Sousa – Michalička 2:1 (kon.) | Mertl – Melzer 2:0 (kon.)
Marek Michalička
1
4 6 2
cz Streda 05.09.2012, 11:10Challenger Alphen (antuka)

Třetí set rozhodl 4. gem, ve kterém Michalička vedl při vlastním podání 40:0, ale servis ztratil. Sousa se oproti druhému setu zlepšil na podání a bezpečně dokráčel k postupu do druhého kola.

To je z mé strany pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží. (13:17:55)

Konec zápasu

6:2
    Utkání je u konce. Michalička prohrál svůj servis čistou hrou a tím i třetí set poměrem 6:2.

40-0
    Tři mečboly a obávám se, že turnaj pro Marka Michaličku za malou chvíli skončí.

30-0
    Pouhé dva fiftýny dělí 4. nasazeného tenistu od postupu do dalšího kola.

15-0
    Dost možná jsme svědky posledního gemu tohoto utkání. Michalička by však neměl složit zbraně a zkusit zabojovat.

5:2
    Následuje přestávka, po které půjde Michalička podávat na udržení se v utkání.

5:2
    Tuto příležitost už Sousa využil a chybí mu už pouze gem k vítězství v tomto zápase.

A-40
    Jenže si vybojoval další šanci.

40-40
    Sousa musel do výměny přes druhé podání a nezvládl to.

40-30
    Sousa má gembol na 5:2, v případě využítí by již byl hodně blízko vítězství.

30-30
    Brejkbol však zatím nepřichází.

15-30
    První šance by se mohla naskytnou už nyní.

15-15
    Michalička má pouze dvě šance, jak zabojovat o podání soupeře a tak není na co čekat.

15-0
    Portugalec si však nepřipouští žádný tlak a dostává se do mírného vedení v 7. hře třetího setu.

4:2
    Sníženo. Pod tlakem nyní bude Sousa, kterému chybí dva gemy k postupu.

15-40
    Tak čistá hra to nebude, ale snad se nebude opakovat scenář se 4. hry této sady.

0-40
    Tři gemboly a šance na čistou hru i na druhé straně.

0-30
    Tento gem je pro Marka hodně důležitý a vypadá to nadějně s udržením vlastního podání.

0-15
    Český tenista se ještě rozhodně nesmířil s porážkou. Rozdíl mezi oběma hráči je stále pouze v jednom brejku.

4:1
    Po krátké pauze půjde na servis Marek Michalička.

4:1
    4. nasazený hráč čistou hrou potvrdil brejk z předchozí hry a je velice blízko k postupu do dalšího kola.

3:1
    Tři gemboly nestačily a poté ani výhoda a zákonitě musel přijít trest. Sousa bere našemu hráči servis a ujímá se vedení 3:1.

A-40
    O to víc, když se Sousa dostal k brejkbolu.

40-40
    Ani čtvrtou příležitost na ukončení čtvrté hry však český hráč nevyužívá a to ho může mrzet v celkovém zúčtování.

40-A
    Marek dostává ještě čtvrtou šanci.

40-40
    Tři gemboly nestačily a tak je zde shoda!

30-40
    Sousa ještě může přece jenom zabojovat i tuto hru.

15-40
    Čistá hra to nebude, ale srovnání na 2:2 je blízko.

0-40
    Tři gemboly a šance na čistou hru.

0-30
    2. eso Michaličky v tomto setu.

0-15
    Ve třetím setu si prozatím tenisté drží servis a čeká nás tak zajímavé rozuzlení tohoto duelu.

2:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:1
    Sousa udržel své podání a opět je blíže k postupu do dalšího kola.

40-30
    Brejkbolu se však český hráč nedočkává a naopak bude muset bojovat proti gembolu.

30-30
    Třicet oba.

15-30
    Marek otáčí vývoj tohoto gemu a může zabojovat o brejkbol.

15-15
    Přesto dokáže Michalička i při podání soupeře získávat fiftýny.

15-0
    Sousa se oproti druhému setu hodně zlepšil při vlastním podání.

1:1
    Přestože musel odvracet brejkbol i tak Marek Michalička srovnal stav ve třetím setu na 1:1.

40-A
    Výhodu má český hráč a tím i dobrou šanci na srovnání skóre.

40-40
    Nepodařilo se a tak zde máme shodu.

40-30
    Je to bohužel brejkbol. Sousa má dobrou šanci odskočit hned na úvod rozhodujícího setu.

30-30
    Bude následovat brejkbol nebo gembol?

30-15
    Sousa se nebezpečně brejkové šanci blíží.

15-15
    Sousa srovnává na patnáct oba.

0-15
    Uvidíme, který z hráčů nabídné svému sokovi první brejkbol. Michalička se k tomu pochopitelně nemá.

