Pondelok 10.09.2012, 19:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL

Radivojeviča vychytal Janus betónmi v ľahu.

Bartovič pomedzi betóny, 1:1.

Zhukov prestrelil blafákom Janusa, 0:1.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení mohli rozhodnúť oba tímy, aj keď sa hralo akoby opatrne, Radivojevič mal šancu a na druhej strane na dvakrát Martin Štajnoch.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:20
    Dve obrovské šance Štajnocha spoza ľavého kruhu, najskôr do Borisova, ktorý mu puk poslal späť, potom strela tesne vedľa bránky.

63:27
    Radivojevič krásne vystrelil z ľavej strany spoza kruhu, Jaroslav na svojom mieste.

62:14
    Pískaný ofsjad HC Slovan.

61:37
    Máme menšie technické problémy, po strele domáceho hráča hra prerušená, zásah do masky dostal Borisov.

60:01
    Začalo predĺženie.

Hostia napokon nevydržali ten enormný tlak domácich a po krásnej hokejovej akcii si domáci zaslúžili vyrovnanie. Pomerom striel 32:26 skončilo 60 minút hry, nasleduje predĺženie štyroch proti štyrom.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:15
    Už to asi dohráme v kľude.

58:43
    Švarného strela od ľavého kruhu a Borisov kryje do lapačky.

57:18
    Slovan dal gól! Prekrásna hokejová akcia, Shefer chyboval v obrannom pásme, puku sa zmocnil Šatan, urobil oblúk k bránke, položil si blafákom obrancu hostí, urobil kľučku a cez ďalšieho obrancu to naservíroval pred bránku LIBOROVI HUDÁČKOVI, ktorý rozvlnil Borisovovi sieť. Asistencia: Miroslav Šatan.

57:08
    Boumedienne od modrej nepresne až na sieť, vhadzovať budeme v strednom pásme.

56:55
    Oddychový čas hostí.

56:55
    Dnešné stretnutie sleduje 10.055 divákov. Vypredané!!!

56:53
    Domáci teraz melú hostí ako v mäsokombináte, tým sa točí hlava ako na holandských kolotočoch, no nič to nie je platné, keďže Borisov je pánom zápasu.

55:46
    Sigalet od modrej do Borisova, odrazený puk nemal kto upratať do bránky.

54:36
    Tiesnený Kytnár napokon z ľavého kruhu predsa len vystrelil, keď mu ideálne naservíroval Šatan, no zasa tesne vedľa bránky.

54:00
    9:2 v tejto tretine vedú domáci na počet striel, no gól im zrejme súdené dať dnes nie je.

53:04
    Oborovský závar pred Borisovom vytvorili Kukumbergovci, dokonca sa puk odrazil od jeho pravej žrde späť do poľa, zo skrumáže nakoniec nič nebolo.

52:00
    Ölveckého strela to isté, Borisov kryje, šance domácich sú pekné, no gól z ich hokejok sme zatiaľ nevideli.

51:54
    Mikúšova strela sa neujala, Borisov zasa vykryl.

51:16
    Domáci v plnom počte.

51:16
    Hostia v plnom počte.

50:56
    Hudáček na Sigaleta, jeho strela sa od masky Borisova odrazila späť do hry.

50:11
    Ružičkova strela končí nad Janusovou bránkou v ochrannom skle.

49:16
    Štajnoch a Kuzmin po dve minúty obaja za hrubosť, hráme štyria proti štyrom.

48:54
    Opäť výborná šanca domácich, Borisov najskôr na hruď, potom v ľahu puk zakryl.

48:43
    Obrovská šanca a Printz od modrej bombou len omietol farbu z Borisovovej bránky.

48:16
    Kukumberg to skúšal naslepo spoza bránky, prekvapenie sa nekonalo. Domáci urputne bojujú, no nie a nie prekonať Borisova.

47:30
    Malé zaváhanie domácej obrany hostia nepotrestali, borci v belasých dresoch dokázali ihneď pozične vykryť červenobielych.

47:10
    Krásne potiahol poza bránku tiesnený Hudáček, no Šťastného pred bránkou obrana hostí pokryla.

46:28

46:09
    Miklík z pravej strany až pred Borisova, pálil však len do jeho ramena, z výbornej šance gól nebol.

