Island – Maďarsko 33:34 (po pr.) | Španielsko – Francúzsko 22:23 (kon.) | Švédsko – Dánsko 24:22 (kon.)
Chorvátsko – Tunisko 25:23 (kon.)
Island
33:34 (12:16)
Maďarsko
Streda 08.08.2012, 12:00 • Basketball Arena • Olympijské hry - muži

Island si vybral najnevhodnejšiu chvíľu na prvú prehru na turnaji. Islanďania si balia kufre a Maďarsko bude bojovať o medialy! Krásny, báječný, nádherný zápas. Čo viac k tomu dodať. Zápas ako bič. Som rád, že som mohol byť pri tom. Ďakujem za pozornosť! (33:34) (14:08:25)

70
    Nadstavenie prvého polčasu skončilo. (33:34) (33:34)

Fazekasovi postavia v Maďarsku sochu! JE KONIEC. Maďarsko postupuje!!! (33:34) (33:34)

80
    Islandský brankár chytá. Island má šancu na vyrovnanie! (33:34) (33:34)

79
    Z rýchleho protiútoku po technickej chybe Maďarov udrel Petersson. (33:34) (33:34)

77
    Fazekas chytá! Ešte 3 minpty do konca. Maďari sú pri lopte a vedú o dva góly! (32:34) (32:34)

72
    Csaszár posiela Maďarov do dvojgólového vedenia! Z hľadiska počuť ria - ria - Hungária... (32:34) (32:34)

76
    Petersson znižuje gólom z pravého krídla. (32:33) (32:33)

Druhá časť druhého predĺženia sa už začala. (31:33) (31:33)

75
    Nagy a Fazekas sú maďarskí hrdinovia. Kým Fazekas predvádza pocelý čas vynikajúcu prácu. Chytil už 21. pokusov, Nagy v tomto predĺžení exceluje. Vsietil tri góly a Maďari už vedú dvojgólovým rozdielom! (31:33) (31:33)

74
    Cszaszar stráca loptu, ale aj Islanďania si loptu vo svojej meci neudržali! (31:32) (31:32)

73
    Nándor Fazekas chytá fantasticky. Predviedol už 20. úspešný zákrok! Maďari môžu vyhrávať o dva góly! (31:32) (31:32)

73
    Maďari sa dostali do protiútoku, ale Nagya vychytal Gudmundsson! (31:32) (31:32)

72
    Fazekas napodobňuje svojho protivníka! Posiela Nagya do protiútoku a ten sa nemýli. (31:32) (31:32)

72
    Gudmundsson chytá Puticsovu strelu! Island ide do útoku. (31:31) (31:31)

71
    Je vyrovnané. Vyrovnať sa podarilo najlepšiemu strelcovi turnaja Sigurdssonovi. (31:31) (31:31)

71
    Nagy dáva rýchly gól! (30:31) (30:31)

Druhé predĺženie sa začalo! (30:30) (30:30)

Na Islande je kvôli dnešnému zápasu vyhlásený deň pracovného pokoja a väčšina obyvateľov malého ostrova si vychutnáva obrovskú drámu (30:30) (30:30)

Koniec prvého predĺženia! (30:30) (30:30)

70
    Posledných 40 sekúnd patrí Islandu. Dajú gól? NIE! Sigurdsson míňa. (30:30) (30:30)

70
    Nagy sa postaral o vyrovnanie. (30:30) (30:30)

69
    Island stráca loptu! Maďarsko stále žije! (30:29) (30:29)

68
    Harsanyi nedal 7 m hod. Brankár bol prekonaný, ale brvno zachránilo Islanďanov od pohromy! (30:29) (30:29)

68
    Atlason zvyšuje skóre! Island vyhráva v tomto predĺžení po prvýkrát. (30:29) (30:29)

67
    Fazekas chytá strelu z pravého krídla! Maďarsko stále žije! Pri lopte stále Island. (29:29) (29:29)

66
    Dobrým zákrokom zachraňuje Island pred gólom Gudmundsson! (29:29) (29:29)

(29:29) (29:29)

