Bielorusko – Francúzsko 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Dánsko 0:2 (kon.) | Kazachstan – Fínsko 1:4 (kon.)
Taliansko – Rusko 0:4 (kon.)
Bielorusko
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Francúzsko
Pondelok 14.05.2012, 15:15 • Hartwall Arena • Majstrovstvá sveta

Najlepší hráči zápasu.
    Kazachstan - útočík Alexander Kitarov. Francúzsko - brankár Cristobal Huet. (17:24:24)

Necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny zápas po brejkovom prečíslení rozhodol Auvitu. Strely na bránu v tretej tretine 4:7, celkovo 22:31.

60:00
    Vylúčenie Francúzsko - Antoine Roussel - dve minúty za hrubosť.

60:00

59:54
    Milčakov sa musí vrátiť, pretože sa bude vhadzovať v jeho pásme.

59:08
    Milčakov mieri na striedačku, Bielorusko to ešte skúsi bez brankára.

58:43
    Francúzsko dalo gól!
    YOHANN AUVITU si vymenil puk so Stéphaneom da Costom, ktorý v prečíslení vrátil na centra, obranca z prvej prepálil krutou strelou Milčakova. Asistencie Pierre-Edouárd Bellemare a Stéphane da Costa.

58:18
    Kitarov sa postavil pred Roulleaua, ktorý tak cez stredné pásmo neprešiel.

57:36
    Andrej Kosticyn pri strele po vhadzovaní zlomil hokejku, nahradil ho teda strelou od modrej Černaok.

57:31
    Stas a Kitarov každý z inej strany ofŕkali Hueta, ktorý prikryl puk.

57:12
    Kitarov sa všemožne snažil, ale aj tak sa pri Grabovského finte nevyhol postaveniu mimo hry.

Dnešné stretnutie sleduje 5583 divákov.

55:15
    Bertrand sa nevie zmieriť s výsledkom, no Milčakov prikrýva pred ním puk.

54:58
    Opäť Francúzi v šanci, Meunier ale stále neúspešný. Tak čo, dokážu Milčakova prekonať, alebo si mladý chalan udrží v tomto zápase nepriestrelnosť?

53:15
    Francúzi sú aj v oslabení nepríjemní, už druhý raz doviezli puk pred Milčakova, tentoraz neuspel Meunier.

52:21
    Vylúčenie Francúzsko - Julien Desrosiers - dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

51:00
    Goroško z pravej strany posiela k bráne strelu na teč, puk končí v ochrannej sieti.

50:20
    Fleury sa do toho vrhol doslova po hlave. Na kruhu pred ním stratil stabilitu brániaci hráč a Fleury spravil takmer salto so zakončením čelom v ľade.

49:57
    Grabovskij sa ustúpil a Denisov zo stredného pásma napálil na bránu, ale Huet pripravený s betónom.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 9. Kaljužnij (Ugarov, Korobov) - 38. Hecquefeuille (Bachet, Bellemare), 59. Auvitu (da Costa S, Bellemare)

Bielorusko: Koval (38. Milčakov) - Denisov, Korobov, Goroško, Kosťjučjonok, Stasenko, Černaok, Graborenko - Ugarov, Kaljužnij, Grabovskij - A. Kosticyn, S. Kosticyn, Kovyršin - Meleško, Stas, Kolcov - Michajlov, Drozd, Kitarov - Kolosov.Tréner: Kari Heikkilä.
    Francúzsko: Huet - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Roulleau, Auvitu, Besch, Manavian, Moisand - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. da Costa, Lamperier, Bellemare - Henderson, Bertrand, Roussel - Fleury, Raux, T. da Costa. Tréner: David Henderson.

Rozhodca: Fraňo (CZ), Levonen (FIN) - Kilian (NOR), Schulz (GER)