Borisov – Shmona 2:0 (kon.) | AEL Limassol – Anderlecht 2:1 (kon.) | D. Záhreb – Maribor 2:1 (kon.)
Braga – Udinese 1:1 (kon.) | Malaga – Panathinaikos 2:0 (kon.)
Dinamo Záhreb
2:1 (1:1)
NK Maribor
cz Streda 22.08.2012, 20:45 • Stadion Maksimir, Zagreb (CRO) • Liga majstrov (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký den u sledování závěrečné fáze kvalifikace o Ligu mistrů. Dnes je na programu celkem pět zápasů a my se v tomto textovém přenosu zaměříme na souboj chorvatského Dinama Záhřeb se slovinským Mariborem.

Favorita hledejme bez pochyby v domácím týmu. Fotbalisté Záhřebu se nejprve utkali ve druhém předkole s celkem Ludogorets. Posléze si Chorvaté poradili jednoznačně i s Tiraspolem a poradit by si měli dle papírových předpokladů i s Mariborem.

Maribor se nejprve střetl s bosenským Željezničarem, přes který prošel bez sebemenších problémů. Jednoznačný byl také postup přes celek Dudelange, který šokoval fotbalovou Evropu vyřazením rakouského Salcburku.

Utkání se bude hrát na stadionu Maksimir, který pojme do svých ochozů více jak 38 tisícovek fotbalových nadšenců. Zajímavostí je, že stánek letos slaví své stoleté výročí.

GNK Dinamo Záhřeb: Kelava - Šimunič, Tonel, Vida, Ademi, Leko, Sammir, Badelj (C), Pivarič, Rukavina, Čop

NK Maribor: Handanovič - Mejač, Potokar, Rajčevič, Arghus, Filipovič, Ibraimi, Cvijanovič, Mertelj, Tavares (C), Berič

Rozhodčí: Cüneyt Çakır - Bahattin Duran, Tarik Ongun (všichni Turecko).

1

2
    Maribor, hrající ve žlutých dresech, je v úvodu zápasu aktivnějším týmem.

3
    Útočným faulem se provinil Leko. U míče tak zůstávají i nadále hosté ze Slovinska.

3
    Do pokutového pásma se snažil prodrat Sammir, vybojoval pro svůj tým však pouze autové vhazování.

7
    Pěknou individuální akci předvedl Arijan Ademi. Chybělo mu pouze přesnější zakončení, jelikož míč letěl nad horní tyč.

9
    Po chvíli to zkoušel Čop, ale ani jeho pokus se neujal.

10
    Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
    Přízemní dělovka Sammira byla zblokována. Balon se však odrazil na pravou stranu, kde se jej chopil Vida a ten pak skvělou přihrávku vybídl k pohodlnému skórování DUJE ČOPA. Obrana Mariboru totálně zaspala!

13
    Domácí borce vedoucí branka nabudila a v těchto chvílích jsou to právě fotbalisté Dinama, kdo diktuje tempo hry.

15
    Leko mohl přidat po dalším nedůrazu hostující obrany druhý gól, míč ale ve skluzu netrefil ideálním způsobem.

17
    Mnoho nescházelo a byli jsme svědky vlastního gólu! Po centru Vidy si jeden z hostujících obránců málem srazil míč do vlastní sítě. Brankář Handanovič ale kulatý nesmysl vytěsnil konečky prstů na tyč!

18
    Žlutou kartou je potrestán Ademi.

18
    Z velké dálky zkoušel Kelavu překvapit Filipovič. Jednalo se však pouze o propagační pokus, který letěl tři metry nad bránu.

22
    I nadále platí, že domácí mají více ze hry.

24
    Dinamo bude kopat od rohového praporku.

25
    Sammir poslal míč na Čopa, ten však z dobré pozice trestuhodně přestřelil!

26
    Na druhé straně zahrozil Cvijanovič. Jeho rána z hranice šestnáctky proletěla mezi nohama bránícího hráče, mířila však vedle levé tyče.

28
    Druhou žlutou kartu domácích vidí Vida.

29
    Roh pro Maribor.

29
    Rozehrál jej Cvijanovič, žádné nebezpečí se však nezrodilo.

30
    Leko fauloval Mejače a hosté ze Slovinska tak budou kopat nepříjemnou standartku.

31
    Cvijanovič pálil pouze do zdi.

31
    Turecký sudí vytahuje z kapsičky další žlutou kartu. Tentokrát je jejím adresátem Mertelj, jenž se provinil nedovoleným zákrokem na Badelje.

33
    Do zakončení hlavou se dostal Rukavina, počínal si ale velice nepřesně.

35
    Lépe si nevedl ani Berič, který obléká dres Mariboru.

36
    Rána domácího kapitána Badelje byla zablokována.

38
    Faul Leka neušel pozornosti hlavního rozhodčího. Ten navíc ocenil počínání chorvatského záložníka žlutou kartou.

39
    Maribor právě vstřelil branku!
    Následný přímý kop rozehrál Cvijanovič. Jeho přízemní střelu si ke smůle domácích borců srazil skluzem do vlastní brány MILAN BADELJ.

