Petrovová – Melzerová 2:0 (kon.) | Halepová – Cetkovská 0:2 (kon.)
Plíšková – Bartoliová 0:2 (kon.) | Strýcová – Foretzová-Gaconová 0:2 (kon.)
Iveta Melzerová
0
3 3
cz Pondelok 28.05.2012, 11:15French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

Naďa Petrovová potvrdila roli papírové favoritky a porazila mosteckou rodačku Ivetu Benešovou poměrně hladce dvakrát 6:3. U dalšího tenisového přenosu se na vás těší Tomáš Martínek. (12:28:42)

Konec zápasu

6:3
    Po 73 minutách je dobojováno. Ruska Naďa Petrovová postupuje přes Ivetu Benešovou do druhého kola výhrou ve dvou setech.

A-40
    To se neděje a Petrovová má po hodině a dvanácti minutách první mečbol!

40-40
    Odravátila i druhý a Iveta Benešová bude muset opět zvýšit obrátky.

30-40
    První ruská tenistka odvrací, co druhý?

15-40
    Jenže Iveta si pro sebe získává dva gameboly.

15-30
    Pozor na Rusku, snižuje na patnáct třicet.

0-30
    Tak je to správné. Benešová vede o dva míčky.

0-15
    Iveta však bude bojovat. Daří se jí u svého servisu hned ze začátku.

5:3
    Druhý je již v moci Nadi Petrovové. Ta vede 5:3 a v případě brejknutého podání Benešové by nyní mohla slavit postup do druhého kola turnaje.

40-15
    Je to tak, Iveta odvrací první gamebol. Ještě jsou před ní ale další dva.

40-0
    Vedení čtřicet nula už asi Petrovová neztratí, Benešová však ale ještě určitě zabojuje.

30-0
    Při svém podání je nyní Petrovová poměrně jistá.

15-0
    Ruska jde po malé pauze opět na věc a získává první míček gamu.

4:3
    Dobrá práce, Benešová snižuje na tři čtyři. Pokud chce ještě zápas prodloužit, bude muset vyhrát jedno ze dvou následujících servisů Petrovové.

30-40
    Schyluje se k pěknému obratu ze stavu nula třicet. Gamebol pro Ivetu Benešovou.

30-30
    Další balonek pro Benešovou, ta nechce dát svou kůži lacino.

30-15
    Iveta bojuje a snižuje na patnáct třicet.

30-0
    Také druhý balonek přeměňuje v úspěšný Naďa Petrovová.

15-0
    To asi Benešovou lehce rozhodilo, Petrovová si bere první fiftýn při jejím servisu.

4:2
    Ruska nakonec s lehkým klopýtnutím své podání drží a vede čtyři dva ve druhé sadě.

A-40
    Místo brejkbolu však přichází gamebol Petrovové.

40-40
    Parfektní! Iveta dokázala srovnat stav na shodu. Nyní může zkusit získat nějaký ten brejkbol.

40-30
    Benešová první gamebol odvrací, ještě má ale před sebou jeden.

40-15
    Ovšem pravoruká hráčka Petrovová má nyní dva gameboly. Případnou výhrou v tomto gamu by se hodně přiblížila k výhře v zápase.

30-15
    Konečně Benešová získává míček při podání Rusky.

30-0
    I podruhé se může radovat z úspěšného balonku a Benešová opět prohrává.

15-0
    Ruská hráčka si bere do své moci první fiftýn.

3:2
    Benešová se prosazuje, je sníženo na dva tři, jenže na servis jde rodačka z Moskvy.

30-40
    Česká tenistka má gamebol, doufejme, že jej využije a sníží stav ve druhém setu.

30-30
    Petrovová ovšem okamžitě kontruje míčkem v její prospěch.

15-30
    Jenže Iveta si nyní počínala zkušeně a ujímá se vedení.

15-15
    Naďa Petrovová srovnává krok. Benešové se v tuto chvíli moc nedaří.

0-15
    Češka však ještě bude chtít bojovat, vždyť je to ve druhém gamu "jen" rozdíl jednoho brejku.

3:1
    A ta je také zde. Petrovová je ve vedení 3:1, což nevpadá pro Benešovou vůbec dobře.

40-0
    Benešová prohrála od svého úspěšného brejku již sedm míčků, nyní hrozí čistá hra Petrovové.

