Švédsko U18 – Švajčiarsko U18 8:4 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 8:4 (kon.) | Fínsko – USA 8:6 (kon.)
SR 18 – Kanada U18 2:3 (kon.) | Slovensko – Kanada 2:3 (kon.) | Česko – Rusko 3:2 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Kanada U18
Streda 15.08.2012, 17:30 • Easton Arena, Piešťany • Hlinka Gretzky Cup

Najlepší z našich jednoznačne brankár Mikoláš, z Kanaďanov obranca Nurse. Škoda ďalších slov, ďakujem pre dnešok za pozornosť. (19:36:34)

60:00

59:29
    Prečo ale neberieme time out neviem

59:07
    Kanada dala gól! Nevydržali sme. Vtipná zadovka spoza bránky a gól strieľa kapitán REINHART . Voči našim chalanom je to asi až nespravodlivé

58:50
    A ďalší zákrok z kategórie zázračných. Skórovať mohol Domi, stroskotal na Mikolášovi

58:30
    Fantastický zákrok Mikoláša proti pokusu Duclaira. Uf

57:25
    Aspoň tú remízu, prehrať si nezaslúžime

57:07
    Kanada dala gól! Bleskovo využitá presilovka, za 5 sekúnd. Vyhraté buly, posunutie puku a strela MORRISEYHO konči v ľavom hornom kúte našej bránky.

57:02
    2 min. Bačik (SVK), hákovanie.. No teraz to bude krušné

56:06
    Kanada dala gól! Ou, to je škoda, gól s kategórie lacnejších, tesne za modrú si nakočuľoval KUJAWINSKI a strelou švihom k pravej tyčke trochu zaskočil Mikoláša

55:41
    Máme výborného brankára a potrebné šťastie. Mohlo by sa to podariť

54:45
    Kanada v tlaku, ale v takom jalovom, naši to výborne prehusťujú vo vlastnom pásme

54:20
    Teraz prišpendil na mantinel MacKinnon Ambróza

53:30
    S grimasou ide striedať Pleša, ktorý bol chvíľu predtým tak po kanadsky prilepený na mantinel

52:04
    A mohol z toho byť gól, dobrú Torokovu strelu ťahom z pravého kruhu však zastavil efektným semaforom Comrie

51:55
    Šikovne takticky teraz naši. Lob priamo na brankára, dokorčuľovanie a je z toho buly v útočnom pásme

51:38
    Naši hrajú dobre, jednoducho a bojovne, hoci sú pod tlakom. Čas sa pomaly kráti. Icing Slovákov.

47:38
    Holenda s Kasanickým toho teraz majú plné zuby, Kanaďania ich tam točili snáď minutu

46:05
    Reinhart teraz šikovne tečoval nahodený puk, našťastie vedľa

44:50
    Preštrikoval sa MacKinnon, predhodil pred odkrytú bránku spoluhráčovi, ten bol našťastie pravák a puk nedokázal spracovať. Keby bol ľavák, má ho rovno na palici a asi by znížil

44:15
    Je po presilovke, druhá jej minúta bola nevydarená, prevažne v našom pásme

43:06
    Minúta presilovky preč, nebola zle zahratá

42:06
    2 min. Morrisey (CAN), hákovanie

40:34
    Z ľavej strany Drouin v gólovej šanci, ale dlho váhal, až sa dostal z uhla a Mikoláš ho ľahko vychytal. Kanaďania dnes všeobecne dlho váhajú

40:15
    Holenda výborne zastavil prienik Kanady po krídle

40:01
    Začala tretia tretina.

Naši hokejisti zatiaľ dôkladne využívajú, že Kanaďania ako víťazi skupiny nehrajú už tak dôrazne ako v doterajších zápasoch. Aspoň zatiaľ teda. Slováci sa ale vypli k výbornému výkonu. Zostáva 20 minút a ak by sa to podarilo, výsledok pôjde do sveta. Tretia tretina začne približne o 19:04

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:30
    Snáď už udržíme

37:51
    Slovensko dalo gól! Veľmi pekný gól našich. Do pásma potiahol Šille, krátkou kľučkou oklamal obrancu, dostal sa s pukom až za bránku, predhodil však rýchlo pred bránkovisko Ambrózovi a ten rozjasal našu striedačku po druhý krát

37:10
    Holenda sa veľmi efektnou otočkou za vlastnou bránou zbavil napádajúceho protihráča

35:31
    Zavreli sme Kanaďanov v pásme, ale nezakončili moc nebezpečne. Napriek tomu,akoby oproti včerajšku hral v našich dresoch niekto iný, hoci Kanaďania doteraz nehrajú, čo vedia

34:56
    2 min. MacKinnon (CAN), seknutie

33:08
    Prihrávka spoza bránky pred ňu, Laplantova strela z prvej po zemi, zákrok nášho brankára

