janusa, urobil otočku, no Jaro sa nenechal prekvapiť. Obrovská šanca Avangardu.

53:02
    Hostia so štyrmi hráčmi.

52:30
    Pervushin nedovolené bránenie, keď si vyšliapol na Janusa, dve minúty. Rusom tečú nervy.

52:08
    Šatanovi puk skĺzol z hokejky, hostia vyhodili.

51:44
    Hudáček prešiel s pukom poza bránku, nepodarilo sa mu prihrať pred bránkovisko.

51:02
    Likvidačný zákrok na Štajnocha, Nesterov odchádza von na dve minúty za seknutie.

50:18
    Slovan dal gól! Krásna akcia, Sigalet si na dvakrát puk vymenil so Šatanom, ten vystrelil, JÁN TABAČEK položil hokejku na ľad a umne tečoval puk pomedzi nohy kľačiaceho Kuznecova do bránky. Asistencie: Miroslav Šatan a Jonathan Sigalet.

50:08
    Sigalet tvrdo od modrej, Kuznecov opäť zrazil len pred seba, na dorážku už nezostal domácim čas.

49:53
    Hudáček na pravom kruhu, puk zle trafil, mimo bránku.

49:44
    Za seknutie odchádza von Zherebtsov. Domáci tréner Čada preskupil jednotlivé formácie. Domácim sa nateraz moc nedarí kombinovať a tak skúša coach aj tento variant.

48:59
    Omsk nateraz prestrieľal domácich 3:8, musí tvoriť hru, domáci sú pod tlakom.

48:52
    Nesterov to vypálil od červenej, Janus vo výskoku vykryl, no potom sa prihnal ďalší hráč zo Sibíri a Janusovi posunul bránku.

47:58
    Boumedienne nahadzoval na prekvapko od modrej, Kuznecov sa nenechal nachytať na hruškách, napriek tomu, že mal zakrytý výhľad.

46:45
    Salmela pálil spomedzi kruhov, Janus puk zrazil do rohu klziska.

46:28
    Perezhogin takmer v šanci, puk mu preskočil hokejku. Domáci sú v útlme.

46:12
    Popov krásne vystrelil a na konci jeho snaženia boli betóny Jaroslava Janusa.

46:00
    Tribúnami sa ozýva mohutné Slovan, Slovan, hostia útočia, pretože musia.

45:30
    Domáci bravúrne bránia, teraz Štajnoch vyviezol puk spred bránkoviska od Janusa.

44:26
    Salmela s Volkovom vyrazili ihneď vpred, no zo šance nič nebolo, Volkovovi puk zrazila z hokejky obrana domácich.

44:17

43:44
    Hudáček vybojoval puk, keď chceli hráči Omska založiť útok, no Šatanovi ho napokon zobrali.

42:58
    Domáci to najskôr točili, napokon sa k strele od modrej odhodlal Šatan, Kuznecov to zrazil pred seba, no Sigaletovi sa nepodarilo puk zasunúť.

42:17
    Dve minúty pre Salmelu za podrazenie.

42:11
    Nesterov to potiahol krásne vpred, obranca domácich v ľahu zmenil puku smer a zo šance nič nebolo.

41:45
    Vondrka na Bližňáka, tomu v rohu klziska puk zobrali hráči Avangardu.

40:59
    Kukumberg potiahol vpred, spoza bránky hľadal pred bránkoviskom Bližňáka, obrana ho pokryla.

40:29
    Zatiaľ opatrný úvod na oboch stranách.

40:14
    Hra prerušená, vhadzovať budeme pred Kuznecovom.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:36.

V druhej tretine borci predvádzali opäť pekný hokej. Domácim sa podarilo odskočiť na tri góly a všetkým v aréne sa zdalo, že už je vymaľované. No hráči hostí sa rozhodli, že kožu lacno na Slovensku nepredajú, zavelili vpred a podkúrili domácim, výsledkom čoho bolo skorigovanie stavu na 3:2 a tak je všetko pred záverečnou tretinou otvorené. Domáci síce v tejto časti hry prestrieľali hostí 11:10, no stav skóre v tejto tretine zostal nerozhodný 2:2 a tak po dvoch tretinách majú domáci gól k dobru, čo však nemusí byť pravdou behom pár minút tohto rýchleho hokeja.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:26
    Nesterov sám z ničoho nič pred Janusom mohol puk sklepnúť do bránky, nevyšlo mu to.

