Třebíč – Jihlava 1:0 (kon.) | Písek – Znojmo 3:7 (kon.)
3:7 (2:2, 1:2, 0:3)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Štvrtok 09.08.2012, 18:00Regionální pohár

S přáním příjemně prožitého zbytku čtvrtečního večera se z Písku loučí Petr Košatka. Na shledanou. (20:26:28)

Je dobojováno. Písek byl po dvě třetiny znojemským Orlům vyrovnaným soupeřem, závěrečné dějství však jednoznačně bylo v režii hostujícího celku a hráči Znojma nakonec u Otavy vybojovali poklidné vítězství 7:3. V závěru utkání si Orli zopakovali pěstní souboj z předešlého klání a k pěstnímu souboji vyzvali také jihočeský celek. Zápasející dvojice byly nakonec také tím posledním, co diváci v Písku viděli.

58:49

58:49
    Rozhodčí zahnal hráče obou týmů do kabin a pokračovat se již nebude. Zápas je u konce.

58:49
    Na ledě se strhla obrovská šatvátka a k vidění je několik zápasejících dvojic.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty utkání.

57:30
    Písek je po delší době kompletní.

57:18
    Zápas s jasným vítězem se spíše už jenom dohrává. I nadále jsou však houževnatější hosté ze Znojma, kteří dohrávají svou pětiminutovou početní výhodu.

55:44
    Tým Znojma hraje v plném počtu.

55:32
    Vanišovu střelu Landsman vyrazil pravým betonem a kotouč zamířil přímo na Ferebauerovu hůl. Také dorážku Landsman zneškodnil za pomoci betonu.

54:32
    Písečtí řeší závar před vlastní brankou vyhozením kotouče přes všechny čáry.

53:44
    Příliš mnoho hostujících hráčů na ledě hlavní sudí neponechá bez vyloučení. Pokračovat se tak bude ve čtyřech.

53:34
    Přímočará akce v podání hostů vypramenila ranou Komínka, znojemský forvard ale nemířil přesně.

52:30
    Kanov (PIS) - 5 + 10 minut, faul kolenem. Další šance pro hosty na zvýšení stavu.

51:38
    Orli právě vstřelili branku!
    Sedmou branku znojemského celku přidává MAREK URAM.

51:16
    V této fázi hry hosté písecké mužstvo jasně přehrávají a výsledkem jejich snažení je šestá branka. Autorem je BRANISLAV JANKOVIČ. Asistence: Petr Beránek.

50:10
    A hosté mohli přidat další branku. Zcela volný Bartoš dostal ideální pas před branky, se střelou se ale ukvapil a nezamířil přesně.

49:13
    Tak to bylo hodně rychlé. Znojemští vyhráli vhazování před píseckou brankou a BURKE CROWDER a ranou zblízka přidává pátou branku svého týmu.

49:09
    Přesilovou hru si tentokrát zahraje Znojmo. Kanov si pomohl před vlastní brankou držením.

48:17
    Nepovedení rozehrávka Znojma končí odpískaným icingem. Vhazování před Landsmanem.

48:01
    Orli dlouhé oslabení přečkali bez obdržení branky a jsou opět v kompletním počtu.

46:44
    Hosté jsou ve čtyřech.

46:39
    Další střelecký pokus od modré vyslal Pavlíček a jeho rána byla ještě tečována, Landsman se však zmocnil puku jako první a kotouč chytá.

46:26
    Klementova rána od modré končí k lapačce znojemského brankáře.

46:01
    Hosté budou hrát ve třech. Menší trest pro Strömberga za faul kolenem.

45:42
    Domácí Kučera přestřelil a hostující Strömberg okamžitě vyhazuje.

44:44
    Nakonec se bude vylučovat na straně Znojma. Pucher půjde pykat na dvě minuty za podražení.

44:44
    Crowder se díky kličce do protipohybu píseckého brankáře dostal do brankové pozice, zívající prázdnou klec al netrefil.

43:30
    také ve třetí části jsou zatím častěji u kotouče hosté, Halmoši však zatím zasahovat nemusel.