43
    Po faulu Arghuse budou mít výhodu standartky pro změnu domácí.

44
    A byla nebezpečná! Míč se po hlavičce jednoho z hráčů dostal na kopačky Čopa, tomu ale střela z první nesedla tak, jak by si přál.

Záhřeb byl v první půli aktivnějším mančaftem, hosté však vytěžili z minima maximum a díky tomu je stav nerozhodný 1:1. Domácí poslal v desáté minutě do vedení Čop, který skóroval po dobré přihrávce Vidy. Maribor se dočkal šest minut před přestávkou, když si přízemní střelu Cvijanoviče srazil do vlastní sítě Badelj.

46

46
    Domácí udělali o přestávce jednu změnu v sestavě. Duel skončil pro Leka, kterého ve druhé pětačtyřicetiminutovce nahradí na trávníku Peko.

47
    Dobrou střelou se uvedl Filipovič, vedoucí gól z toho ale není.

50
    Záhřeb měl k dispozici rohový kop, obrana Mariboru si ale s míčem poradila a dostala jej do bezpečných míst.

53
    Zblokovaná střela rezultuje v další roh domácích.

53
    Do odraženého míče se opřel Badelj, hradbu těl ve velkém vápně ale nepropálil.

56
    S rohovými kopy se nám roztrhl pomyslný pytel. I tentokrát tuto herní situaci rozehrají domácí fotbalisté.

57
    Rychlý protiútok Mariboru zakončil Berič střelou nad horní tyč.

57
    Záhřeb podruhé střídá. Odpracováno má pro dnešek Rukavina, místo kterého si zahraje Beqiraj.

59
    Sammir rozehraje další roh.

61
    Do zakončení se dostal opět aktivní Berič, s jeho pokusem si ale brankář Kelava poradil.

62
    Hra se přesunula na protější stranu hrací plochy. Po centru z pravé strany se hlavou opřel do míče Ademi, hostující svatyni ale neohrozil.

64
    Dobrou možnost měl domácí Pivarič! Jeho střela ale proletěla těsně vedle pravé tyče!

67
    Kelava si připsal do statistiky zákroků další povedený kousek. Tentokrát nepustil za svá záda pokus Tavarese.

68
    Tavares vyslal do dobré možnosti Beriče, ten však poslal míč jen o centimetry vedle brány. Nutno říci, že tomu výrazně napomohl i vyběhnuvší gólman Kelava.

73
    Centr Pivariče skončil na hlavě beka ve žlutém dresu.

74
    Nešťastnou hlavičku Vidy nakonec domácí brankář Kelava ubránil před brankovou čárou. Roh pro Maribor z toho nebude.

74
    MILAN BADELJ posílá tentokrát míč do správné sítě a přesnou střelou k tyči vrací Dinamu vedení!

75
    Autor gólu oslavil svou trefu svlečením svého dresu a vidí tak žluté napomenutí.

78
    Maribor posílá do hry čerstvou krev. Tou je Dejan Mezga, který nahradil Ibraimiho.

80
    Chorvatský zadák Josip Šimunič rozšířil řady karetních hříšníků.

81
    Následoval přímý kop ze třiadvaceti metrů. Střídající Mezga s ním ale nenaložil nejlépe.

82
    Na trávníku vidíme další novou tvář. Je jí srbský forvard Nikola Komazec, který si na poslední minuty zahraje místo Beriče.

84
    Po nedovoleném zákroku Rajčeviče mají domácí možnost kopat standartku z osmnácti metrů.

85
    Sammir poslal mezerou ve zdi svou střelou pouze do tyče!

87
    Domácí naposledy střídají. Ze hry je stažen Sammir, na což reagují ochozy pískotem. Pomyslnou štafetu převezme na posledních pár okamžiků Šime Vrsaljko.

89
    Vrsaljko se uvedl faulem a hosté tak mají možnost k ohrožení Kelavovy svatyně.

90
    Po centru Cvijanoviče se ve vápně srazila dvojice hráčů. Hra je na chvíli přerušena.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90+2
    V nastaveném čase se zatím hraje daleko od obou šestnáctek.

90+4
    Rozběhla se poslední minutka avizovaného nastavení. Vypadá to, že Záhřeb dovede utkání do vítězného konce.

Je to tak. Dinamo vítězí na domácím hřišti v poměru 2:1 a v tuto chvíli je postupujícím týmem. Mariboru však v odvetě stačí jediná branka a vše může být úplně jinak.

Pojďme si ještě zrekapitulovat průběh dnešního klání. Záhřeb dostal do vedení v desáté minutě Čopa, který těžil ze skvělé nahrávky Vidy. Chvíli před přestávkou však bylo srovnáno. Hosté zahrávali standartku, po které si srazil nešťastně míč do vlastní sítě Badelj. Stejný hráč však ve druhé půli napravil své zaváhání a přesnou trefou k tyči stanovil v 74. minutě konečný výsledek. Dinamo Záhřeb porazilo slovinský Maribor 2:1.

Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc. (22:41:09)