Kližan – Falla 3:0 (kon.) | Almagro – Štěpánek 3:1 (kon.)
Goffin – Berdych 0:3 (kon.) | Beck – Tsonga 0:3 (kon.)
Alejandro Falla
0
4 1 2
Utorok 28.08.2012, 02:00US Open - muži - US Open (tvrdý povrch)

Milí diváci, pre úplnosť doplním, že Magdaléna Rybárikova rovnako postupuje do druhého kola, keď porazila Hsieh. Tiež jej posielam gratuláciu. Chcem sa Vám poďakovať za pozornosť a prajem príjemné skoré utorkové ráno a úspešný začiatok dnešného dňa. (04:36:16)

Zápas sa práve skončil.

6:2
    Martin to napokon zvládol a prelomil aj ďalšie podanie svojho súpera Fallu, čo znamená, že postupuju do druhého kola! Do Flushing Meadows posielame nášmu tenistovi veľkú gratuláciu !

5:2
    Martin Kližan je 2 loptičky od postupu do druhého kola ! 30:15

5:2
    Alejandro Falla bude podávať nielen na udržanie sa v treťom sete, či zápase ale aj o udržanie sa v tomto turnaji.

5:2
    Konečne ! Určite si aj Martin Kližan takto vydýchol, keď vyhral game pri svojom podaní v tejto siedmej hre tretej sady.

4:2
    Siedma hra tretieho setu sa ešte stále neskončila, zrejme bude kľúčová.

4:2
    Bohužial mám tu aj jednu zlú správu. Daniela Hantuchová nakoniec prehrala aj v druhom sete po vyrovnanom priebehu až v tie brejku a tak vo Flashing Meadows končí už v prvom kole na rakete Pavľučenkovej.

4:2
    7. hra pri podaní nášho tenistu je nesmierne vyrovnaná. Zhodu strieda výhoda. Raz na jednej, potom na druhej strane.

4:2
    Falla sa pravdepodobne konečne dostal k svojej hre. Vyhral svoj servis pomerne hladko. Bude to však stačiť proti nášmu Martinovi ?

4:1
    Alejandro Falla dokázal vziať pomerne ľahko po druhýkrát servis nášmu reprezentantovi a znížil na 1:4.

4:0
    Vráťme sa k nášmu zápasu, kde Martin Kližan valcuje svojho súpera aj ďalej ! Zobral mu aj druhé podanie v treťom sete a veľmi sa to podobá na set druhý.

3:0
    Vyzerá to tak, že Daniela Hantucohvá sa po prvom sete otriasla a hraje už svoj tenis, na ktorý sme pri nej zvyknutí. V druhom sete vedie 5:3 a podáva na víťazstvo v tomto sete.

3:0
    Brejk z druhej hry Kližan potvrdil svojim suverénnym servisom.

2:0
    Predstavte si to! Martin Kližan berie opäť prvé podanie svojmu súperovi z Kolumbie. Dokonca mu dovolil uhrať len fiftín. Perfektne Martin !

1:0
    Tretí set sa už začal a Martin si svoj servis bez problémov podržal.

0:0
    Ešte pred začiatkom tretieho setu sa môžme pozrieť aj na kurty, kde bojujú ďalší slovenskí tenisti. Daniela Hantuchová vedie v druhom sete nad ruskou Pavľučenkovou 4:3. Prvý set , ale Daniela prehrala 4:6. Na susednom kurte, kurte číslo 14 vedie v treťom sete Magda Rybáriková nad Hsieh 2:0. Pripomeniem, že Magda po výhre v prvom sete v pomere 6:3, v tom druhom prehrala 2:6. Držme našim tenistkám palce!

6:1
    Martin Kližan dokázal využiť hneď svoj prvý setbal, ktorý mu ponúkol svojimi chybami Falla v druhom sete a tak mu zobral aj tretí servis v druhom sete, čo znamená, že už len jeden set ho delí od postupu do druhého kola US Open !!!