39:11
    Štajnoch vyrazil od modrej s pukom vpred, prešiel poza celé bránkovisko popri mantineli a na opačnej strane pri kruhu ho zaľahli hráči hostí.

38:41
    Vondrkov signál na Miklíka prešiel až z rohu klziska ku gólmanovi a ten hru upokojil, puk zobral do rukavice.

38:09
    Domáci zle striedali, hostia sa dostali do prečíslenia, no napokon si šancu nevypracovali.

37:57
    Domáci v plnom počte.

37:19
    Lyamin tvrdo vypálil od modrej, tesne vedľa bránky.

36:43
    Opäť kolotoč hostí a domáci zasa poslali pozdrav pre Kuznecova.

36:17
    Hostia to točili vpredu, Bližňákovi sa podarilo vyhodiť puk na čas z pásma.

35:57
    Boumedienne dve minúty za držanie.

35:06
    Záborského pri mantineli teraz vyškolil opäť Ľubomír Višňovský.

34:15
    Domáci na čas aktívnejší, no hostia sú nebezpeční najmä v rýchlych protiútokoch. Hra sa nám trochu pritvrdila, najmä keď hostia vycítili, že po tvrdších zákrokoch na hráčov Slovana rozhodcovia nepískajú fauly. Namiesto rozhodcov však píska publikum a tak v aréne nepočuť ani vlastného slova.

33:51
    Z pravého kruhu si to dobre namieril Kukumberg, tvrdo vypálil, Kuznecov v pokľaku lapá do náručia.

33:43

33:20
    Do prečíslenia sa dostávali až traja hráči Omska, nakoniec to zbabrali a vystavili sa do ofsajdu.

32:57
    Slovanistom sa nedarí dostať na čas do pásma.

32:24
    Hostia poslali puk až k Janusovi. Domáci ho aj tak stratili a presilovku nehrajú vôbec dobre.

31:50
    Šatan tvrdo spoza kruhu len do ochranného skla. Hra sa nám pritvrdzuje.

33:43
    Za sekanie dve minúty pre Nesterova.

30:55
    Omsk dal gól! Šatan puk vyhodil, hostia založili útok, keď Perezhogin v strednom pásme poslal puk na Popova, ten prešiel s pukom až pred bránkovisko, Sigalet ho nedokázal prikryť a PAVEL POPOV vymietol ľavý horný roh Janusovej bránky.

30:11
    Bartovič nechal v úniku za sebou všetko, čo bolo na ľade, švihom z ľavej strany od kruhu vypálil, Kuznecov vyrážačkou zrazil na druhú stranu do protipohybu hráčov.

30:04
    Hudáček na dve minúty za hákovanie, tento faul videli len hlavní arbitri.

29:24
    Perezhogin prihrával pred bránkovisko z rohu klziska, tam na šťastie pre domácich nikto z hostí nebol.

28:45
    Višňovský v obrannom pásme vyškolil Pervushina.

28:39
    Aj hostia vyrážajú do nebezpečných protiútokov, podarilo sa im zmierniť pre nich už hrozivo vyzerajúci stav a čaká nás takmer ešte polovica hracieho času, aby sa publikum zabávalo na veselej nôte z predvedenej hry oboch tímov.

27:50
    Dravecký prešiel krásne s pukom po ľavej strane popri mantineli, urobil si v pásme obrancu hostí, no Kuznecov včas stiahol betóny k sebe a tak sa skóre meniť nebude.

26:43
    Omsk dal gól! Belov sa z pravej strany prihnal ako víchor, otočkou to nahodil pred bránkovisko ponad hokejku Janusa, kde najskôr vystrelil Popov, jeho strelu Janus vyrazil vpred, no nikým nekrytý TOMÁŠ ZÁBORSKÝ rozvlnil sieť. Asistencia: Anton Belov a Alexander Popov.

26:23
    Opäť domáci puk vyslali von cez všetky čiary.

25:58
    Hostia zakladajú útok vo vlastnom pásme, kam poslali po buly puk hráči Slovana.