1:0
    Úvodní gem třetího setu si připsal favorit dnešního utkání.

40-30
    Marek ještě dokázal snížit, je však otázkou jestli to bude na něco stačit.

40-15
    Má k dispozici dva gemboly.

30-15
    Velmi důležitý bude pro Sousu vstup do tohoto setu, potom co se mu přihodilo v setu druhém potřebuje co nejdříve nabrat sebevědomí.

15-15
    Patnáct oba.

15-0
    Uvidíme s čím příjdou tenisté do třetího setu. Ten otevřel vlastním podáním Sousa a začal dobře.

1:6
    Michalička ztratil na úvod druhého setu své podání čistou hrou a vypadalo to s ním velice špatně. Pak však dokázal získat ztracené podání zpět a k tomu navíc i všechny zbývající gemy a v pohodě získal druhý set poměrem 1:6. My se tak můžeme těšit na třetí set.

1:6
    Druhý set je u konce. Marek Michalička si vybojoval rozhodující sadu.

15-40
    Jsou zde dva setboly pro našeho tenistu.

15-30
    Dva fiftýny dělí Michaličku od zisku druhého setu.

15-15
    Jenže Marek Michalička je ve druhém setu v naprosté pohodě.

15-0
    Sousa se ještě zřejmě pokusí o téměř nemožné a to i díky dvojchybě Marka.

1:5
    Je to tady. Marek Michalička půjde podávat na vítězství ve 2. setu!

15-40
    Dva brejkboly pro Michaličku, který ovládá druhý set.

15-30
    Nakročeno má slušně.

15-15
    Michalička by v případě zisku tohoto gemu měl druhý set jasně ve své režii.

15-0
    Stav 1:4 sice vypadá hrozivě, ale Sousa dobře ví, že je rozdíl pouze v jednom brejku.

1:4

1:4
    Pohodlný gem znamená vedení 1:4 a ve vzduchu je cítit třetí set.

15-40
    Dva gemboly pro Michaličku.

15-30
    Potvrzení brejku je nyní primárním úkolem.

15-15

15-0
    Jenže Portugalec se jen tak nevzdá a chce zaútočit již nyní na servis Marka.

1:3
    Čistou hrou získal Michalička tento gem a najednou je to on, kdo je na koni.

0-40
    Tři brejkboly má k dispozici Marek MIchalička! Velká šance pro českého hráče.

0-30
    Stav 0:30 je ještě zajímavější.

0-15
    Michalička začal lépe i 4. hru druhého setu.

1:2

1:2
    Obrat dokonán. Marek udržel servis a tak vede ve druhém setu 1:2.

40-A
    Třemi fiftýny v řadě získává Michalička gembol.

30-15
    Blíže k zisku gemu je opět portugalský tenista. Michalička by měl tento gem získat, jinak jeho šance opět rapidně klesnou.

15-15

15-0
    Vypadá to, že se tenisté rozhodli soustředit hlavně při podání soupeřů.

1:1
    Povedlo se! Michalička je zpět v utkání.

15-40
    Dva brejkboly pro Michaličku jsou na světě.

15-30
    Rýsuje se šance na zisk ztraceného servisu zpátky.

15-15
    To moc dlouho netrvalo. Sousa okamžitě srovnává na patnáct oba.

0-15
    V tomto setu se hráčům na servise zatím nedaří.

1:0
    Marek Michalička ztratil své podání čistou hrou.

40-0
    Tohle je vážné! Tři brejkboly pro Sousu mu dávají dobrou výchozí pozici.

30-0
    I druhý míč jde na stranu Portugalce.

15-0
    Druhou sadu otevřel servisem Michalička, první fiftýn však získal jeho soupeř díky dvojchybě.

0:0
    První set byl velice vyrovnaný. Michalička ztratil svůj servis dvakrát, jeho soupeř však pouze jednou a proto slavil úspěch. V prvním setu jsme viděli několik dlouhých gemů a jsem sám zvědav, co nabídne druhý set.

6:4
    Sousa získává první set poměrem 6:4!

40-30
    Je to setbol!

30-30
    Co bude následovat? Brejkbol nebo setbol, to se dozvíme za okamžik.

30-15
    Pouze dva fiftýny chybí Portugalci k úspěchu v tomto setu.

15-15
    Marek se však nevzdává a stále bojuje o tento gem a případně i o první set.

15-0
    Sousa začal tento veledůležitý gem dobře.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran, poté půjde podávat na vítězství v 1. setu portugalský tenista.

5:4
    Pohodlný gem pro českého hráče znamená snížení na 5:4.

15-40
    Až na zaváhání při dvojchybě je Michalička v tomto gemu suverénní.

15-30
    Jenže blíže k zisku hry je opět podávající Michalička.

