Austrália – Rusko 83:74 (kon.) | USA – Francúzsko 86:50 (kon.)
USA
86:50 (20:15, 37:25, 63:37)
Francúzsko
Sobota 11.08.2012, 22:00Olympijské hry - ženy

Tento finálový zápas jednoznačne ovládla Candace Parkerová, autorka 21 bodov a 11 doskokov, 11 bodov zaznamenala Birdová, 9 potom Taurasiová. Na druhej strane sa presadila s 12timi bodmi Grudaová a Lawsonová. (23:43:40)

Američanky teda porazili Francúzky 86:50 a získavajú piatu zlatú medailu v rade !!!

40:00
    Koniec zápasu. (86:50)

39:48
    Strelecký účet dnešného zápasu uzatvára Seimone Augustusová. 86:50 (86:50)

39:23
    Lawsonová druhou francuzskou trojkou zaokruhľuje počet bodov na 50. 84:50 (86:50)

39:01
    Začala sa už posledná minúta zápasu. (84:47)

38:45
    Augustusová sa ľahko presadila. 84:47 (84:47)

38:32
    Lawsonová premenila teraz obidva trestné hody. 82:47 (84:45)

38:19
    Lindsey Whalenová si pod košom vybojovala faul po doskoku a premenila prvý z dvoch trestných hodov. 82:45 (82:45)

38:05
    Počas francuzskej akcie Ndoungová šliapla do zámedzia a tak je to ďalšia strata. (81:45)

37:20
    Američanky v obrane poľavili a pod košom sa tak nemala problém presadiť Ndoungová. 81:45 (81:45)

36:51
    Znova v akcii Catchingsová, ktorá si vybojovala faul a premenila druhý trestný hod. 81:43 (81:45)

36:20
    Tamika Catchingsová sa presadila po peknej prihrávke spoluhráčky. 80:43 (81:45)

35:30
    Catchingsová premenila po faule len druhý trestný hod. 78:43 (80:43)

35:19
    Američanky si tento zápas užívajú podobne ako celý turnaj, presadila sa Jonesová. (80:43)

34:46
    Ashja Jonesová sa prvým košom tiež zapisuje do streleckej listiny amerického tímu. 75:43 (80:43)

34:20
    Gomisová nedala trojku a potom MOOROVÁ skoroval z brejku. 73:41 (77:43)

33:20
    Gomisová znižuje stratu jej tímu. 71:41 (77:43)

33:01
    Swin Cashová posúva americký strelecký účet vyššie. 71:39 (77:43)

32:40
    Po strate Augustusovej sa presadili konečne aj súperky z Francuzska. 69:39 (75:41)

32:22
    Pod košom neuspela Yacoubouová. (71:41)

32:00
    Američanky ani štvrtú štvrtinu nevypúšťajú. Seimone Augustusová pridáva ďalšie body. 69:37 (69:37)

31:42
    Grudaová sa ani teraz nepresadila. (69:37)

31:14
    Cashovej doskočila Parkerová a tá ľahko zakončila. 67:37 (69:37)

30:15
    Sue Birdová sa uvoľnila a namierila v úvode poslednej štvrtiny turnaja presne. 65:37 (69:37)

30:01
    Začala štvrtá štvrtina. (65:37)

Tretiu štvrtinu ovládli Američanky so skóre 26:12 a zrejme definitívne rozhodli o svojom finálovom triumfe. Francuzky sa už zrejme budú len snažiť znížit ich veľký náskok.

30:00
    Tretia štvrtina skončila. (63:37)

29:50
    Dumercová sa presadila prienikom pod kôš a po neuveriteľných ôsmych minútach skórujú Francúzky strelou z hry ! 63:37 (63:37)

29:30
    Cashová teraz premenila len druhý trestný hod. 63:35 (63:37)

29:12
    Po nepresnej strele Whalenovej si pre faul došla Dumercová a tá premenila obidva trestné hody. 62:35 (62:33)

28:16
    Fowlesová premenila prvý trestný bod, ale aj to Američankám bohate stačí. 62:32 (62:33)

28:16
    McCoughtryová zablokovala pokus Grudaovej a v boji o doskok sa previnila Ndoungová. (62:33)

28:02
    Teraz premenila trestné hody Sylvia Fowlesová a rozdiel v skóre je už pomaly tridsaťbodový. (61:32)

27:53
    Lepronová sa uvoľnila v americkej obrane, ale ani ona neskorovala. (61:32)

27:25
    Drvivý je teraz nápor Američaniek a stále nekončí, po peknej súhre sa presadila aj Angel McCoughtryová a premenila trojkový pokus.57:32 (57:32)

26:35
    Teraz po nepresných strelách francúzok neuspela na druhej strane ani McCoughtryová. (54:32)

25:58
    Zápas sa prehúpol v americkú exhibíciu, ďalší kôš pridala aj Maya Moorová. 54:32 (54:32)

25:10
    Z amerického protiútoku trafila trojku Sue Birdová a už je na siedmych bodoch v druhom polčase. 50:32 (50:32)

24:36
    Prvýkrát sa v druhom polčase presadila aj dnes perfektná Parkerová. 47:32 (50:32)

23:17
    Z rýchlej americkej akcie skóruje Taurasiová. 45:32 (50:32)