65
    Atlason dokázal s klaksónom vyrovnať. Dráma pokračuje aj v predĺžení! (29:29) (29:29)

65
    Kapitán FC Barcelona, László Nagy odpovedá rovnakým spôsobom. Nechytateľná delovka. (28:29) (28:29)

64
    Na Stefanssonovu delovku Fazekas nárok nemal. Je vyrovnané! (28:28) (28:28)

64
    Aj Gudmndsson chytá ďalšiu loptu. (27:28) (27:28)

62
    Fazekas pokračuje vo svojom živle. 17.úspešný zákrok. Bezpochyby najväčší hrdina tohto zápasu... (27:28) (27:28)

61
    Maďari dokázali udrieť aj v predĺžení. Ivancsik dáva krásny gól. (27:28) (27:28)

61
    Gudjonsson bol k tomu ešte pred koncom druhého polčasu vylúčený! (27:27) (27:27)

61
    Začalo nadstavenie prvého polčasu. (27:27) (27:27)

Emócie pracujú na jednej, aj na druhej strane. Kto bude víťaz tohto stretnutia? (27:27)

Krásny zápas ! Maďari udreli v hodine dvanástej. Avšak, ešte nie je koniec. Hrdina zápas- Nándor Fazekas! (27:27)

60
    Druhý polčas skončil. (27:27) (27:27)

60
    Fazekas chytá 7m hod! Lekai vyrovnáva 3 sekundy pred koncom! Toto je dráma ako sa patrí! (27:27) (27:27)

60
    Stefansson vybojoval 7m hod! (27:26) (27:26)

60
    Oddychový čas domácích. (27:26) (27:26)

60
    Ivancsik netrafil bránu! (27:26) (27:26)

Oddychový čas hostí. (27:26) (27:26)

59
    Island prvýkrát v zápase vyhráva! Z ľavého krídla vyskočil Sigurdsson. (27:26) (27:26)

57
    Zubai si ide odpykať trest za držanie. (26:26) (26:26)

57
    Petersson dokázal streliť gól ponad troch maďarov. (26:26) (26:26)

56
    Pekne si dokázal nabehnúť Stefansson a dokázal aj skórovať. Je znížené! (25:26) (25:26)

54
    Z ľavej strany sa teraz dokázal presadiť Lekai. (24:26) (24:26)

54
    Atlason stratil loptu. Maďari môžu zvýšiť náskok! (24:25) (24:25)

53
    Maďari sa dostávajú do vedenia. zariadil to Zubai. (24:25) (24:25)

53
    Fakezas túto loptu vôbec nevidel. Palmarsson po pripravenom útoku udiera. (24:24) (24:24)

53
    Maďarsko tak, ako to vie najlepšie, z protiútoku udiera. Schuch sa presadil cez klbko islandských hráčov. (23:24) (23:24)

52
    Harsanyi sa dopúšťa ďalšieho útočného faulu. (23:23) (23:23)

51
    Z ľavého krídla sa vyrútil maďarský krídelník Harsanyi, ale islandská dvojka sa rozchytala! (23:23) (23:23)

50
    Nechytateľná Palmarssonova strela vyrovnáva skóre. (23:23) (23:23)

50
    Putics sa dopustil útočného faulu. Island má šancu vyrovnať! (22:23) (22:23)

49
    Kontaktný gól. Atlason pretlačil loptu pomedzi nohy. (22:23) (22:23)

49
    Rozchytal sa aj Islanďan. Csaszar stroskotal. (21:23) (21:23)

48
    Pasivita Maďarov pripravila o loptu a Gunnarsson strieľa ďalší gól. (21:23) (21:23)

47
    Maďari zabudli na Stefanssona. Fazekas teraz nemusel zasahovať. Zachránila ho tyčka! Islanďanom sa nepodarilo už 5 minút skórovať! (20:23) (20:23)

