Francúzsko – Litva 82:74 (kon.) | Austrália – Čína 81:61 (kon.) | Argentína – Tunisko 92:69 (kon.)
Brazília – Rusko 74:75 (kon.) | Španielsko – Veľká Británia 79:78 (kon.) | USA – Nigéria 156:73 (kon.)
Francúzsko
82:74 (25:21,39:43, 59:52)
Litva
Štvrtok 02.08.2012, 10:00 • Basketball Arena • Olympijské hry - muži

Videli sme zaujímavý zápas. Zlom nastal v tretej štvrtine, keď sa Francúzi odpútali od Litovčanov a získali si náskok, ktorý im bohato vystačil. Litva sa už nedokázala zmobilizovať a tak Francúzi zaslúžene vyhrávajú tento zápas 82:74! Ďakujem za pozornosť. Neodchádzajte! Basketbalový turnaj pokračuje ďalej. (11:48:37)

40:00
    Koniec zápasu. (82:74)

Je koniec! Francúzi vyhrávajú 82:74. (82:74)

39:57
    Ďalšie trestné hody. Parker dáva prvý. Druhý však nepremenil! (82:74)

39:46
    Trestný hody pre de Cola. Premieňa len jeden. Zápas však Francúzi určite vyhrajú. 81:74 (81:74)

39:43
    Francúzi majú loptu. (80:74)

39:43
    Už je to iba o 6 bodov. Do konca ostáva 17 sekúnd. Timeout Litvy.80:74 (80:74)

39:30
    Parker je mužom zápasu. 80:71! (80:71)

39:15
    Signál vyšiel! 78:71 (78:71)

Nie som si istý či Litovčania dokážu vyrovnať. 10 bodov je podľa mňa dosť. Uvidíme. Ešte máme pred sebou 54 sekúnd (78:68)

Timeout. (78:68)

39:06
    Trestné hody pre Francúzsko. Exekútor-Parker. 77:68.Ešte jeden pokus. 78:68 (78:68)

39:00
    Posledná minúta .Stav je 76:68 (76:68)

28:45
    Litovčania sa o výhru pripravili sami. Stále je 76:68 (76:68)

28:20
    Francúzi sa už nikam neponáhľajú. (76:68)

28:01
    Už sme dávno nevideli trojku. Dočkali sme sa. 76:68! (76:68)

37:29
    Faul Kleizu. Pri lopte Francúzi. Parker-76:65 (76:65)

37:01
    Kaukenasov dvojtakt bol úspešný! 74:65 (74:65)

Už je to 74:63! (74:63)

Protiútokom Francúzi zvyšujú skóre, 74:61 (74:61)

Parker svojim štýlom, tak ako to len on vie dáva kôš .72:61 (72:61)

Litva sa prebúdza, 70:61! (70:61)

25:00
    Francúzi netrafili! Mohlo to byť za 3... (70:59)

24:47
    Jasikievičius znižuje, už je o len o 11 bodov! 70:59 (70:59)

Chyba Francúzov, konkrétne de Cola a Litva má loptu. (70:57)

Kleiza po dlhom čase strieľa kôš. 70:56 .Dokonca bol faulovaný a strelil aj trestný kôš, 70:57! (70:57)

33:34
    70:54 Francúzi v týchto chvíľach predvádzajú ukážkovú hru. (70:54)

33:12
    Francúzi opäť získali loptu. (68:54)

32:53
    Tak toto bola excelentná trojka! 68:54 (68:54)

Timeout Litvy! (65:54)

32:15
    Litovčania netrafili trojku, naopak, z kontry dostávajú kôš. 65:54 (65:54)

31:30
    Nádherný blok! Francúzi sú v týchto chvíľach úplne niekde inde ako Litovčania. Sú oveľa lepší! (63:54)

31:15
    Francúzi teraz netriafajú ani obruč a prichádzajú o loptu! (63:54)

Začala oveľa svižnejšia štvrtina. Videli sme behom minúty 3 koše! O tom sme v tretej štvrtine mohli len snívať. 63:54 (63:54)

30:20
    Fraucúzi začali svižne, 61:52 (61:52)

30:01
    Začala štvrtá štvrtina. (60:52)

30:00
    Tretia štvrtina skončila. (59:52)

A je tu trojka! Koniec štvrtiny, 59:52! (59:52)

59:30
    Loptu majú znova Francúzi.Hráči túto tretinu už iba dohrávajú 56:52 (56:52)

58:20
    Diaf opäť zvyšuje skóre. Litovčania sú v úzkych. (56:49)

46:50
    Francúzi zvyšujú skóre! (54:49)

46:42
    Francúzi získavajú loptu. Timeout Litvy. (52:49)

46:13
    Krásna trojka po ešte krajšei akcii.52:49! (52:49)

26:35
    Stav sa stále nemeni. Kleiza môže poslať Litvu do vedenia. 49:49. Nestalo sa. (49:49)

26:00
    Faul! Litovčania majú loptu.49:48! (49:48)

25:50
    Litovčanom sa vôbec nedarí. Nedávajú z troch vyložených pozícii. (49:46)