22:31
    Po úseku strát na obidvoch stranách sa presadila košom Diana Taurasiová. 43:31 (41:31)

21:50
    Grudaová vracia rozdiel na 10 bodov. 41:31 (41:31)

21:18
    Pod americkým košom sa presadila Gomisová. 41:29 (41:31)

20:56
    Birdová opäť úspešná a je tak úspešnejšia už teraz ako v celom prvom polčase. 41:27 (41:31)

20:30
    Blesková odpoveď ale na druhej strane v podaní Sue Birdovej. 39:27 (39:27)

20:14
    Skore v tretej štvrtine otvára Ndonguová. 37:27 (39:27)

20:01
    Začala tretia štvrtina. (37:25)

Americké basketbalistky po polovici zápasu vedú v olympíjskom finále nad Francuzkami 37:25. Určite najväčšou mierou k tomu prispela Candace Parkerová, ktorá zaznamenala 15 bodov a 9 doskokov. Na druhej strane je zatiaľ najúspešnejšia osembodová Grudaová a sedembodová Lawsonová.

20:00
    Druhá štvrtina skončila. (37:25)

19:59
    Taurasiová ešte v závere nepremenila trojkový pokus a na druhej strane minula aj Ndonguová. (37:25)

19:20
    Lawsonová teraz po faule , keď si robila priestor pod košom premenila oba trestné hody. 37:25 (37:25)

19:10
    Candace Parkerová premenila len druhý trestný hod a stavj e teda 37:23 (37:23)

18:51
    Sylvia Fowlesová opäť navyšuje vedenie Američaniek. 36:23 (36:23)

18:10
    Teraz minula trojku aj američanka Taurasiová. (34:23)

17:55
    Francúzkam stále nejde streľba podľa ich predstáv. (34:23)

17:30
    Ďalši francúzsky trojkový pokus nepremenila Labordeová, na druhej strane tak udrela perfektná Parkerová. 34:23 (34:23)

16:45
    Tréner francúzok si berie oddychový čas. (32:23)

16:45
    Lawsonová netrafila trojku a z následného brejku skóruje kto iný ako dnes perfektná Candace Parkerová ! 32:23 (32:23)

16:18
    Candace Parkerová sa znovu presadila pod košom a s 10 bodmi vedie strleckú tabuľku. 30:23 (30:23)

15:28
    Miyemová už následnú šestku ale nepremenila. (28:23)

15:28
    Peknú francúzsku akciu zakončila pod košom Miyemová aj s faulom Whalenovej. 28:23 (28:23)

15:10
    Nepresadila sa dokonca ani francuzska Lawsonová a po nej aj na druhej strane Charlesová. (28:21)

14:30
    Teraz sledujeme veľa nepresností na jednej aj druhej strane. (28:21)

13:40
    Candace Parkerová sa presadila pod francúzskym košom po útočnom doskoku.28:21 (26:21)

13:20
    Sandrine Grudaová teraz už nestihla vystreliť v časovom limite. Lopta pre súperky. (26:21)

12:55
    Taurasiová sa z čiaru trestného hodu dvakrát nepomýlila a tak je stav 26:21 (24:19)

12:35
    Dumercová z pekne francuzskej akcie znižuje na 24:21 (24:19)

12:12
    Teraz udrela Parkerová na americkej strane po nevyužitých šanciach Francúzok. 24:19 (22:19)

11:30
    Sandrine Grudaová znižuje na rozdiel troch bodov. 22:19 (22:15)

10:40
    Seimone Augustusová otvára skóre druhej štvrtiny. 22:15 (20:15)

0:27
    Godinová na úvod druhej štvrtiny obrala američanku o loptu ale jej útočnú snahu kazí strata Gomisovej. (20:15)

10:01
    Začala druhá štvrtina. (20:15)

10:00
    Prvá štvrtina skončila. (20:15)

9:59
    Augustusová ani Whalenová sa už v závere prvej štvrtiny nedokázali presadiť a tak po prvej štvrtine vedie USA o 5 bodov . 20:15 (20:15)

8:18
    Opäť strata Francúzok a z brejku skóruje McCoughtryová. 20:15 (18:15)

8:06
    Po divokej americkej akcii sa presadila opäť Parkerová. 18:15 (16:15)

7:42
    Z veľmi ťažkej pozície sa dokázala presadiť Lawsonová a znižuje. na 16:15 (14:13)

7:10
    Po peknej americkej súhre mala dosť priestoru Parkerová. (14:13)

6:20
    Sylvia Fowlesová hádže trestné hody, ale premenila len ten druhý. 12:13 (12:13)

6:04
    Edwige Lawson-Wadeová sa presadila z rohu ihriska a trojkou posiela Francuzky do vedenia. 11:13 (12:13)

Maya Moorová zvyšuje americké vedenie. 11:8 (12:13)

4:47
    Yacoubouová teraz doskočila pod košom a znižuje na 9:8 (12:13)

4:23
    Tina Charlesová teraz premenila obidva trestné hody. 9:6 (12:13)

2:40
    Grudaová nepresnou prihrávkou ponúkla američankám rýchly brejk, ktorý premenila Sue Birdová. 7:4 (12:13)