Serena Williamsová
2
7 6
cz Sobota 12.05.2012, 12:40WTA Madrid - Mutua Madrid Open (antuka)

Hradecká tedy končí, ale semifinálová účast v tak skvěle obsazeném turnaji je pro ni i tak obrovským úspěchem. Děkuji za pozornost a někdy se zase těším na počtenou! (14:08:15)

Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí Sereny Williamsové. Hradecká ztratila servis hned na úvod setu a pak už nenašla proti favoritce protizbraň. Zřejmě se projevily i zdravotní problémy Češky, která si už v prvním setu vybrala přestávku na ošetření.

Konec zápasu

0:6
    Williamsová ukončuje duel bodem z druhého podání a postupuje do zítřejšího finále proti Viktorii Azarenkové.

0-40
    Hradecká napálila return úplně mimo. Williamsová má tři mečboly.

0-30
    Další fiftýn pro Williamsovou, která ukončila výměnu lehkým volejem.

0-15
    Return Hradecké do autu. Bude zpívat kanár?

0:5
    Následuje přestávka a výměna stran. Po ní bude podávat Williamsová na vítězství v utkání.

0:5
    Williamsová dostala soupeřku pod tlak a ta z těžké pozice poslala balónek jen do sítě.

40-A
    Výhoda Williamsová.

40-40
    Bod z podání. Shoda.

30-40
    Williamsová předvedla skvělou obranu a ukončila výměnu skvělým lobem.

30-30
    Dvojchyba Hradecké.

30-15
    Hradecká získala další míček pro sebe.

15-15
    Skvělý return Williamsové. Lucie se za míčkem pouze ohlédla.

15-0
    Bod z podání pro Hradeckou.

0:4
    A ta přišla poté, co Williamsová trefila eso.

0-40
    Return do autu po servisu Williamsové. Schyluje se k čisté hře.

0-30
    Hradecká zahrála křížný úder kousek za lajnu. Další fiftýn pro Američanku.

0-15
    Bod pro Williamsovou z druhého servisu, který Hradecká returnovala do autu.

0:3
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:3
    Hradecká ztrácí ve druhém setu podruhé své podání. To už začíná být pro českou hráčku kritické.

15-40
    Hradecká z dobré pozice napálila míček do sítě. Dva brejkboly pro Williamsovou.

15-30
    Aut Williamsové po returnu, i když nešlo o tak těžký úder.

0-30
    Hradecká v problémech, ztratila další fiftýn.

0-15
    Dvojchyba Hradecké. Lucie jich bohužel dělá příliš mnoho.

0:2
    Bod z podání a Williamsová tak celkem hladce potvrdila předchozí brejk.

15-40
    Další fiftýn pro Williamsovou.

15-30
    Hradecká dělala, co mohla, běhala po základní čáře, ale ani to nakonec nestačilo a fiftýn získává její soupeřka.

15-15
    První dvojchyba Williamsové.

0-15
    Williamsová si připravila dobrou pozici pro útok povedeným prvním servisem a pak zahrála vítězný volej.

0:1
    Williamsové opět zafungoval return a Hradecká poprvé v utkání ztrácí svůj servis.

15-40
    Vítězný míč Williamsové po returnu. Dva brejkboly hned na úvod druhého setu.

15-30
    Hradecká zahrála míček mimo vymezené území.

15-15

0-15
    Williamsová zabodovala po returnu.

0:0
    Začíná druhá sada.

0:0
    Lucie Hradecká odehrála proti favoritce dobrý první set. Po celou dobu si obě hráčky držely své podání a rozhodnout musel až tie-break. V něm byla šťastnější Williamsová, ale pokud bude Hradecká nadále podávat stejný výkon, není ještě bez šance.

6:7
    Hradecká zreturnovala druhé podání Williamsové mimo kurt a první set tak vyhrává Američanka.

5-6
    Williamsová má po dvojchybě Hradecké setbol.

5-5
    Bod z podání pro Lucii a je srovnáno. Hradecká je velká bojovnice.

4-5
    Skvělý křížný return Hradecké!

3-5
    Hradecká se nevzdává a vydřela bod pro sebe.

2-5
    Backhand Hradecké skončil na pásce, situace české tenistky v tie-breaku začíná být vážná.

2-4
    Hradecká snižuje a drží se ve hře.

1-4
    Další dobrý servis Američanky, Hradecká ho nedokázala zreturnovat.

1-3
    Eso Williamsové.

