Shmona – Žilina 2:0 (kon.)
Hapoel Kiryat Shmona
2:0 (0:0)
MŠK Žilina
Utorok 24.07.2012, 19:30 • Itztadion Kiryat Eliezer, Haifa (ISR) • Liga majstrov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:30.

-10
    Príjemný júlový podvečer, vážení športoví fanúšikovia. Hlásime sa Vám s ďalším online prenosom. Dnes je na programe odveta 2. predkola Ligy majstrov medzi izraelským tímom Hapoel Kiryat Shmona a slovenským majstrom MŠK Žilina. Pripomíname, že minulý týždeň sa z víťazstva tešilo mužstvo spod Tatier, keď o triumfe 1:0 rozhodol Piaček. Všetci na Slovensku držíme palce a veríme, že žlto-zelení dotiahnú svoje ťaženie do úspešného konca, ktorým bude postup do ďalšej fázy. O chvíľu zostavy.

Hapoel Kiryat Shmona: Ámos - Tzedek, Gabai, Hassarmi - Gerzicich, Tasevski, Rochet (C), Badash - Abihazira, Solari

MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Leitner, Angelovič - Pečovský - Barčík (C), Šulek, Pich - Majtán, Ceesay

Rozhodca: Serhiy Boiko - Korniyko, Volodin (UKR).

1
    Stretnutie práve začalo.

2
    V Haife vládne slnečné a horúce počasie. Pevne veríme, že s klimatickými podmienkami sa náš zástupca vyrovná.

2
    Abihazira mal prvú veľkú príležitosť zápasu. Na ľavej strane si našiel odkrytý priestor, ale napokon netrafil bránu.

4
    Domáci začali aktívne a po zákroku Piačeka budú zahrávať prvý rohový kop.

5
    Žilinčania sú trošku zaskočení a teraz mohli znova inkasovať. Do šance sa opäť dostal Abihazira, ale našťastie mal znova vychýlenú mušku.

7
    Zatiaľ čakáme na prvú útočnú akciu Žilinčanov. Momentálne sú v hlbokej defenzíve a odolávajú útokom svojho súpera.

9
    Abihazira robí veľké problémy slovenskému majstrovi. V tejto chvíli ho na hranici šestnástky nedovolene zastavil Angelovič. Loptu si postavil Czedek, ale trafil len múr.

11
    MŠK ustál úvodný nápor a teraz sa prvýkrát dostáva na polovicu súpera na viac sekúnd.

14
    A ďalšia obrovská príležitosť Hapoelu. Badash bol znova nepokrytý vo veľkom vápne a možno zo šiestich metrov prestrelil.

15
    Na druhej strane odpoveď Šuleka a prvé zakončenie žlto-zelených. Strela bola zblokovaná a nič z nej nebolo.

16
    Žilinčania zahrávali dva rohové kopy z pravej strany. Ani z jedného hostia neudreli. Naopak, pomáhali si faulom, a tak je lopta znova na kopačkách Hapoel-u.

18
    Ámos si teraz viazal šnúrku na kopačke a chvíľu sa nehralo. Už je všetko v poriadku a my pokračujeme v stretnutí.

19
    Tretí roh šošonov zahrá znova Miroslav Barčík. Rozhodca Boiko si ešte robí poriadky v šestnástke.

20
    Pich sa po rohu dostal k zakončeniu, ale jeho volej minul ľavú žrď. Zatiaľ hráči strieľajú všade, len nie do priestoru troch žrdí.

22
    Pripomíname, že na ľavej strane chýba zverencom Fransa Adelaara Portugalčan Nunes. Ten má nejaké zdravotné komplikácie, preto musel holandský tréner Žiliny improvizovať a postaviť na kraj obrany Angeloviča.

23
    Leitner je po jednom zo súbojov otrasený a ostáva ležať v šestástke. Skúsený futbalista to ale rozchodil a je späť v hre.

25
    Máme za sebou viac ako polovicu prvého polčasu. Domáci futbalisti mali v úvode duelu tlak, niekoľko šancí, ale nedokázali žiadnu premeniť. Slovenský tím ustál nápor a postupne vyrovnáva hru.

27
    Obrovská šanca Hapoelu. Dlhý center domácich našiel na pravej strane Gabaia a ten hlavičkou posunul na úplne voľného Solariho. Ten bol znova nestrážený a mal veľa času na zakončenie. Podarilo sa mu nebezpečne vystreliť, ale lopta len tesne minula pravú Dúbravkovu tyč.

29
    Defenzíva MŠK zatiaľ vôbec nestojí na pevných nohách. V obrane to poriadne škrípe, hráči si nedokážu postrážiť súperových futbalistov a vznikajú tým šance pre Hapoel.

30
    Matovič skopol Barčíka tesne pred žilinským veľkým vápnom a vidí žltú kartu.

32
    Izraelčania teraz padali v šestnástke ako hrušky a pýtali si penaltu. Rozhodca im nenaletel a namiesto faulu odmával jeden z asistentov ofsajd.

