Niculescuová – Strýcová 2:0 (kon.) | Melzerová – Beguová 0:2 (kon.)
4 1
Irina-Camelia Beguová
2
6 6
cz Pondelok 18.06.2012, 11:45 • Kurt číslo 4 - Hertogenbosch • WTA Hertogenbosch - Ricoh Open (tráva)

Po neúspěšné koncovce prvního setu se Iveta Benešová nedokázala vzchopit a ve druhé sadě nedostala žádnou šanci. Irina-Camelia Beguová v celém utkání ztratila po svém prvním podání pouze jeden fiftýn a k tomu přidala 12 es a zaslouženě postupuje do dalšího kola po výsledku 4:6 a 1:6.
    Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších společných onlajn přenosů.

Konec zápasu

1:6
    Ten je již využit a Irina Beguová se stává vítězkou dnešního utkání.

30-40
    I druhý matchball Iveta vymazala, jenže pořád zbývá jedna šance.

15-40
    První je ještě odvrácen.

0-40
    Tři matchbally pro Rumunku.

0-30
    Vše tomu nasvědčuje Irina Beguová je dva fiftýny od vítězství díky dvojchybě Benešové.

0-15
    Jsme svědky možná poslední hry utkání.

1:5
    Druhá čista hra v řadě při podání Beguové znamená stav 1:5. Iveta Benešová jde podávat na udržení se v utkání.

0-40
    Nedostane ji zřejmě ani teď. Tři gamebally jsou pohodlným luxusem.

0-30
    Jak jsem již zmiňoval, při podání Rumunky nedostává Benešová ve druhém setu žádnou šanci.

0-15
    Beguová kráčí suverénně za postupem do druhého kola.

1:4
    Hned první je využit díky dvojchybě Benešové a Beguová vede už 1:4 a půjde po krátké pauze podávat.

15-40
    Nyní však pouští Beguovou ke dvěma breakballům, které klidně můžeme nazvat mini-setbally.

15-30
    Iveta to ví a proto ještě bojuje.

0-30
    V případě ztráty druhého podání by bylo téměř rozhodnuto.

0-15
    Iveta Benešová se na vlastním podání přece jenom trápí a při podání Rumunky nedostává šanci.

1:3
    Čistá hra znamená stav 1:3.

0-40
    Tři gamebally a udržení servise se zdá být formalitou.

0-30
    Kdepak, šance zřejme nepříjde ani ve 4. hře druhého setu, 11. eso tentokrát po prvním podání.

0-15
    Pokud bude vycházet rumunské tenistce první podání, tak jsou šance rodačky z Mostu minimální. Úspěšnost Beguové je 94 % po prvním podání, teď přidala navíc již své 10. eso a to po druhém servise!

1:2
    Ta již je využita a rozdíl je znova pouze jeden gem. Po přestávce však má výhodu servisu Beguová.

40-30
    Zbývá ještě jedna šance na ukončení gemu.

40-15
    Dva gamebally a šance na snížení skóre.

30-15
    Výborně! Je potřeba hlavně udržet svůj servis, šance na break určitě ještě příjde.

15-15
    Česká hráčka však kontruje a drží své šance nad vodou.

0-15
    Úvodní fiftýn hry znovu pro Beguovou.

0:2
    Ajéje! Stav 0:2 nevypadá příliš dobře a Iveta Benešová bude muset hodně rychle něco udělat s vývojem utkání.

30-40
    Benešová se k breakballu zatím nedostala a šance tady byla, Rumunka musela hrát přes druhé podání.

30-30
    Stav 30:30 však vidíme i při podání Beguové.

15-30
    Jenže znova eso znamená fiftýn pro Rumunku.

15-15
    Beguová však zlepšila svůj první servis a šanci dává české hráčce hlavně při slabším druhém podání. Její 7. eso v zápase.

15-0
    Iveta Benešová by potřebovala co nejdříve získat ztracené podání zpět, šance tady je.