1-2
    Míček získala Hradecká díky forhandovému úderu.

0-2
    Pěkná výměna, obě tenistky doběhly několik těžkých balónů. Hradecká nakonec zahrála do autu.

0-1
    První bod zkrácené hry pro Williamsovou.

6:6
    Krásná výměna. Hradecká nejprve donutila jít Williamsovou k síti a pak předvedla skvělý volej. Uvidíme tie-break!

A-40
    Hradecká zahrála míček do protipohybu Williamsové a má výhodu.

40-40
    Dobrý servis a Hradecká se dostala na shodu.

30-40
    Hradecká teď srdnatě zabojovala, doběhla těžký míček a odvrátila první setbol.

15-40
    Velmi nepříjemná věc pro Hradeckou. Zahrála dvojchybu v nejméně vhodný okamžik. Dva setboly pro Williamsovou.

15-30
    Hradecká nezvládla těžký úder a zahrála aut.

15-15
    Eso z druhého podání pro Hradeckou. Američanka se jen ohlédla.

0-15
    Hradecká se nevešla do určeného koridoru.

5:6
    Konec přestávky, podávat bude Lucie Hradecká.

5:6

5:6
    Čtvrtý výborný první servis a Williamsová důležitý gem zvládla.

30-40
    Williamsová otáčí průběh hry.

30-30
    Trefený první servis a return Hradecké do sítě.

30-15
    Bod také pro Williamsovou.

30-0
    Williamsová teď trochu nepochopitelně napálila lehký forhand do autu.

15-0
    Hradecká teď doslova uhnala soupeřku a vydřela fiftýn.

5:5
    Ale následoval další dobrý servis a je opět vyrovnáno.

40-15
    Hradecká měla výměnu dobře rozehranou, ale zahrála aut. Škoda.

40-0
    Dělový servis Češky opravdu funguje.

30-0
    Hradecká dobře zaservírovala a Williamsová míček vrátila jen do autu.

15-0
    Aut Williamsové.

4:5
    A čistá hra je tady. Hradecká bude servírovat na udržení v prvním setu. Ale až po krátké pauze.

40-40
    Další bod ze servisu. Hradecká se dotáhla na shodu.

30-40
    Eso Hradecké.

15-40
    Další úder do autu a Williamsová má první dva brejkboly.

15-30
    Tentokrát si Hradecká pomohla druhým servisem.

0-30
    Williamsová dobře zareturnovala, což mělo za následek aut Hradecké.

0-15
    Hradecká zahájila svůj servis dvojchybou.

3:4
    Výborný servis Williamsové, který nedokázala Hradecká vrátit. Obě tenistky si tak stále drží své podání.

30-40
    Zahlášen aut Williamsové.

15-40
    Eso Sereny Williamsové.

15-30
    Hradecká po returnu chytře zkrátila hru a Williamsová hodila míček do autu.

0-30
    Češka ukončila výměnu ranou do sítě.

0-15
    Return Hradecké mimo kurt.

3:3
    Hradecká vytáhla další eso z rukávu. Dokonce z druhého podání.

A-40
    Hradecká zahrála eso a má výhodu.

40-40
    Williamsová zahrála míček přesně na lajnu, shoda.

40-30
    Dvojchyba Hradecké. Druhá v utkání.

40-15
    Česká tenistka byla úspěšná ve výměně a poslala míček na čáru.

30-15
    Páska pomohla Williamsové, Hradecká nemohla míček doběhnout.

30-0
    Williamsová šla na síť, ale Hradecká jí chytře přelobovala.

15-0
    A hned zahájila úspěšně. Nejprve dobře zaservírovala a poté poslala míček na opačnou stranu kurtu, než stála Williamsová.

2:3
    Hradecká se již vrátila a bude se pokračovat.

2:3
    Hradecká má nějaký zdravotní problém a opouští dvorec za doprovodu lékařky. Uvidíme, jak dlouho bude trvat pauza.

2:3
    Následuje přestávka a výměna stran. Na podání půjde Lucie.

2:3
    Čistá hra Američanky.

0-40
    Další aut Hradecké.

0-30
    Hradecké teď páska nepomohla, míček po ní sjel do autu.

0-15

2:2
    Ale Hradecká své podání uhrála a je srovnáno.

40-30
    Tentokrát Williamsová úspěšně returnovala.

40-15
    Dobrý servis české hráčky.

30-15

30-0
    Lucie dostala tvrdými údery soupeřku pod tlak a nakonec zahrála i vítězný míček.

