6 2 4
Petra Kvitová
2
3 6 6
cz Streda 06.06.2012, 14:00 • Kurt Suzanne Lenglenové • French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

Petra Kvitová nakonec zvládla koncovku utkání a zvítězila ve 3. setu 4:6 a v semifinále se utká s Mariou Šarapovovou.
    Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších společných onlajn přenosů. (16:10:32)

Konec zápasu

4:6
    Je konec! Švedovová posílá svůj úder do autu.

30-30
    Škoda! Tohle mělo letět na druhou stranu. Míč však zastavila páska.

15-30
    Petru Kvitovou dělí od postupu mezi nejlepší čtyři hráčky pouhé dva míče!

15-15
    Nyní však kazí - dvojchyba přišla ve špatný čas.

15-0
    Dobré podání Kazašky.

4:5
    Chyba Švedovové znamená zisk důležitého 9. gemu a po přestávce půjde podávat na udržení se v utkání Švedovová.

30-40
    Těsný aut Švedovové. Petra si hlasitě oddechla.

30-30
    Bohužel nabíhaný bekhend končí v autu a z pohodlného vedení 30:0 je stav třicet obě.

15-30
    Švedovová z obrany pouze napálila míč na síť. Ten však dopadl přesně pod nohy Kvitové a ta nezareagovala dobře.

0-30
    A v zápětí druhé podání, které mělo světové parametry.

0-15
    Dobrý první servis Petry.

4:4
    Druhý je však využit. Petra si rozběhala soupeřku a srovnává skóre na 4:4!

30-40
    První je zmařen po trošku delším forhendu.

15-40
    Petra byla ve výměně aktivnější a počkala si na chybu soupeřky. Odměnou jí jsou dva breakbally.

15-30
    Švedovová si však umí pomoct podáním. Return nedokázala naše tenistka dostat zpět do kurtu.

0-30
    Skvělý return Kvitové jí usnadnil pozici a Petra si připsala i tento fiftýn a stav 0:30 je nadějný.

0-15
    Špatně trefený míč Švedovové.

4:3
    A to se daří! Petře vyšel první servis a uhrává si podání.

30-40
    Není to ten výkon, na který jsme zvyklí. Chyby se hromadí a stav je už dost nepříjemný. Toto podání musí Kvitová uhrát.

15-40
    Naštěstí pomáhá soupeřka. Švedovová zkusila trefit otevřenou část dvorce, ale netrefila se ideálně a míč skončil v autu.

15-30
    Je to jako na houpačce. Jednou skvělý úder, poté však nevynucená chyba. Teď přišla první varianta.

15-15
    Bohužel se hromadí chyby. Petra trefila pouze aut.

0-15
    Agresivní hra Peťky opět slaví úspěch. Na poslední forhend už byla Švedovová krátká.

4:2
    A další dobrý servis. Švedovová vede už 4:2 ve třetí sadě.

A-40
    Dobré první podání Švedovové znamená výhodu pro tuto hráčku.

40-40
    A další dopadl podobně. Forhend tentokrát dopadl za základní čáru - shoda.

30-40
    První ztratila Petra vlastní chybou. Forhend napálila pouze do sítě.

15-40
    A Petra doběhla kratší úder a vybojovala si dva breakbally.

15-30
    Skvělé bekhendové údery předvedla Kvitová.

15-15
    Bohužel následný return zastavila síť.

0-15
    Švedovová zahájila 8. hru rozhodující sady dvojchybou.

3:2
    Deštníky už z hlediště zmizely a vypadá to, že se může normálně pokračovat.

3:2
    Druhý už nikoliv a Petra ztrácí už druhý servis za sebou a stav je dost nepříjemný.

40-30
    Petra se obula do forhendu a trefila přesně - první breakball odvrácen.

40-15
    Velká chyba z nahraného forhendu. Petra poslala míč jenom do pásky a najednou má Švedovová dva breakbally.

30-15
    Stop-volley Petře nevyšel. Nad Paříži začalo poprchávat, snad to rychle přejde.

15-15
    Výborný křižný bekhend Petry. Moc důležitá výměna.

15-0
    Opět aut z rakety Kvitové a Švedovová se probrala.

2:2
    Return poslala Petra úplně mimo a je srovnáno.

40-15
    O první se připravila Švedovová sama špatným postavením k míči.

40-0
    Forhend Petry skončil v těsném autu a Švedovová má tři gamebally.

