Washington Capitals
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
New York Rangers
cz Štvrtok 10.05.2012, 01:30 • Verizon Center, Washington • Play-off NHL

Ve třetí třetině Rangers nešli za vyrovnáním, ale nakonec se jim přeci jen podařilo alespoň jednou skórovat. Necelou minutu před koncem však už bylo pozdě. O postupujícím do konferenčního finále tak rozhodne sedmý zápas v Madison Square Garden.

60:00

59:59
    Vteřina do konce a vhazovat se bude ve středním pásmu. Zřejmě je rozhodnuto.

59:09
    Rangers snižují na rozdíl jediné branky. Holtbyho překonal MARIÁN GÁBORÍK, jehož střela se odrazila od Carlsona stojícího před bránou. Asistence: Dan Girardi, Derek Stepan.

58:30
    90 sekund do konce třetí třetiny. Rangers jsou v útočném pásmu a znovu to zkouší bez brankáře.

57:30
    Hosté už hrají bez gólmana.

56:10
    Rangers se v šestém utkání nemohou dostat do hry. Bylo by překvapení, kdyby to zvládli v posledních čtyřech minutách třetí třetiny.

53:49
    Fedotěnko vystřelil z otočky, ale Holtby měl znovu perfektní výhled.

52:08
    Hostům se ani v závěru třetí třetiny nedaří výrazně ohrozit Holtbyho.

49:10
    Ovečkin nahrál Johanssonovi do jasné šance. Lundqvist ale byl připravený.

48:24
    Lundqvist zachránil situaci, při které se mu nepodařilo správně vyhodit.

47:11
    Fedotěnko chtěl překvapit Holtbyho střelu z úhlu. Neuspěl.

46:03
    Rupp prověřil Holtbyho. Ten ale měl na střelu luxusní výhled.

44:45
    Lundqvist vychytal Ovečkina na brankové čáře.

44:16
    Přesilovka Rangers je u konce. Hráči v bílých dresech v ní neměli pořádnou šanci.

42:45
    Lundqvist musel vyřešit protiútok Carlsona.

Green vyhodil puk přes sklo a Rangers budou mít početní výhodu.

41:40
    Capitals vedou o dvě branky a jsou pasivnější než v prvních dvou třetinách.

40:51
    Richards střílel z nebezpečného místa přímo před Holtbym, jenže moc vysoko.

40:01

Ačkoliv i druhou třetinu Rangers na střely těsně vyhráli, více gólových šancí měli jednoznačně Capitals. Ti také podruhé skórovali. Chimerův gól na 2:0 však paradoxně nepadl po velké šanci, nýbrž po odrazu bruslí od dvou hráčů.

40:00

39:05

38:16
    Washington drží svého soupeře pod zámkem. Jezdcům se podařilo vyhodit až ve druhé polovině oslabení.

37:05
    Prust byl vyloučen za hrubost a Capitals budou hrát přesilovku.

36:05
    Konec přesilovky Rangers, která byla z jejich strany katastrofální. Capitals v ní měli více šancí.

34:04
    Capitals vyhazují. Jezdcům se nedaří.

33:08
    Johansson v protiútoku nepřekonal Lundqvista. Ten se výborně přesunul.

32:32
    Hosté si vypracovali solidní šanci, ale před bránou nebyli dost důrazní.

32:05
    Ve tváří Mitchella se po vysoké holi Halperna objevila krev. Rangers budou hrát přesilovku čtyři minuty.

30:59
    Washington vede o dva góly. Carlson vypálil, puk se odrazil od bruslí Bickela a Backströma až na hůl JASONA CHIMERY, který měl před prázdnou bránou snadnou práci. Asistence: Nicklas Backström, John Carlson.

30:05
    Bek Staal se v útočném pásmu Rangers dostal k dorážce vlastní střely. Holtby však domácí podržel.

28:29

28:11
    Rangers se v oslabení dostali do protiútoku. Střílel Del Zotto a nebezpečně tečoval Stepan.

27:11
    Střela Ovečkina z levé strany šla mimo.

26:45
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

26:29
    Rangers s obtížemi zvládli drtivý nápor domácích. Budou ale hrát oslabení.

25:34
    Girardi nenechal projít pronikajícího Ovečkina. McDonagh v následném protiútoku provětral Holtbyho lapačku.

