Fínsko – USA 0:5 (kon.) | Rusko – Česko 2:0 (kon.) | Švajčiarsko – Slovensko 0:1 (kon.)
Nemecko – Nórsko 4:12 (kon.)
Rusko
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Česko
Nedeľa 13.05.2012, 16:15 • Ericsson Globe Arena, Štokholm • Majstrovstvá sveta

53:59
    Po tejto šanci vznikla pri ruskej bráne bitka. Za hrubosť si na dve minúty odchádzajú sadnúť Michálek a Datsyuk.

49:53
    Malkin si odchádza na dve minúty schladiť hlavu na trestnú lavicu. Zbytočne napadol Plekanca.

40:00
    V závere druhej tretiny prichádza ešte jedno vylúčenie na českej strane. Eratovi príde pomôcť vyhrievať lavičku Lukáš Krajíček, ktorý sa previnil zbytočným nedovoleným bránením.

38:40
    Prichádza presilová hra pre ruských hráčov. Erat s nechuťou odchádza na dve minúty zahriať trestnú lavicu.

22:46
    Prichádza ďalšie vylúčenie na ruskej strane. Na dve minúty za krosček si odchádza schladiť hlavu Birjukov.

11:13
    Vylúčenie na ruskej strane. Na dve minúty si za sekanie odchádza sadnúť Širokov.

01:47
    Prvé vylúčenie stretnutia putuje na českú lavičku. Dve minúty za podrazenie zinkasoval Lukáš Kašpar.

Góly a asistencie: 1. Perezhogin (Nikulin ), 41. Malkin (Popov)

Rusko: Barulin (M. Biryukov) - Nikulin ("C"), Y. Biryukov, Denisov, Medvedev, Nikitin, Ryasenski - Malkin, Popov, Perezhogin - Datsyuk, Kulyomin, Kuznetsov - Tereshenko ("A"), Shirokov, Zherdev - Svitov ("A"), Kokarev, Ketov.
    Tréner: Zinetula Bilyaletdinov.

Česko: Kovář (Štěpánek) - Blaťák, Nakládal, Krejčík, Čáslava, Mojžiš, Krajíček, Novotný ("A"), Kašpar - Michálek, Erat, Plekanec ("C") - Krejčí, Tenkrát, Hemský - Frolík, Průcha, Nedvěd ("A") - Koukal, Vondrka, Petružálek.
    Tréner: Alois Hadamczik.

Rozhodca: Brueggemann (GER), Kurmann (SUI) - Dussureault (CAN), Morrison (USA)