15-15
    Sousa by určitě rád ukončil první set už v tomto gemu, protože při vlastním podání není vůbec jistý. Michalička mu pomáhá dvojchybou.

0-15
    Marek ještě první set nevzdává a to je dobře.

5:3
    To se podařilo a Michalička tak půjde podávat na udržení se v 1. setu.

A-40
    Portugalec má další šanci na ukončení 8. gemu.

40-40
    Vypadá to, že se tenisté rozhodli předvést další z nekonečných gemů.

A-40
    Brejkbolu se Michalička opět nedočkal.

40-40
    Další shoda!

A-40
    Portugalec má navíc výhodu a šanci na potvrzení brejku. Navíc si připsal první eso zápasu.

40-40
    Sousa však dokázal odvrátit brejkbol.

40-A
    Dva gemboly zůstaly nevyužity a naopak má šanci na ukončení gemu Michalička!

40-40
    A nejinak tomu bude v tomto gemu.

40-30
    Sousa si dokáže vypracovat náskok při svém podání, ale poté začne ztrácet a většinou musí stejně bojovat přes shodu.

40-15
    Dva gemboly a velká šance na potvrzení brejku pro Sousu.

30-15
    Dalším získaným fiftýnem navíc otáčí vývoj osmého gemu.

15-15
    Větší náskok však Michaličkovi nenechal.

0-15
    Problémy Sousu zřejmě neminou ani v tomto gemu.

4:3
    Po pauze půjde na servis portugalský hráč, který bude mít za úkol potvrdit získaný brejk. Ve stejné situaci už v prvním setu byl, ale neuspěl.

4:3
    Tak to je škoda! Po dlouhém šestém gemu přišla ztráta servisu v gemu sedmém.

A-40
    4. nasazený tenista a favorit tohoto utkání João Sousa si vybojoval brejkbol.

40-40
    Co by to byl za gem, abychom v něm neviděli shodu.

30-40
    Brejkbol se nekoná a český tenista má šanci podržet své podání bez většího nebezpečí.

30-30
    Třicet oba a klidně se může stát, že se dočkáme další shody.

30-15
    Opět výměna přes druhé podání a opět se raduje Portugalec.

15-15
    Přes druhé podání se Michalička k fiftýnu nepropracoval.

0-15
    Jsem sám zvědav, jak zvládne český tenista tento gem - vypadá to, že na něj neúspěch v předchozím gemu následky nenechal.

3:3
    Opravdu! Takto dlouhý gem se jen tak nevidí a získal ho nakonec servirující Sousa, který tak srovnal na 3:3.

A-40
    Tak možná teď Sousa ukončí nekonečný gem.

40-40
    Jenže opět se nepodařilo.

40-A
    Michalička má šanci na zisk servisu soupeře.

40-40
    Hráči nejsou v této chvíli schopni uhrát dva fiftýny v řadě a tak boj o šestou hru stále trvá.

A-40
    Gembol získal Portugalec.

40-40
    Kdepak! Nekonečný gem stále nekončí. Hráč, který získá tuto hru bude mít psychicky určitě navrch.

A-40
    Další šance pro Marka nepřichází a naopak Sousa může ukončit tento gem.

40-40
    Ani napotřetí se nepodařilo Michaličkovi zlomit odpor soupeře. Již šestá shoda v šestém gemu!

40-A
    Třetí šance pro českého tenistu na ukončení tohoto dlouhého gemu.

40-40
    Jenže ani tentokrát to nevyšlo a šestá hra stále nezná svého vítěze.

40-A
    Jenže bude muset čelit dalšímu brejku!

40-40
    Sousa dokázal nepříjemnou sitauci zvládnout a srovnal opět na shodu.

40-A
    Marek se dočkal a vybojoval si brejkbol!

40-40
    Již třetí shoda v tomto gemu a o šestou hru se bude bojovat dále.

A-40
    Další gembol pro Sousu, který si již vylepšil své statistiky prvního servisu a dokonce již přeskočil Michaličku.

40-40
    Utkání je zatím hodně vyrovnané a o každý gem se provádí velká bitva a nejinak je tomu i v 6. hře.

A-40
    Bohžuel brejková šance zatím nepřichází.

40-40
    Tak přece jenom nestačily a máme zde opět shodu!

30-0
    Po dvou gemech, ve kterých jsme se dočkali shody to vypadá na rychlou akci Sousy.

15-0
    Sousa začal dobře šestý gem.

2:3
    Povedlo se. Michalička sice ztratil jako první servis, ale nyní opět vede o jeden gem a po přestávce půjde bojovat o srovnání při vlastním servise Portugalec.

40-A
    Výhodu má podávající tenista, Marek by měl tento gem co nejdříve ukončit.

40-40
    Shoda.