45:46
    Boumedienne dostal prihrávku spoza bránky od Miklíka, no jeho strela bola moc nepresná.

45:15
    Domácim to v presilovkách dnes veru nejde.

44:28
    Za vyhodenie puku, dve minúty Borisov, trest odsedí Zhukov.

44:38
    Štajnochovu strelu bejzbalovým spôsobom Borisov vyhodil na sieť, bude trest.

44:24

44:05
    Ofsajd HC Slovan.

43:33
    Po vyhranom buly na výlete Ružička a Bushuyev, aj keď hrajú borci v oslabení, po zmocnení sa puku tento nevyhodia, ale založia ihneď útok. Krásny hokej.

43:12
    Sigalet a jeho delovka v lapačke bravúrneho Borisova. Z 13 metrov sa ho mohol Jonathan opýtať, kam to chce.

42:46
    Menší závar pri Borisovovi, no publikum sa nateraz gólu nedočkalo.

42:33
    Akcia začína u Janusa.

42:24
    Vrazenie na mantinel a dve minúty pre Zhukova.

41:53
    Zhukov prestrelil nad Janusa, hostia nateraz zamkli domácich v pásme.

41:22
    Šatan nenašiel Lipianského ani Hudáčka, jeho prihrávka tečovaná hore na sieť.

40:28
    Domáci od úvodu aktívnejší, podarí sa im vyrovnať?

40:01
    Začala tretia tretina.

Radivojevičovci aj Šatanovci už na ľade, o chvíľku začíname.

Ďalšia tretina začne približne o 20:34.

V druhej tretine to bol dynamický, útočný hokej na oboch stranách. Domáci zbytočne strácali sily, keď až štyrikrát sa museli brániť presilovkám hostí. No napriek tomu si aj v oslabeniach vypracovali gólové šance. Hostia to skúšali na Janusa zo všetkých strán a všetkých pozícii, no ten im dnes nechcel urobiť radosť. Až prišla záverečná minúta druhej tretiny, domáci sa neskoro po striedaní počas hry zorientovali v pásme, nedokázali narýchlo prikryť hráčov hostí a až traja voľní borci Spartaka potrestali jediné zaváhanie obrany domácich nekompromisne, strelením gólu. Uvidíme, čo si nachystajú borci pre inak výbornú divácku kulisu, ktorá si momentálne odskočila do bufetov, na posledné dejstvo hry.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:07
    Spartak Moskva dal gól! Domáci chybovali v obrannnom pásme, keď sa nedokázali pozične postaviť a hostia po prihrávkach na jeden dotyk otvorili skóre peknou strelou ANDREIA SHEFERA, ktorý švihom z ľavého kruhu prestrelil popri ľavej ruke inak vynikajúceho Janusa. Asistencie: Mikhail Yunkov a Oleg Gubin.

38:06

37:19
    Miklík to potiahol vpred z pravej strany kľučkou až pred Borisova, vystrelil, ten jeho strelu vyrazil a na druhej strane ani Bartovič ju nedokázal dostať tam, kde by si publikum želalo.

37:01
    Delovka od mantinelu od modrej od Shchitova Janus krásne chytá vo výskoku do rukavice.

36:29
    Puk na lavičke hostí, takmer polminúty presilovky bez efektu a tlaku.

36:06
    Seknutie a dve minúty pre Boumedienneho.

35:35
    Švihom spoza obrancu to vyskúšal Mamkin, Janus 100% koncentrovaný.

34:48
    Mihalik vyslal na Bobrova dve delovky od modrej, obe krásne strely Bobrov vykryl, prvú so šťastím vyrazil na pravú stranu od seba, druhú strelu likvidoval vyrazením do priestoru vedľa bránkoviska. Aj domáci dokázali podkúriť hosťom. Aréna sa baví hokejom.

34:25
    Z pravej strany od modrej nahadzoval Sigalet na Borisova, Bližňákovi sa nepodarilo usmerniť puk do siete.

33:50
    Gubinova strela tečovaná vysoko nad do siete, malý oddych pre aktérov dnešného boja.

32:48
    Zhukov to skúšal tentokrát pomedzi žrď a betóny z pravej strany, Janus výborne vykryl, poslal puk do rohu klziska.

