Watson – Šafářová 0:2 (kon.) | Cetkovská – Koukalová 1:2 (kon.)
1 6 2
Klára Koukalová
2
6 1 6
cz Streda 20.06.2012, 15:30 • Kurt číslo 3 - Eastbourne • WTA Eastbourne - Rothesay International (tráva)

Třetí set rozhodl nekonečný 6. gem, který si připsala na své konto Klára Zakopalová a prolomila tak své soupeřce podání. Od té doby již Petra Cetkovská nebyla schopna uhrát žádný gem a s turnajem se loučí. Na Kláru Zakopalovou se naopak můžeme těšit ve čtvrtfinále, ve kterém se utká s Anastasiou Pavlyuchenkovou.
    Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (17:11:29)

Konec zápasu

2:6
    Klára Zakopalová vítězí ve třetím setu 2:6 a vítězí tak i v celém utkání.

15-40
    Dva matchbally pro Kláru Zakopalovou.

15-30
    Dva fiftýny dělí Kláru Zakopalovou od vyřazení 9. hráčky turnaje.

15-15
    Petra Cetkovská samozřejmě udělá vše proto, aby tomu tak nebylo.

0-15
    Dvojchyba! Dost možná jsme svědky závěrečného gemu utkání.

2:5
    Čistá hra pro Zakopalovou, po přestávce půjde Cetkovská podávat na udržení se v utkání.

0-40
    Tři gamebally a vypadá to, že nekonečná 6. hra třetího setu opravdu rozhodne osud tohoto utkání.

0-30
    Stav 30:0 pro podávající Kláru Zakopalovou je již dosti pohodlný.

0-15
    Potvrzení breaku začala dobře.

2:4
    Tentokrát ho již využívá a nekonečný gem získává hráčka na returnu. Klára Zakopalová tak vede 2:4 a jde podávat!

40-A
    Přece jenom dostává Klára Zakopalová další šanci na break.

40-40
    Opět shoda.

A-40
    Blíže k zisku 6. hry třetí sady je znova Petra Cetkovská.

40-40
    Opět shoda. Je to neuvěřitelný gem, který dost možná rozhodne celé utkání!

A-40
    Další šance pro Petru.

40-40
    Ta však zůstala opět nevyužita a nekonečný gem pokračuje.

A-40
    Cetkovská se probojovala k výhodě po delší době.

40-40
    Pouze dva breakbally z těch deseti dokázala Zakopalová využít a to je strašná škoda.

40-A
    Přichází celkově 10. breakball Kláry Zakopalové v utkání.

40-40
    Cetkovská odvrací breakbally úplně v pohodě. Dnes již zvrátila sedm šancí na prolomení svého podání.

40-A
    Znova problém pro Cetkovskou, který vznikl po již 9. její dvojchybě. Klára má další šanci na prolomení servisu.

40-40
    Tu však rázem ztratila a vše je znova otevřené.

A-40
    Petra Cetkovská se dostala z nejhoršího a má výhodu díky již 5. esa v zápase.

40-40
    I třetí šance na odskočení zůstává nevyužita.

40-A
    Jenže Klára dostává třetí pokus v tomto gemu.

40-40
    I druhý breakball zůstal nevyužit a takové chvíle mohou rozhodnout toto utkání.

30-40
    První ze série se podařilo Petře smazat.

15-40
    Po dvojchybě jsou tady dva breakbally pro Kláru Zakopalovou.

15-30
    Jenže k breakballu zatím pořád daleko.

0-30
    Pozor! Stav 0:30 by mohl znamenat ohrožení servisu Petry.

0-15
    Lépe začala Zakopalová.

2:3
    Po přestávce půjde podávat Petra Cetkovská, devátá nasazená.

2:3
    Obě hráčky jsou ve třetím setu výborné při podání.

15-40
    Dva gamebally, breakball je daleko i v 5. hře třetího setu.

15-30
    Šance má hlavně po druhém podání, nyní však Zakopalová šla do hry s prvním servisem a bylo to znát.

15-15
    První break může hodně napovědět, jenže hráčky zatím podávají dobře. Možná teď se může Cetkovská o něco pokusit.

0-15
    Opravdu to vypadá, že po prvních dvou setech, které byly jasně v režii jedné nebo druhé hráčky se začíná hrát tenis.

2:2
    Čistá hra je na světě. Petra Cetkovská s lehkostí srovnává na 2:2.

40-0
    Třei gamebally a náběh na čistou hru.

30-0
    Vypadá to na klidnou hru pro Cetkovskou.

15-0
    Obě hráčky jakoby nalezly rytmus při svém podání a udržení servisu pro ně není takový problém.

15-30
    Bohužel pro ni se k náskoku však dostává opět Klára.