42:08
    Písečtí na pár vteřin pod tlakem a puk zamířil přes všechny řády - zakázané uvolnění.

41:41
    Domácí vyhráli v vhazování a do útoční třetiny zamířil s pukem Kučera, ránu švihem si Landsman pohlídal a chytil puk do lapačky.

41:26
    Hosté se neshodli při přechodu do útočné třetiny a píská se ofsajd.

41:05
    Chaotický začátek třetí části. Nejprve se vydali před branku soupeře domácí, následně zahrozili z protiútoku hosté, ani jedna akce ale brankou neskončila.

Je za námi čtyřicet minut utkání a k vítězství mají zatím blíže hosté ze Znojma. Písek se sice na začátku druhého dějství dostal do brankového vedení, nakonec ale byli střelecky aktivnější Orli a dvěma góly navrátili vedení na svou stranu. Uvidíme, co přinese závěrečná část, která by měla začít přibližně v 19:38.

40:01

40:00

39:44
    Znojemští však dostávají puk do středního pásma a Píseckým už se ve druhé části srovnat nepodaří.

39:23
    Písečtí vybojovali vhazování před brankou soupeře.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:12
    Zatímco na začátku druhé části se dařilo spíše domácím borcům, závěr prostředního dějství patří spíše Orlům. Píseckým se v těchto fázích zápasu nedaří Landsmana výrazněji ohrozit a zasahovat musí častěji Halmoši.

37:14
    Nahození po pásma se Znojemským nepodařilo a puk opustil ledovou plochu.

36:15
    Jankovičova rána od modré trefila Halmošiho do masky. Snad bude vše v pořádku a domácí brankář bude připraven k další porci zásahů.

35:47
    Hosté bleskově využívají výhody jednoho hráče a navrací vedení na svou stranu. Úspěšným střelcem se stal RICHARD JARŮŠEK.

35:34
    Písečtí potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Homolka.

35:10
    Frank Kučera osamocen před orlí brankou. Písecký útočník mířil k bližší tyči, vyrážečka však byla včas na správném místě.

34:39
    Pláněk od modré vyslal razantní pokus, ten byl však tečován a skončil vysoko nad píseckou brankou.

34:23

33:40
    Hosté se po delší chvíli osvobozují a unavená čtveřice rychle odchází střídat.

33:10
    Tvrdá střela z hole Kanova mířila jen do pravého betonu znojemského brankáře.

32:59
    Písek hraje v plném počtu.

32:23
    Za pár vteřin si zahraje početní výhodu Písek. Jarůšek se provinil hákováním.

32:10
    Znojemští hrají svou početní výhodu zatím velmi slušně. Po přihrávkách na jeden dotek pálil Jarůšek a několikrát se hosté dostali také k dorážce, závar před píseckou brankou nakonec končí přerušením a vhazovat se bude po levé ruce brankáře Halmošiho.

31:40
    Hosté nastěhovaní před píseckou brankou zakládají nápor.

30:59
    Písek bude hrát ve třech. Dvě minuty pro Petráčka za nedovolené bránění.

30:42
    Heřman dostává menší trest a počet hráčů na ledě se srovná.

30:23
    Zatím jsou u puku častěji paradoxně Znojemští, kteří si ve čtyřech útočí před brankou domácích.

29:12
    Hostující Sova dostává menší trest za hrubost. Přesilovka pro Písek.

28:48
    Pucherova formace zatápěla píseckým již poněkolikáté v tomto utkání a několik střel zaměstnalo domácího brankáře. Skóre se však nemění, Píseckým se podařilo vyhodil puk z pásma.

28:07
    Další útok hostujících hráčů hrajících v černých dresech končí jen ofsajdem.

27:12
    Znojemský Beránek se ocitl s kotoučem zcela osamocený před Halmošiho brankou, nemířil ale přesně.

25:26
    Ve druhé části sledujeme pěknou podívanou, oba týmy hrají svižný hokej a o šance rozhodně není nouze.