32:33
    Oslabenie sme prežili, Kanaďania si prihrávali, prihrávali, ale nestrieľali

31:50
    Šikovne to skúšal MacKinnon, Mikoláš sa nedal prekvapiť

31:14
    Na ľade zranený Svetlík, rozhodca hneď zapískal, čo sa Kanaďanom nepáči, keďže boli rozostavení v našom pásme

30:42
    Samostatný nájazd Toroka, skúsil blafák ala Pálffy, nedal

30:27
    2 min. Šoltés (SVK), vyhodenie puku.. na tabuli teraz svieti, že vedieme 22:0

26:42
    Trošku nás potočila Horvatova lajna, strelu Bigrasa od modrej skryl do lapačky Mikoláš, zatiaľ náš najlepší hráč

25:44
    Odolali sme ďalšiemu závaru v našom bránkovisku

24:54
    Naša príležitosť, Paulovič obkrúžil bránu, bola z toho iba skrumáž

24:01
    Klimchuk už dvíhal ruky nad hlavu, pretože mal pred sebou iba brankára, ktorý už sedel na ľade, ale Mikoláš vytiahol fantasticky lapačku a chytil istý gól

22:44
    Svetlík výborne odtlačil Laplanta, ktorý mohol dať gól, pretože Mikoláš chvíľu nevedel, kde má puk

21:45
    3 na 1 sme šli, Lantoši sa ale ulakomil, vyskúšal strelu, trafil obrancu. Kúsok za sebou mal dvoch voľných spoluhráčov. Oddych nám ale evidentne padol vhod.

21:18
    Dobre prečítal hru Bačik a zrušil kanadskú akciu v zárodku

20:34
    Škoda, že si Rehák odkopol puk, mohli sme ísť 2 na 1, na druhej strane Reinhart po pravom krídle, Mikolášov zákrok

20:01
    Začala druhá tretina.

Zaujímavá tretina, zatiaľ určite najlepšia v našom podaní na turnaji. Ku koncu nás Kanaďania dostali pod drvivý tlak, ale vďaka obetavej hre a brankárovi Mikolášovi sme odolali. Tak snáď odoláme aj ďalej, aj keď.... Druhá tretina začne asi o 18:17

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:48
    Na dvakrát proboval Lazar, raz MacKinnon. Lazar netrafil, MacKinnona vychytal Mikoláš

19:23
    Ešte necelá minúta, vydržať. Tlak je veľký, čakáme na sirénu ako na spasenie. Icing

18:10
    Skvelý obranný zákrok Slobodu nedovolil Domimu dostať sa do gólovky

17:14
    Ukľudňuje nás istý Mikoláš

15:52
    Trošku kostrbato sme riešili útok 2 na 1, ale napokon z toho bola pravá tyčka kanadskej brány. Smola, smola. Teraz sme ale pod tlakom

13:47
    Znovu sa krásne na ľavom krídle uvoľnil Rehák, rýchlo nakorčuľoval na kruh a vypálil. Comrie chytá, bola to dobrá šanca

12:49
    Morrisey od modrej vyprášil Mikolášove betóny

12:00
    Potlesk si vyslúžil Šille, ktorý pekne natiahol čas povodením puku

10:57
    2 min. Sloboda (SVK), držanie.. toto nás môže pribrzdiť

10:07
    Ďalšia strela, príklep z pravého kruhu, Rehák tesne minul bránku

09:47
    Šoltés švihom, Comrie zásah. Snažíme sa

09:27
    Šillemu odskočil puk, mohol ísť do nájazdu, napriek tomu sa ešte raz dostal do príležitosti, zasiahol Comrie

08:41
    Škoda, že strela z medzikruhov nesadla Horvátovi. Hráme veľmi sympaticky doteraz, ozýva sa aj potlesk z tribún

08:10
    Pekný prienik Pauloviča, tento chalan má budúcnosť

07:20
    No teraz si Šoltés koledoval, keď zabrzdil tak, že Comriemu naprskal ľad do masky

07:04
    Eeeeej, škoda. Kasanický po návrate z trestnej lavice sa dostával do šance, potom ešte ďalší závar pred kanadskou bránkou, tá končí posunutá

06:28
    Hrá sa 4 na 4, našich trochu neposlúchal puk. Napriek tomu, sympatický začiatok

05:00
    2 min. Kujawinski (CAN), seknutie.. zas to nejako moc vyľučujú. Hráme 4 na 3, ale už nám mohol dať gól MacKinnon, ktorý sa rýchlo natlačil až pred Mikoláša, ten dobre zasiahol

04:52
    2 min. Kasanický (SVK), podrazenie.. bohužiaľ, dlho sme presilovku nehrali, Kasanický trochu nešikovne fauloval na útočnej modrej

04:21
    2 min. Klimchuk (CAN), držanie hokejky