46
    Zahanbiť sa však nedal ani brankár Islandu. (20:23) (20:23)

45
    Fazekas drží svoj tím nad vodou. To je niečo neuveriteľné čo robí tento brankár. (20:23) (20:23)

44
    Islanďania si vylámu všetky zuby na Fazekasovi. Zasa bol úspešný! (20:23) (20:23)

44
    Puticsov podstrel vymietol pavučinu v pravom hornom rohu. Tak toto bol ale krásny gól! (20:23) (20:23)

42
    Nandor Fazekas je Pán brankár. Pripisuje si ďalší úspešný zákrok! (20:22) (20:22)

42
    Palmarsson skóroval cez maďarský dvojblok. (20:22) (20:22)

42
    Siedmy rýchly protiútok po krásnom zákroku Fazekasa. Ten prihral rozbehnutému Császarovi a ten problém zakončiť nemal. (19:22) (19:22)

41
    Gudmundsson predviedol ďalší skvelý zákrok. Island má loptu. (19:21) (19:21)

41
    Peterssonovi sa v tomto polčase darí. Znižuje na rozdiel dvoch gólov. (19:21) (19:21)

40
    Csaszar sa predral obranou Islandu a nekompromisne zakončil. (18:21) (18:21)

40
    Fazekas sa opäť predviedol. Po tomto zápase bude určite vyhlásený za národného hrdinu. Atlason nemal šancu. (18:20) (18:20)

39
    Gunnarsson stráca loptu a Putics to dokázal! Strieľa svoj druhý gól rade a Maďarsko vyhráva o dva góly. (18:20) (18:20)

38
    Puticsova efektivita prispela teraz k ďalšiemu gólu. Maďari opäť vyhrávajú o gól. (18:19) (18:19)

38
    Palmarssonova delovka nemá obdoby! Tak na túto strelu Fazekas nárok nemal. (18:18) (18:18)

37
    Zubaimu sa konečne podarilo pretrhnuť sériu gólov Islandu. (17:18) (17:18)

37
    Sigurdsson vyrovnáva! Útokom z ľavej strany prekonáva Fazekasa. (17:17) (17:17)

36
    Peterssonova strela bola zblokovaná. (16:17) (16:17)

35
    úUtočný faul od Harsayiho. Island môže vyrovnať! (16:17) (16:17)

Oddychový čas hostí. (16:17) (16:17)

34
    Island našil cez prestávku zdá sa, úspešnú taktiku, už je to len o gól! Strelcom gólu je najúspešnejší strelec Islandu Gunnarsson. (16:17) (16:17)

34
    Putics stratil loptu, Islanďania môžu znížiť! (15:17) (15:17)

33
    Peterssonovi sa darí znížiť skóre. Už je to len o dva. Ďalší rýchly protiútok... (15:17) (15:17)

33
    Gudmundssonove úspešné dva zákroky zachraňujú Island! (14:17) (14:17)

32
    Islanďania sa konečne dokázali presadiť aj cez protiútok. Autorom gólu je Sigurdsson. (14:17) (14:17)

31
    Petersson skórval z otočky. (13:17) (13:17)

31
    Nagy zakončil prvý polčas gólom a aj druhý polčas otvára takým istým spôsobom. (12:17) (12:17)

Vo svätyni Islandu bude brániť Gudmundsson. (12:16) (12:16)

(12:16) (12:16)

31
    Začal druhý polčas. (12:16) (12:16)

30
    Prvý polčas skončil. (12:16) (12:16)

30
    Gól do šatne od Nagya. Delovka vypálil tri sekundy pred koncom prvého polčasu. Maďari vyhrávajú najvýraznejším výsledkom. O 4 góly! (12:16) (12:16)

