Francúzsko – Litva 82:74 (kon.) | Austrália – Čína 81:61 (kon.) | Argentína – Tunisko 92:69 (kon.)
Brazília – Rusko 74:75 (kon.) | Španielsko – Veľká Británia 79:78 (kon.) | USA – Nigéria 156:73 (kon.)
Španielsko
79:78 (24:15, 37:29, 60:48)
Veľká Británia
Štvrtok 02.08.2012, 21:00Olympijské hry - muži

1:10
    Nejlepšími strelcami zápasu boli Deng (26) s Freelandom (25). Na španielskej strane to bol Calderon (19) a to vďaka skvelej muške pri trestných hodoch v závere. (01:11:02)

Ani trojka v závere už nestačila. Briti dnes boli zatiaľ nejblížšie k víťazstvu na olympijských hrách, ale kvôli skazenému záveru tretej štvrtiny sa ho nedočkali. Za bojovnost si však zaslužia veľké uznanie.

40:00
    Koniec zápasu. (79:78)

39:53
    Dengova trojka. Hala je vo vare. (79:78)

39:43
    Calderon trestné hody vie. Dal ďalšie dva. (79:78)

39:43
    Teraz sa Reinking nechal vylúčiť. (77:75)

39:35
    Séria time outov. (77:75)

39:20
    José Calderon teraz premenil 2 trestné hody a zrejme rozhoduje zápas. (75:69)

39:16
    Time out Britov. (73:69)

39:16
    Tento kôš Calderona bude Britov určite mrzieť. (73:69)

39:01
    Pokus španielov bol teraz zablokovaný. (73:69)

38:42
    Hala buráca. Dvojka pre Britov. (73:69)

38:14
    Teraz sa so sírenou pre limit streľby trafil Freeland. (71:69)

37:20
    Freeland teraz zahodil trojku a možno to bude ľutovať. (70:65)

37:15
    Pau Gasol premenil dva trestné hody. (70:65)

37:00
    V závere to bude veľká dráma. (69:65)

36:48
    Dengov ďalší prienik a pripisuje si dva body. (68:65)

36:05
    A je tu trojka v podaní britov.Strelcom Freeland. (68:63)

35:40
    Dvojka španielov a domáci odpovedajú rovnako dvojkou. (68:63)

35:03
    Hala sa prebúdza a buráca. (66:60)

34:45
    Deng premenil dalsie 2 trestné hody a znižuje na zatiaľ najnižší rozdiel. (66:58)

34:45
    Briti teraz vycítili šancu urobiť ešte niečo s týmto zápasom a tak bojujú o každú loptu a berú si teraz time out. (64:56)

34:20
    Deng je aj naďalej aktívny a skore sa opäť mení. (64:56)

33:45
    Dva trestné hody premieňa Deng. (64:56)

33:35
    Calderon a jeho trojka. Španieli znovu odskakujú. (64:56)

33:00
    V poslednej štvrtine sme zatial videli len jeden premenený trestný hod a jednu trojku. (61:52)

32:35
    Teraz veľa nepresností na strane Španielov. (61:52)

31:30
    Reinking a jeho krásna trojka. Briti znižujú. (61:52)

30:01
    Začala štvrtá štvrtina. (60:48)

Ani v tretej štvrtine nehrali Briti vôbec zle.Nezvládli však koniec štvrtiny, kde im španieli odskočili na niekoľko košov a rozdiel 12 bodov.

30:00
    Tretia štvrtina skončila. (60:49)

29:55
    Llull teraz premenil 2 trestné hody a zakončil tak tretiu štvrtinu. (58:49)

29:01
    Beží už posledná minúta tretej štvrtiny. (58:48)

28:49
    Fernandes teraz nepremenil dva trestné hody ! (56:46)

28:13
    Tretia štvrtina pokračuje svižne ďalej. (56:46)

27:56
    Brejk britov a Španielsko berie oddychový čas. (54:46)

27:14
    Dva trestné hody nepremenil Sulivan a hneď z protiútoku skorovali Španieli. (54:45)

26:50
    Rýchly brejk britov zakončil koš ale neuznal ho rozhodca pre útočný faul Denga. (52:41)

26:32
    Teraz opäť o dvoch bodoch na jednej aj druhej strane. (50:41)

25:53
    Marc Gasol najprv skoroval famoznym smečom a potom na druhej strane podobne skoroval Archibald. (50:41)

24:49
    Lawrence premenil oba trestné hody po faule Calderona, ktorému sa to nepáčilo a bol sa stažovať u trénera britov. (46:37)

24:10
    Spod koša zakončuje akciu španielov Gasol. (46:35)

23:30
    Španieli sa teraz výrazne nakopli a seriou presnych pokusov súperovi výrazne odskakujú. (44:35)

22:10
    Denk to teraz vynahradil trojkovým košom. (39:31)

41:50
    Briti netrafili, keď ich tlačil čas. (39:31)

41:20
    Na prvý kôš sa čakalo viac ako minútu.Zaznamenal ho nakoniec Marc Gasol. (39:29)

20:01
    Začala tretia štvrtina. (37:29)

Pomaly nám začne tretia štvrtina.

Britániu strelecky ťahá Freeland s 12 bodmi. Na strane Španielska sú to Pau Gasol i Marc Gasol. Prvý má 7 a druhý 8 bodov.

