Skalica – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Poprad – Doneck 1:7 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 3:3 (kon.)
Žilina – Pavlodar 3:4 (po s.n.) | Třinec – Košice 4:2 (kon.) | Trenčín – Nitra 4:3 (kon.)
Sparta Praha – Lev 2:4 (kon.) | Litvínov – Soligorsk 1:4 (kon.) | Kladno – K. Vary 2:4 (kon.)
Plzeň – Chomutov 2:0 (kon.) | Sparta Praha – Lev 2:4 (kon.) | Most – Ústí n/L 2:2 (kon.)
Břeclav – Senica 1:3 (kon.) | Technika Brno – Prostějov 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.)
Litoměřice – Kadaň 6:5 (po s.n.)
po s.n.
MsHK Žilina
3:4 (0:2, 0:1, 3:0)
HC Ertis Pavlodar
Utorok 07.08.2012, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Prípravný zápas

Skončil sa úvodný prípravný hokejový zápas medzi MsHK Žilina a HC Ertis Pavlodar. Hostia zvíťazili pomerom 4:3 po samostatných nájazdoch. Ďakujem za pozornosť a teším sa na stretnutie pri ďalšom prípravnom zápase Žiliny, ktorý sa uskutoční v piatok 10.augusta 2012 o 17:00. Týmto si vás samozrejme dovolím pozvať na sledovanie tohto zápasu v našej spoločnosti. Príjemný zvyšok dňa. (19:09:59)

65:00
    Pavlodar dal gól! Rozhodujúci samostatný nájazd premieňa TROSČINSKIJ a Ertis Pavlodar tak zaslúžene víťazí 3:4 po s.n.

Samostatné nájazdy začínajú.

Skončila sa tretia tretina a keďže sa domácim Vlkom podarilo vyrovnať na 3:3, čakajú nás samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina skončila.

57:20
    Žilina dala gól!
    Žilina vyrovnáva na 3:3!!! Juríček našiel z vhadzovania voľného Tomáša Brcka, ktorý vypálil od modrej. Malgin puk vyrazil len pred seba, kde sa ho zmocnil PATRIK JARAB, ktorý si puk stiahol, počkal si na Malginov pohyb a rutinérsky zakončil do prázdnej bránky. Gól : Jarab Patrik. Asistencie : Tomáš Brcko, Martin Juríček.

55:43
    Počas presilovej hry hostí sa nič výrazne nestalo a tak sú domáci opäť v plnom počte.

53:43
    Vylúčenie Žilina, trest 2 minúty dostáva Tomáš Troliga. Následne inkasuje osobný 10 minútový trest za nešportové správanie a hl. rozhodca ho vykazuje do šatne.

53:13
    Znovu pekná spolupráca v podaní domáceho tímu. Puk sa po osi Hájnik - Chomič dostal k TOMÁŠOVI BRCKOVI, ktorý peknou strelou z medzikružia nedal Malginovi v bráne hostí šancu. Gól : Brcko Tomáš. Asistencie : Václav Chomič, Martin Hájnik.

52:40
    Ďalším obetavcom, ktorý sa hodil do strely obrancu tímu z Kazachstanu bol Tomáš Ďurina. I ten opúšťa klzisko s bolestným výrazom v tvári.

52:01
    Domácich hokejistov akoby strelený gól povzbudil. Začali hrať výrazne aktívnejšie, i v obrane sú sústredenejší.

50:01
    Do konca zápasu ostáva necelých 10 minút.

49:15
    Z ľadu sa zbiera otrasený hráč hostí. Je to Lukáš Bolf.

47:43
    Výborný zákrok predviedol Richard Johanes v bráne MsHK Žilina. Dotierajúci útočník hostí vypichol puk Jakubovi Linetovi a bez váhania z priestoru medzi kruhmi vypálil. Richard včas sklepol betóny a zachránil tak svoj tím od pohromy.

45:39
    Tak i domácim sa podarilo využiť presilovú hru. V útočnom pásme pekne zakombinoval prvý domáci útok. Tomáš Troliga našiel voľného Tomáša Brcka, ktorý sa neulakomil a poslal puk lepšie postavenému TIBOROVI VARGOVI a ten už vedel kam s ním - 1:3. Gól : Varga Tibor. Asistencie : Tomáš Brcko, Tomáš Troliga.

45:12
    Vylúčenie Pavlodar, 2 minúty dostal Učajkin za hákovanie.