32:26
    Voroninova strela zo stredu od kruhov a výborný Janus.

31:56
    Štajnoch so Šťastným vyrobili po hrúbke vo vlastnom pásme, hostia kombinujú, no bez strely na bránku.

31:20
    Ofsajd hostí, domáci prežili ten tlak, Janus ukazuje, prečo získal Calderov pohár za víťazstvo v AHL súťaži. Dobrý gólman je základ úspechu každého mužstva.

30:58

30:36
    Shchitovova strela skončila tesne vedľa.

29:24
    Ďalšia zo šancí po skrumáži Spartakovcov, Janusove korčule boli proti tomu, aby puk skončil v bránke, Jaro to umne vykopol von.

29:19
    Gubin strieľal z pravej strany, výborný zákrok Janusa, lapačkou vyrazil nad.

28:58
    V úniku faulovaný Khokhlachev, dve minúty pre Štajnocha za hákovanie.

28:30
    Ďalšia zo šancí hostí bez úspechu, Janus sa nedá prekvapiť, maximálne pozorný.

28:06
    Voronin z pravej strany z hranice kruhu nastrelil žrď Janusovej bránky, puk sa odrazil späť do hry.

27:22
    Printz spálil šancu zápasu, keď z pravej strany od kruhu prestrelil odkrytú pravú časť Borisovovej bránky, ktorý bol v pokľaku vedľa v bránkovisku ležiaceho spoluhráča.

26:57

26:45
    Opäť super zákrok Janusa, ktorý vykryl strelu tesne nad ľadom.

26:20
    Domci sa opäť oslobodili, hosťom sa nedarí dostať ich pod tlak.

25:10
    V prečíslení výborný Kukumberg, na druhej strane Bartovič, Roman sa rozhodol vystreliť, minul bránku a puk končí na ochrannom skle, výborná šanca v oslabení.

24:57
    Nedovolené bránenie a dve minúty pre Hudáčka.

24:31
    Janus položením hokejky na ľad vystihol Ružičkov úmysel, ktorý sa ho snažil prekvapiť spoza bránky.

24:03
    Printz síce tvrdo a krásne vystrelil spred modrej, čiarový však píska ofsajd.

23:23
    Od Printza sa puk odrazil do prilby čiarového, ten píska, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

23:11

22:45
    Domáci poslali pozdrav Borisovovi.

22:16
    Levandowski na ľavej strane nekrytý takmer sa dostal do šance.

21:52
    Mihálik poslal vpred Kukumberga, ten sa prekľučkoval, krásne z pravej strany vystrelil, puk preletel cez Borisova nad, skóre bez gólov.

21:11
    Za držanie odchádza von na dve minúty Printz, domácim bude horúco.

20:14
    Švihom spoza ľavého kruhu strieľal Khokhlachev, Janus perfektne vyrazil

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 19:48.

V prvej tretine sme videli obojstranne útočný hokej, spočiatku opatrný, neskôr sa borci oťukali. Ani jedno z mužstiev nedokázalo využiť ponúknuté presilové hry, domáci ku konci tretiny zatlačili hostí, vytvorili si sľubné šance, no Borisov nepripustil zmenu skóre v prvej tretine. Neúnavné publikum ženie domácich vpred, no na gól v dnešnom zápase si budeme musieť ešte počkať.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:32
    Mikúšova delovka tesne tesne minula Borisovovu bránku.

19:10
    Kukumberg sa krásne uvoľnil s pukom od mantinelu, keď vyzvŕtal hráčov Spartaka, nakorčuľoval na kruh, tiesnený vystrelil, no Borisov jeho snahu kazí.

18:47
    Ölvecký a jeho strela zrazená na ochrannú sieť.

18:27
    Chyba v rýchlej rozohrávke hostí, zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Borisova.

18:14

17:36
    Sigalet od modrej nahadzoval na Borisova, ten sa nenechal nachytať na hruškách.

17:08
    Štajnoch z pravého kruhu delovkou len do betónov Borisova.

17:00
    Vondrka vypálil tesne nad ľadom, z ľavej strany skoro od modrej, Borisov krásne chytá.

16:14
    Krosček a dve minúty pre Bodrova.

15:58
    Janusov krásny zákrok po strele jedného z hráčov Spartaka.