15-15
    Jenže Petra Cetkovská jí nedá nic zadarmo a naznačuje, že o tento gem se budou muset obě hráčky hodně porvat.

0-15
    Zakopalová opět začala dobře při svém podání.

1:1
    A je srovnáno! Že bychom viděli první set, který bude vyrovnaný.

40-30
    Cetkovská nepouští soupeřku k breakballu.

30-30
    Zřejmě ano, stav 30:30 je hodně nepříjemný a následný míč hodně důležitý.

30-15
    Úspěch i pro hráčku na returnu. Pomůže to k zdramatizování vývoje hry?

30-0
    I další fiftýn si připisuje Petra Cetkovská.

15-0
    První ztracené podání může hodně napovědět, obě hráčky jsou si toho vědomy.

0:1
    Má slova potvrzuje a své první podání ve 3. setu si v pohodě drží.

30-40
    První gameball Cetkovská smazala, pořád však má Klára gem pod kontrolou.

15-40
    Dva gamebally by jí měly dodat klid na raketu.

15-30
    První gem může hodně napovědět. Proto je pro Kláru velice důležité servis podržet.

15-15
    Jenže Cetkovská oplácí stejnou mincí - patnáct obě.

0-15
    Třetí, rozhodující set otevřela svým podání Klára Zakopalová a začala ho lépe.

0:0
    Druhý set byl diametrálně odlišný od toho prvního. Klára Zakopalová, která první sadu zvládla s velkou noblesou musela v tomto setě dokonce odvracet dva setbally na 6:0. To se jí sice podařilo, ale na víc než pouhou úpravu skóre to nestačilo.
    Třetí set je tak otevřený a přinese rozuzlení postupové tajenky.

6:1
    Petra Cetkovská vítězí ve druhém setu 6:1 a vrací tak Kláře Zakopalové úder za první set.

A-40
    Setball číslo 4 je zde!

40-40
    I tato šance zůstává nevyužita - shoda.

40-30
    Přece jenom setball zásluhou esa, s již pořadovým číslem 3 pro Petru Cetkovskou, poprvé však při vlastním podání.

30-30
    Jenže Klára Zakopalová se ještě nevzdává a dotáhla se na svou soupeřku.

30-15
    Má k tomu dobře nakročeno. Dva fiftýny a třetí set je zde.

15-15
    Samozřejmě jsme v tenise již mohli vidět i větší obraty než tento. Přesto si myslím, že Petra tento set zvládne.

0-15
    Klára ještě zkouší nemožné.

5:1
    To se jí i daří a snižuje tak na 5:1. Petra Cetkovská však jde podávat na vítězství ve druhém setu.

40-A
    Má k tomu dobrou příležitost, po dvou odvrácených breakballech má sama šanci ukončit tento gem.

40-40
    Zakopalová bojuje a přece jenom by si ráda zvedla sebevědomí před třetím setem.

A-40
    Jenže je zde druhá šance a ať tak nebo tak tento set má Cetkovská jasně pod kontrolou.

40-40
    Hrozba kanára je prozatím odvrácena.

40-30
    Je to setball a tím velká šance na nadělení kanára.

30-30
    Důležitý míč příjde nyní. Bude to gameball nebo setball.

15-30
    Je již blíže k zisku alespoň jedné hry ve druhém setu.

15-15
    Klára udělá určitě vše proto, aby se tak nestalo.

15-0
    Cetkovská má možnost darovat Zakopalové kanára.

5:0
    5:0 a v Eastbourne na kurtu číslo 3 si ptáčky štěbetají něco o třetím setu.

40-30
    Třemi fiftýny v řadě je otočen vývoj tohoto gemu.

30-30
    Dvojchyby se podařilo napravit.

15-30
    Dvojchyby se podařilo zastavit a fiftýn hned připadl Petře.

0-30
    Druhá dvojchyba Cetkovské v řadě.

0-15
    Dvojchyba Cetkovské.

4:0
    Petra Cetkovská vede již 4:0 a jde podávat, v případě udržení servisu bude téměř jistě o vítězce utkání rozhodovat závěrečný set.

40-30
    První breakball se podařilo Kláře odvrátit, jenže pořád zbývá jeden.

40-15
    Nyní má již dva breakbally na 4:0!

30-15
    Cetkovská je o fiftýn blíže k zisku 4. hry tohoto setu.

15-15
    Jenže pořád je rozdíl mezi hráčkami v jednom jediném prolomeném podání.

15-0
    Cetkovská začíná dobře i při dalším podání Zakopalové a druhý set je pravým opakem toho prvního.

3:0
    Je to tak a brána s názvem 3. set se pomaličku začíná otevírat.

40-15
    Dva gamebally však naznačují, že tento gem bude velice pravděpodobně zapsát Cetkovské.