29
    Maďari strelili opäť ďalší gól z protiútoku. (12:15) (12:15)

29
    Fazekas je národným hrdinom! Loptu aj teraz vyráža mimo brány! (12:14) (12:14)

28
    Oddychový čas domácích. (12:14) (12:14)

28
    Harsányi sa nezmýlil. Maďari vyhrávajú už o dva body! (12:14) (12:14)

28
    Putics len triafa blokujúceho hráča. Ale! Putics následne získava sedem metrový hod! (12:13) (12:13)

27
    Stefansson verzus Fazekas 0:2 . Maďar ho dokázal vychytať aj teraz! (12:13) (12:13)

26
    Putics strieľa ďalší gól v oslabení. (12:13) (12:13)

Fazekas chytá prvú sedmičku! Gunnarsson sa zmýlil! (12:12) (12:12)

24
    Mocsai si ide oddýchnuť na dve minúty. (12:12) (12:12)

(13:12) (12:12)

25
    Lékai zoči voči brankárovi Gustavssonovi. Maďar bol teraz úspešnejší. Prekonáva islandského hrdinu. (12:12) (12:12)

24
    Gunnarsson je neomylný. Podarilo sa mu vymiesť pavučinu z ľavého horného rohu. (12:11) (12:11)

23
    Gustavsson chytil dve nebezpečné strely Nagya. Island tak môže zvýšiť skóre! (11:11) (11:11)

23
    Je vyrovnané, po protiútoku od Stefanssona. (11:11) (11:11)

22
    Gunnarsson nekompromisne zakončil a strela končí v sieti. (10:11) (10:11)

22
    Maďari sa obraňujú útokom. Island zatiaľ nedal ešte v presilovke gól, zato Maďari ich strelili dva o sebe. Teraz sa presadil Ivancsik. (9:11) (9:11)

21
    V oslabení sa Maďarom podarilo skórovať. Ako inak, než protiútokom, ktorý založil po vynikajúcom zákroku brankár Fazekas. Pre Harsanyiho už zakončenie problém nebol. (9:10) (9:10)

21
    Ilyes oslabuje svoj tím na dve minúty. (9:9) (9:9)

20
    Ivancsik sa dokázal presadiť z ľavého krídla. Vyskočil najvyššie ako vedel a zakončenie mu už problém nerobilo. (9:9) (9:9)

20
    Útočným faulom sa Maďari pripravili o loptu. Palmarssson dokázal toto maďarské zaváhanie využiť. Jeho delovka končí v sieti. (9:8) (9:8)

Oddychový čas hostí. (8:8) (8:8)

19
    Dva góly dostali Maďari za sebou. Tentoraz sa presadil Sigurdsson. Je vyrovnané (8:8) (8:8)

Aj Mocsai dostáva žltú kartu. (7:8) (7:8)

18
    Csaszarovi sa nepodarilo vsietiť gól. Míňa bránu. (7:8) (7:8)

18
    Ilyes dostáva žltú kartu. (7:8) (7:8)

17
    Pivot Gunnarsson skóroval taktiež padáčikom. On sa predral k strele cez stred ihriska. (7:8) (7:8)

16
    Fazekas posiela do rýchleho protiútoku Ivancsika a ten zaznamenáva 10. gól na tomto turnaji. (6:8) (6:8)

16
    Sidurdssona vychytal Fazekas. Ten sa teda ale poriadne chytil! (6:7) (6:7)

16
    Z pravého krídla dáva krásny gól Gergely Harsanyi. Krásny technický padáčik sme teraz mohli vidieť! (6:7) (6:7)

15
    Po zblokovanej strele Nagya sa do extra rýchleho protiútoku vyrútil Sigurdsson. Maďari teda prichádzajú o vedenie. (6:6) (6:6)