15:51
    Puk po teči hosťujúceho útočníka končí na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

15:03
    Krásna hokejová akcia hostí, chýbala finálna prihrávka a zakončenie.

14:11
    Šťastný z pravého kruhu od mantinelu po ľade len k Borisovovej hokejke.

13:57
    Opäť zakázané uvoľnenie Spartaka, oba tímy hrajú na istotu, zatiaľ sme videli chudobných 8 striel do priestorov bránky, hokej sa hrá vo svižnom tempe. Máme ešte 6 minút do konca prvej tretiny, uvidí plná aréna gól?

13:46

12:59
    Domácim sa nedarí zatlačiť hostí v obrannom pásme.

12:16
    Domáci hrajú presilovku opäť veľmi zle.

11:46
    Seknutie a dve minúty pre Gubina.

11:46
    Kukumberg hľadal Bartoviča, ten bol faulovaný, zo šance nič nemohlo byť.

11:36

10:46
    Shchitov tvrdo vypálil od modrej, Janus vyráža.

10:39
    Chyba domácich v rozohrávke, zakázané uvoľnenie.

10:26
    Bodrov vyviezol puk z vlastného pásma a poslal pozdrav Janusovi.

09:36
    Dve minúty pre Gubina za hákovanie.

09:36
    Janus sa nenechal prekvapiť strelou zblízka, puk končí v jeho rukaviciach.

09:25
    Gubinova strela končí po teči v rohu klziska.

08:51
    Hostia v tejto fáze hry prevzali aktivitu.

08:20
    V rohu klziska perfektne zabojoval Boumedienne a načas vydoloval puk z ruských hokejok.

07:51
    Mikúš stratil v strednom pásme puk, hostia založia útok.

07:15
    Krásna strela Ölveckého z ľavej strany, keď od kruhu švihom napálil a prinútil Borisova ísť do pokľaku, ten chytá do náručia, skóre sa nateraz meniť nebude.

06:44
    Printz to nahadzoval, puk sa odrazil od klbka hráčov pred Borisovom.

06:21
    Aj za cenu zakázaného uvoľnenie si hostia na chvíľku vydýchnu.

06:05
    Vondrka to skúšal vpred cez dvoch, bez úspechu, tí ho odstavili od puku.

05:18
    Domáci od úvodu útočne, hostia sa snažia napádať a rozoberať ich akcie.

04:33
    Ölvecký trochu primeškal prechod cez modrú, ofsajd HC Slovan.

03:56

03:39
    Na výlete Šatan, skúšal to oblúkom na ľavú stranu, jeho strela nemala patričnú silu, Borisov bez problémov zneškodnil.

03:00
    Domáci sa na čas oslobodili vyhodením cez všetky čiary.

02:32
    Levandowski spálil šancu ako hrom, z bránkoviska to poslal mimo.

02:09
    Moskovčania to točia pred Janusom.

01:56
    Hákovanie v obrannom pásme a dve minúty pre Lipianského.

00:51
    Šťastný stratil puk v obrannom pásme, Spartak sa do šance nedostal.

00:16
    Bližňák v nájazde na Borisova, chcel mu zasunúť po ľade, ten betónmi v ľahu vykryl.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Na ľad korčuľuje aj orchester pod taktovkou Miroslava Šatana.

Kapitán hostí Branko Radivojevič už priváža červeno-bielych na ľadovú plochu.

Vonku pri aréne to vypadalo pred zápasom ako na policajných manévroch, so Spartakom pricestovalo z Prahy do 200 boleľščikov, ani polícia nenecháva nič na náhodu. No dôležité bude meranie síl na ľadovej ploche. Uvidíme, čo dnes päťmiliónové Slovensko pripravilo pre jedenásťmiliónovú Moskvu.

Ako vidieť na súpiske domácich, dnes nastúpia opäť spolu v jednej formácii Libor, Ján a Miroslav, vzadu s Martinom a Vladimírom. Späť v zostave je aj ďalší majster ostatného ročníka Andrej Kudrna. Uvidíme, čo preskupenie v zostave domácich prinesie za ovocie pre pána trénera Čadu. Domáce publikum lačné po víťazstvách domáceho tímu by iste rado v dnešnom zápase uvítalo plný bodový zisk.