44:30
    Ospravedlňujem sa za dočasný výpadok internetu, už je všetko v poriadku. Aktuálny čas je 44:30 a stav je stále 0:3.

40:01
    Začala tretia tretina.

Skončila sa nám druhá tretina dnešného zápasu. V tejto tretine hostia už len opticky kontrolovali hru a prikrášlili výsledok na 0:3 v neprospech domáceho tímu. Záverečná tretina sa začne približne 18:35.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:33
    Hostia v plnom počte.

37:27
    Obrovská šanca domácej Žiliny. Tomáš Troliga našiel pred bránkou voľného Tibora Vargu, ktorý z prvej prestrelil bránku hostí. Škoda.

36:33
    Vylúčenie Pavlodar, 2 minúty dostáva Vladimír Kútny.

35:42
    Stále vidíme rozháranú hru bez náznaku súvislejšej akcie.

33:25
    Domáci fanklub sa snaží ako tak prebrať pár prítomných divákov z apatie, nedarí sa mu to však.

31:16
    Pavlodar dal gól! Presadila sa i nová posila v tíme hostí z českých Vítkovíc. Alexander Volžankin našiel na pravej strane voľného PETRA HÚŽEVKU, ktorý na dvakrát prekonal Richarda Johanesa. Gól : Peter Húževka. Asistencia : Alexander Volžankin.

30:01
    Sme v polovici prípravného zápasu MsHK Žilina vs. HC Ertis Pavlodar a stav zápasu je stále 0:2.

29:44
    Žilinčania skutočne predvádzajú slabú napodobeninu hry zvanej hokej. Snažia sa prihrávať si za vlastnou bránkou a ani to sa im nedarí. Zrejme to bude tými novými hokejkami.

27:41
    Znovu vidíme obraz hry z prvej tretiny. Boj o puk v strednom pásme a žiadne šance.

26:47

25:42

24:47
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Tibor Varga za nedovolené bránenie v hre.

24:33
    Domáci hokejisti sa snažia dostať do útočného pásma, v ňom si však nedokáže poriadne prihrať a tak sa hostia s prehľadom bránia.

23:42
    Vylúčenie Pavlodar, 2 minúty dostáva Ramazanov za sekanie.

21:32
    Domáci v plnom počte.

20:40
    Závar hostí pred domácou bránkou, Johanes ani na trikrát neskrotil puk poskakujúci na bránkovej čiare a takmer si dal vlastný gól. V poslednej chvíli ratoval Igor Rúfus.

20:01
    Začala druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina prípravného zápasu medzi MsHK DOXXbet Žilina a HC Ertis Pavlodar. Hostia vedú pomerom 2:0 a je nutno povedať, že veru zaslúžene. Domáci hokejisti neukázali v prvej tretine nič zaujímavé a takto sa veru o miesto v extraligovom tím nebojuje. Druhá tretina začne približne 17:45.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:57
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Tomáš Troliga za údery.

19:57
    Vylúčenie Pavlodar, 2 minúty dostáva Vak za napadnutie.

19:32
    Vylúčenie Žiliny, 2 minúty dostáva Richard Johanes za zdržiavanie hry.

19:01
    Začala sa posledná minúta úvodnej tretiny.

18:16
    Domáci pôsobia dojmom akoby sa na ľad dostali omylom z kúpaliska. Ospalo, bez energie a úplne bez chuti.

16:30
    Aktivita je stále na hokejkách hostí a tak veru nečudo, že domáci hokejisti majú problém dostať sa z vlastného obranného pásma.

14:50
    V týchto chvíľach vidíme najmä boj o puk v strednom pásme, bez šancí na jednej či druhej strane a tak nečudo, že prítomní diváci radšej sledujú LOH v Londýne na svojich mobilných telefónoch.

12:59
    Michal Kokavec pressingom donútil obrancu hostí k chybe, vypichol mu puk a rútil sa na bránku so spoluhráčom. Namiesto prihrávky volil strelu zápästím a brankár hostí Malgin sa na tejto "jedovke" z chuti pobavil.

10:50
    Pavlodar dal gól! Druhá využitá presilová hra hostí. Hostia po vhadzovaní v obrannom pásme pekne zakombinovali, Míka posunul puk na Jeremejeva, ten sa pohral s obrancom Žiliny. Z otočky posunul puk na voľného LUKÁŠA BOLFA, ktorý sa pozrel, kde stojí Johanes a poslal mu krásnu kazašskú pohľadnicu priamo do pravého vinkla. Gól : Bolf Lukáš. Asistencie : Oleg Jeremejev, Míka Radek.

