QPR – Chelsea 0:0 (kon.) | Stoke City – Manchester City 1:1 (kon.) | Manchester United – Wigan 4:1 (kon.)
Arsenal – Southampton 6:1 (kon.) | Sunderland – Liverpool 1:1 (kon.)
Sunderland AFC
1:1 (1:0)
Liverpool FC
Sobota 15.09.2012, 18:30Anglická Premier League

V závere ešte Johnson nehlavičkoval presne. Počas zápasu to bolo herne mierne na strane hosťujúceho Liverpoolu, ktorý sa viac snažil o víťazstvo. Domáci však najmä v prvom polčase predviedli presnejšiu kombináciu v šestnástke a viac nebezpečných šancí, v druhom však boli jasne lepší hostia, ktorí viac túžili po víťazstve a nebyť viacerých zahodených šancí, mohli si futbalisti Liverpoolu odniesť zo Sunderlandu víťazstvo. (20:23:57)

90+3
    Liverpool má možnosť ešte rohového kopu

90+2
    O minútu neskôr sa pokúšali domáci znenazdajky udrieť, Saha však toho veľa nevymyslel.

90+1
    Prvá šanca Sahu v zápase mohla znamenať gól, skúsený Francúz sa odhodlal vystreliť z hranice dvadsiatich metrov, jeho strela však bola privysoká, chýbal meter.

90
    Rozhodca nastavil tri minúty.

89
    Liverpool sa snaží zaútočiť z každej možnej pozície, naopak domácim akoby stačí remíza a útočia len sporadicky, aj to sa len snažia dostať do brejkov.

89
    Liverpool neskladá zbrane a snaží sa zaútočiť z každej možnej pozície, všetky lopty hostí smerujú dopredu. Domácim akoby stačila remíza a vyrážajú len občasne do brejkov.

87
    Gerrard vyslal z nepriameho kopu pekný center, avšak jeho spoluhráči v šestnástke nevyhrali súboj s domácimi stopérmi.

85
    Strelca gólu Sunderlandu vystriedal ďalší útočník Saha

83
    Žltú kartu dostal aj hráč domáceho tímu, ktorý sa minútu čo minútu bráni viac a viac. Larsson dostal žltú kartu.

81
    Liverpool mohol ísť do vedenia! Shelvey mal na kopačke gól, avšak domáci gólman odhadol smer jeho strely, musíme však dodať, že pár metrov od brány mohol Shelvey namieriť presnejšie a nie presne do náručia v strede stojaceho Mignoleta.

80
    Suarez sa po rohu pokúšal niečo vymyslieť, avšak nedostal sa cez čoraz, prirodzene, zhustenejšiu obranu domácich.

78
    Teraz sa Sunderland viac-menej len bráni, ďalší center od Johnsona bol tečovaný na rohový kop.

74
    Po vyrovnaní hostia ešte viac ožili a už sa do polovice Sunderlandu presunuli viacerí hráči a pokúšajú sa využiť svoju aktivitu na vsietenie vedúceho gólu.

71
    Liverpool dal gól! Hostia vyrovnali, kto za tým bol? Akoby nie, aktívny Sterling opäť si našiel priestor na nebezpečný center, ten síce pred Mignoletom zblokoval domáci stopér, nie však do bezpečia, ale presne na nohu LUISOVI SUAREZOVI, ktorý z bezprostrednej blízkosti pohotovo dorazil za chrbát domáceho gólmana.

70
    Mimoriadne aktívny hosťujúci hráč Johnson predviedol excelentnú techniku, keď prelstil dvoch hráčov na hranici šestnástky a nahral Suarezovi, ktorého strelu našťastie pre domácich zblokoval Gardner.

68
    Suarez aktívny v útočnom pásme Liverpoolu, jeho dve prihrávky však nenašli adresáta.

66
    Martin Šktel v obrovskej šanci! Odrazená lopta sa dostala k tomuto skúsenému zadákovi, ktorý v šestnástke hlavičkoval, výborne však zasiahol spoľahlivý Mignolet.