Myjava – Prešov 2:0 (kon.) | Košice – B. Bystrica 1:0 (kon.) | Žilina – Nitra 1:1 (kon.)
Slovan Bratislava – Ružomberok 2:1 (kon.) | Senica – Trenčín 1:1 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
2:1 (1:0)
MFK Ružomberok
Sobota 01.09.2012, 17:30Niké liga

V dnešnom zápase sme videli veľa šancí. Smoliarom zápasu sa jednoznačne stáva Mário Almaský, ktorý nevyužil minimálne tri obrovské šance a nakoniec nastrelil aj brvno. Domáci boli o niečo aktívnejší a o góly sa postarali Milinkovič a Halenár. Za hostí Práznovský. Na tribúny si našlo cestu iba 1492, čo je skutočne málo. Slovan sa týmto udržuje na čele tabuľky pred reprezentačnou prestávkou. Ružomberok vďaka výhre Košíc klesol na štvrtú priečku. Ďakujem vám za pozornosť a prajem vám príjemný zvyšok dnešného večera. (19:23:53)

Po rohovom kope hlavný rozhodca Jaška ukončil zápas.

90+1
    Ďubok posiela loptu na Gerec do dobrej šance, ten vybojoval aspoň rohový kop pre hostí.

90+1
    Lukáš Lupták sa vystavil ofsajdovej pozícii a postranný rozhodca si to všimol.

90
    Halenár sa snažil krížnou prihrávkou nájsť Bagayoka, lopta však bola pridlhá. Nadstavený čas v druhom polčase 1 minúta.

89
    Milinkovičov rohový kop na hlavu Letera Peltiera. Lopta neletela na bránu a tak Zich nemusel zasahovať.

88
    Filip Lukšík sa snažil o center z ľavej stany, lopta bola tečovaná a odrazená na rohový kop.

87
    Mamadou Bagayoko mohol šprintovať po čiare, kde sa mu vytvoril veľký priestor. Loptu však radšej podržal a nikam sa neponáhľal, následne bol faulovaný.

85
    Tomáš Ďubek vybojoval rohový kop pres svoj tím, ktorý hneď aj zahral. Po signále letela lopta pred Putnockého a ten mal menšie problémy so spracovaním.

83
    Marko Milinkovič si obhodil Olivera Práznovského, ten však nakoniec loptu posiela na rohový kop. Halenárov center na prednú tyč neznamenal žiadne nebezpečenstvo pre Lukáša Zicha.

82
    Striedanie hostí. Z ihriska odišiel Filip Serečín a nahradil ho Richard Bartoš.

81
    Mamadou Bagaykoko si krásne prešiel cez viacerých hráčov, cez celú polovičku ihriska, jeho centrovaná lopta však nenašla nikoho z jeho spoluhráčov.

79
    Lester Peltier opäť v šanci, centrovanú loptu nedokázal poslať hlavou na bránu, skôr nad bránu.

77
    Posledné striedanie domácich. Z ihriska odišiel Filip Hlohovský a nahradil ho Lukáš Pauschek.

76
    Marko Milinkovič pekne vysunul Lestera Peltiera, ktorý mohol napraviť svoje zaváhanie. Namiesto toho však pred pokutovým územím padá a v hre pokračujú Ružomberčania.

74
    Prvé striedanie hostí. Z ihriska odišiel Štefan Pekár a nahradil ho Štefan Gerec.

74
    Priamy kop domácich. K lopte sa postavil Juraj Halenár a poslal loptu tesne nad brvno ružomberskej brány.

72
    Neuveriteľné čo teraz zahodili hráči Slovanu. V trojici sa nikým neatakovaní rútili na brankára Zicha. Loptu ťahal Lester Peltier, ktorý mal na výber, ktorému hráčovi nahrá, rozhodol sa však zakončiť sám a trafil len dobre stojacého brankára. Diváci ho za toto odmenili búrlivým piskotom a pokrikmi.

71
    Kapitán Tomáš Ďubek sa postavil ku lopte. Jeho strela bola tečovaná a hostia budú zahrávať rohový kop.

70
    Jirko Kladrubský sa dopustil faulu a tak budú mať Ružomberčania výhodu priameho kopu asi z 30 metrov.

68
    Slovan dal gól!
    JURAJ HALENÁR sa dostal k lopte naľavo od Zichovej brány a z veľkého uhlu poslal loptu tvrdou strelou do siete.