30-0
    Zkrácení hry se Petře nepovedlo a soupeřka trestala.

15-0
    Nádherná výměna, která zvedla ze sedaček i diváky. Vítěznou smeč si připsala kazažská tenistka.

1:2
    Druhý breakball už je využit a Petra si za to může sama.

40-15
    Dobrý servis odvrátil první možnost.

40-0
    Přichází třetí zbytečná chyba. Forhend Petry skončil v autu a Švedovová má tři breakbally.

30-0
    V zápětí další dvojchyba.

15-0
    Bohužel třetí hru otevřela dvojchybou.

0:2
    Švedovová nemá šanci. Petra je nyní jasně lepší hráčkou a získává první break v rozhodující sadě.

15-40
    A máme tady už dva breakbally. Křízný forhend Petry rozhodl tuto výmenu.

15-30
    Kazaška trefila bekhend přesně. Petra ještě míč trefila rámem a ten letěl mezi diváky.

0-30
    Další chyba znamená už stav 0:30!

0-15
    Švedovová začala chybovat i z jednodušších pozic. Míč z forhendu poslala daleko za základní čáru.

0:1
    Bezpečně si Petra Kvitová došla pro první gem třetího setu.

15-40
    V zápětí další vítězný forhend znamená dva gamebally.

15-30
    Petra musela zakončovat výměnu volejem. To jí však vůbec nerozhodilo a připsala si tento fiftýn.

15-15
    Bekhend rodačky z Fulneku zastavila páska.

0-15
    Petra zahájila třetí set dobrým prvním podáním.

0:0
    Petra Kvitová dokázala zvítězit ve druhém setu v poměru 2:6. Otřepala se ze ztraceného podání a poté nedala soupeřce sebemenší šanci. Uvidíme, co nám přinese rozhodující třetí set.

2:6
    A vítězný return ukončuje druhý set.

30-40
    Série povedených forhendů znamená setball pro Petru Kvitovou!

30-30
    Kazažská tenistka trefuje přesně lajnu. Dostala se z nepříjemné defenzívy a svou šanci už nepromarnila.

15-30
    Švedovová teď nastřelila naši hráčku na síti, ta však nedokázala raketu nastavit správně a míč skončil v autu.

0-30
    Další aut Švedovové z forhendu.

0-15
    Rozhodčí ještě překontroloval stopu, ale Petra trefila přesně čáru.

2:5
    Skvěle! Petra navyšuje vedení na 2:5.

30-40
    Tvrdý servis, který Švedovová nedokázala vrátit.

30-30
    Po delší době nevynucená chyba z forhendu Kvitové. Míč zastavila síť.

15-30
    Švedovová začíná nestíhat agresivní hru a chybuje častěji než tomu bylo v prvním setu.

15-15
    Bohužel teď kazí dojem dvojchyba.

0-15
    Takovéto forhendy jsou nechytatelné. Petra se rozehrála a předvádí svou oblíbenou hru.

2:4
    V zápětí opět return Kvitové skončil v síti.

40-30
    Po dlouhé odmlce si Švedovová pomohla servisem.

30-30
    Petra chtěla rozhodnout výměnu nechytatelným returnem, ten však zastavila síť.

15-30
    Další zbytečná chyba kazažské tenistky. Forhend skončil v autu a Petra má šanci dostat se k dalším breakballům.

15-15
    Teď však předvedla výborný forhend a trefila přesně k čáře.

0-15
    Švedovová chybuje. Její forhend skončil v půlce sítě.

1:4
    Po přestávce půjde podávat Jaroslava Švedovová.

1:4
    Eso ukončuje tuto hru a Petra Kvitová hraje to, co jsme od ní očekávali.

0-40
    Výtečný druhý servis a výměna ukončena zkrácením hry.

0-30
    Return kazažské tenistky končí v zámezí.

0-15
    Skvělé podání Petry na úvod 5. hry druhého setu.

1:3
    Švedovová se však vyhazuje a Petra jí bere další podání.

15-40
    Teď bohužel posílá Peťka return úplně mimo.

0-40
    Výtečný return z forhendu, na který neměla soupeřka nárok - tři breakbally.

0-30
    A další chyba z její rakety vytváří nepříjemný stav 0:30.

0-15
    Švedovová pomáhá dvojchybou. Příjde mi dost nervózní v této pasáži utkání.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Forhend Švedovové končí v autu a Petra se dostává do vedení ve druhém setu.

