Djokovič – Federer 1:3 (kon.) | Murray – Tsonga 3:1 (kon.)
Jo-Wilfried Tsonga
1
3 4 6 5
cz Piatok 06.07.2012, 17:00Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva)

Krásný čtvrtý set završil celý zápas, v něž čtvrtý hráč světa zdolal svého soupeře po setech 6:3, 6:4, 3:6 a 7:5. V neděli tak stane ve finále proti Rogeru Federerovi, to samozřejmě přineseme také v našem přenosu. Podobně jako zítřejší ženské finále nebo semifinále čtyřhry, v jehož koncovce právě teď bojují Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou proti italskému páru Schiavoneová/Pennettaová. (19:54:39)

7:5
    Murray zahrál fenomenální bekhendový return a po 74 letech se stává prvním britským finalistou Wimbledonu! Na výborný Tsongův servis našel ještě lepší odpověď, přes jásot celého stadiónu však nebyl slyšet zahlášený aut a o Murrayho úspěchu tak muselo rozhodnout až jestřábí oko. Míček těsně tečoval postranní čáru a ANDY MURRAY postupuje do finále!

40-15
    A už jen jeden! Tsonga chybuje volejem na síti a Murray má dva mečboly!

30-15
    Tsonga nezaváhal na síti a zahrál vítěznou smeč. Brit je ale stále dva míčky od velkého finále.

30-0
    I podruhé Tsonga nepřesně namířil první servis a na ten druhý Murray vytáhl parádní return přímo na základní čáru.

15-0
    Tsonga musel přes druhý servis a chybuje z bekhendu.

6:5
    Další return Tsongy dopadl za základní čáru a Murray udržel svůj servis. Vede 6:5 a Tsonga bude podruhé podávat na udržení se v zápase.

40-30
    Tsongův forhend doletěl pouze do sítě.

30-30
    Murray zahrál výborný druhý servis s rotací a Tsonga returnuje do zámezí.

15-30
    Tsonga zvládl return k základní čáře a Murray poté namířil forhend pouze do sítě.

15-15
    Murray zaznamenává svojí druhou dvojchybu v nepříliš vhodný okamžik. V koncovce čtvrtého setu.

15-0
    Tsonga po returnu přešel do útoku, na síti ale nestačil zkrotit svůj bekhendový volej a namířil jej do zámezí.

5:5
    Tsonga ale reaguje nejlepším možným způsobem, přímým bodem z podání.

15-40
    Rozhodčí Ramos zahlásil aut po Tsongově forhendu a chybně. Výměna se bude opakovat. Už podruhé dnes portugalský arbitr nepřesně zahlásil aut místo čárového rozhodčího.

15-40
    Tsongův bekhend se vytočil z kurtu.

0-40
    Tsonga přešel po servisu na síť a rozehru spolehlivě ukončil vítězným volejem nad hlavou.

0-30
    Přímý bod z Tsongova podání.

0-15
    Murray se skvěle bránil prudkým úderům Tsongy, nakonec jej ale Francouz donutil k úderu do sítě.

5:4
    Tsonga přetáhl délku svého forhendu. Také Murray odrazil nápor soupeře, odvrátil dva brejkboly a získává devátou hru ve svůj prospěch. Je to ale obrovská a krásná bitva ve čtvrtém setu.