30-0
    Petrovová si bere i druhý fiftýn a vede třicet nula.

15-0
    Ruska nyní musí potvrdit svůj brejk a zatím se jí daří.

2:1
    Hned první brejkbol je proměněn. V této statistice je zatím Petrovová dnes stoprocentní.

40-0
    Velmi rychle získává i třetí a má před sebou tři brejkboly a možnost opět utéct své soupeřce.

30-0
    Děvětadvacátá tenistka žebříčku WTA si bere i druhý míček do své moci.

15-0
    Petrovová se zdravě naštvala a má první fiftýn při servisu Benešové.

1:1
    Ano, je to tady! Iveta Benešová se vrací do zápasu srovnáním na jedna jedna ve druhém setu. Stejně jako v první sadě prohrály obě tenistky své podání hned v úvodu.

40-A
    Sama získává brejkbol, kdo by to čekal! Může si vzít své podání zpět!

40-40
    Zatím nejdelší game zápasu prodlužuje Iveta Benešová odvrácením třetího gamebolu.

A-40
    Do třetice má výhodu k zisku druhého gamu v tomto setu Petrovová.

40-40
    Opět špatně a Iveta odvrací i druhý gamebol.

A-40
    Moskevská rodačka si vysloužila další gamebol. Jak s ním naloží tentokrát?

40-40
    Iveta Benešová se nevzdává a posílá game do shody!

40-30
    Ovšem Petrovová má gamebol, čímž by mohla odskočit do vedení dva nula.

30-30
    Ta se nechce vzdát a chce své prohrané podání zpět. Je srovnáno.

30-15
    Nasazená hráčka jde do malého vedení. Jak zareaguje Benešová?

15-15
    Tetokrát však získává fiftýn i Iveta Benešová, což je dobře.

15-0
    Rusce se daří a Benešová neví co na rozjetou Petrovovou vymyslet.

1:0
    Úspěšnost využití brejkbolů je u Petrovové zatím stoprocentní. Bere Benešové podání a sama jde nyní servírovat.

40-15
    Jenže ruská tenistka si vynucuje dva brejkboly hned v úvodu druhého a možná také posledního setu.

30-15
    To se jí také daří, čímž snižuje na rozdíl jednoho míčku.

30-0
    Ruska je nyní ve formě, vede již třicet nula. To není dobré pro českou tenistku. Nyní by měla bodovat.

15-0
    Petrovová získává prvním míček druhé sady a to při podání Benešové.

0:0
    Přesně po půl hodině vyhrála první set ruská tenistka. Statistiky jsou výmluvné: Esa 4:0, Dvojchyby 2:1, Vítězné míče: 13:3, Celkově vyhrané míče: 21:16. Úspěšnost prvního podání: 65%:64%.

6:3
    Naložila s ním tím způsobem, že získává první set v poměru 6:3!

40-15
    A nyní dokonce již jediný míček. První setbol zápasu, uvidíme jak s ním Naďa naloží.

30-15
    Podobně zahraný míč a Ruska již vede. Je dva míče od zisku prvního setu.

15-15
    Petrovová ovšem srovnává, pomáhá si dobrým servisem.

0-15
    Překazit plány jí ale bude chtít Benešová, která záskala první míček tohoto důležitého gamu.

5:3
    Nakonec snadná práce. Benešová prohrává své podání a Petrovová se ujímá vedení 5:3. Navíc sama nyní bude podávat na zisk prvního setu.

40-15
    Jenže Petrovová je aktivnější a má dva brejkboly. Na takzvané "winners" míče vede Ruska 13:3, zde je vidět aktivita Petrovové.

30-15
    Iveta boduje v ten pravý čas a snižuje na patnáct třicet v její neprospěch.

30-0
    Pozor, Naďa Petrovová zlepšuje svou hru při podání Benešové a má náskok dvou míčků.

15-0
    Benešová po krátké pauze kazí své první podání.

4:3
    Nakonec ano. Třicetiletá Petrovová si po zaváhání v prvním gamu drží podání, podobně jako její česká soupeřka.

40-0
    Petrovová kontruje také vedením čtyřicet nula, uvidíme zda to bude čistá hra.

30-0
    Drží se i při dalším míčku a je v trháku. Při podání dnes hodně riskuje, má na svém kontě tři esa, ovšem i dvě dvojchyby.