15-0
    Křížný úder Hradecké, za kterým se Williamsová pouze ohlédla.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran. Podávat bude Hradecká.

1:2
    Hradecká ukončila třetí hru úderem do autu.

15-40
    Hradecká teď dobře zareturnovala a Williamsová zahrála do sítě.

0-40
    Williamsové servis funguje.

0-30
    Williamsová opět dobře zaservírovala a došla si k síti pro fiftýn.

0-15
    Williamsová poslala na soupeřku nechytatelný servis.

1:1
    Esem zakončila Hradecká tuto hru a srovnává stav prvního setu.

40-0
    Hradecká bodovala přímo z druhého podání.

30-0
    Bod po prvním servisu Hradecké.

15-0
    Dlouhá výměna, kterou zakončila Williamsová ranou do síťky.

0:1
    Williamsová šla po servisu na síť a odtud s přehledem zakončila první hru.

30-40
    Hradecká si nadějně rozehrála výměnu, ale pak napálila míček do sítě.

30-30
    Příliš dlouhý míček z rakety Williamsové.

15-30
    Hradecké pomohla páska.

0-30
    Retuárn Češky tentokrát letěl mimo kurt.

0-15
    Hradecká returnovala jen do sítě. První fiftýn pro Američanku.

Vše je již připraveno k zahájení zápasu. Podávat bude Williamsová.

První finalistka turnaje je již známa. Stala se jí Běloruska Viktoria Azarenková. Světová jednička před malou chvílí zdolala Radwanskou z Polska 6:2, 6:4.

Lucie Hradecká se s Williamsovou utkala v kariéře pouze jedinkrát. V minulé sezóně se na tvrdém povrchu v Cincinnati radovala Američanka po setech 6:3, 7:6.

Williamsová si zatím na „šmoulí“ antuce počíná velmi suverénně. Do turnaje vstoupila hladkým vítězstvím nad Ruskou Vesminovou, kterou zdolala 6:3, 6:1 a ještě o gem méně ztratila s její krajankou Pavljučenkovovou – 6:2, 6:1. Těžké utkání tak přišlo až v osmifinále, kde Williamsová dokonce prohrála první set proti Dánce Wozniacké 1:6, ale další dva už ovládla poměry 6:3 a 6:2. Její čtvrtfinálovou soupeřkou byla druhá hráčka světa Maria Šarapovová. Půvabná Ruska však nedokázala americké tenistce vůbec čelit a Williamsová jí vyprovodila z kurtu po setech 6:1, 6:3.

Hradecká si zahraje v Madridu semifinále, ale přitom do turnaje vstupovala jako kvalifikantka. V kvalifikaci nejprve přehrála 6:4, 6:2 Ferrerovou-Suarezovou a poté i Rusku Kudrjavcevovou ve třech setech – 6:3, 1:6, 6:4, čímž si zajistila postup do hlavního pavouka. V 1. kole vydřela vítězství proti Číňance Pengové – 6:4, 5:7, 6:4 a rozjela se k úchvatným výkonům. Ve druhém kole tak její formu odnesla třetí hráčka světa Petra Kvitová. Hradecká jí zdolala poměrně hladce 6:4, 6:3 a podobně si vedla i osmifinále proti Rusce Makarovové – 6:2, 7:6. Zastavit pouť české ranařky nedokázala ani pátá hráčka žebříčku Samantha Stosurová z Austrálie, které Lucie nasázela devatenáct es, zvládla oba tie-breky a mohla se radovat z postupu do semifinále.

Zdravím všechny příznivce tenisu. Na modré antuce v Madridu se dnes odehrají semifinálové boje a jejich součástí je i česká tenistka Lucie Hradecká, která se utká s favorizovanou Američankou Serenou Williamsovou. Hradecká je velkým překvapením madridského klání. Až 105. hráčka žebříčku WTA na něm totiž vyprovodila z kurtu už čtyři soupeřky, mezi nimi i spoluhráčku z Fed Cupu Petru Kvitovou a zúročuje především svůj lanařský styl tenisu, který jí až nezvykle vychází. Teď však proti ní stojí Serena Williamsová, majitelka třinácti grandslamových titulů. Třicetiletá Američanka už ze zdravotních důvodů nehraje tolik zápasů jako dříve, ale pokud nastoupí, je stále jednou z nejlepších hráček okruhu. Velkou favoritkou je i v souboji s Hradeckou. V aktuálním žebříčku Williamsové patří devátá příčka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:40.