Karaganda – Liberec 1:1 (po pr.) | Ventspils – Molde 1:1 (kon.) | Salzburg – Dudelange 4:3 (kon.)
Shmona – Žilina 2:0 (kon.) | Ekranas – Shamrock 2:1 (kon.) | FC Zestafoni – Neftçi Baku 2:2 (kon.)
Tiraspol – Ulysses 1:0 (kon.) | Bazilej – Flora 3:0 (kon.) | Debrecín – Skenderbeu 3:0 (kon.)
Partizan – Valletta 3:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Maribor 1:2 (kon.) | Reykjavík – Helsinki 1:2 (kon.)
FC Bazilej 1893
3:0 (2:0)
Flora Tallinn
cz Utorok 24.07.2012, 20:00 • St. Jakob - Park, Basel • Liga majstrov (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Přeji krásný úterní den všem fotbalovým fanouškům. Na programu je odvetné utkání 2.předkola Ligy mistrů mezi švýcarským týmem FC Basilej a estonským FC Flora Tallinn. Basilej vyhrála v prvním zápase na hřišti svého soupeře 2:0 a má tedy výbornou pozici do odvetného utkání. Hosté z Estonska to budou mít velmi těžké a myslím si, že kdyby se jim podařilo postoupit, tak by to bylo velké překvapení. Ale stát se může cokoliv, takže uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.

FC Basilej: Vailati - Dragovič, Voser, Sauro, Steinhofer, Degen, Díaz, Cabral, Zoua, Streller "C", Vuleta

FC Flora Tallinn: Pedok - Mets, Baranov, Palatu "C", Peitre, Luts, Laabus, Frolov, Luigend, Alliku, Prosa

Rozhodčí: Artur Soares - Rui Tavares, Manuel Costa Silva

Náhradníci:

FC Basilej: Sommer, Park Joo Ho, Kováč, Stocker, Grether, Andrist, A.Frei

FC Flora Tallinn: Toom, Jurgenson, Beglarishvili, Mašitšev, Mool, Minkenen

Hráči se už rozcvičují na hrací ploše. Utkání začne přibližně za 25 minut.

Vše je připraveno, utkání každou chvíli začne.

1

1
    Míč mají na svých kopačkách hráči Basileje, kteří se hned od úvodních minut tlačí před branku Tallinnu.

2
    Estonská obrana je ale pozorná. Kombinuje se hlavně uprostřed hřiště.

3
    Domácí zatím soupeři vůbec nepůjčují míč.

4
    Basilej zakládá další útočnou akci.

5
    Ale ta skončila na obraně Tallinnu. Hosté jsou u míče.

6
    Ale to už neplatí. Domácí se opět tlačí dopředu.

7
    Degen to ale přehnal s důrazem a fauloval. Hosté rozehrávají na své polovině.

8
    Domácí se stále snaží něco vymyslet na polovině Tallinnu, ale zatím se jim přechod do útoku nedaří.

9
    Basilej právě vstřelila branku!
    A teď to domácím vyšlo a jdou do vedení. První branku zápasu vstřelil JACQUES ZOUA, kterému nahrával Steinhöfer.

10
    Domácí jsou i nadále aktivní a zakládají další útok.

11
    Rohový kop pro Basilej.

12
    Roh zahrál Díaz. Ke střele se dostal Streller, ale jeho pokus mířil mimo.

13
    Hosté se zatím k ničemu nezmohli a Basilej je jasně lepší.

14
    Domácí mají míč stále na svých kopačkách a neustále vymýšlí útočné akce. Hostující obrana je pod velkým tlakem.

15
    Hosté faulovali kousek za svým pokutovým územím. K přímému volnému kopu se postavil Cabral, ale jeho pokus byl zblokovaný.

16
    Další rohový kop pro domácí celek.

17
    Ale ani z tohoto rohu, který zahrával Diáz, nic nebylo. Basilej tak stále vede o jednu branku.

18
    Domácí borci jsou stále u míče. Hráči Tallinnu si ho zatím moc neužili.

19
    Hra se malinko vyrovnala a hraje se hlavně uprostřed hřiště.

20
    I hosté umí zaútočit. Před branku domácích se tlačil Luts, který i vystřelil, ale jeho pokus nemířil mezi tři tyče.

21
    Roh pro Basilej.

22
    Rohový kop zahrál opět aktivní Diáz, ale ani tento centr nebyl přesný a nenašel žádného hráče v modrém dresu.

23

24
    A další rohový kop pro domácí. V tomto zápase už čtvrtý.

25
    Ale ani z této výhody nic nebylo.

26
    Roh i pro hosty z Estonska.

26
    Ale ani oni z něho nic nevytěžili a už se opět brání.

27
    Domácí hráči se ženou dopředu.

27
    Hostující obrana byla pozorná a má míč ve své moci.

29
    Hosté brání pozorně a Basilej si zatím nevytvořila žádnou další brankovou příležitost. Dopředu ale hráči Tallinnu moc nehrají.

30
    Další útok domácích končí na pozorné obraně.

31
    Ale po velkém tlaku přichází další brankou a opět do sítě Tallinnu. Na 2:0 zvyšuje opět JACQUES ZOUA, kterému na branku přihrál Streller.

32
    Dovolím si tvrdit, že o postupujícím do 3. předkola Ligy mistrů je jasno.

33
    Domácí ale nepolevují a opět se tlačí před branku Tallinu.

34

34
    A další, už šestý.

35
    Velký tlak domácích. Další roh pro Basilej.

36
    Ani z jednoho rohu ale nic nebylo a Basilej tak stále vede o dvě branky.

37
    Hostující Frolov to zkusil z dálky, ale jeho projektil skončil mimo.

38
    Hráči Tallinnu jen odevzdávají míče. Na půlku Basileje se dostávají jen sporadicky.

39
    Střelou se prezentoval domácí útočník Vuleta, ale jeho pokus nebyl přesný.

40
    Hra se nyní uklidnila a domácí nechávají hostující obranu vydechnout. Hráči Tallinnu už vyhlížejí poločasovou přestávku.