15-40
    Tato smeč již byla jednodušší a Kvitová má dva gamebally.

15-30
    V zápětí však bekhend posílá přesně na čáru.

15-15
    Těžkou smeč naše tenistka nezvládá a posílá jí daleko - daleko za.

0-15
    Eso!

1:1
    Gem zakončuje Petra nechytatelným returnem a srovnává na 1:1.

15-40
    Přichází dvojchyba. Petra dostává šanci na rebreak jako dáreček.

15-30
    Výtečný kraťas ze strany naší tenistky.

15-15
    Teď však Petra měla nahraný míč a v takových situacích se neplete.

15-0
    Retun Petry končí těsně za základní čarou.

1:0
    Švedovová rozděluje své míče z jedné strany na druhou a hned v prvním gemu druhého setu bere Petře podání.

40-30
    První odvrácen skvělým forhendem.

40-15
    Ajajaj! Kazažská tenistka opět přesně trefila svůj bekhend a má dva breakbally.

30-15
    Švedovová trefila přesně svou smeč, která nebyla vůbec jednoduchá a je zde nepříjemný stav při podání Kvitové.

15-15
    V zápětí však soupeřka srovnává skóre.

0-15
    První míč získala Petra.

0:0
    První set získala překvapivě Jaroslava Švedovová, která nedala Petře žádnou šanci. Kvitová hrála od začátku zakřiknutě a soupeřka toho dokázala využít.
    Jsem zvědav, jestli se podaří Petře Kvitové zlepšit svůj výkon a otočit toto čtvrtfinále.

6:3
    První sada je u konce. Švedovová opět trefila první servis.

40-15
    Bekhendový return skončil těsně v autu a na kurtu Suzanne Lenglenové vidíme první setball.

30-15
    Petra je bojovnice a ukázala divákům skvělý forhend po čáře.

30-0
    Tentokrát return v autu a stav je v prvním setu již kritický.

15-0
    Škoda tohoto forhendu Petry. Ten doletěl pouze do sítě.

5:3
    V zápětí další eso a zisk gemu.

30-40
    Eso!

30-30
    Kvitová ještě odvrací hrozbu setballu skvělým forhendem, který letěl přesně do rohu.

30-15
    Bekhend Petry končí v autu.

15-15
    Dobrý servis Petry přišel v pravý čas.

15-0
    Švedovová nyní přehrává naši tenistku i v delších výměnách. Skvělým forhendem vystřelila další fiftýn.

5:2
    Další těsný aut a stav je již 5:2. Po přestávce půjde podávat naše tenistka na udržení se v prvním setu.

40-30
    Forhend Petry končí v těsném autu a soupeřka má gameball.

30-30
    Tak pomalé druhé servisy si nemůže Švedovová dovolit. Petra nechytatelně trestá.

30-15
    Švedovová opět dvěma údery naprosto zmařila šance Kvitové.

15-15
    Nyní vše napravila výtečným bekhendem, který jí otevřel celý dvorec.

0-15
    Švedovová napálila míč na tribuny.

4:2
    Od pásky se míč odrazil do autu a Švedovová znovu prolamuje servis 4. hráčky světa.

40-30
    Opět míč z forhendu Kvitové letěl do autu a soupeřka má breakball.

30-30
    Po skvělém returnu Švedovové se Kvitová nevlezla do kurtu.

15-30
    Začala chybovat kazažská tenistka. Po další nevynucené chybě má blíže k zisku gemu naše hráčka.

15-15
    Petra teď tlačila na soupeřku a míče trefovala dobře k základním čarám.

15-0
    Bohužel 6. hru zahájila Petra bekhendem, který letěl mimo kurt.

3:2
    Švedovová chybuje a Petra je zpět v 1. setu.

40-A
    Peťka je nyní aktivnější hráčkou, skvělý křižný bekhend jí zajistil další breakball.

40-40
    Tohle je velká škoda! Petra měla nalitý volej, bohužel ho poslala za základní čáru.

30-40
    Již druhý výtečný return v tomto gemu a Petra Kvitová má breakball.

30-30
    Škoda tohoto míče, který skončil těsně za základní čárou.

15-30
    V další výměně však poslala míč do sítě a darovala tak Petře fiftýn.

15-15
    Švedovová si pomohla esem!

0-15
    Úžasný return po slabším druhém servise - tohle je Petra jak ji známe.

3:1
    Výborný forhend a první gem si připisuje i naše hráčka.