25:47
    Za podrazenie odchádza von Štajnoch.

25:23
    Slovan dal gól! V pravom rohu klziska vybojoval puk Hudáček, na dvakrát kľučkami puk podržal, prihral puk na kruh ĽUBOMÍROVI VIŠŇOVSKÉMU, ktorý prestrelil Kuznecova. Asistencia: Libor Hudáček.

24:31
    Šťastný v nájazde z pravej strany od kruhu príklepom tvrdo vystrelil, ľavým ramenom Kuznecov puk tečoval do rohu klziska.

23:30
    Slovan dal gól! Bližňák si prevzal puk na červenej, ideálne vyrazil s Vondrkom do prečíslenia. Michala si na druhej strane klziska Kuznecov vôbec nevšimol, chcel vykryť uhol Bližňákovi, ten posunul na druhú stranu a MICHAL VONDRKA do odkrytej časti zasunul. Asistencie: Mário Bližňák a Michel Miklík.

22:45
    Opäť tvrdá strela domácich ihneď po vyhranom buly, Kuznecov zasiahol a puk schoval.

22:43
    Kukumberg v obrovskej šanci nedal pred samotným Kuznecovom, ten v ľahu kryje.

22:29
    Ölvecký to podával spoza bránky naslepo vpred, hostia to upratali.

21:55
    Ivanov to skúšal spoza bránky, Sigalet mu nedovolil, aby trajektória puku skončila u Janusa.

21:33
    Siomin z ľavého kruhu tvrdo vystrelil, Janus medzi betónmi puk chytil.

21:08
    Šťastný chyboval prihrávkou na modrú a tak na čas domáci stratili pásmo.

20:22
    Miklík, Vondrka a Bližňák zatlačili hostí v pásme, akoby domáci hrali presilovku, no k strele si šancu nevypracovali.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:48.

V prvej tretine sme videli hokej vo vysokom tempe, plný dynamiky na jednej aj druhej strane. Domáci po krásnej hokejovej akcii otvorili skóre zápasu a na tento gól hostia zatiaľ nenašli recept, napriek tomu, že hrali presilovku o dvoch hráčov. Ak už sa im aj podarilo zbaviť sa hráčov domácich, na konci ich snaženia bol gólman Janus. Aj domáci mali šance na zvýšenie svojho vedenia o dva góly, no aj brankár Kuznecov ukazuje v dnešnom dueli svoje kvality. Pomerom striel 15:9 sme ukončili úvodnú dvadsaťminútovku a plné hľadisko sa po krátkej prestávke teší na ďalšiu časť dnešného dejstva.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:59
    Obrovská šanca Kukumberga, keď Kuznecov sklepol puk len pred seba, kde stál Ölvecký a tomu sa ho nepodarilo presekať za chrbát Kuznecova.

19:27
    Túto tretinu borci asi už len dohrajú, domáci zatlačili hostí do pásma a tí sa s rozohraním neponáhľajú.

19:06
    Nesterov zakladá útok v poslednej minúte prvej tretiny.

18:35
    Sigalet vypálil od modrej, keď mu ideálne prihral Hudáček, Kuznecov opäť puk vyrazil do poľa.

18:05
    Domáci pozične dobre bránia, pri hre telo na telo to majú hostia ťažké presadiť sa.

17:33
    Ölvecký na Bartoviča, ktorý s pukom prešiel poza bránku na opačnú stranu, prihral na modrú Mikúšovi, ten posunul po modrej na Boumedienna, ktorý vypálil a Kuznecov tesne nad ľadom skryl puk do lapačky.

16:53
    Ölvecký prehral buly a tak Omsk zakladá rýchly útok.

16:42
    Opačné garde, Vondrka nakorčuľoval spoza bránky z ľavej strany až pred bránkovisko, no nepodarilo sa mu zasunúť puk medzi Kuznecove betóny.

16:10
    Z ľavej strany od kruhu v nájazde Pervushin, Janus včas stiahol betóny k sebe a jeho strelu vyrazil von.

15:27
    Omsk nateraz zatlačil Slovan v pásme, Janusovi je horúco nielen v jeho brankárskom výstroji.

14:48
    Štajnoch stratil puk za vlastnou bránkou, hostia sa z prekvapenej šance nedokázali zaradovať a tak o puk prišli.