25:05
    Francúzi vedú už o tri body! (49:46)

24:58
    Teraz bol Kavaliauskas faulovaný a aj on má možnosť dvoch trestných hodov. 47:46! Ešte jeden. Nedal! (47:46)

24:08
    Turiaf má ďalší pokus zvíšiť skóre trestným hodom. Nedáva! Druhý pokus už s prehľadom, 47:45 (47:45)

23:30
    Litovčania museli streiľať, ale stále sú pri lopte. Teraz ju stratili, ale skóre sa nemení. (46:45)

22:46
    Už sa zodvihol. Môžme pokračovať. Batum má šancu opäť dostať Francúzom do vedenia. 45:45! Ešte jeden pokus. 46:45! (44:45)

22:45
    Ou, tak toto bolo nepríjemné. až traja basketbalisti ležia na palubovke. Batum skákal a bol zrazený na zem. Stále sa nedvíha. (44:45)

Francúzi obraňujú zubami-nechtami, ale konečne kapitulujú.44:45 (44:45)

22:02
    Faulovaný bol Turiaf a teraz on môže zvýšiť skóre vďaka trestným hodom. Ani on nedal. Druhý už áno. 44:43 (44:43)

Trestné hody. Nedal! Má ešte druhý pokus. Tento tiež nepremenil! 43:43 (43:43)

21:58
    Parker sa dobíjal pod kôš až za cenu faulu. Fauloval ho Pocius. (43:43)

21:23
    Litovčania zo zlej pozícii netriafajú. Súril ich čas. Francúzi majú loptu. (43:43)

21:00
    Litovčanom sa nedarí, strávajú loptu a Francúzi môžu vyrovnať.Tak sa aj stalo, 43:43. (43:43)

20:20
    Parker znižuje na 41:43 (41:43)

20:10
    Neúspešný pokus Litovčanov. Trojka dnuka nepadla. 39:43 (39:43)

20:01
    Začala tretia štvrtina. (39:43)

Všetko je pripravené na začiatok tretej štvrtiny.

Litva po prvom polčase prekvapila favorita a vynikajúcou druhou štvrtinou sa dokázala odpútať na rozdiel 4 bodov. Čaká nás ešte veľmi zaujímavých 20 minút.

20:00
    Druhá štvrtina skončila. (39:43)

19:57
    Litva sa ujíma vedenia 39:43! Už len 3 sekundy do konca druhej štvrtiny. (39:43)

19:00
    De Colo znížil. 39:41 (39:41)

18:30
    Litva získava trestné hody. Konkrétne, hádže Kleiza. Triafa! 37:41! (37:41)

18:25
    Parker netriafa a Litva ide do kontry. Litva túto akciu prekombinovala. Timeout si tentoraz berú Francúzi. (37:39)

17:40
    Francúzi míňajú! Litva ide do vedenia, 37:39! (37:39)

17:25
    Je vyrovnané, 37:37 . Spod koša sa presadila Litva. (37:37)

17:10
    Litovčania netriafajú ani teraz. Francúzi sa môžu od nich odpútať. Nestalo sa.Rozhodca píska , nasleduje timeout. (37:35)

Batum sa nemýlil, 37:35 (37:35)

16:40
    Batum získal loptu a rýchlym protiútokom triafa, 36:35! Bol aj faulovaný a má k dispozícii aj trestný hod. (36:35)

16:30
    Litva sa môže od Francúzov odpútať, nestalo sa tak, trojka netrafila ani len obruč. (34:35)

16:00
    Opäť je vo vedení Litva. 34:35 (34:35)

15:36
    Turiaf krásne zblokoval strelu. Francúzi vďaka nemu získavajú loptu. (34:33)

15:00
    Na dvakrát sa to Batumovi podarilo . Spod koša triafa, 34:33 (34:33)

14:40
    Vidíme teraz časť zápasu, kde sa koše nestrieľajú... (32:33)

14:25
    Litva prišla o loptu, neodskakuje na 3 body. (32:33)

14:15
    Litovčania opäť berú vedenie na svoju stranu, 32:33 (32:33)

14:00
    2 trestné hody pre Litvu, oba boli premeneé, 32:31 (32:31)

13:58
    Opäť je to rozdiel 3 bodov, 32:29. (32:29)

13:30
    Litva znižuje trojkou, 30:29 (30:29)

13:05
    strata lopty Litvy, nasleduje kontra, lopta končí v koši, 30:26! (30:26)

12:09
    Batum nenechal nič na náhodu a trojkou opäť berie vedenie na stranu bielych, 28:26 (28:26)

11:50
    Francúzi sú v kŕči. Lopta lízla obruč a pri lopte sú opäť Litovčania. (25:26)

11:24
    Pocius triafa trojku a prvýkrát v zápase Litva vyhráva, 25:26! (25:26)

10:39
    Je znížené,25:23! (25:23)

10:30
    Francúzi majú loptu, ale rýchlosťou svetla ju strácajú. Už je v útoku Litva. Pocius bol následné faulovaný. (25:21)

10:01
    Začala druhá štvrtina. (25:21)

Najlepšími hráčmi sú z Francúzska Parker a z Litvy Pocius.

