Austrália – Rusko 82:80 (kon.) | Tunisko – Litva 63:76 (kon.) | Francúzsko – Nigéria 79:73 (kon.)
Veľká Británia – Čína 90:58 (kon.) | Španielsko – Brazília 79:88 (kon.) | Argentína – USA 97:126 (kon.)
Argentína
97:126 (32:34, 59:60, 76:102)
USA
Pondelok 06.08.2012, 23:15Olympijské hry - muži

Americkí basketbalisti na záver základnej skupiny zdolali Argentinu 126:97! Argentinčania dokázali v prvom polčase skvelým výkonom udržat krok s velkým favoritom a prejrali ho po útočnej prestrelke 59:60. Po zmene stran už favoritovi nestíhali, ktorý nasadil k obrovskému trháku LeBron James, ktorého v záveru tretej švrtiny doplnil trojkovým festivalom Kevin Durant. Štvrtá štvrtina sa už tak odohrala len z povinnosti.

Najlepším argentinským strelcom sa stal Manu Ginobili so 16 bodmi. Delfino pridal 13 bodov a Juan Gutierrez 12.

Kevin Durant s fenomenálnou 80% úspěšnostou trojek ich nastrieľal hned osem aj keď vo štvrtej štvrtine už nenastupil, ukončil zápas s 28 bodmi. V tretej štvrtine dohral aj LeBron James, potom už na ihrisku nebol proste potrebný. James nastrieľal 18 bodov, Chris Paul o jeden menej. (19:00:59)

40:00
    Koniec zápasu. (97:126)

39:59
    Americký koncert trojok ukončil jubilejnou 20tou trojkou James Harden ! Podčiarkol tak fantastický americký výkon. 97:126 (97:126)

39:16
    Andre Iguodala ešte pridal 19tu americkú trojku ! 97:123 (97:126)

38:54
    Marcos Mata si pripisuje v závere aj svoj druhý kôš. 97:120 (97:126)

38:01
    IGUODALA posúva americkú bilanciu na 120 bodov. 95:120 (97:126)

37:11
    Príležitosť dostávajú aj všetci hráči z argentinskej lavičky. Marcos Mata sa teraz zapísal do streleckej listiny. 93:118 (95:120)

36:51
    Paul obral o loptu Campazza a z brejku znova udrel James Harden. 91:118 (93:118)

36:16
    Po nepresnej strele Westbrooka sa na druhej strane prišiel po kôš aj s faulom Jasén ale trestný hod nepremenil. 91:116 (91:118)

35:39
    Argentínčanom sa už nič nedarí... (89:116)

35:35
    Argentína si berie oddychový čas. (89:116)

35:35
    Chris Paul držal loptu až do poslednej sekundy limitu na streľbu a potom trafil 18tu trojku Američanov. 89:116 (89:116)

35:10
    Po Williamsovom faule hádzal trestné hody Delfino, premenil len ten druhý. 89:113 (89:116)

34:42
    Predsa len sa po dlhej dobe presadil z trojky aj Carlos Delfino. 88:113 (88:113)

34:25
    Po nepresnej strele Nocioniho skoruje z brejku Iguodala. 85:113 (88:113)

34:03
    Z rýchleho brejku Američanov skoruje James Hardena doplnil tak v streleckej listine všetkých spoluhráčov. 85:111 (88:113)

33:35
    Anthony Davis už začína potvrdzovať prečo je tohtoročná jednotka draftu do NBA ,krásnou akciou zvyšuje americké vedenie. 85:109 (85:111)

32:42
    Cez Davisa si priestor na zakončenie našiel Gutierrez. 85:107 (85:111)

32:30
    Vzhľadom k rozhodnutému zápasu sa na palubovku dostáva aj benjamínok amerického tímu Anthony Davis. (83:107)