30-15
    Přece jenom ještě snížení na 30:15. Zakopalová se nechce smířit s odskočením na rozdíl tří gemů.

30-0
    Cetkovská jde za tímto úkolem zatím suverénně.

15-0
    Jak jsem již zmiňoval neméně důležitou součástí breaku je jeho následné potvrzení.

2:0
    Breakball je využit a Cetkovská se ujímá vedení 2:0 a tím zvedá své šance na zisk této sady.

40-30
    Tak přece jenom breakball ve druhém gemu tohoto setu uvidíme.

30-30
    Eso! Klára stále nepouští soupeřku k breakballům a to je pro ni hodně důležité.

30-15
    Dvojchyba je přece jenom napravena, pořád je však stav dost nepříjemný.

30-0
    A Petra si vybojovala slušnou pozici. Stav 0:30 při podání Zakopalové jí určitě netěší, ještě když si do takové situaci došla vlastní dvojchybou.

15-0
    Po vybojovaném servise je nejlepší čas pro protiútok a pokus o break.

1:0
    Přece jenom se Petra Cetkovská dočkala a získala své úvodní podání, i když se hodně zapotila.

A-40
    Další šanci už Zakopalová nedostává a Cetkovská je opět jeden fiftýn od zisku gemu.

40-40
    Jenže Cetkovská odvrací a nekonečný gem pokračuje.

40-A
    Tak se Zakopalová dočkala a vybojovala si hned v úvodní hře druhé sady breakball!

40-40
    Cetkovská pohrdá i dalším gameballem, aby jí to v součtu gemu nemrzelo.

A-40
    Ani teď se Zakopalová nedostala k breakballu.

40-40
    Jenže i třetí gameball zůstal nevyužit.

A-40
    Ztráty dvou gameballů jsou často trestány. Nyní to vypadá, že se z toho Cetkovská dostane.

40-40
    Dokonce i druhý je pryč a naopak nyní bude v psychické výhode Klára.

40-30
    První gameball Zakopalová smazala.

40-15
    Dva gamebally jí určitě přinesou klid na raketu.

30-15
    Velice důležité bude pro Cetkovskou vyhrát své první podání a má k tomu zatím namířeno dobře.

15-15
    Jenže Zakopalová nepouští svou soupeřku do většího náskoku.

15-0
    Cetkovská otevřela druhý set svým podáním a vítězným fiftýnem, přestože musela výměnu hrát přes druhé podání.

0:0
    První set byl jasnou záležitostí Kláry Zakopalové, která svou českou soupeřku porazila jasně 1:6. Uvidíme, s čím příjdou obě tenistky do druhé sady a zda se podaří Petře Cetkovské obrat.

1:6
    Ten se již podařilo využít a Klára Zakopalová vítězí v prvním setu 1:6!

40-A
    Třetí šance pro Zakopalovou.

40-40
    A ani druhý setball se nepodařilo zužitkovat - shoda.

30-40
    První zůstal nevyužit.

15-40
    Dva setbally pro Kláru Zakopalovou.

15-30
    Má k tomu hodně blízko, stačí jí vyhrát dva fiftýny.

15-15
    Klára by však nejradši ukončila tento set již při svém podání.

15-0
    Zakopalová má luxusní náskok v podobě dvou breakballů, přesto ještě Cetkovská zkouší nemožné.

1:5
    Využit je hned ten první a Klára Zakopalová jde podávat na vítězství v prvním setu.

15-40
    Naprosto darované dva breakbally, v případě využití jednoho z nich bude zisk setu velmi blízko.

15-30
    Jak to hezky začalo, tak se to začíná kazit. Klára Zakopalová má opět šanci probojovat se k breakballům. Cetkovská po ese zahrála dvě dvojchyby!

15-15
    Jenže to nebude jednoduchý úkol, eso střídá dvojchyba.

15-0
    Jediná šance rodačky z Prostějova je udržení vlastního servisu, jinak by první set byl téměř jistě ztracen. K tomu jí pomáhá i 2. eso zápasu.

1:4
    Po přestávce půjde na servis Petra Cetkovská.

1:4
    Čtvrtým míčem v řadě navíc využívá výhodu a znovu vede o tři gemy.

40-A
    Stejně jako její soupeřka v minulé hře, tak i ona třemi fiftýny v řadě otáčí vývoj při svém podání.

40-40
    Klára Zakopalová taktéž odvrací dva breakbally a udržuje si šanci na udržení servisu.

40-30
    První nevyužila, zbývá jí ale ještě jeden.

40-15
    První dvojchyba Kláry a dva breakbally vidíme i na druhé straně, jak si s nimi poradí Cetkovská?

30-15
    Má slova se začínají potvrzovat. Pod tlakem je Zakopalová.