10:00
    Prvá štvrtina skončila. (25:21)

10:00
    Tak sa aj stalo, Po prvej tretine Francúzsko - Litva 25:21 (25:21)

9:30
    Francúzi sa tuto trojkou odpútali od súpera, 25:21. Túto štvrtinu vyhrajú oni. (25:21)

9:00
    Krásny individuálny prienik pod kôš od hráča Pociusa a je to už len o bod! 22:21 (22:21)

8:49
    Postupný útok Francúzom teraz nevyšiel. Loptu majú v moci zelení. (22:19)

8:26
    Trestné hody pre Litvu. Kavaliauskas triafa aj jeden aj druhý kôš! 22:19 (22:19)

8:00
    Parkere nenechal nič na náhodu, 22:17 (22:17)

7:29
    Mohli sme vidieť ďalší neúspešný útok Francúzov. Na koňa sa dostávajú Litovčania. Následným útokom znižujú, už je to len o 3 body. 20:17 (20:17)

7:00
    Turiaf má možnosť opäť navíšiť skóre trestným hodom. Netrafil ani jeden! (20:15)

6:30
    Francúzi pod košom trafili len obruč a z následného protiútoku Litovčania znižujú! 20:15 (20:15)

6:15
    Faul aj na druhej strane a Kleiza z Litvy má šancu znížiť. Podarilo sa mu to! 20:13! (20:13)

5:55
    Parker hádže ďalšie trestné hody. Prvý je dnuka. Aj ten druhý, 20:11! (20:11)

5:20
    Krásna trojka aj na druhej strane, 18:11! (18:11)

5:15
    Prvá trojka v zápase! Litovčania znižujú, 15:11! (15:11)

5:03
    Trestné hody pre Francúzsko. Prvý trestný hod bol nepremenený! Ani ten druhý. Stav je opäť 15:8 (15:8)

4:47
    Francúzi teraz trafili iba obruč. Litovčania sa snažia znížiť, ale ani im sa nedarí trafiť kôš. (15:8)

4:20
    Faulovaný Litovčan dokázal hodiť kôš. 15:8 (15:8)

4:10
    Ďalší premenený trestný hod. 15:6 (15:6)

Trestnými hodmi Francúzi zvýšili skóre. (14:6)

3:58
    Spod koša trafil Parker, 12:6 (12:6)

2:54
    Konečne sa presadili aj Litovci. (10:6)

2:27
    Nepresnosťou sa Litovčania pripravujú o body. Francúzi z protiútokov udierajú. (10:4)

2:00
    Litovčania znížujú. (6:4)

1:30
    Litovčania zaváhali a boli hneď potrestaní, 6:2 (6:2)

0:54
    Francúzi skvelým útokom zvyšujú skóre, 4:2 (4:2)

0:30
    Z následnej kontry Litovčania vyrovnávajú 2:2 (2:2)

00:10
    Francúzi prvýkrát skórujú. 2:0 (2:0)

00:01
    Stretnutie práve začalo. (0:0)

Francúzi sú v bielom, Litva v zelenom.

Francúzsko: Séraphin - Batum, Causeur, Diawara, Traore, Parker, Bokolo, Piétrus, de Colo, Diaw, Turiaf, Gelabale
    Trenér: Vincent Collet

Litva: Kaukenas, Kalnietis, Maciulis, Pocius, Seibutis, Songaila, Jasaitis, Kleiza, Kavaliauskas, Jasikevičius, Valančiunas, Jankunas
    Trenér: Kestutis Kezmura

Francúzski basketbalisti vyhrali svoj úvodný zápas nad Argentínou 71-64. Následne, v tom druhom, podľahli favorizovaným Američanom 71-98.

Litva má rovnakú bilanciu: 1-1.Úvodný zápas s Nigériou vyhrala presvedčujúco 72-53. Ten druhý, už s podstatne silnejším súperom, ťahala za kratší koniec. Od Argentíny dostali debakel 79-102.

Obe mužstvá sú teda na tom rovnako. Aj jeden tím, aj druhý chce, ale hlavne, potrebuje vyhrať. Máme sa teda na čo tešiť.

Stávkové kancelárie nadržiavajú Francúzom, keď s kurzom 1.3 to vyzerá na istotu. Litovčania sa ale tak ľahko nedajú a určite budeme sledovať nervy drásajúci a napínavý zápas.

Prajem krásne ráno. O 10:00 začne ďalší deň basketbalového turnaja. Tentoraz sú na rade muži. Zápas medzi Francúzskom a Litvou uvidíte práve tu!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:00.

Jakub Mitter

Francúzsko: Seraphin, Batum, Causeur, Diawara, Traore, Parker, Bokolo, Pietrus, De Colo, Diaw (C) , Turiaf, Gelabale
    Litva: Kaukenas, Kalnietis, Maciulis, Pocius, Seibutis, Songaila, Jasaitis, Kleiza (C) , Kavaliauskas, Jasikevicius, Valanciunas, Jankunas

Rozhodca: Christodoulou (GRE) - Belosevic (SRB) - Vazquez (ESP)