15-0
    Ruská tenistka úspěšně začíná své podání.

3:3
    Další ztracený míč se již nekonal a Benešová tak s Petrovovou nadále drží krok.

15-40
    Čistá hra to nakonec nebude, Petrovová ubojovala fiftýn.

0-40
    Vypadá to na spanilou jízdu Benešové při svém podání.

0-30
    I napodruhé je rodačka z Mostu úspěšná.

0-15
    Aktuálně jednapadesátá hráčka žebříčku WTA Iveta Benešová má první míček šestého gamu.

3:2
    A hned ten první využívá čímž se dostává do opětovného vedení.

40-15
    Naďa Petrovová má k dispozici dva gameboly.

30-15
    Jenže Petrovová si okamžitě pomáhá servisem.

15-15
    Benešová hraje poměrně aktivně při podání Petrovové, potvrzuje to i nyní získaným míčkem.

15-0
    Moskvanka si dobře počínala u prvního fiftýnu pátého gamu.

2:2
    Je srovnáno a Česká tenistka také získává své první vyhrané podání. Na servis jde nyní Petrovová.

15-40
    Rázem jsou zde dva gameboly pro Ivetu Benešovou.

15-30
    Nyní jde dokonce do vedení po pěkně zahraném míči.

15-15
    Ve druhém případě si již devětadvcetiletá Češka vedla lépe a srovnává stav.

15-0
    Benešová kazí při svém podání, Ruska začíná game lépe.

2:1
    Petrovová nakonec po boji vyhrává své podání a ujímá se vedení 2:1 v prvním setu.

A-40
    Jenže Ruska si vysloužila další výhodu.

40-40
    Nakonec ne, Benešová se drží a srovnává dnes poprvé na shodu.

40-30
    Je to Naďa Petrovová. Že by získala dnes poprvé své podání?

30-30
    Jenže Petrovová nechce podruhé za sebou prohrát své podání. Nyní přijde důležitý míček, která z tenistek získá výhodu brejkbolu respektive gamebolu.

15-30
    Benešové se opět daří při podání nasazené hráčky číslo 27.

15-15
    Iveta Benešová srovnává stav. Zatím je to velice vyrovnaný souboj.

15-0
    Ruska je nyní v laufu, jako první boduje ve třetím gamu, ve kterém servíruje.

1:1
    Čistou hrou si bere Petrovová ztracené podání zpět a stav je vyrovnaný. Začíná se takříkajíc od znovu.

40-0
    V zápětí levoruká tenistka z Česla kazí a Petrovové nabízí tři brejkboly.

30-0
    Také druhý fiftýn je připsán Petrovové a Benešová se dostává do těžké pozice.

15-0
    Ruska by ovšem ráda získala ztracený game zpět. Začala lépe druhou hru prvního setu.

0:1
    Tak to je vynikající! Hned v prvním gamu zápasu bere česká tenistka podání Nadi Petrovové a nyní bude svůj brejk potvrzovat při vlastním servisu.

30-40
    První odvrátila rodačka z Moskvy. Ještě je ale před ní druhý brejkbol Benešové.

15-40
    Benešová si hned v úvodu vysloužila dva brejkboly, to je vynikající!

15-30
    Česká hráčka si nyní počínala zkušeně a dostává se do mírné výhody.

15-15
    Česká tenistka však dokízala srovnat na patnáct patnáct.

15-0
    Na podání začíná Naďa Petrovová a ihned se ujímá vedení.

Utkání právě začalo

Obě tenistky se již potkaly před třemi lety v Madridu a i když vedla ruská tenistka 6:0 a 2:1, musela utkání skrečovat. Podle statistik je na tom tedy lépe Benešová, uvidíme jaká bude dnes realita.

Za malou chvíli bude zahájen i tento duel. Zápasy jenž měly začínat v 11 hodin se mírně opozdily. Postupně se však už začíná hrát na všech kurtech. Výjimkou by neměl být ani tento duel.

Utkání prvního kola Rolland Garros dnes svede na kurtu č.16 Rusku Naďu Petrovovou a rodačku ze severočeského Mostu Ivetu Benešovou. Favoritkou by měla být ruská tenistka, jenž je v turnaji nasazená sedmadvacítka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.