Ve druhej časti Briti pridali. Napriek tomu sa im nepodarilo znížiť náskok viac, ako o jeden bod. Španieli vždy dokázali v správný čas prerušiť ich tlak bodmi. Bodovo im pomohli dva trojky. .

20:00
    Druhá štvrtina skončila. (37:29)

19:55
    Teraz už druhý oddychový čas Britov v krátkom slede. (37:29)

19:32
    M. Gasol zvýšil o jeden trestný hod po faule Mensaha , ktorý už zaznamenal 4 osobné fauly a to je na palubovke len v druhej štvrtine. (37:29)

19:40
    Emeterio mal dva trestné hody,ale premenil len ten prvý. 36:29 (36:29)

19:01
    Beží už posledná minúta druhej štvrtiny a Briti znižujú trojkovým pokusom. (35:29)

18:10
    Dva trestne hody po faule Britov nepremenil teraz Calderon. (35:26)

17:10
    Krásna akcia Spanielov ale tí ju nakoniec nezakončili presne. (35:26)

16:36
    Reyes obidva hody premenil! (35:26)

16:36
    Pri zakončení bol faulovaný Reyes a získava trestné hody. (33:26)

16:16
    Trestný hody pre Britov a Archibald nepremenil ani jeden z dvoch hodov. (33:26)

15:40
    Deng sa prebil a v páde skoroval. (33:26)

15:20
    Teraz svoju akciu úspešne zakončili Briti. (33:24)

15:10
    Teraz opäť okulahodiaca akcia Furie Roja ! Zakončil ju Llul a máme tu ďalši timeout. (33:22)

Do tretie už Claver neuspel. (28:20)

13:46
    Teraz premenil trojbodový pokus španielov Claver. (28:20)

12:43
    Neskutočná trojka španiela Gasola. (28:20)

12:28
    Trestný hod premenil. (28:20)

12:19
    S faulom teraz dokázal skórovať Bonsu a bude mať trestný hod. Španieli si vzali temout. (28:20)

11:15
    Za britov teraz znižuje spod koša Freeland. (25:17)

10:30
    Jeden trestný hod premenil Ibaka. (25:15)

10:20
    Začala sa však neúspešným útokom Španielov. (24:15)

10:01
    Začala druhá štvrtina. (24:15)

Prvá štvrtina patrila Španielom, keď bol veľmi viditeľný najmä ich hviezdny hráč Gasol s číslom 4.

10:00
    Prvá štvrtina skončila. (24:15)

9:01
    Beží už posledná minúta prvej štvrtiny a krásne zakončuje dvojkou IBAKA(ESP) a následne z protiútoku Briti znižujjú. (24:15)

8:35
    Teraz veľa Briti chybujú a Španieli tak pohodlne zakončuju svoje brejky. Naposledi to ukázal Rudy (ESP). (22:13)

7:40
    Krásne brejky Španielov a 3 zakončenia po sebe znamenajú vedenia už 20:11. (20:11)

5:40
    Predstavte si ! Briti zásluhou Denga dali ďalšiu trojku. (14:11)

5:00
    Teraz Španieli dva krát po sebe spod koša zakončili úspešne. (14:11)

3:40
    Pokus o trojku Freelandovi nevyšiel a na druhej strane nezakončili dobre ani Španieli. (12:8)

3:02
    Ďalšia trojka a Briti stahujú náskok. (8:5)

2:25
    Briti sa po nevydarených utokoch Spanielov dostali do utoku a 2 krát skorovali. (8:5)

1:54
    Koš za tri body znamená pre Britov posun. (8:5)

Krásna trojka. Španieli su zatiaľ jasne lepší. Gasol sa teraz predviedol. (8:5)

Španieli premenili jeden trestný hod. (8:5)

Prví su pri lopte Briti ale španieli to hneď zmenili. (0:0)

00:01
    Stretnutie práve začalo. (0:0)

Favorit pre tento zápas je celkom jasný. Už pri pohlade na supisku je vidiet, že Španielsko má vo svojom kádri 5 hráčov z NBA a zbytok z popredných europských klubov. Briti su na tom horšie. Z NBA je len jeden hráč.

14:26
    Večer od 21:00 nás čaká zápas skupiny B Španielsko proti domácej Velkej Británií. Španieli zatiaľ vo svojich stretnutiach dvakrát vyhrali a držia si s prehľadom postupové miesto do dalšej fázy. Briti zvítazili len len raz a aby sa dostali medzi štvoricu najlepších a postupili do štvrtfinále, potrebovali by dnes bodovat.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 21:00.

Martin Platko

Španielsko: 4 Gasol, 5 Fernandes, 6 Rodrigues, 7 Navarro, 8 Calderon, 9 Reyes, 10 Claver, 11 San Emeterio, 12 Llull, 13 Gasol, 14 Ibaka, 15 Sada
    Veľká Británia: 4 Achara, 5 Lawrence, 6 Lenzly, 7 Mensah-Bonsu, 8 Sullivan, 9 Deng, 10 Archibald, 11 Freeland, 12 Reinking, 13 Clark, 14 Johnson, 15 Boateng

Rozhodca: Kenedy William (USA) - Pukl Sasa (SLO) Latiševs Olegs (LAT)