15-15
    Jenže spoléhat na 100% jistotu na servise nemůže. Podání v ženském tenise ani zdaleka není takovou zbraní, jakou při utkání můžů.

0-15
    Samozřejmě pokud si bude Zakopalová držet servis, tak tento set získá.

1:3
    Přece jenom se z gemu raduje i druhá česká tenistka a má ještě šanci zabojovat o první set. Dva nevyužité breakbally mohou Zakopalovou mrzet.

A-40
    Eso! Třemi fiftýny v řadě Petra otáčí stav tohoto gemu.

40-40
    Shoda! Po breakballech se zlehla zem.

30-40
    První breakball ještě odvrácen.

15-40
    Dvojchyba! Breakbally přichází i při druhém podání Cetkovské, jsou dva pohromadě a to nevěští nic dobrého pro 9. nasazenou.

15-30
    V zápětí však míč opět pro Kláru Zakopalovou a ta má znovu velmi nadějný stav.

15-15
    První fiftýn uhraný přes druhé podání pro Petru.

0-15
    Petra Cetkovská si další zaváhání již nemůže dovolit, přesto do 4. hry nevstupuje nejlépe.

0:3

0:3
    Stav 0:3 je realitou. Po odvraceném breakballu v prvním gemu se Zakopalová dostala do tempa a zatím nepovolila své soupeřce ani gem.

15-40
    Dva gamebally by měly v pohodě stačit.

15-30
    Dokonce již je blíže k zisku gemu a má na dosah zajímavý stav 0:3.

15-15
    Potvrzení breaku je kolikrát těžší než samotné prolomení servisu. Zakopalová se zatím drží.

15-0
    Petra Cetkovská opět vyhrává úvodní fiftýn gemu.

0:2
    A ten narozdíl od své soupeřky využívá a bere jí na úvod zápasu podání.

30-40
    Pozor, ke svému prvnímu breakballu se propracovala i Zakopalová.

30-30
    To už neplatí. Stav 30:30, který je dost nepříjemný uvidíme i v tomto gemu.

30-15
    Opět je blíže k zisku svého podání 9. nasazená.

15-15
    Jenže Klára Zakopalová okamžitě srovnává stav 2. hry zásluhou dvojchyby soupeřky.

15-0
    Petra Cetkovská na svém podání prozatím úspěšná.

0:1
    První gem nakonec přece jenom získává hráčka na servise. Klára Zakopalová musela odvrátit jeden breakball, ale ani to jí nezastavilo a ujímá se vedení 0:1.

40-A
    Klára Zakopalová je blíže k zisku úvodní hry v tomto českém duelu.

40-40
    Můžeme si zapsat první odvrácený breakball.

A-40
    Tak přece jenom šance na prolomení podání hned při prvním gemu.

40-40
    Hned v prvním gemu uvidíme shodu.

30-40
    Petra Cetkovská se k breakballu opět nedostává.

30-30
    K breakballům zatím svou soupeřku Zakopalová nepouští.

30-15
    Na úvod utkání nepříjemný stav pro Kláru.

15-15
    Míček získává Zakopalová.

15-0
    Lépe do utkání vstoupila Petra Cetkovská.

Utkání právě začalo

Obě hráčky se na okruhu WTA potkaly již třikrát, lepší bilanci má Klára Zakopalová, která v tomto minisouboji vede 1:2.

2011 Praha - Cetkovská vítězí na antuce 5:7, 6:3, 7:5
    2009 Francie - v hale vítězí Zakopalová 6:1, 6:4
    2007 Praha - Zakopalová vítězí na antuce 6:2, 6:4

Klára Zakopalová

Na žebříčku WTA jí patří 36. pozice. Rodačka z Prahy si v prvním kole tohoto turnaje poradila s Jie Zheng 2:1 na sety a postoupila tak do dnešního českého duelu. Pro Kláru je tento turnaj taktéž prvním setkáním s trávnatými dvorci, konkrétně Eastbourne zařadila do svého kalendáře vůbec poprvé v kariéře.

25. hráčka světového žebříčku WTA. Los v Eastbourne si s ní trošičku zahrál, v prvním kole nejdříve musela vyřadit Andreu Hlaváčkovou 2:1 na sety, aby se v kole druhém utkala s další českou hráčkou Klárou Zakopalovou.
    Petra se narodila v Prostějove, kde také momentálně žije. Turnaj v Eastbourne je její první zastávkou počas letošní travnaté části sezóny a je zde nasazená jako číslo 9.

Příjemné tenisové odpoledne, vítám Vás u onlajn přenosu z 2. kola tenisového turnaje z Eastbourne. Za malý okamžik se na kurtu číslo 3 odehraje ryze český duel mezi Petrou Cetkovskou a Klárou Zakopalovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začne po skončení zápasu Berlocq - Seppi.