13:50
    Mikúš padol v útočnom pásme, domáce publikum píska, arbitri to ako nedovolený zákrok neposúdili a tak sa puku zmocnili hráči zo Sibíri.

13:10
    Puk sa dostal na ľavú stranu bránkoviska k voľnému Volkovovi, no tomu sa nepodarilo poriadne vystreliť na radosť domáceho publika.

12:46
    Domáci v plnom počte. Prežili presilovku hostí o dvoch hráčov bez ujmy.

12:01
    Šatan vyviezol puk až do útočného pásma.

11:42
    Belov a ani Perezhogin na dvakrát vo veľkých šanciach neprekonali Janusa, ktorý obe strely vyrazil von.

11:19
    Domáci so štyrmi hráčmi.

11:06
    Ideálne zachytil pri kolotoči hostí puk Bartovič a poslal ho cez všetky až ku Kuznecovovi.

10:46
    Von odchádza Martin Štajnoch na dve minúty za nedovolené vyhodenie puku.

10:02
    Opäť Boumedienne potiahol vpred do prečíslenia, no puk mu skĺzol z hokejky, kde síce nabiehal voľný Kukumberg, no obrana hostí ho k strele nepustila.

09:31
    Boumedienne pekne vypichol puk v obrannom pásme a poslal ho von.

09:19
    Na dve minútu za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou odchádza von Jonathan Sigalet. Hostia po inkasovanom góle prevzali na chvíľku aktivitu, teraz to budú mať domáci ťažké.

08:07
    Slovan dal gól! Nasjkôr pálil od modrej Ďatelinka, jeho puk Kuznecov vyrazil vpred pred Mikúša, ktorý pohotovo vypálil, Kuznecov zrazil vedľa seba, kde stal voľný MIROSLAV ŠATAN, prešiel s pukom poza bránku a lišiacky po ľade zasunul. Asistencia: Tomáš Mikúš.

07:24
    Hra má tempo, domáci vôbec nepôsobia dojmom nováčika súťaže.

06:14
    Bartovič dostal pred bránkovisko krásnu prihrávku spoza bránkovej čiary od Ölveckého, Milan z prvej strieľal, Kuznecov šancu zneškodnil.

05:56
    Obojstranne opatrný hokej, chlapi hrajú so zabezpečenou obranou, vedomí si, že nesmú urobiť chybu, pretože v KHL sa výsledky vyšším rozdielom rodia len veľmi ťažko.

05:40
    Šťastnému puk v strednom pásme zobral Perezhogin, no otáľal s prihrávkou a vystavil svojich do ofsajdu.

04:46
    Zherebtsov vystrelil spoza modrej k Janusovi, po ľade aj keď tvrdo, Janus hokejkou vyrazil.

03:52
    Kukumberg sa dostal s pukom vpred, no tentoraz obrana hostí neponechala nič na náhodu a odzbrojila útočníka Slovana.

03:09
    Vondrka krásne prešiel s pukom až z vlastného pásma, na modrej si urobil oboch obrancov hostí, no už mu nevyšiel čas na razantnejšie zakončenie a Kuznecov jeho pokus vykryl.

02:37
    Z ľavej strany pekne prevetral lapačku Kuznecova Andrej Šťastný.

02:00
    Višňovského bravúrny zákrok na modrej čiare, keď krásne vypichol puk z hokejky Nesterova.

01:35
    Nesterov vypálil z otočky príklepom spomedzi kruhov, tesne minul Janusovu bránku.

00:49
    Dnešné stretnutie sleduje 10.055 divákov. Vypredané!!!

00:24
    Boumedienne nezachytil puk na modrej a len späť nahodil do pásma.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Aj dnešné stretnutie s minuloročným finalistom Avangard Omsk je vypredané a diváci iste budú hnať domácich za ziskom plného bodového zisku.

Od roku 2008 tri sezóny obliekal dres Avangard Omsk aj jeden z najlepších hokejistov všetkých čias, Jaromír Jágr.

Príjemný podvečer z Bratislavy, obe mužstvá vidíme na rozkorčuľovaní, v obrane domácich nastúpi s číslom 17 Ľubomír Višňovský. V prvom útoku hostí s číslom 67 najproduktívnejší hráč Avangardu, Tomáš Záborský, rodák z Trenčína.