25:07
    A je vyrovnáno. TOMÁŠ KOMÍNEK úspěšně dorazil střelu z Pucherovy hole a vrací hosty do hry. Asistence: Peter Pucher.

24:03
    Hosté i nadále usilují o vyrovnání. Zámek před brankou soupeře připomínal přesilovku, z tohohle mráčku ale nezapršelo.

23:40
    Martin Pláněk prověřil Halmošiho ranou zdálky, písecký brankář kryje bez větších potíží.

21:58
    Písek právě vstřelil branku!
    Přečíslení domácího celku končí gólem. Před brankou soupeře se objevil zcela osamocený MAREK VANIŠ a povedenou ranou pod lapačku dává třetí branku. Asistence: Martin Čurda, Jakub Makovský.

21:11
    Pěkná rána ze Štachovy hole mířila k pravé tyči, Halmoši puk vyrazil betonem do rohu.

20:01

V první části byli hokejovější hosté ze Znojma, kteří se také dostali do dvoubrankového vedení, Písečtí ale nakonec dokázali překvapivě vyrovnat. Do druhé třetiny se tak půjde za nerozhodného stavu. Pokračovat budeme v přibližně v 18:51.

20:00

19:28
    Volf mohl dostat domácí do vedení, Landsman před ním ale včas zalehnul puk.

19:08
    Píseckým se nakonec daří ještě před první pauzou srovnat. Nepříliš důrazná střela MARTINA ČURDY pod vyrážečku slaví úspěch. Asistence: Martin Semrád, Jakub Makovský.

18:40
    Dalším, kdo ohrozil znojemskou branku byl Markulinec, také on ale trefuje pouze výstroj gólmana Landsmana.

18:29
    Pavlíčkova střela od modré končí v náruči brankáře Landsmana.

18:11
    Hosté budou minutu ve třech. Zábojník si před vlastní brankou pomohl hákováním.

17:53
    Teprve nyní si Písečtí vybojovali vhazování před brankou soupeře.

17:42
    Hostující celek se rychle osvobozuje, domácím se početní výhoda zatím vůbec nedaří.

17:02
    Jankovič (ZNO) - 2 minuta, nebezpečná hra vysokou holí. Písek dostává šanci na vyrovnání.

16:02
    Pěkně vypadající akce na jeden dotek připravila gólovou pozici Uramovi, Halmoši ovšem jeho střelu špičkou betonu vytěsnil mimo klec.

15:42
    Hostující pětka opět zatápěla domácím, bez úspěchu.

15:03
    Nedáš - dostaneš. Domácí neproměněnou akci soupeře trestají gólem. JAKUB MAKOVSKÝ přejel s pukem modrou čáru a nepříliš náročnou střelu švihem Landsman překvapivě pouští.

14:24
    Beroun našel před brankou najetého Strömberga, který měl hodně času k řádnému zakončení, puk ale namířil pouze do výstroje píseckého brankáře.

13:11
    Hosté jsou i nadále velmi nepříjemní a Halmoši je v obležení střel.

11:37
    Hosté se poměrně rychle prosazují a zásluhou PETERA PUCHERA zvyšují svůj náskok na dvě branky. Zkušený útočník využil vyraženého puku a zakončoval prakticky do prázdné branky.

11:04
    Hrstka diváků zatím příliš pohledný hokej nesleduje, zatímco ve vylučování se pokračuje. Petráček (PIS) vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

10:05
    Strömberg (ZNO) - 2 minuty, hrubost. Pokračovat se tak bude ve čtyřech.

10:05
    Orli se ihned vrhli do útoku a puk končí pod Halmošim.

09:45
    Slavíkovi se na trestné lavici evidentně líbí. Domácí útočník míří již ke třetímu menšímu trestu. Další přesilovka pro Orly.

08:59
    Tak teď chybělo opravdu málo. Radim Heřman chytil jeden z pokusů na brankové čáře a úspěšně tak v posledním momentu zastoupil píseckého brankáře.

07:54
    Hostům se zatím nedaří získat si útočnou třetinu, nyní se hra přerušuje pro ofsajd.