33
    Barčík sa na pravej strane snažil vyzvŕtať súperových obrancov, ale dvojica hráčov mu loptu uchmatla a aut zahráva Shmona.

34
    Z ničoho nič mohla Žilina udrieť. Šulek našiel v šestnástke vysokou prihrávkou Majtána. Ten si pekne loptu spracoval na prsiach, vystrelil z otočky, ale tesne minul Ámosovu bránu. Bola to najväčšia príležitosť hostí v dnešnom zápase.

36
    Máme do konca necelých 10 minút. MŠK nasťahovaná na vlastnej polovici čelí útoku svojho protivníka.

37
    Na štadióne v Haife je výborná atmosféra. Fanúšikovia Hapoelu neustále ženú svoj tím dopredu. Zatiaľ nemáme správu o tom, či do Izraela pricestovali aj najvernejší zo Žiliny.

38
    Gabai na pravej strane pekne prešiel cez Angeloviča, Dúbravka jeho center s námahou vytláča pred seba, kde ho obrancovia upratali.

40
    Aktivita domácich sa stupňuje. Hapoel sa snaží zmazať gólové manko z prvého zápasu a treba objektívne povedať, že je počas celého polčasu lepším tímom. Postupová matematika ale hrá so Žilinčanmi.

42
    Bežia posledné minúty prvého polčasu. Lopta v strede poľa a na Dúbrovkovu bránu smeruje ďalší z mnohých útokov.

43
    Angelovič pekne obral o loptu Gabaia a ihneď založil útočný výpad. Mabouka loptu ale stratil, a tak sa hráči okolo kapitána Miroslava Barčíka musia vrátiť na svoje pozície.

44
    V samom závere faul Leitnera tesne pred šestnástkou. Žlto-zeleným bude poriadne horúco. K lopte sa stavia Solari.

45
    A veru aj bolo! Krásny priamy kop Solariho z dvadsiatich metrov smeruje na bránu, ale nádherným zákrokom sa blysol Dúbravka a perfektnou robinzonádou zneškodnil ďalšiu tutovku.

45
    Boiko nastavuje minútu v prvom polčase.

45+1
    Dúbravka predsa len musel ešte zakončiť. Nenápadný priamy kop doplachtil až pred 23-ročného odchovanca futbalu v Žiline a ten opäť vyráža. Tento moment ukončil prvý polčas.

Prvý polčas skončil.

Je za nami 45 minút odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov. Hapoel Shmona napriek prevahe a početným príležitostiam nedokázala skórovať, a tak MŠK Žilina drží nerozhodný stav a čo je najdôležitejšie, tak aj postup. Musí si však dávať pozor, pretože domáci mali počas celého úvodného dejstva hernú prevahu a treba povedať, že Žilina odolala aj so šťastím. Čaká nás prestávka, po nej sa Vám znova prihlásime.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Adelaar urobil jednu zmenu. Do hry v druhom polčase už nezasiahne Ceesay a do útoku smeruje Azevedo Guima.

48
    Mužstvo spod Dubňa sa dostalo k zakončeniu. Konkrétne Pich hlavičkoval po centri Majtána. Lopta mierila len do stredu brány a Ámos s ňou nemal problémy.

49
    Pich znova zakončoval. Tentokrát spoza šestnástky ľavačkou. Jeho pokus ale mieril vysoko nad bránu.

51
    Prvé minúty po zmene strán patrili MŠK. Dve zakončenia Picha však neznamenali zmenu skóre. Na rade sú domáci futbalisti, ktorí sa snažia prekvapiť obranu nakopávanými loptami.

52
    Hapoel mal výhodu rohu. Badash si najvyššie naskočil na center z pravej strany, lenže prehlavičkoval priestor troch žrdí.

53
    Šošoni naznačujú, že by mohli udrieť z rýchleho brejku. Preto slovenskí hráči hľadajú nabiehajúcich spoluhráčov. Je to zatiaľ bez väčšej šance.

54
    Angelovič znova chybil. Jeho laxný odkop našiel len jedného z domácich hráčov, ten ale neprestrelil húštinu tiel. Zachraňovať musel Leitner. Na druhej strane výpad Majtána a veľmi nepresná koncovka.

55
    Šulek išiel tvrdo do súboja s Matovičom. Pomohol si faulom a Boiko mu za zákrok udeľuje žltú kartu.

57
    Hapoel zle rozohral, v strede stratil loptu a bola z toho šanca našich. Barčík krásnym oblúčikom našiel za obranou Guimu, ten ale zle spracoval, a tak z toho nebolo nič.

58
    Solari je aktívny. Uponáhľal sa s koncovkou a z veľkej diaľky prestrelil.

59
    Prvé striedanie domáceho celku. Odchádza Tasevski, prichádza Gazal.

60
    Majtán druhým potrestaným hráčom MŠK. Za nedovolený zákrok v strede poľa vidí žlté napomínanie.

61
    Na trávniku ostáva ležať Pich. Takýchto momentov budeme zrejme v ďalšom priebehu vidieť čoraz viac. Čas hrá totiž so Žilinou.