Srdečne vás pozývam na sledovanie určite napínavého kvalitného hokeja. Mám nádej, že aj Omsk vypredá krásnu bratislavskú Slovnaft Arénu.

Domáci hráči sa už viac-menej zohrali, zvykajú si na hru na užšom klzisku, a nabudení po perfektnom výkone z pondelka, keď zdolali Petrohrad 4:2, s chuťou nastúpia za ziskom ďalších bodov do tabuľky proti silnému Avangardu Omsk.

HC Slovan sa hneď od úvodu zapísal v KHL najlepšou hokejovou atmosférou, domáce zápasy bývajú vypredané a veríme, že domáci divák si túto hokejovú eufóriu udrží po celú súťaž. V zápase proti minuloročnému finalistovi by mohol nastúpiť aj Ľubomír Višňovský, ktorý sa rozhodol pomôcť domácim v boji o priečky, ktoré znamenajú po základnej časti účasť v play-off.

Omsk Aréna má kapacitu 10.318 divákov. Tím trénuje Fín Petri Matikainen, okrem domácich hráčov z Ruska, ktorí tvoria kostru mužstva, dres Avangardu obliekajú v tejto sezóne aj dvaja hráči z Fínska, po jednom hráčovi z Lotyšska, Českej republiky – Martin Škoula a zo Slovenska Tomáš Záborský.

Vstup do sezóny hráčom Avangard Omsk vyšiel dobre, v prvom zápase síce prehrali po nájazdoch v Moskve s Dinamom, no potom prišli na rad víťazstvo v Petrohrade, doma s Astanou v predĺžení a s Ufou na nájazdy. Hráči však stratili formu a prišli tri po sebe nasledujúce prehry, doma s Nižnekamskom 2:6, Kazaň zvíťazila v Omsk-Aréne 0:5 a v Prahe s HC Lev prehrali hráči zo Sibíri 3:1.

Hráči Avangard Omsk boli účastníkmi najškandalóznejšieho zápasu v histórii ľadového hokeja, keď v Čechove deviateho januára 2010 skončil zápas predčasne po hromadných bitkách už v čase 3:39, s vylúčeniami 19:18, svetovým rekordom s počtom 840 trestných minút - 421:419.

Od vzniku KHL Omsk nehráva v súťaži žiadne druhé husle. Vo všetkých štyroch ročníkoch sa vždy prebojoval do play-off súťaže a v konečnom účtovaní sa umiestnil postupne na 8., 12., 5. a v minulej sezóne na 2. mieste, keď v samotnom finále prehral s Dinamom Moskva.

Klub Avangard Omsk vznikol v roku 1950. Hrával ruskú najvyššiu súťaž a v roku 2004 sa stal jej víťazom, aby v roku 2005 vyhral súťaž „Pohár európskych majstrov“. Od roku 2008 hráva klub KHL. Mesto Omsk je druhým najväčším mestom na Sibíri s počtom viac ako 1.154.000 obyvateľov.

S poradovým číslom 92 sa odohrá tohtoročný zápas z edície KHL medzi domácim HC Slovan Bratislava a Avangard Omsk.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 9. Šatan (Mikúš), 24. Vondrka (Bližňák, Miklík), 26. Višňovský (Hudáček), 51. Tabaček (Šatan, Sigalet) - 27. Záborský (Belov, Popov), 31. Popov

HC Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Boumedienne, Štajnoch, Ďatelinka, Tabaček, Sigalet, Luža, Mráz - Vondrka, Bližňák, Miklík - Kukumberg, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - Dravecký, A. Šťastný, T. Mikúš, Kudrna.
    Avangard Omsk: Kuznecov – Salmela, Belov, Škoula, Pivtsakin, Pujats, Lyamin, Valentenko, Volkov – Záborský,Popov, Perezhogin – Pianov, Siomin, Ivanov – Pervushin, Taratukhin, Nesterov – Mozer, Zherebtsov, Orlov

Rozhodca: Denis Bondar, Vjačeslav Bulanov, Eduard Metalnikov, Alexander Sirotkin

Diváci: 10.055