30-40
    A brejkbol se zatím nekoná. Naopak šanci na ukončení gemu má Michalička.

30-30
    To český hráč nechce za žádnou cenu připustit.

30-15
    Může se klidně stát, že uvidíme brejk již ve třetím gemu po sobě.

15-15
    Sousa srovnal na patnáct oba.

0-15
    Marek navíc začíná dobře i pátý gem a zdá se, že je schopen se soupeřem držet krok.

2:2
    Na druhé straně je taktéž úspěšný třetí pokus a máme srovnáno na 2:2.

40-A
    Michalička se taktéž dočkal tří brejkbolů, stejně jako jeho soupeř v předchozím gemu. Marek je však nemá pohromadě, ale ani to by nemuselo vadit.

40-40
    Bohužel druhý pokus dopadl stejně jako ten první.

40-A
    Jenomže přichází brejková příležitost s pořadovým číslem 2!

40-40
    Jenže portugalský favorit odvrací na shodu.

30-40
    Tak pozor! První brejkbol má k dispozici i Michalička a to je velká šance jak se vrátit zpátky do prvního setu.

30-30
    To by se mohlo změnit nyní.

30-15
    Sousa má hodně špatné statistiky na prvním podání. Pouze 29 % jeho prvních servisů skončilo ve vymezeném území. I tak však na svém servise nemá zatím problém.

15-15
    Český tenista srovnává stav na patnáct oba.

15-0
    A Sousa začíná dobře i tento gem, který je hodně důležitý pro vývoj první sady.

2:1
    Následuje přestávka a výměna stran, poté půjde na potvrzení brejku podávat čtvrtý nasazený tenista.

2:1
    Do třetice už to Portugalci vyšlo a Michalička tak ztrácí svůj servis.

40-30
    Zbývá už pouze jediná hrozba ztráty servisu.

40-15
    První se podařilo odvrátit. Marek bojuje v tomto gemu i se špatným prvním podáním. Všechny výměny musel v této hře hrát přes druhý serivs.

40-0
    První brejkboly zápasu a hned tři pohromadě pro Sousu.

30-0
    Tohle začíná být opravdu velice nepříjemné. Michaličkovi nevyšel úvod třetího gemu a bude mít co napravovat.

15-0
    Že by náznak nebezpečí. Sousa získal úvodní fiftýn tohoto gemu.

1:1
    Ještě o jeden fiftýn méně povolil Sousa při svém servisu. Za stavu 1:1 jde podávat Michalička.

40-15
    Dva gemboly pro portugalského tenistu, který je blízko ke srovnání na 1:1.

30-15
    Jenže Marek se pokusí o tento gem ještě zabojovat.

30-0
    Čtvrtý nasazený hráč si jde sebevědomě pro své podání.

15-0
    Sousa otevřel lépe druhý gem.

0:1
    Úvodní gem získal při svém podání český tenista.

30-40
    Na první brejkbol zápasu si budeme muset ještě počkat.

30-30
    Jenže Portugalec situaci komplikuje.

15-30
    Udržet úvodní servis je důležité pro sebevědomí tenisty. Marek má nakročeno dobře.

15-15
    Sousa okamžitě odpovídá a srovnává na patnáct oba.

0-15
    První fiftýn zápasu získává český hráč, přestože šel do výměny přes druhé podání.

Dnešní zápas otevře svým servisem Marek Michalička.

Naše utkání zahajuje program na dvorci číslo 9.

Pražský rodák nyní žije v Říčanech a na žebříčku mu patří 276. pozice. Stejně jako jeho dnešní soupeř i on zkoušel kvalifikaci na US Open, ale dopadl stejně - konec hned v prvním kole kvalifikace znamenal stěhování se na turnaj série Futures. V tom došel až do semifinále, kde nestačil na Miloslava Mečíře mladšího, kterému podlehl 6:1, 6:4. Marek se na turnaji v Alphenu představil i minulý rok a došel až do semifinále.
    Uvidíme, zda se mu podaří navázat na tento úspěch i v letošním ročníku.

João Sousa

122. hráč světového žebříčku reprezentující Portugalsko. Jeho posledním vystoupením byl taktéž antukový turnaj v italském Como, ve kterém došel až do finále. V tom nestačil na Haider-Maurera, kterému podlehl 6:3, 6:4. Ještě před tímto turnajem zkoušel kvalifikaci na US Open, ale vypadl hned v prvním kole. Jeho nejoblíbenějším povrchem je totiž jednoznačně antuka a v Americe na tvrdém povrchu neměl určitě velké ambice.

Hezký den, vítám Vás u sledování onlajn reportáže z prvního kola tenisového turnaje v nizozemském Alphenu. Společně budeme sledovat vystoupení českého zástupce Marka Michaličky v souboji se 4. nasazeným Joãem Sousou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.