66
    Vo svojom ďalšom ofsajde sa ocitol Filip Serečín. Medzitým sa na tribúnach už zoskupili vo väčšom počte fanúšikovia Slovanu, ktorí sa snažia vyburcovať hráčov ku gólu.

64
    Mário Almaský sa rútil do šance, obišiel si dvoch obrancov a prihral na Filipa Serečína, ten si loptu hodil na druhú nohu a nastrelil len domáceho obrancu.

63
    Priamy kop Filipa Hlohovského nenarobil ružomberskej obrane žiadne väčšie problémy. Loptu si berú hostia na svoje kopačky.

61
    Dlhá lopta na Filipa Serečína skončila len pri Matúšovi Putnockom. V týchto chvíľach sa Slovanu nedarí kombinovať.

59
    Ďalšia obrovská šanca hostí. Mário Almaský tvrdou strelou nastrelil len brvno Putnockého brány.

58
    Halenárovu zatočenú loptu pozemi do pokutového územia pokryl Lukáš Zich.

58
    Dnešné stretnutie sleduje 1492 divákov.

57
    Marko Milinkovič poslal pridlhú loptu na Lestera Peltiera, ktorý nebol rozbehnutý a tak sa k nej dostal iba brankár Zich.

55
    Druhé striedanie domácich. Z ihriska odišiel Erik Grendel a nahradil ho Jiří Kladrubský.

54
    Juraj Halenár posiela loptu na Peltiera a ten z prvej na Hlohovského. Fiip si potiahol loptu po ľavej strane a chcel sa prekľučkovať do pokutového územia, stroskotal však na obrancovi Ružomberka.

53
    Tentokrát to už však Filip Serečín vyskúšal, lopta sa mu odrazila naspäť do tváre a na malú chvíľu zostal ležať na trávniku.

52
    Filip Serečín sa neuľakomil na strelu a snažil sa ešte prihrať na Mária Almaského, ten bol však otočený iným smerom.

51
    Kapitánsku pásku po Filipovi Šebovi prebral cez polčasovú prestávku Marko Milinkovič.

50
    Prvá žltá karta hostí, dostal ju hráč Lukáš Lupták za faul v strede ihriska.

48
    Ružomberok dal gól!
    Zrejme som to zakríkol. Po krásnej centrovanej lopte z pravej strany sa najlepšie v pokutovom území zorientoval OLIVER PRÁZNOVSKÝ a hlavou poslal loptu do siete.

48
    Do obrovskej šance sa rútil Štefan Pekár, ktorý potvrdil streleckú smolu Ružomberka v dnešnom zápase. Z pár metrov nedokázal poslať loptu do siete.

47
    Halnárov strieľaný center preletel tesne nad brvnom brány Lukáša Zicha.

46
    Úvodný výkop obstarali tentokrát domáci hrajúci v nových bielo-belasých dresoch, hostia v tradične oranžovo-čiernych.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Cez polčas vystriedali domáci. Z ihriska odišiel Filip Šebo a nahradil ho Juraj Halenár.

Zápas začal s menším oneskorením, tak logicky a druhý polčas mierne mešká, hráči však už vybiehajú na trávnik.

V prvom polčase sme videli pekný útočný futbal z oboch strán. O jediný gól v zápase sa postaral Marko Milinkovič. O najväčšie šance hostí sa postaral hlavne Mário Almaský, ktorý nedokázal dvakrát využiť svoje obrovské šance. V Bratislave vidíme zatiaľ pomerne vyrovnaný futbal, uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas.

Prvý polčas skončil.

45+1
    Neuveriteľné, čo dnes zahadzujú Ružomberčania. Po rýchlom úniku troch hráčov sa ocitol sám pred bránou Mário Almaský a nedokázal trafiť bránu zo šiestich metrov.

45
    Opäť kombinácia Grendel - Bagayoko, tentokrát sa však nepodarilo domácemu obrancovi nacentrovať presne. Nadstavený čas 1 minúta.

44
    Grendel krásne našiel rýchlonohého Mamadou Bagayoka, ten si prešiel cez dvoch obrancov hostí a našiel na hranici šestnástky Filipa Hlohovského. Posledný menovaný hráč si najprv zasekol jedného hráča a následne točenou strelou netrafil priestor brány.

43
    Ďalší ofsajd Ružomberka, tentokrát sa v ňom ocitol Tomáš Ďubek.

41
    Po krátkom ošetrení sa už v hre pokračuje. Lukšík si nerozumel s práve ošetrovaným Milinkovičom a takmer vysunul do šance Filipa Serečína, ten stál v ofsajde.