13
    Brankár Fazekas si dal pozor a pripisuje si už tretí úspešný zákrok! (5:6) (5:6)

13
    Putics stratil loptu a tak majú Islanďania šancu sa vyrovnanie. (5:6) (5:6)

13
    Ingmundarson a Zubai boli vylúčení. Hrá sa 5 proti 5. (5:6) (5:6)

13
    Nagyova strela bola zblokovaná a tak Island ide do rýchleho protiútoku a skóruje. Sigurdsson je strelcom tohto rýchleho gólu. (5:6) (5:6)

11
    Nagyovi sa zo stredu podarilo vypáliť a zvyšuje skóre. Opäť je to o dva body (4:6) (4:6)

10
    Tretí gól v rade pre Island. (4:5) (4:5)

10
    Teraz sa predviedol islandský brankár Gustavsson. Maďara Csaszara vychytal! (3:5) (3:5)

9
    Nagy získava loptu a rúti sa do protiútoku, avšak bol faulovaný a nasleduje len 9m hod. (3:5) (3:5)

Petersson dostáva žltú kartu. (3:5) (3:5)

8
    Atlason je ďalším úspešným islandským strelcom. (3:5) (3:5)

7
    Palmarsson strieľa aj svoj druhý gól v zápase po útoku z pravej strany. (2:5) (2:5)

6
    Harsanyi strieľa aj z ďalšieho rýchleho protiútoku gól. (1:5) (1:5)

5
    Sigurdsson trafil len maďarského brankára a preto sa stav nemení. (1:4) (1:4)

Maďari perfektne vstúpili do stretnutia. Ivancsik skóroval z rýchleho brejku. (1:4) (1:4)

4
    Ilyesovi sa darí skórovať tentoraz z ľavého krídla. (1:3) (1:3)

3
    Aj tretí útok zápasu končí streleckým úspechom. Gól zaznamenal z pravého krídla Harsanyi (1:2) (1:2)

2
    Islandská hviezda Palmarsson skóruje zo strednej spojky. (1:1) (1:1)

1
    Z úvodnej maďarskej akcie otvára skóre Szabolcs Zubai (0:1) (0:1)

1
    Stretnutie práve začalo. (0:0) (0:0)

Čaká nás zápas krajín, v ktorých je hádzaná národným športom. Islanďania sú favoritmi, ale Maďari chcú zabojovať o medaile a priniesť jednu domov. Dočkáme sa postupu Maďarov alebo Islanďania zvýšia svoju šnúru neporaziteľnosti? (0:0)

Maďarsko začalo síce dvojgólovou prehrou s dánskymi európskymi šampiónmi, ale potom zdolali Kóreu 22:19. Slabšie výkony si Maďari vybrali len proti veľkým favoritom z Chorvátska a Španielska. Na záver v kľúčovom zápase o postup fantastickým výkonom v druhom polčase zdolali Srbsko 26:23. (0:0)

Island si po pohodlných výhrach nad Argentínou a Tuniskom prišiel zápas so Švédskom. Horko-ťažko ho dokázali vyhrať, ale zapísali si plný počet bodov. Plný počet bodov získali aj vďaka perfektnej koncovke v zápase s Francúzskom, kde vyhrali tiež len o gól. Záver základnej skupiny si už Islanďania vychutnali triumfom nad britskými outsidermi. (0:0)

Pre mnohých fanúšikov loptových športov dnes začína olympiáda! V hádzanej sa štvrťfinálové boje začnú duelom Islandu s Maďarskom . Určite sa budeme mať na čo pozerať. (0:0)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:00.

Jakub Mitter

Island: Gustavsson, Svavarsson, Kristjansson, Palmarsson, Ingimundarson, Hallgrimsson, Atlason, Sigurdsson, Gudjonsson, Stefansson, Petersson, Gudmundsson, Jakobsson, Gummarsson
    Maďarsko: Ilyes, Csaszar, Mocsai, Ivancsik, Harsanyi, Putics, Fazekas, Reinaldo Perez, Mikler, Laluska, Nagy, Gulyas, Vadkerti, Zubai, Schuch, Lekai