62
    Lopta po koncovke Majtána končí v sieti. Boiko videl faul, preto bolo vzrušenie zbytočné.

64
    Rohový kop Shmony. V šestnástke je poriadne horúco. K zakončeniu sa dostal Abihazira. Z uhla trafil brvno! Mabouka je otrasený, hráči si môžu vydýchnuť.

66
    Na hraciu plochu sa dostane rýchlik Deza. Vystrieda Majtána.

68
    S postupom času budú domáci pod čoraz väčším tlakom. Z tribún sa po prvýkrát ozýva piskot, beží už 68. minúta duelu.

68
    Lavička Hapoelu strieda druhýkrát. Kapitán Rochet ide na lavičku, prichádza Abed.

70
    Shmona dala gól! Kým doteraz hralo so Žilinou aj šťastie, teraz sa jej obrátilo chrbtom. Angelovič znova chybil, neustrážil Gabaia a ten z pravej strany poslal loptu priamo do malého vápna. Na ňu tam číhal ABED a aj Leitner. Izraelský futbalista sa dokázal cez "Pištu" presadiť a otvára skóre.

72
    Diváci ožili, na rade sú Žilinčania. Ak by ostal takýto stav aj po 90. minútach, videli by sme predĺženie.

74
    Domáci ale túžia pridať aj druhý kúsok do Dúbravkovej siete. Podnikajú útok a už to mohlo byť o dva góly. Abihazira to z hranice šestnástky skúsil, ale tesne minul pravú žrď.

75
    Tzedek fauloval, za čo uvidel žltú kartu.

75
    K exekúcii sa postavil Šulek, ale zahranie tohto kopu nemožno inak nazvať ako katastrofou.

78
    Shmona dala gól! Predĺženie už isto neuvidíme. Leitnera možno nazvať dnes veľkým smoliarom. Vyvážal loptu od vlastnej brány, nepresne nahral, loptu si prebral ABIHAZIRA a prízemnou strelou k pravej žrdi nedáva Dúbravkovi šancu.

80
    Žilina musí vyjsť z ulity a čím skôr skórovať. Doteraz sa väčšinou len bránila, no musí ukázať aj čosi z útočného umenia.

81
    Posledná zmena Fransa Adelaara. Urobiť niečo s výsledkom sa pokúsi Paur, vymení Šuleka.

83
    Hra je čoraz viac prerušovaná, čo vyhovuje domácim futbalistom.

85
    Pečovský sa po prihrávke Barčíka dlho hral s loptou, ani nevystrelil, ani nenahral, a tak o ňu prišiel.

86
    Posledné striedanie zápasu. Dole schádza Badash, nahradí ho Vahaba.

88
    Situácia je čoraz viac kritická. Žilina prehráva o dva góly a nutne potrebuje skórovať. Nedokáže však súpera ničím prekvapiť a jej hra teraz pripomína bezradnosť.

89
    Domáci si vychutnávajú tieto minúty. Držia loptu na svojich kopačkách a nedovoľujú Barčíkovi a spol. vôbec nič.

90
    Barčík nepochopiteľne váhal s centrom. Pribehli k nemu dvaja protihráči a loptu mu berú. Divadielko v podaní Hapoelu pokračuje, dvojica hráčov sa váľa po zemi a je to trošku trápne. Ale aj to patrí k futbalu.

90+1
    Rozhodca nastaví 5 minút. Slabučký výkon Angeloviča je okorenený žltou kartou. Sekundičky plynú v neprospech Žiliny.

90+2
    Pich vo veľkom vápne, snaží sa dostať ku koncovke, ale bolo tam príliš veľa hráčov a preto sa stav nemení.

90+3
    Deza vybojoval roh. Do šestnástky putuje aj Dúbravka. Posledné sekundy stretnutia.

90+4
    Ámos vybehol, zachytil Barčíkov center a v týchto chvíľach už naozaj MŠK nemá veľa času na zmenu skóre.

90+5
    Žilinčania mali ešte jednu šancu. Pich netrafil dobre loptu, bol tam jeden z hráčov MŠK, ale nič z toho. Zrejme sa už nič nestane.

Žilina nezvládla odvetný zápas na pôde Hapoelu a po bezgólovom polčase prehráva 0:2. Domáci zaslúžene víťazia a tešia sa na ďalšieho súpera v pohárovej Európe. Naopak, žlto-zelení sa s pohárovými zápasmi lúčia, čo je pre klub spod Dubňa obrovské sklamanie. Objektívne treba povedať, že dnes vyhral lepší. So smutným konštatovaním, že pre slovenského majstra to bolo posledné vystúpenie v tohtoročnej Lige majstrov sa s Vami lúčime a prajeme ešte pekný večer. (20:24:13)