40
    Po faule Tomáša Ďube zostáva na trávniku ležať Marko Milinkovič, ku ktorému musí pribehnúť aj tímový lekár. Hra je opäť na malú chvíľu prerušená.

38
    Filip Serečín sa rútil do dobrej šance, stačilo mu obísť posledného obrancu. Snažil sa ho oklamať kľučkami, zamotal sa však do nich sám a prišiel o loptu.

36
    Lukáš Ondrek vybojoval po ľavej strane Putnockého brány rohový kop. Nacvičený signál Ružomberka, Mário Almaský sa však k strele nakoniec nedostal.

35
    Na Pasienkoch v Bratislave vidíme celkom pekný futbal. Pri lopte sú častejšie domáci, hostia si však vypracovali už minimálne dve vážnejšie šance. Do konca polčasu zostáva cca 10 minút.

33
    Tečovanú strelu Filipa Hlohovského chcel chytiť Lukáš Zich, nakoniec je však z toho "len" roh.

31
    Nicolas Gorosito síce zábranil outu, ale nezostal pri lopte a do dobrej šance sa dostal Štefan Pekár. Loptu sa snažil zatočiť k ľavej tyči, Putnocký však stál na správnom mieste.

29
    Ďalšia obrovská šanca hostí. Tomáš Ďubek krásne vysunul Filipa Serečína a ten z prvej trestuhodne zahodil svoju šancu zoči-voči brankárovi Putnockému.

27
    Erik Grendel poslal dlhý prízemnú loptu na Šeba, ten zastavil akciu a priťukol Hlohovskému. Filip sa snažil poslať loptu na bránu, ale bola tečovaná a končí pri rohovej zástavke.

26
    Krásna akcia domácich. Filip Hlohovský nahral do behu na Filipa Lukšíka, ktorý zatočil loptu pred brankára na Lestera Peltiera. Domáci útočník nedokázal trafiť priestor troch tyčí.

24
    A ďalšia žltá karta. Tentokrát pre Nicolasa Gorosita. Divákom sa to rozhodne nepáči.

23
    Filip Šebo dobehol dlhú loptu, aj keď to vyzeralo, že to už nezvládne, následný center nedošiel až k adresátovi Hlohovskému.

22
    Druhým potrestaným hráčom je Slovanista Lester Peltier po faule na Tomáša Ďubeka.

20
    Mamadou Bagayoko si chcel obhodiť Pekára, ten sa však nenechal oklamať a posiela loptu čo najďalej od brány.

19
    Rozhodcovskú loptu vrátili Ružomberčania na kopačky Slovanu. Filip Šebo poslal veľmi nepresnú prihrávku, ale domáci zostávajú pri lopte.

18
    Štefan Pekár zostáva ležať na zemi po kontakte s Markom Milinkovičom, hra je na malú chvíľu prerušená.

17
    Martin Nagy posiela tvrdú strelu asi z 20 metrov na domáceho gólmana. Ten však nemal väčšie problémy s chytením lopty.

15
    Filip Šebo potrestaný žltou kartou za tvrdý faul zozadu na Lukáša Luptáka.

14
    Lukáš Lupták krásnym obranným zákrom zabránil Peltierovi, aby prešiel do pokutového územia.

13
    Filip Serečin bravúrne vysunul Mária Almaského, ktorý sa rútil do obrovskej šance 1vs1 na brankára Putnockého. Loptu nedokázal poslať tak ako chcel, a tak sa len odrazila od brankárovej nohy na rohový kop.

12
    Prvý rohový kop hostí len presvišťal pokutovým územím bez žiadneho ohrozenia brány.

11
    Hlohovský sa snažil pekne zakombinovať s Hlohovským, nevyšlo im to najlepšie a k lopte sa dostal Grendel. Domáci stredopoliar našiel len v ofsajde stojacieho Peltiera.

9
    Do veľkého brejku sa dostal kapitán domácich Filip Šebo, potiahol si loptu a peknou prízemnou prihrávkou našiel MARKA MILINKOVIČA v pokutovom území. Ten už nemal problém so zakončením z piatich metrov.

7
    Martin Nagy zachytil loptu pred šestnástkou Slovanu, mohol vystreliť, ale zvolil prihrávku na Mária Almaského. Ružomberčana už obklúčili obrancovia, a tak zostala šanca nevyužitá.