0:1
    Který je bohužel využitý a Benešová ztrácí hned na úvod 2. setu svůj servis.

40-A
    Beguová se poprvé v gemu dostává do vedení a ihned je z toho breakball.

40-40
    Bohužel shoda.

40-30
    ...poprala se dobře a získává gameball.

30-30
    Dvojchyba! 30:30 je vždy nepříjemný stav, uvidíme jak se s ním popere Iveta Benešová...

30-15
    Česká tenistka je znova blíže k zisku úvodní hry druhého setu.

15-15
    Beguová však okamžitě reaguje a naznačuje, že ani ve druhém setu to nebude mít Benešová jednoduché.

15-0
    Druhý set začala lépe česká tenistka.

0:0
    Iveta Benešová nastoupila do úvodního setu jako uragán. Rychle vedla 2:0, pak však neudržela své podání a dovolila soupeřce srovnat krok. Obě tenistky si poté držely servisy až do stavu 4:4. V 9. hře však Benešová svůj servis ztratila a Beguová už svou šanci nepustila.

4:6
    První set je minulostí. Beguová vítězí v úvodní sadě 4:6.

15-40
    Nepřišlo první podání a Benešová dostala šanci.

0-40
    Tři setbally a troufám si tvrdit, že je o vítězi prvního setu rozhodnuto. To vše zásluhou již 6. esa.

0-30
    Ještě dva fiftýny a rodačka z Mostu odejde z první sady poražená. Beguová si připisuje eso.

0-15
    První set se české tenistce vzdaluje.

4:5
    Po přestávce půjde navíc Beguová podávat na vítězství v prvním setu.

4:5
    Hned první breakball Irina Beguová využila díky dvojchybě Benešové a ujímá se tak vedení 4:5.

15-40
    Dva breakbally za stavu 4:4 nevěští nic dobrého.

15-30
    Bohužel to tak jednoznačný obrat jako v případě Rumunky nebude.

15-15
    Druhý fiftýn však získává Benešová a chce tak napodobit soupeřku.

0-15
    Naopak teď je pod tlakem česká hráčka a nezvládá ho ideálně.

4:4
    Hned první se proměnil v game a čeká nás zajímavá koncovka úvodní sady.

15-40
    Tři fiftýny v řadě pro rumunskou tenistku znamenají dva gamebally.

15-30
    Rázem dokonce vede a má blíže k zisku hry.

15-15
    S tím se prozatím Beguová nechce smířit a nenechává Benešové větší náskok.

15-0
    Beguová nezačala osmou hru dobře a je před námi možná kritická fáze prvního setu.

4:3
    Výhoda je ihned využita a Benešová vede 4:3, po přestávce půjde na důležitý servis Rumunka.

A-40
    V zápětí výhoda pro českou reprezentantku.

40-40
    Ten je však ihned zneškodněn - první shoda v utkání.

30-40
    Třemi fiftýny v řadě Beguová otáčí stav a získává breakball.

30-30
    Začíná promlouvat výrazněji, čeká nás veledůležitý fiftýn.

30-15
    Beguová však ještě chce promluvit do vývoje 7. hry úvodní sady.

30-0
    30:0! kdo by to byl řekl, že uvidíme takové krasojízdy při vlastních servisech.

15-0
    Iveta se snaží opatit stejnou mincí a první fiftýn si připisuje na svou stranu.

3:3
    Beguová projela jako nůž máslem šestou hrou a srovnává.

0-40
    Tři gamebally.

0-30
    Beguová to zatím potvrzuje a jde si suverénně pro svůj servis, pomohla si druhým esem v řadě.

0-15
    Že by se přece jenom tenistky dostaly do lepší pohody i při svém podání?! Eso Rumunky tomu nasvědčuje.

3:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:2
    Výborně - Benešová uhrála i čtvrtý míč v řadě a připsala si pátou hru.

40-30
    Tři vítězné fiftýny v řadě nejenom upravily statistiku, ale hlavně přinesly gameball na 3:2.