41
    Další rohový kop pro domácí mužstvo.

42
    Vystřelil Díaz, ale ani jeho pokus nekončí za zády brankáře Pedoka.

43
    Roh pro Basilej. V prvním poločase už devátý.

44
    Ale ani z něho domácí neohrozili branku Tallinnu. Rohové kopy jim dnes zatím příliš nevychází.

45
    V závěru poločasu i roh pro hosty.

45
    Z rohu nic nebylo a dopředu se už tlačí domácí borci.

46
    Tak ještě roh pro Basilej.

46
    A další. Domácí si vytvořili opět velký tlak.

První poločas je minulostí. V něm jasně dominovali hráči Basileje, kteří si vytvořili několik dobrých brankových příležitostí. Dvě z nich dokázal využít domácí Zoua, který vstřelil dvě branky a Basilej tak vede 2:0. Švýcarský celek svého soupeře téměř do ničeho nepustil a jasně míří za postupem do další fáze kvalifikace do prestižní Ligy mistrů. Druhý poločas začne přibližně ve 21.05 hodin.

46

46
    Basilej začíná stejně, jako skončila v prvním poločase. Opět se její hráči tlačí před branku Tallinnu.

47
    Míč mají na kopačkách stále domácí.

48
    Do útoku se vydali i hosté, ale jejich snažení velmi rychle skončilo.

49
    Ale přeci jen hráči Tallinnu vybojovali rohový kop.

50
    Dopředu se tlačili teď domácí, ale jejich útok zastavila hostující obrana.

52
    Ke střele se dostal domácí Streller, ale branku nedává.

53
    Do obrovské šance se dostal Zoua, který mohl vstřelit svojí třetí branku v tomto zápase. Šanci ovšem neproměnil a Basilej tak stále vede "jen" o dvě branky.

54
    Domácí Degen byl zastaven pomezním rozhodčím. Basilejský hráč byl v ofsajdu.

55
    Domácí se snaží vstřelit třetí branku, ale hostující obrana odolává a nutno říci, že má i trochu štěstí.

57
    První žlutou kartu v tomto zápase uviděl hostující Siim Luts.

58
    Domácí mají stále míč a snaží se protlačit před branku Tallinnu.

59
    To se jim ale nedaří a jejich útočné akci končí před velkým vápnem hostů.

60
    Obrovský tlak domácího celku.

62
    Basilej zamkla svého soupeře před svým vápnem a vytvořila si několik dobrých šancí. Na 3:0 nakonec zvyšuje z přímého volného kopu MARCELO DÍAZ.

63
    Ke střele se dostal i hostující Laabus, ale jeho střela neohrozila domácí branku.

65
    Hra se opět malinko uklidnila. Kombinuje se převážně uprostřed hrací plochy.

66
    Domácí střádají. Dohrál Steinhöfer a zahraje si Andrist.

67
    Hostující Luigend napřáhl ke střele, ale ani jeho pokus nebyl úspěšný.

68
    U míče jsou hostující hráči, kteří se snaží něco vymyslet.

69
    Ale jejich snažení skončilo daleko před pokutovým územím domácího celku.

70
    Střídá i Tallinn. Odešel Prosa, kterého nahradil Mööl.

71
    Domácí se opět tlačí dopředu.

72
    Ale ani teď se jim nepodařilo ohrozit branku Tallinnu.

72
    Domácí Streller byl opět v ofsajdu.

73
    Domácí celek opět střídá. Odpracováno má kapitán Streller a zahraje si Alexander Frei.

75
    A Basilej opět buší do obrany estonského týmu, ta zatím odolává. Podaří se domácím ještě vstřelit nějakou branku?

76
    Střídají hosté. Dohrál Laabus a na hřiště přišel Beglarishvili.

78
    Hosté se s blížícím koncem tlačí více před branku domácích a chtěli by vstřelit alespoň čestnou branku. Ale zatím si Tallinn nevypracoval žádnou pořádnou šanci.

79
    Ke střele se dostal Mööl, ale Vailati byl připravený.

80
    Další střídání domácích. Ze hřiště odešel Díaz, kterého nahradil Grether.

81
    Teď se hraje nahoru dolu, je vidět, že utkání je rozhodnuté a hráče případná chyba nebude tolik mrzet.

82
    Střílel domácí Andrist, ale ani on se z branky neraduje.

83
    Basilej kontroluje hru a soupeře nepouští na svojí polovinu.

84
    Hraje se uprostřed hřiště. Míč mají víc na svých kopačkách domácí borci.

85
    Ani jeden tým nyní moc nebrání, dočkají se diváci ještě alespoň jedné branky?

86
    Střídání hostů. Odešel Luigend a přišel Minkenen.

88
    Domácí borci se ještě tlačí před branku Tallinu.

89
    Ale hostující obrana je už pozorná a určitě nechce v závěru utkání inkasovat čtvrtou branku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

Švýcarská Basilej v tomto utkání jasně dominovala a Tallinn porazila 3:0. Postoupila tak do 3. předkola Ligy mistrů, ve kterém se utká s norským Molde. Tento duel bude zřejmě velmi vyrovnaný a určitě ho bude zajímavé sledovat. To je z mé strany pro dnešní den vše a přeji hezký zbytek úterního večera. (21:54:36)