10:01
    Máme za sebou polovicu úvodnej tretiny. Zatiaľ je jasne lepší tím hostí z Kazachstanu.

09:37
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Igor Rúfus za podrazenie.

09:30
    Hráči Ertišu Pavlodar stále držia domácich v kliešťach.

08:09
    Na druhej strane bleskový protiútok hostí. Len čo obranca Pavlodaru Míka vybojoval za vlastnou bránkou puk, okamžite ho posunul na ľavú stranu spoluhráčovi, ktorý preletel okolo obrancu Žiliny ako Sagan okolo Greipela na Tour de France a Richard Johanes opäť ukázal kvalitnú lapačku.

07:06
    Konečne sme sa dočkali prvej útočnej akcie v podaní Žiliny. Prvý útok pekne zakombinoval v pásme a Tibor Varga sa z pravej strany dostal sám až pred brankára Malgina, no ani na dvakrát ho neprekonal.

05:10
    Pavlodar dal gól! Pavlodar využíva prvú presilovú hru. PAVEL ZASYPKIN sa snažil rozohrať akciu Pavlodaru, nastrelil puk na bránku Žiliny snáď ešte z červenej čiary a puk na prekvapenie všetkých divákov i samotného brankára Johanesa skončil v sieti domáceho tímu. Gól : Zasypkin Pavel. Bez asistencie.

04:01
    Richard Smotrila sa obetavo vrhol do príklepu jedného z útočníkov hostí. Puk mu zrejme trafil nechránené miesto nad členkom a Smotrila s bolestivou grimasou opúšťa ľad.

03:26
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Tibor Varga za držanie hokejky.

02:11
    Znovu šanca v podaní Pavlodaru. Seregin potiahol puk za bránku domácich, zadovkou našiel Basova, ktorý sa z prvej snažil nájsť priestor medzi betónmi Johanesa. Richard si však dal pozor.

00:14
    Hneď na začiatku prvej tretiny sa dostal do šance Vak, vystrelil z ľavého kruhu nebezpečne tesne nad ľadom a Richard Johanes v bráne Žiliny musel vytiahnúť prvý výborný zákrok.

00:01
    A je to tu! Začal sa prvý prípravný zápas pred tohtoročnou sezónou.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

MsHK DOXXbet Žilina: Johanes (Pisio) - Rúfus, Brcko, Ondrej, Loydl, Šeliga, Niník, Sekáč, Buček - Kokavec, Troliga, Varga, Smotrila, Juríček, Drábek, Ďurina, Linet, Hájnik, Jarab, Benko, Chomič. Tréner : Ladislav Spišiak.

HC Ertis Pavlodar: Malgin (Ogurešnikov) - Bolf, Míka, Fabián, Matejka, Mirošničenko, Sokolov, Ramazanov, Blinov - Klimešov, Vak, Kútny, Jeremejev, Húževka, Seregin, Basov, Zasypkin, Učajkin, Volžankin, Trosčinskij, Orlov. Tréner : Július Pénzeš.

Rozhodca: Gašparík - Zvrškovec, Hronský..

Príjemné letné popoludnie vážení čitatelia. Po dlhšej prestávke sa vám opäť hlásime zo zimného štadióna v Žiline, kde dnes uvidíme prvý zo série prípravných zápasov tímu MsHK DOXXbet Žilina. Súperom vlkov dnes bude kazašský tím Ertiš Pavlodar. Zápas sa začne o 17:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 46. Varga Tibor (Tomáš Brcko, Tomáš Troliga ), 54. Brcko Tomáš (Václav Chomič, Martin Hájnik), 58. Jarab Patrik (Tomáš Brcko, Martin Juríček ) - 6. Zasypkin Pavel, 11. Bolf Lukáš (Jeremejev Oleg, Míka Radek), 32. Húževka Peter (Volžankin Alexander), 65. Troščinskij

MsHK Žilina: Johanes (Pisio) - Rúfus, Brcko, Ondrej, Loydl, Šeliga, Niník, Sekáč, Buček - Kokavec, Troliga, Varga, Smotrila, Juríček, Drábek, Ďurina, Linet, Hájnik, Jarab, Benko, Chomič. Tréner : Ladislav Spišiak.

Rozhodca: Gašparík - Zvrškovec, Hronský.