30-30
    I tentokrát nepouští Beguovou k breakballu a nepříjemný stav odvrátila.

15-30
    Benešová má překvapivě lepší statistiky po druhém podání, než po tom prvním.

0-30
    Stav 0:30 už volá o pomoc!

0-15
    Podání dnes zřejmě nebude výhodou, bohužel se na něm nedaří ani české hráčce.

2:2
    Irina Beguová si udržela podání a srovnala tak na 2:2.

30-40
    Ve 4. hře však Benešovou prozatím k breakballu nepouští.

30-30
    Beguová má prozatím hrozné statistiky, pouze jednou trefila první servis a to se někde musí odrazit.

15-30
    V zápětí i další a stav je rázem pro Rumunku příjemnější.

15-15
    První fiftýn při svém podání přece jenom uhrán.

15-0
    Beguová zatím neuhrála jediný fiftýn při svém podání, opět musela do výměny přes druhý servis a znovu neměla šanci.

2:1
    Rebreak je na světě a Beguová tak snižuje na rozdíl jediného gemu, po přestávce navíc půjde podávat.

15-40
    I Beguová se dostává k prvním breakballům, má hned dva pohromadě.

15-30
    Tento gem není tak suverénní, jako ten první při podání Benešové a hned dostává Rumunka šanci.

15-15
    Benešová srovnává na patnáct obě.

0-15
    Beguová tentokrát začala dobře na returnu a Iveta bude muset obracet stav 3. gemu. Potvrdit podání je velice důležité.

2:0
    Čistá hra při podání soupeřky. Velice povedený vstup Benešové do zápasu. Beguová zatím uhrála pouze jeden fiftýn.

40-0
    Tři breakbally pro českou hráčku a velká šance na zisk prvního breaku v utkání.

30-0
    Nyní je stav už 0:30 a rumunská tenistka bude mít co dělat.

15-0
    Iveta Benešová začíná dobře i při podání soupeřky, resp. jí pomáhá Beguová dvojchybou.

1:0
    První gem si bezpečně Iveta Benešová pohlídala.

40-15
    Čistá hra to nebude, ale i tak je zde velká šance na udržení servisu.

40-0
    Hned v úvodu utkání má Iveta šanci na čistou hru.

30-0
    I druhý fiftýn jde na stranu Ivety Benešové.

15-0
    Utkání nám konečně začalo a úspěšnější byla při první výměně česká tenistka.

Utkání právě začalo

Utkání by mělo za malou chvíli začít, na podání se jako první představí Iveta Benešová.

Na prvních třech dvorcích se již hraje, na začátek našeho utkání si ještě musíme počkat.

Obě tenistky nezažívají dvakrát povedené období a tak bude velice zajímavé sledovat tento duel, který může vítězce před Wimbledonem hodně pomoci. Na okruhu WTA je to pro obě hráčky první vzájemné měření sil.

Irině Beguové patří na žebříčku 61. příčka, narodila se v roce 1990 a je tak o celých sedm let mladší než česká tenistka. Na trávě se v této sezóně představí vůbec poprvé, protože minulý týden zůstala na antuce v Bad Gasteinu, kde vypadla ve druhém kole se 190. hráčkou žebříčku Chichi Schoolovou 6:3, 6:4.

Iveta Benešová je 53. hráčkou světového žebříčku WTA. Na blížící se Wimbledon se snaží dostatečně připravit a tak již minulý týden zkoušela štěstí na trávě v Birminghamu, kde však skončila hned v prvním kole na raketě až 320. hráčky světa Taary Moorové 6:1, 6:2.

Příjemné tenisové dopoledne, dnes budeme společně sledovat utkání 1. kola travnatého turnaje z holandského Hertogenbosche. Otevírací zápas na kurtu číslo 4 obstará česká tenistka Iveta Benešová s Rumunkou Irinou-Camelii Beguovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.