6
    Marko Milinkovič podržal loptu, nahral do behu Filipovi Lukšíkovi a ten vybojoval druhý roh pre domácich. Následný center pokryl brankár Zich.

5
    V prvom ofsajde zápasu sa ocitol Mário Almaský, postranný rozhodca zdvihol zástavku.

4
    Prvá útočná akcia hostí. Po ľavej strane bežal s loptou Štefan Pekár, ktorý neoklamal Lestera Peltiera a ten odkopol loptu do bezpečia, za outovú čiaru.

3
    Milinkovičov center z rohu dokázala obrana odhlavičkovať ďaleko od svojej brány. Pri lopte zostáva Slovan.

2
    Milinkovič ukľudnil situáciu pred pokutovým územím Ružomberka. Dobre zabiehajúci Bagayoko dostal loptu a vybojoval prvý rohový kop v zápase.

1
    Úvodný výkop obstarali hráči hostí. Pár minút po úvodnom hvizde sa dopustil chyby Martin Nosek, Lester Peltier nedokázal odcentrovať do šestnástky.

1
    Stretnutie práve začalo.

Náhradníci:

ŠK Slovan Bratislava: Kováč - Halenár, Sabo, Kladrubský, Pauschek, Szarka, Kopic

MFK Ružomberok: Lešňovský, Bielák, Jurkemik, Gerát, Janso, Gerec, Bartoš

ŠK Slovan Bratislava: Putnocký - Lukšík, Hlohovský, Grendel, Milinkovič, Kopúnek, Gorosito, Bagayoko, Kolčák, Peltier, Šebo (C)

MFK Ružomberok: Zich - Greššák, Almaský, Nagy, Nosek, Lupták, Ondrek, Pekár, Práznovský, Serečin, Ďubek (C)

Rozhodca: Jaška - Kubačka, Žakech.

Slovan je jasným favoritom, čomu nasvedčujú aj stávkové kancelárie, ktoré vystavili na domácich kurz okolo 1,38. Na hostí sa pohybuje až okolo 7,01, čo je najviac z tohto kola Corgoň ligy.

Bilancia týchto tímov je pomerne vyrovnaná. Z posledných desiatich zápasov sa radovali Ružomberčania zo 4 výhier a tak isto aj Slovan. Body si delili dvakrát.

Zápas sa dá aj nazvať šlágrom 8. kola, nakoľko sa bude bojovať aj o prvú priečku. Ak vyhrajú hostia, tak by predbehli prvý Slovan, pri akomkoľvek inom výsledku by sa domáci udržali na čele tabuľky.

Atmosféra v bratislavskom Slovane zrejme nie je najlepšia, nakoľko vypadli v európskej lige s FC Videotonom Fehérvár. Od tej doby však už ubehlo vyše mesiaca a v lige sa im darí podľa očakávaní. Na lavičke vystriedal trénera Weissa obľúbený Samuel Slovák a so Slovanom zatiaľ neprehral.

Po zmene trénerov Slovan vyhral na horúcej pôde v Trnave a následne doma porazil Senicu a Myjavu. Hráči odchádzali smutní z Trenčína, kde získali len bod aj napriek tomu, že mali o jedného hráča navyše. Náladu si však určite napravili v Slovnaft Cupe, kde porazili Senec vysoko 4:0.

Slovan so ziskom 14 bodov figuruje na najvyššej priečke Corgoň ligy s dvojbodovým náskokom pred Žilinou. Je možné, že za domácich prvýkrát nastúpi aj nový hráč Milan Kopic, ktorý sa len nedávno dohodol na hosťovaní do konca roka, s prípadnou opciou na prestup.

Začnime teda pri hosťoch. Ružomberok vstúpil do Corgoň ligy naozaj veľmi dobre a po piatich kolách viedol tabuľku najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. Momentálne figuruje na treťom mieste s rovnakým počtom bodov ako Banská Bystrica a Žilina - 12. V zápase proti Slovanu im budú chýbať vykartovaní Peter Maslo a Mulumba Mukendi, ktorí dostali v zápase s Trnavou červenú kartu.

Ružomberku sa darí najmä doma, kde ešte neprehrali. Naopak vonku ešte nedokázali zvíťaziť. Hostia však veria, že sa im zo zápasu podarí získať aspoň bod aj napriek chýbajúcim hráčom.

Pekný deň vám prajem pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu Slovan - Ružomberok. V krátkom previewe vám prinesiem zopár zaujímavostí.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.