0:1 (0:1)
FC Utrecht
cz Piatok 21.09.2012, 20:00 • Parkstad Limburg, Kerkrade • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fanoušky dobrého nizozemského fotbalu, dnes je na programu předehrávka 6. kola Eredivisie, ve které Roda Kerkrade přivítá na svém stadionu Utrecht.

Roda je zatím po 5 odehraných kolech na 12. pozici se ziskem 4 bodů. Jedinou výhru v letošním ročníku vybojovali v předminulém kole v domácím duelu s Tillburgem, který roznesli 3:0. Jinak ovšem hráči Kerkrade dostávají především výprasky, kromě úvodní remízy se Zwolle 1:1, totiž všechny ostatní zápasy prohráli rozdílem třídy. Od PSV Eindhoven dostali 0:5, Alkmaar jim nasázel čtyři branky, utkání s Waalwijkem skončilo 0:1.

Utrecht je na tom přeci jen o něco lépe, když se ziskem 8 bodů okupuje 8. místo. Utrechtští sice začali ligu domácí porážkou od Feyenoordu 0:1, od té doby ovšem neprohráli. Výhry s Venlem (3:1) a především s PSV (1:0) katapultovali Utrecht na místa zaručující play off o Evropskou ligu. K tomu ještě přidali remízy s Bredou a s nováčkem ze Zwolle.

1

Roda JC Kerkrade: Kurto - Affane, Biemans, De Beule, Donald, Fledderus, Monteyne, Nemeth, Pereira, Tamata, Wielaert

FC Utrecht: Ruiter - Asare, Bulthuis, de Kogel, Duplan, Oar, Sarota, Van der Gun, van der Hoorn, Van der Maarel, Wuytens

Rozhodčí: Janssen - Schenkels, Hoksbergen.

3
    Donaldovy nesedla střela.

5
    Hosté se pokouší o postupný útok.

7
    Domácí překombinovali svou akci, nikdo se neodhodlal ke střele.

8
    Domácí se řítili ve dvou sami na brankáře, jediné co vymysleli, byl ale ofsajd Nemetha.

9
    Hosté opět kombinují na vlastní polovině.

11
    Hosté neprotlačili centr do pokutového území hrát mohou domácí.

13
    Oarova bomba z 20 metrů skončila vysoko nad.

15
    Útok domácích zastavil faul Van der Guna.

16
    Cetr z levé strany Nemeth nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

17
    První rohový kop utkání rozehrají domácí.

18
    Centr z pravé strany sebral ze vzduchu hostující brankář Ruiter.

19
    Spolupráce mezi Asarem a de Kogelem nevyšla, míč tak mají domácí.

20
    Další souboj mezi Nemethem a Ruiterem, znovu úspěšnější hostující brankář.

23
    Affaneho pas byl velmi nepřesný.

24
    Asareho rána z 25 metrů šla o metr nad branku.

26
    První žlutou kartu v utkání vidí Donald za faul na hostujícího kapitána Asareho.

27
    Hezkou kombinaci domácích zakončil Mitchell Donald nepřesnou střelou.

28
    Centr z levé strany pouze prolétl napříč pokutovým územím Rody.

Utrecht právě vstřelil branku!
    Velkou chybu domácího brankáře Kurta trestá dobrým důrazem DAVY BULTHUIS!

37
    Tentokrát Kurto stáhl míč ze vzduchu bezchybně.

38
    Dalekonosná rána Duplana skočila těsně před Kurtem, ten ale míč dokázal zkrotit.

39
    Fledderusova střela byla tečována na rohový kop.

41
    Oar ztratil míč, hrají tak domácí.

43
    Dalekonosný pokus Monteyneho skončil nad brankou.

45
    Sudí Janssen nastaví v prvním poločase 1 minutu.

První poločas nenabídl příliš pohledný fotbal, o jedinou branku se postaral v 35. minutě po velké chybě domácího brankáře Kurta Davy Bulthuis. Druhá půle začne přibližně v 21:05.

46

48
    Affaneho centr z levé strany odvrátila hostující obrana.

50
    Domácí obléhají pokutové území Utrechtu.

52
    Druhá půle toho zatím moc nenabídla, domácí se snaží, ale ani De Beuleho střela nebyla úspěšná.

54
    Domácí rozjíždí další akci.

55
    Wuytens fauloval a musí si jít vyslechnout důrazné napomínání od sudího Janssena.

56
    Domácí se sami vyhnali do zázemí.

57
    Bulthuis fauloval De Beuleho, domácí mají možnost rozehrávky standartní situace ze zajímavé pozice.