Príjemný podvečer z Bratislavy. O polhodinku začne ďalší zápas KHL medzi HC Slovan Bratislava a Moskovským Spartakom. Srdečne blahoželáme Liborovi Hudáčkovi k jeho narodeninám, ktorými v piatok oslávil krásnych 22 rokov a taktiež blahoželáme k narodeninám Alexandrovi Khokhlachevovi, ktorý včera oslávil krásnych 19 rokov.

Spartak hráva svoje domáce zápasy v LDS Sokolniki Aréne, ktorá pojme 5.350 divákov.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu tohto iste napínavého zápasu.

Spartak Moskva v prebiehajúcom ročníku zaknihoval dve víťazstva, na ľade mestského rivala CSKA zvíťazili tesne 1:0, v Prahe s HC Lev hladko 4:1. HC Slovan teda čaká ťažká úloha, aj keď v letnej príprave zvíťazil so Spartakom 3:1, tento zápas bude o niečom úplne inom. Bratislavský divák by iste nebol proti, keby Vondrka, Tabaček a Bakoš svoje góly zopakovali aj v tomto zápase.

Bez pochybností medzi najväčšie hviezdy klubu patrí Slovák Branko Radivojevič, ktorý som svojimi 128 kanadskými bodmi za 42 gólov a 86 asistencii v 159 odohratých zápasoch je historicky najproduktívnejším hráčom klubu v histórii KHL. Okrem Branka oblieka dres Spartaka aj ďalší Slovák, rodák z Nitry, Štefan Ružička. Okrem domácich hokejistov v klube účinkujú brankár Mike Murphy a obranca Shaone Morrison z Kanady, Čech Jakub Nakládal a Eduard Lewandovski, narodený v Krasnoturinsku, obliekajúci reprezentačný dres Nemecka.

Dres Spartaka obliekali také hviezdy ako: Viačeslav Staršinov, Boris Majorov, Jevgenij Majorov, Alexander Jakušev, Jevgenij Zimin, Viktor Prochorov, Viačeslav Staršinov, Iľja Kovalčuk a Dominik Hašek.

Do mesta na Dunaji zavíta v nasledujúcom zápase KHL mužstvo z hlavného mesta Ruskej federácie, najväčšieho mesta Európy, Spartak Moskva. Spartak datuje vznik svojho klubu do roku 1946. Vo svojej histórii sa stal štyrikrát majstrom ligy Sovietského zväzu a päťkrát sa stal víťazom Spenglerovho pohára. Klub sa potýkal s finančnými problémami a dokonca v sezóne 2006/2007 bol rozpustený a nehral žiadnu súťaž. Rok na to sa však vrátil k účinkovaniu a od vzniku KHL v roku 2008 je jeho členom. V prvých troch ročníkoch si Spartak zahral aj play-off súťaže, minulý rok však zostal pred jeho bránami.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 58. Hudáček (Šatan), 66. Šatan - 40. Shefer (Yunkov, Gubin)

HC Slovan Bratislava: Jaroslav Janus - Josef Boumedienne, Ivan Švarný, Jonathan Sigalet, David Printz, Vladimír Mihalik, Martin Štajnoch, Patrik Luža, Andrej Kudrna - Michal Vondrka, Mário Bližňák, Michel Miklík - Milan Bartovič, Milan Kytnár, Roman Kukumberg - Libor Hudáček, Ján Lipiansky, Miroslav Šatan - Peter Ölvecký, Andrej Šťastný, Tomáš Mikúš
    Spartak Moskva: Sergei Borisov - Shaon Mirrisonn, Nikita Shchitov, Denis Bodrov, Jakub Nakládal, Mikhail Mamkin, Andrei Shefer, Grigori Zheldakov, Andrei Ankudinov - Branko Radivojevič, Alexander Khokhlachev, Eduard Levandowski - Štefan Ružička, Nikolay Bushuyev, Mikhail Zhukov - Mikhail Yunkov, Oleg Gubin, Andei Kuzmin - Stanislav Zhmakin, Artyom Voronin, Anatoly Nikontsev

Rozhodca: Alexej Vasiliev, Alexander Sergejev, Sergej Michaevic, Alexander Nesterov

Diváci: 10.055