24:46
    Střela z voleje od Bickela skočila po teči v ochranné síti.

23:08
    Volný puk v brankovišti Rangers včas vyrazil hokejkou Lundqvist.

22:24
    Puk vyhozený obráncem domácích se málem dostal k Anisimovovi, který v tu chvíli stál u brány Holtbyho.

20:49

20:01

Do utkání lépe vstoupili domácí Capitals. Už po 88 vteřinách skóroval při přesilovce Alexandr Ovečkin. Washington měl poté i další šance, ale nevyužil je. Ke konci periody se probudili i hosté, kteří však branku nevstřelili.

20:00

19:46
    Hosté dostali Capitals pod velký tlak, ale domácí obránci vždy dokázali včas pokrýt vyražený puk.

18:49
    Hamrlík nedovoleně bránil Prusta a Rangers budou hrát druhou přesilovku, která se přehoupne i do druhého dějství.

17:17
    Střelu najíždějícího Chimery z levé strany chytil Lundqvist do lapačky.

16:50
    Hosté mají kvůli výbornému napadání Capitals problém s rozehrávkou.

15:44

14:50
    Střela Girardiho z pravého kruhu byla lahůdkou pro Holtbyho, který nechal vyniknout svou lapačku.

14:20
    Capitals se v oslabení zatím vyplácí rychlý přístup. Už dvakrát vyhodili a nedovolili soupeři větší šanci.

13:44
    Rangers na chvíli zamkli soupeře v jeho obranném pásmu a ten musel faulovat. Prohřešku proti pravidlům se dopustil Laich.

12:50
    Domácí vedou na střely 7:3, což vypovídá o dosavadním průběhu hry.

12:46
    Ovečkin trefil při střele ze strany tyč!

11:40
    Holtby měl menší problémy s Richardsovým nahozením před bránu, ale obránci Capitals mu včas pomohli.

10:36
    Chimera se při přechodu do útočného pásma dostal do ofsajdu.

09:08
    Rangers vykombinovali obranný val Capitals, ale Girardi mířil pouze do Holtbyho. Zatím největší šance hostů.

07:05
    Další jedovatou ránu Backströma vyrazil Lundqvist lapačkou.

06:59
    Backström byl na chvíli sám před Lundqvistem, ale gól nedal.

06:29
    Nadějný protiútok Washingtonu končí sraženým pukem do rohu obranné třetiny Rangers.

05:58
    Holtby po nahození soupeře raději přikryl puk. Vhazovat se tak bude před ním.

04:52
    Střelu Richardse z pravého kruhu kryje Holtby betonem.

02:53
    Hosté se po ospalém úvodu snaží o aktivní hru v útočné třetině.

01:28
    ALEXANDR OVEČKIN po povedené kombinaci domácích otevírá skóre zápasu. Ruský snajpr přesně pálil z mezikruží, kde ho nikdo nehlídal. Asistence: Nicklas Backström, Mike Green.

01:13
    Stralman hned v úvodu podrazil pronikajícího Chimeru. Capitals budou hrát přesilovku.

00:01

Washington Capitals: Holtby - Alzner, Carlson, Hamrlík, Green, Schultz, Wideman - Ovečkin, Backström, Johansson - Chimera, Laich, Sjomin - Hendricks, Beagle, Brouwer - Knuble, Aucoin, Ward

New York Rangers: Lundqvist - McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, Del Zotto, Bickel - Hagelin, Richards, Gáborík - Anisimov, Boyle, Callahan - Fedotěnko, Stepan, Prust - Rupp, Mitchell, Kreider

Rozhodčí: O'Halloran, McCauley..

Do konce třetí třetiny pátého zápasu mezi Rangers a Capitals chybělo jen sedm sekund a Washington vedl 2:1. Byl blizoučko domácímu mečbolu. Brad Richards, nejlépe placený hráč letošního ročníku NHL, ale stihl před třetí sirénou vyrovnat a v následném prodloužení dokonal obrat Marc Staal. Ukončit sérii v hlavním městě USA tak mohou Rangers, kteří vedou 3:2 na utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Daniel Poláček

Góly a asistencie: 2. Ovečkin (Backström, Green), 31. Chimera (Carlson) - 60. Gáborík (Girardi, Stepan)

Rozhodca: O'Halloran, McCauley.