40-A
    Petra se probojovala dalším povedeným druhým podáním k výhodě.

40-40
    Výtečný druhý servis Petry a soupeřka neměla nárok. Tohle by mohlo naší hráčce pomoct.

40-30
    Naštěstí return poslala Švedovová jen do autu.

40-15
    Švedovová je rychlá a teď to dokázala. Doběhla výborně forhend Petry a poté Kvitová opět chybovala a jsou tady další dva breakbally.

30-15
    Další míč z rakety Petry končí v autu a její výkon je zatím hodně podprůměrný.

15-15
    Return Švedovové dopadl přesně na základní čáru.

0-15
    Petra si připisuje první fiftýn této hry po chybě soupeřky.

3:0
    Vzápětí Petra posílá svůj bekhend do autu a stav je už 3:0.

A-40
    Tak tohle byl skvělý kraťas od kazažské hráčky, který Petra nestihla doběhnout.

40-40
    První forhendový úder, který se stal vítězným. Výborný return naší tenistky!

A-40
    A Švedovová si umí pomoci servisem.

40-40
    Opět zůstal breakball nevyužit. Švedovová si povodila naši tenistku z jedné strany na druhou a získala fiftýn.

40-A
    Švedovová zatím taky chybuje. Míč se po úderu Petry svezl po čáře a soupeřka nezareagovala dobře.

40-40
    Nene, zatím se Petra na kurtu trápí. Další forhend poslala daleko mimo dvorec.

40-A
    Petra si konečně připsala vítězný úder.

40-40
    Break však Švedovová bezpečně odvrací.

30-40
    Třetí dvojchyba Švedovové a druhá v tomto gemu.

30-30
    Chybu si připisuje naštěstí i soupeřka a Petra může zabojovat o tento gem.

30-15
    Druhá dvojchyba kazažské tenistky.

30-0
    Další chyba Petry a zatím se mi to vůbec nelíbí.

15-0
    Nic zatím naší hráčce nevychází. Druhý podání hůř odskočilo od pařížské antuky a Petra nezareagovala.

2:0
    Další bekhend z rakety Kvitové končí v síti a ta ztratila svůj servis.

40-15
    Švedovová zatím hraje dobře a hned při prvním podání naší tenistky má k dispozici dva breakbally.

30-15
    Další ze špatně trefených míčků od Petry.

15-15
    Pomohla si však dobrým servisem a soupeřka return nedostala do dvorce.

15-0
    Petra nastřelila z forhendové strany.pouze pásku

1:0
    A další return v autu znamená první gem pro Švedovovou.

40-30
    Snaha o ukončení výměny hned po returnu Petře nevyšel. Její bekhend skončil jen v síti.

30-30
    Petra další return však do kurtu nedostala.

15-30
    V zápětí Petra vrátila dobrý return a Švedovová již nezvedla míč dostatečně nad síť.

15-15
    Švedovová předvedla první dvojchybu.

15-0
    Na podání začala Švedovová, která si po špatně trefeném míči z rakety Kvitové připisuje první fiftýn utkání.

Utkání právě začalo

Obě hráčky jsou již na kurtu a rozcvičují se. Ještě dodám, že Jaroslava Švedovová je hráčkou reprezentující Kazachstán. Prošla si v kariéře nepříjemným zraněním, když před tímto zraněním byla dokonce 29. hráčkou světa.

Utkání se odehraje na druhém největším dvorci, který je pojmenován po Suzanne Lenglenové.

Petře Kvitové patří na žebříčku WTA 4. příčka a bude tak dnes jasnou favoritkou zápasu. V průběhu turnaje ztratila pouze jeden set a to ve třetím kole s Ninou Bratchikovou.
    Petra sice je favoritkou, ale jak sama řekla ve čtvrtfinále grandslamového turnaje neexistuje slabá soupeřka a tak jsem sám zvědav jak utkání dopadne.

Jaroslava Švedovová je 142. hráčka světa. Zde na French open však již vyřadila i mnohem silnější soupeřky.
    Zajímavostí je, že prošla kvalifikací, takže má na pařížské antuce odehráno sedm utkání. Největším skalpem je vítězství nad Na Li, které na žebříčku WTA patří 7. příčka.

Hezké odpoledne, vítám Vás u onlajn přenosu z tenisového utkání mezi Jaroslavou Švedovovou a Petrou Kvitovou. Utkání se odehraje v rámci čtvrtfinále French open.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.