Grécko – Rusko 1:0 (kon.) | Česko – Poľsko 1:0 (kon.)
Sobota 16.06.2012, 20:45 • Municipal, Wroclaw • Majstrovstvá Európy

Strely na bránu: 7 - 7
    Zblokované strely: 3 - 4
    Strely mimo brány: 4 - 8
    Držanie lopty: 59% - 41% (22:50:06)

V druhom polčase predviedlo lepší výkon české mužstvo a vypracovalo si viaceré gólové šance, až prišla 72. minúta a Jiráčkov gól na 1:0, keď si v šestnástke poradil s obranou a následne aj s brankárom. V závere zápasu si vypracovali šance Poliaci, ale vyrovnať sa im už nepodarilo a tak do štvrťfinále postupuje Česko. Najväčším prekvapením je však výsledok z Varšavy, kde Rusko prehralo s Gréckom 1:0 a lúči sa so šampionátom. Do štvrťfinále zo skupiny A postupujú Česko a Grécko.

90+
    Błaszczykowski striela na bránu, Čech bol už prekonaný, ale Kadlec vyhlavičkoval loptu z prázdnej brány! To bola už asi posledná šanca Poľska.

90+
    Priamy kop pre Poľsko, ale česká obrana odhlavičkovala.

90+
    Nastavovať sa budú 4 minúty.

90+
    Česko strieda: Odchádza Baroš, prichádza Pekhart.

90
    Perquis je potrestaný žltou karotu.

89
    Roh pre Poľsko, ale to z neho nič neťaží. Čas sa im kráti.

88
    Česko strieda: Odchádza Pilař, prichádza Rezek.

87
    Błaszczykowski je potrestaný žltou kartou.

88
    Plašil je potrestaný žltou kartou.

86
    Brožek našiel prihrávkou Wasilewského, ktorý z blízka hlavičkuje vedľa Čechovej brány!

86
    Dudka mieri do múru.

85
    Kadlec fauluje Brožeka a nasleduje priamy kop pre Poľsko.

84
    Česko strieda: Odchádza Jiráček, prichádza Rajtoral.

82
    Poliaci sa usadili na útočnej polovici.

80
    Mierzejewski centroval a Piszczek svojou strelou zostrelil Jiráčka, ktorý zostáva ležať na trávniku.

79
    Roh pre Poľsko!

Ján Kmeť

Góly: 72. Jiráček

Karty:   12. Limberský (CZE), 88. Plašil (CZE) - 23. Murawski (POL), 48. Polanski (POL), 61. Wasilewski (POL), 87. Błaszczykowski (POL), 90. Perquis (POL)

Česko: Čech (C) - Limberský, M.Kadlec, Sivok, Selassie Theodor - Plašil, Hübschman - Pilař (88. Rezek), Kolář, Jiráček (84. Rajtoral) - Baroš (90+. Pekhart)
    Poľsko: Tytoń - Boenisch, Perquis, Wasilewski, Piszczek - Polanski (56. Grosicki), Dudka - Obraniak (73. Brožek), Murawski (73. Mierzejewski), Błaszczykowski (C) - Lewandowski

Rozhodca: Thomson - Ross, Rose (SCO)

Diváci: 42 000