07:24
    Hosté si krátce po vstřelené brance vyzkouší druhou početní výhodu, Semrád potrestán za držení.

06:59
    Hostující tým se dostává do vedení. Pěkná střela PETRA BERÁNKA pod lapačku slaví úspěch. Bez asistence.

06:34
    Ferebauer byl sám před hostující brankou, blafák do forhendu ale Landsman nadvakrát chytá.

05:49
    Písek se ubránil, Slavík je zpátky ve hře.

05:02
    Hosté si vytvořili první výraznější tlak, Halmoši ale nakonec zasahovat vůbec nemusel. Jediná vyprodukovaná střela Znojemských nemířila mezi tyče.

04:30
    Makovskému se podařilo vyhodil puk ze třetiny a oba dva týmy vystřídají.

03:49
    Domácí Josef Slavík se podruhé podívá na trestnou lavici. Opět odchází za stejný prohřešek - nebezpečnou hru vysokou holí.

03:18
    Hra se zatím hodně kouskuje, ofsajd odpískán znojemskému týmu.

02:28
    A také Písek už pokračuje s pěti hráči.

02:20
    Znojmo je kompletní.

02:02
    Ve čtyřech jsou aktivnější domácí hráči, kteří už dobrou minutu drží útočnou třetinu, střely jsme se ale zatím nedočkali.

01:28
    Písek obléhá branku soupeře, zatím se ale domácím nepodařilo výrazněji ohrozil brankáře Landsmana.

00:52
    Písečtí mohli udeřit z přečíslení, přechod přes modrou útočnou se jim ale nevydařil a píská se ofsajd.

00:28
    Počet hráčů na ledě se srovná. Slavík se provinil hrou vysokou holí a pokračovat se bude ve čtyřech.

00:20
    Prvně v utkání se vylučuje na straně hostujícího celku. Adam Havlík potrestán za držení.

00:06
    Poměrně rychle se poprvé přerušuje. Píská se icing znojemského výběru.

00:01

Písečtí už jsou na ledě, na soupeře se zatím čeká.

IHC KOMTERM Písek: Halmoši (Kantor) - Klement, Kanov, Popela, Pavlíček, Semrád, Makovský, Petráček, Předota - Heřman, Vlček, Polodna, Slavík, Vaniš, Ferebauer, Čurda, Markulinec, Kučera, Homolka, Volf, Bernad.

Rozhodčí: .

Příjemný čtvrteční podvečer. V 18 hodin odstartuje na píseckém zimním stadionu přípravný duel spadající do letního turnaje pod názvem Regionální pohár. IHC Písek se představí doma vůbec poprvé před novým ročníkem a soupeřem mu bude český účastník rakouské EBEL ligy - Orli Znojmo. Obě mužstva za sebou mají vyrovnaná předchozí utkání. Orli si poradili doma s Třebíčí (6:5 po samostatných nájezdech), Písek prohrál s Olomoucí 2:4. Mírným favoritem utkání jsou hosté, mladý tým Písku ale jistě nedá svému soupeři nic zadarmo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Košatka

Góly a asistencie: 16. Makovský, 20. Čurda (Semrád, Makovský), 22. Vaniš (Čurda, Makovský) - 7. Beránek, 12. Pucher, 26. Komínek (Pucher), 36. Jarůšek, 50. Crowder, 52. Jankovič (Beránek), 52. Uram

IHC Králové Písek: Halmoši (Kantor) - Klement, Kanov, Popela, Pavlíček, Semrád, Makovský, Petráček, Předota - Heřman, Vlček, Polodna, Slavík, Vaniš, Ferebauer, Čurda, Markulinec, Kučera, Homolka, Volf, Bernad.
    HC LERAM Orli Znojmo: Landsman (Kacetl) - Pláněk, Wharton, Štach, Henry, Sova, Stehlík, Zábojník, Lattner, Havlík, Crowder, Strömberg, Komínek, Pucher, Uram, Jarůšek, Beroun, Beránek, Bartoš, Jankovič.

Rozhodca: Dvořák - Jílek, Šperl